Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Everman válasza ForRedGlory (#5043) üzenetére


Everman
addikt

"ne basszál már fel mindenkit ilyen hülyeséggel. Hardveren spóroltak????"

Baszod, szemmel látható, hogy kibaszott lassú az olvasás a háttértárról az i4-hez képest, ez meg azt jelent, hogy vagy a fájlrendszerrel, vagy a flashmemóriával van gubanc. Mint kiderült a fájlrendszerrel már nincs gond..

"Nincs egy hardveresen erősebb és gyorsabb telefon jelenleg"

Összeségében, ha elolvasod, amint fentebb írtam, akkor láthatod, hogy nekem is ez a véleményem, csak a vas nem minden és még az sem minden részében No1...

(#5052) muveszur válasza Everman (#5051) üzenetére


muveszur
addikt

Hamár írás-olvasásnál tartunk, akkor ne szintetikus tesztekre hivatkozzunk, hanem valós körülményekre...

(#5053) Everman válasza muveszur (#5052) üzenetére


Everman
addikt

Én ezt tettem a játék betöltős videóval.

Az a java és HTML5 teszt, amit írtam, inkább CPU és böngészőmotor teszt.

[ Szerkesztve ]

(#5054) ForRedGlory válasza Everman (#5051) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja, lehet lassabb, csak mire felkötöd az i4-et ájtúnszra, és felszinkronizálod, 1000x lassabban leszel kész mint ha felkötöd az SGSII-t és 1 gombnyomással rálmásolod... user experience hajrá...
Nem is tudom miről beszélünk, amikor emberi módon egy szaros avi vagy mkv filmet sem tud lejátszani, sőt felmásolni sem lehet, csak mindenféle programok és hekkelés után.

Csak egy példa. Két hete mentem haza, 18:04-kor indul a vonat, nekem 17-kor jutott eszembe, hogy néznék filmet ipadon. Persze semmi sincs itunes formátumra szabva, leszedtem a netről valamit, de mire elindítottam volna a konvertálást, indulnom kellett a vonathoz. Ne mondja senki hogy az itunes felhasználóbarát és az user experience zseniális...

[ Szerkesztve ]

(#5055) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Szomoru, hogy ezt kell mondanom, de szerintem evermannek van igaza. :DDD Nincs semmi ami kihasznalja az SGS2 hardveret (a bongeton kivul) es nem is lesz. Meg az SGS-e sincs kihasznalva, reszben az android es reszben a jatekfejlesztok miatt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5056) Everman válasza ForRedGlory (#5054) üzenetére


Everman
addikt

"Ja, lehet lassabb, csak mire felkötöd az i4-et ájtúnszra, és felszinkronizálod, 1000x lassabban leszel kész mint ha felkötöd az SGSII-t és 1 gombnyomással rálmásolod... user experience hajrá..."

Ok, telepítsünk 100 alkalmazást iPhone 4-re és SGS II-re :D

Az iPhone esetében ez egy gombnyomás lesz, az SGS 2-nél meg 1,5 nap múlva is ezzel fogsz vacakolni, főleg, ha nincs wifi a környéken és a mobil netből is csak az Edge amit elérsz, mert rossz a lefedettség...

A 100 app, meg nálam még nem is sok SGS-en 118 van fent éppen :D

"Nem is tudom miről beszélünk, amikor emberi módon egy szaros avi vagy mkv filmet sem tud lejátszani, sőt felmásolni sem lehet, csak mindenféle programok és hekkelés után."

???
oPlayer telepít, Avi ráhúz iTunes-ra és 5 másodperc múlva már játszod le. Piszok nagy hekkelés kell ehhez.

"Persze semmi sincs itunes formátumra szabva, leszedtem a netről valamit, de mire elindítottam volna a konvertálást, indulnom kellett a vonathoz. "

A hiba a szék és az iPad 2 között keresendő :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#5057) ForRedGlory válasza Oppenheimer (#5055) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Húzzá inkább kondizni és keverj egy kokszminátor koktélt, mert félrebeszélsz :)

Everman:
"Az iPhone esetében ez egy gombnyomás lesz, az SGS 2-nél meg 1,5 nap múlva is ezzel fogsz vacakolni, főleg, ha nincs wifi a környéken és a mobil netből is csak az Edge amit elérsz, mert rossz a lefedettség..."

Megint miről beszélsz? Ki akar 100 fingó programot feltepelíteni. ;]
100 program feltelepítése kétlem hogy 1.5 nap... szinkronizáld csak le itunesra a cuccot, és dugd rá a telefont egy totál más gépre. Meglátjuk hogy szinkronizálgatsz utána... :D

Az igaz, hogy jóval több a minsőégi program almáslepényen, nem tagadom, mert van összehasonlítsi alapom. Sírok a gyönyörtől az imdb ipad verziójának láttán pl, vagy az eurosport ipados verzióján.

[ Szerkesztve ]

(#5058) Oppenheimer válasza Everman (#5056) üzenetére


Oppenheimer
veterán

SGS2n mar mukodik a google backup

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5059) xnace válasza Everman (#5056) üzenetére


xnace
őstag

Mi a fasznak annyi??:D Én 60-nal is tökéletesen elvagyok, mondjuk nincs 30 fingós-böfögős app-em:D.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#5060) Everman válasza Oppenheimer (#5058) üzenetére


Everman
addikt

Net nélkül, vagy korlátozott nettel sokra mész vele.

Az megint más kérdés, hogy csak a csupasz appokat rakja vissza, a beállításokat nem...

A mai napig sírok az iTunes Recovery-je után, az Androidos backupok botrányosan vackok...

(#5061) ForRedGlory válasza Everman (#5060) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tévedsz barátom... pl megmarad minden könyvjelző a hard reset után.

(#5062) philoxenia válasza Everman (#5047) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kétéves a PC-nk jelenleg kb. akkor sem volt egy brutál konfig amikor vettük, de most is elmegy rajta ami nekünk kell többnyire. Ha akkor kétszer annyiért veszek gépet, a csúcs hamar túlszalad rajta.
Erre gondolsz?
Más oldalról nézve: Az Apple™ nem használ csúcshardvert általában, de a hardverei többnyire megfelelőek az adott célra, ellenben szoftveresen nagyon ott vannak a saját gyártású/gyártatású szoftverei. Másrészt általában gátolja azt, hogy olcsón megvehess valamit náluk, amit nem egészítesz ki a náluk vásárolt szoftverrel, mert ők inkább azon nyernek. A felhasználói élmény sajátos, egyesek szerint csúcs, mások szerint /ők többnyire nem használtak még ilyen terméket/ felvágós, sznob, stb. ...
Ellenben a termékeik nemigen moddolhatóak, /persze a telefonok máshol sem bővíthetők/, stb. és nem is könnyen írhatsz rájuk tudtommal saját programot, ha nem találsz megfelelőt....
Linux például megy Apple™ hardveren?
Elbeszélnek egymás mellett ezért többnyire a rajongók és ellendrukkerek, az egyik csak az előnyöket, míg a másik leginkább a hátrányokat hangsúlyozza, de ezt úgy emlékszem már megbeszéltük egyszer. ellenben most Te kicsit anti SGS szerepben vagy , azt játszod, amit az Apple™ antifanjai szoktak játszani az almás fórumokon....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5063) Everman válasza ForRedGlory (#5061) üzenetére


Everman
addikt

"Tévedsz barátom... pl megmarad minden könyvjelző a hard reset után."

Az alkalmazások beállításai, játékállások stb. megmaradnak?

(DHD-n már használtam ezt a megoldást, de ott nem maradtak meg.)

[ Szerkesztve ]

(#5064) r4z válasza philoxenia (#5062) üzenetére


r4z
nagyúr

Linux például megy Apple™ hardveren?
Állítólag a Win7 jobban fut egy MacBookon, mint azonos hardverű nem-Apple notin. Hogy miért, azt nem tudom.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#5065) xnace válasza philoxenia (#5062) üzenetére


xnace
őstag

De nem kéne az SGS-t a sárgaföldig ócsárolni, amikor ő is használja

Everman: Az Apple™-t meg ne itt istenítsd, nem vagy vele népszeű, ellenben az Apple™ topikban nagy népszerűségnek fogsz örvendeni ugyanezzel a véleménnyel.

RazorGTR1: Talán, mert minőségibbek az alkatrészek??(vinyó, RAM) :F De nem tudom én sem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#5066) Oppenheimer válasza r4z (#5064) üzenetére


Oppenheimer
veterán

I call this: MAGIC! :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5067) joey04


joey04
titán

Épp néztem a fotós topikban, hogy ezek mitől is lennének jobb képek? Semmitől. A bővebb összehasonlításnál meg látszik, hogy lag most is van, és alapvetően sebességben is sok helyen kikap. Persze nem rossz készülék az sgs 2, csak ahol az iPhone előnyben volt, ott most is előnyben van, ahol meg a sgs volt előnyben ott értelemszerűen nagyobb lett az előnye. Továbbra is dönteni kell, hogy a folyamatosság, vagy a gyárilag nagyobb szabadság a fontosabb.

(#5068) ForRedGlory válasza Everman (#5063) üzenetére


ForRedGlory
félisten

#5057-re koncentrálj, ne erre. Arra írj okosságot, várjuk :P :C ;]

(#5069) kutkut


kutkut
addikt

1ébként most megint itt tartunk? :W
Nem hiszem el... 3GS vs SGS II??? Ever... :(((
Milyen játékok laggolnak akár az SGS-en?
Reckless racing? Modern Combat 2? Valamelyik Unreal Engine 3-as játék? Vagy valamelyik Tegrás?

iPhone 4-en láttam már laggolni játékot. :(((
Jó, SGS-en is, de ne mond azt, hogy mennyivel szarabb az SGS II, mint egy 3GS.

Ennyi. :D

Meizu MX3 32GB

(#5070) Everman válasza philoxenia (#5062) üzenetére


Everman
addikt

"Erre gondolsz?"

Ez is egy érdekes észrevétel, de nem erre gondolok, hanem arra, hogy megvennéd a legújabb 4 magos Core i7-es PC-s konfigot, de még nincs rá, csak Windows 98, mert az OS, ami támogatja majd a több procimagot, majd csak később készül el. Veszel a gépedbe egy SLI-s videóalrendszert, a legújabbat, ami létezik, de a játékok amik ekkora erőt igényelnek nem támogatják azt, ezért fel kell raknod egy speciális drivert, amivel futni fognak, de legtöbbször lassabban és hibásabban, mint a gyengébb, de kompatibilis kártyán. Azt meg csak használat közben veszed észre, hogy a rendelt SSD-s RAID helyett egy 5200-on forgó régi Samsung vinyót raktak a gépbe :D

"Ellenben a termékeik nemigen moddolhatóak"

A végletekig moddolhatók, csak lényegesen több hozzáértés kell hozzá, mint a klikk and klikk megoldásoknál. Elnézve az XDA-s és egyéb fórumokat látom, hogy lényegesen több téma és megoldás van iOS-re, mint Androidra.
Mondjuk Androidon sem raksz fel témát rootolás nélkül és ODEX romra sem nagyon találsz túl sok témát. Szóval itt sem egyszerűbb a mélyebb moddolás.

"Linux például megy Apple™ hardveren?"

Ha a számítógépekre gondolsz, akkor azokon az össze létező rendszer fut és ehhez az Apple segítséget is ad. Ha az iPhone-ra, akkor azon bár Debiant még nem láttam, de Androidot már igen :D

"ellenben most Te kicsit anti SGS szerepben vagy"

Ez nem így van, inkább kicsit csalódott vagyok és ennek adok hangot.

(#5071) Everman válasza ForRedGlory (#5057) üzenetére


Everman
addikt

"Megint miről beszélsz? Ki akar 100 fingó programot feltepelíteni."

Gondolom te, ha ezt említed :D nekem fel sem merülne.

"szinkronizáld csak le itunesra a cuccot, és dugd rá a telefont egy totál más gépre. Meglátjuk hogy szinkronizálgatsz utána..."

Ha megtaláltad volna már az Authorize funkciót, akkor tudnád, hogy lazán szinkronizálhatsz ilyenkor is.

(#5072) philoxenia válasza xnace (#5065) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem feltétlenül minőségibbek, ellenben szuper módon kompatibilisek egymással nyilván és elképzelhető az is, hogy szigorúbban ellenőrizettek....
Viszont nem vehetsz bármit hozzá olyan könnyen gondolom, míg azért PC-hez könnyebben kapsz valamit akár a Tescoban is...
Egy olyan hardveren, amit kifejezetten a Win7 -hez terveztek, nyilván még gyorsabban, flottabbul menne.
A Win úgy van tervezve, hogy fusson százféle konfigon, nyilván nem egyformán tud minden futni, nemcsak a hardver ereje vagy erőtlensége miatt.
Gondold el, szétszednél három különböző generációs Mac-et, majd egyet összeraknál belőle, mert mindben különböző alkatrészek mentek tönkre, aztán felerőszakolnád rá a legújabb almás oprendszert. Vajon milyen lenne a sebessége?
Vagy fórumokon összevadászott összeállításon, aminél mindegyik alkatrészre igaz, hogy a saját műfajában a legjobb ár/érték arányú termék, de összerakva nem biztos, hogy ez igaz a kész konfigra is...
Gyári konfigok sokszor elvileg gyengébb hardverrel is jobbak, mint a csúcsokból összedugdosott saját kreálmányúak....

Moddolásnál leginkább a hardveres moddingra gondoltam, nem elsősorban a telefonokra....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5073) xnace válasza Everman (#5070) üzenetére


xnace
őstag

A témához mért kéne root, áruld már el!! Jó, a framework-res.apk cseréje, rendben, de kicsit több a CWM-ből rakható téma, mint az ilyen.

philoxenia: Ebben igazad van, de az Apple gépek ár/érték arányban 10-ből 1-2 pontot kapnának körülbelül.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#5074) Everman válasza kutkut (#5069) üzenetére


Everman
addikt

"Nem hiszem el... 3GS vs SGS II??? Ever...
Milyen játékok laggolnak akár az SGS-en?"

Nem értettél.....

Szó nincs akármi VS akármiről és nem állítottam semmi olyat, hogy bármelyik játék lagolna!!!!

Amit írtam az az, hogy ugyanazok a játékok vannak SGS-re és SGS2-re is, amik már egy 3GS-en is kiválóan elfutottak. NINCS olyan alkalmazás, ami ezeknek a vasaknak a többlet erejét kihasználná, az újabb iOS-es húzójátékoknak nincs _még_ Android portja, a TegraZone-ban is csak régebbi iOS játékok portjai vannak.

"de ne mond azt, hogy mennyivel szarabb az SGS II, mint egy 3GS."

:(
Nem mondtam ilyet.

(#5075) Everman válasza philoxenia (#5072) üzenetére


Everman
addikt

"Viszont nem vehetsz bármit hozzá olyan könnyen gondolom, míg azért PC-hez könnyebben kapsz valamit akár a Tescoban is..."

Apple esetében főleg notebook technológiáról beszélünk (kevesen használnak Mac Pro), azokhoz meg szinte bármi illeszthető, ami egy wintel noteszhez.

"Gondold el, szétszednél három különböző generációs Mac-et, majd egyet összeraknál belőle, mert mindben különböző alkatrészek mentek tönkre, aztán felerőszakolnád rá a legújabb almás oprendszert. Vajon milyen lenne a sebessége?"

Én speciel egy PC-s, általam összeválogatott konfigon használom az OSX-et és gyorsabb, mint ugyanezen a vason a Win7.

"Moddolásnál leginkább a hardveres moddingra gondoltam, nem elsősorban a telefonokra...."

Akkor elbeszéltünk egymás mellett.
(Bár egy PC-s noteszt sem moddolsz jobban, mint egy almást :D)

(#5076) Bavid


Bavid
senior tag

Uncsiiiii :o :o :o

(#5077) r4z válasza Everman (#5074) üzenetére


r4z
nagyúr

[link] :U

"Én speciel egy PC-s, általam összeválogatott konfigon használom az OSX-et és gyorsabb, mint ugyanezen a vason a Win7."
Ezt csak megerősíteni tudom. Kis HP notin a Win7 csigalassú volt, Snow Leoval viszont megtáltosodott.

xnace: Ár-érték arány 1-2/10?! Te se használtál még Snow Leopardot, ugye? :U Az összeszerelési minőségről és a felhasznált anyagokról ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#5078) Everman válasza xnace (#5073) üzenetére


Everman
addikt

"A témához mért kéne root, áruld már el!! Jó, a framework-res.apk cseréje, rendben, de kicsit több a CWM-ből rakható téma, mint az ilyen."

Csak halkan kérdezném meg, hogy root nélkül lehetne CWM-ed?
Root nélkül feltudnál rakni deodex romot, hogy telepíts rá témát?

"Ebben igazad van, de az Apple gépek ár/érték arányban 10-ből 1-2 pontot kapnának körülbelül."

[link]

(#5079) kutkut válasza Everman (#5074) üzenetére


kutkut
addikt

Te sem értettél...

"Az, hogy kétmagos szörnyeteg kell ahhoz, hogy olyan alkalmazások zökkenőmentesen fussanak, ami egy 3GS-en is simán fut?"

-??? :U

Engem nem érdekel pl, hogy a Reckless Racing iOS portolás-e vagy sem, amíg simábban fut SGS-en, mint egy i4-en. Nem kell hozzá 2 magos szörnyeteg...

Bavid: Hatalmas +1. :R

Meizu MX3 32GB

(#5080) xnace válasza Everman (#5075) üzenetére


xnace
őstag

Fel nem tudom fogni, hogy mi annyira jó az Apple gépekben, amikor a laptopok többsége hardware-sen egy nagy szar, spec i7-es Apple laptopot sem nagyon láttam. Csak kapsz egy faszán optimalizált csicsás rendszert, amiben max a háttérképet állíthatod.

Apropó ár/érték:

Apple
vagy
ASUS

Nem tudom, hogy melyiket venném. A csúcsgépet, vagy azt ami esetleg tavalyelőtt volt az. :o

Csak halkan kérdezném meg, hogy root nélkül lehetne CWM-ed?
Root nélkül feltudnál rakni deodex romot, hogy telepíts rá témát?

Csak finoman mondom, hogy SuperOneClick, vagy busybox, meg superuser marketről.
Root-nak mi a fasz köze van a deodexed ROM-hoz?? :o Legalább Androidban ne nézzél már minket hülyének!!! :W

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#5081) philoxenia válasza Everman (#5074) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az SGSII azoknak való akik fel akarnak vágni, de nem akarnak almás cuccot használva /általuk vélten/ metroszexuálisnak látszani.... ;]
Jelenleg nekem az SGSI is túlzásnak tűnik telefonként, tabletnek meg kicsi...
Univerzális eszközként ellenben nyilván sokaknak jó, mert mindenkinek saját preferenciái vannak az ilyenekkel szemben.
Nekem telefonnak a simán csak telefon a jó, amit leginkább telefonálásra használok. Internetezni nekem kicsi bármelyik telefon, a 4,3-as kijelzősök is. Szenvedek a billentyűzetért a Galaxy Tabhoz, /még mindig beszerzés alatt/ de a legjobban még egy egérnek örülnék, internetezéskor mellé. Olvasáshoz ellenben pont jó az érintőképernyő...
Amíg nem lesz pislantással aktiválható szem elé lógó kijelző, bármilyen eszköz nélküli kézzel, vagy hanggal történő vezérléssel, nekem mindegyik tökéletlen marad, mert ami az egyikben jó, azt mindig hiányolom a másikból...
Másrészt mire megtanulok egy eszközt tökéletesen használni, már másik van, mert nem fölülírható előnyei vannak az újabbaknak. Azt viszont újra meg kell tanulni kezelni.... :O
Ez ilyen olcsó? :Y vagy ez csak frissítésként működik?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5082) Oppenheimer válasza Bavid (#5076) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mer lenne mar uncsi?! Szerintem tok izgalmas! Ne akarjatok mar mindig minden vitat a kozepen lezarni! :W

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5083) Everman válasza xnace (#5080) üzenetére


Everman
addikt

"Fel nem tudom fogni, hogy mi annyira jó az Apple gépekben, amikor a laptopok többsége hardware-sen egy nagy szar, spec i7-es Apple laptopot sem nagyon láttam."

Innentől ne haragudj, de nincs értelme a dolognak.

Ha arra nem veszed a fáradtságot, hogy megnézz egy specifikációt az Apple oldalán, akkor vicces minden vita veled.

De csak neked egy kis segítség:

Az Asus nem igazán mérhető egy Apple géphez.

A linkelt oldalról meg nem vennék semmit, kissé gagyi :D

[ Szerkesztve ]

(#5084) Everman válasza xnace (#5080) üzenetére


Everman
addikt

"Csak finoman mondom, hogy SuperOneClick, vagy busybox, meg superuser marketről.
Root-nak mi a fasz köze van a deodexed ROM-hoz?? Legalább Androidban ne nézzél már minket hülyének!!! "

Nem nézlek annak, bár hülyeségeket írsz és nem arra válaszolsz, amit kérdeztem :D

De nyugodtan mutathatsz CWM-es kernelt, ami nem tartalmaz alapól rootolást...

[ Szerkesztve ]

(#5085) Everman válasza philoxenia (#5081) üzenetére


Everman
addikt

"Ez ilyen olcsó? vagy ez csak frissítésként működik?"

Mivel a Mac-hez gyárilag mindenképpen kapsz OSX-et, így a dobozos változat mindenképpen frissítésként működik :D De igen, ez ennyire olcsó.

(#5086) r4z válasza xnace (#5080) üzenetére


r4z
nagyúr

Öngólok sora. Menj inkább házit írni.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#5087) philoxenia válasza Everman (#5083) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából nekem a tablet kiváltotta a notit, nincs jelenleg hordozható valódi gépre szükségem az asztali rendszerek nekem jobbak itthonra, de én hangsúlyozottan nem használom munkára a gépet.... asztaliként használunk két notit de ennek az előnye csak a kisebb áramfelvétel jelenleg. Szívesebben ülök az asztalnál a "rendes" gép előtt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5088) nggabi


nggabi
nagyúr

és ez?

muhhaha...

van még


[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#5089) philoxenia válasza Everman (#5085) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Félreértettél. Mint mondtad az imént OSX-et használsz saját összeállítású hardveren. Arra gondoltam, hogy a legközelebbi gépen bepróbálkozom, ha ilyen olcsón vehető meg legálisan. Legális-e telepíteni és külön milyen áron vető meg, ha ez csak frissítésként kapható?

nggabi Agyaglábak rulez, most olvastam..... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5090) Everman válasza philoxenia (#5087) üzenetére


Everman
addikt

Én a desktop gépen dolgozom (DTP, grafika), fórumozni, chatelni, netezni tableten szoktam. Kényelmesebb az ilyet a fotelben elheverve művelni :D

(#5091) nggabi válasza philoxenia (#5089) üzenetére


nggabi
nagyúr

így legalább a többiek sem unatkoznak amíg olvassák az almafényezést :))

"szenyor dzsíííí"

(#5092) xnace válasza Everman (#5084) üzenetére


xnace
őstag

De ki beszélt itt kernelekről?? A másik meg, hogy nem annyira érdekel, hogy milyen az az oldal de a specifikációkat nézd meg rajta. És milyen hülyeséget íram Android téren?? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#5093) muveszur válasza r4z (#5048) üzenetére


muveszur
addikt

Akkor mégis milyen fájlrendszert dobjak a pendrive-ra, hogy felismerje a teló?

Everman: Kezd már kib@szott unalmas lenni, amit itt művelsz...

[ Szerkesztve ]

(#5094) Everman válasza philoxenia (#5089) üzenetére


Everman
addikt

"Legális-e telepíteni"

Elvileg nem legális, az EULA tiltja a nem Apple hardverre való telepítést, de az uniós szabályozás ezt nem támasztja alá. Nem tekinthető egyértelműnek. Én úgy vagyok vele, hogy megvásároltam, tehát legális :D

"külön milyen áron vető meg, ha ez csak frissítésként kapható?"

Erre írtam, hogy csak frissítésként kapható, mert nincs olyan Apple gép, amin ne lenne gyárilag rendszer.

---

A telepítése PC-s vasra egyébként nem egyszerű, kell egy kis fórumozás és próbálkozás, mire sikerül és nem árt, ha a vas a támogatott hardverelemekből áll össze (kevés van, ami ne ilyen lenne ma már, mert amit az Apple nem támogat, azt a hackintos közösség igen, itt is van hasonló mint a PDA-knál az XDA Developers).

(#5095) r4z válasza muveszur (#5093) üzenetére


r4z
nagyúr

Fat32 az egyetlen megoldás

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#5096) philoxenia válasza nggabi (#5091) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából nekem a samufényezés se esik jobban.... ;]
Sok Samsung termékem van, nincsenek előítéleteim, de ha valaki csak azért írbe ide, hogy dicsekedjen az új SGSII telójával, az nekem ugyanannak tűnik, mint ugyanezek a típusú tagok almásban...
Ha ellenben valaki nemcsak a szakmai érveket akarja a termékről hallani, akkor érdemes itt is olvasnia, a szakmai részre ott a saját topikja a telefonnak...
Ilyen drága cuccot nem érdemes megvenni alapos feltérképezés nélkül.../szvsz úgy sem, de ez más tészta... ;] /

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5097) ForRedGlory válasza Everman (#5071) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Frankón tekered a szót olyan irányba, hogy neked legyen igazad...
Felhomályosítalak, a backupról volt szó, vagyis a telefonra történő programok leggyorsabb visszavarázsolásának módjáról. Írtad hogy itunesban pikk-pakk kész van. Erre írtam, hogy ugyan dugd már rá másik gépre, és arról backupolj... érted? Csak azt tudod backupolni, ami a gépen rajta van. Ha te elmész xy helyre és szeretnéd helyretenni a telefon lelkét, akkor baszhatod. Kétlem hogy minden gépen, amire rádugod a telefont, ott figyel egy pont neked való backup.
Tudod mit jelent az authorize...

Androidon? Lássuk csak. Elmész a pusztába a világ végére és nyomsz egy rom frissítést, aztán első induláskor a felhőből lehúzza neten keresztül a programjaid. Semmi gépre dugás, semmi szívás, bárhol és bármikor megteheted... ez a szabadság, érted-e?

Gondolom nem kell ecsetelnem mi a kettő között a különbség. Kérlek erre válaszolj valami értelmeset és ne tekerd a mondandód...

(#5098) muveszur válasza r4z (#5095) üzenetére


muveszur
addikt

Nem hiszem ;] Keresek rá valami gyógyszert ;]

(#5099) Everman válasza xnace (#5092) üzenetére


Everman
addikt

"A másik meg, hogy nem annyira érdekel, hogy milyen az az oldal de a specifikációkat nézd meg rajta"

Picit régi a konfig, nem éppen naprakész az oldal. Erre próbáltam rávilágítani.

"De ki beszélt itt kernelekről??"

Témák telepítéséről volt szó, ezekhez két dolog kell, CWM és deodex rom.
CWM-et picit nehéz felrakni rootolás nélkül (mondjuk telepítés után le lehet szedni a rootot, de nem tudom, hogy működne-e utána) és általában egy kernel telepítésével kerül fel (ROM Managger is bejátszhatna, de az SGS-en tudtommal nem működik és ahhoz is root kell).

CWM nélkül meg nincs se deodex rom telepítés, se téma telepítés.

Te meg szépen elkezdted sorolni az alkalmazások, amik a rootoláshoz kellenek, holott senki nem erről beszélt :D

(#5100) xnace


xnace
őstag

Mindegy, nem kinlódok. Ott van pár hsz szel lejjebb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.