Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung DVD, vinyó gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Velocity


Velocity
aktív tag

nos van 2 db 160GB/8MB Samsung winyom (ATA), egy samsung cd-r, és egy samsung dvd olvasó...
az egyik winyo simán a gépbe, a másik rackbe van, és mindkettő közös kábelen, az optikai olvasók szintén osztoznak az IDE-n

tehát
a dvd-olvasó pár hete nem olvas semmit, a total commander szerint nincs ilyen meghajtó, de látni látja, csak ha rákkantintok jön a szokásos idegtépő hibaüzi: nincs lemez a meghajtóban... lemezkezelés is látja, de folyamatosan üresnek jelzi... szerinte tök jó minden!

ma a rackes 160as is megadta magát :(((

tünetek:
Windows Media Player szerint: ''a lemez nincs formázva, kívánja megformázni most?''
Total Commander: ''nincs ilyen meghajtó, válassz másikat''
Lemezkezelés: látja, de sajnos full üresnek, szerinte kifogástalanul működik

Eszközkezelő szeint sincs semmi gond egyik cuccal se
Bios szeint is minden olyan amilyennek lennie kell

volt már számtalan restart, meg próbálgatás, eddig semmi sem javult...

konfig az adataimnál van, a gépet soha nem hurcolom sehová, nem is rázkódik, és már vagy fél éve nem volt szétszedve...

ha tudtok valami ötletet hogy mi az oka ennek a jelenségnek akkor plíz osszátok meg velem :)

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#2) Viktor77 válasza Velocity (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Idézek:

''legyen olyan, amit később is megtalálnak a keresőben a fórumozók: ha azt írod, hogy ''Megdöglött azikszpém a radidrájverrel'', akkor azt senki sem fogja megtalálni, ellentétben azzal, hogy ''Nem megy az XP-m, mióta feltettem a Catalystet''

Szóval mire nevezzem át?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Velocity válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Velocity
aktív tag

jaja ezt tudom, csak a nagy idegességben elfelejtettem :) akkor legyen ''Samsung DVD, winyo gondok'' vagy valami ilyesmi... :D
jah és thx

[Szerkesztve]

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#4) liksoft válasza Velocity (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

A rack nagy hibaforrás. Nézd meg direkt kábelen. Valamint XP SP mennyi? Egy segítség: [link]. A DVD-ről tudsz OP lemezzel boot-olni?

Ha a boot megy, valószínűleg driver akadás, vagy felülírás történt, főleg ha a 48 bites lba nem működött helyesen. Ezt tudod ellenőrizni a linkelt topik segítségével.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) Velocity válasza liksoft (#4) üzenetére


Velocity
aktív tag

szóval nekem 2 db 160as van a gépben... az egyik a rendszer and egyéb fontos dolgok, a másik a hurcolós/adatmentéses, rendszervisszaállítós/szervizoprendszere

szóval:
1. 160as:
2 partició: 1 db 20GBos >> rendszer, progik, játékok
1 db 130GBos >> minden más

2. 160as (ez szállt el)
ezen csak egy partició van és erre mentek ki mindent rendszertelepítéskor, meg ezen többnyire minden megvan ami a másikon, ha vinni kell valahova valamit akkor ne kelljen másolgatni... csakhogy ez az utóbbi időben megváltozott... a filmek mind _csak_ ezen voltak, illetve a kb 40gb összegyűjtött utils és egyéb programok telepítője is...

amúgy xp+sp1em van, rack egy éves kb, DataBridge márkájú, talán 2x ha ki lett véve a gépből, a vinyó sem nagyon volt kiszedve belőle) az elmúlt jópár hónapban nem is volt más gépben a winyó, nem is volt hozzányúlva... tegnap még jól ment, ma már egyálktalán nem :((

megpróbálok egy format+getbackdata for ntfs-t, hátha az segít... jobb ötletem egyelőre nincs

nagy kösz a segítséget, erről még nem is hallottam... remélem visszahozható az adat és nem hardveres elhalásról van szó!

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#6) Kukkéro


Kukkéro
tag

Üdv mindenkinek!

Beépítettem egy Samsung 160 GB SATA II.-es winyót a gépembe és csak akkor ismeri fel a bios, ha a processzorom beállításait default-on hagyom! Ha egy kicsit is húzom akkor sehol sincs! Az sp2-es XP Samsung 120 GB ATA133-ról fut.
-formázás megvolt
-particionálás ok

Szeretném ha a régi formában (3.2 Mhz) menne a proci! HELP

értékelhetetlen tanácsok :
- dobd a kukába a celeront és vegyél P4-et (sponzorok hívását várom)
- ne húzd (OK!ezért írtam)

konfig:
- Abit IC7
- 2.8 celeron D
- Asus 9600 XT
- 2x 512MB (400Mhz) Kingstone
- Samsung 120 GB ATA133

(#7) LuckyL válasza Velocity (#1) üzenetére


LuckyL
őstag

az én ötletem elég triviális, de nem tudom mennyire érterssz hozzá, úgyhogy megosztom:
-indítsd el a gépet úhy hogy csak a rendszervinyó van rádugva
-dugd rá emellé a vinyó mellé vagy másik kábelre (figyelve hogy a master-slave stimmeljen) a dvd-t, ha működik ok, ha nem akkor szar, ennyi,
szóval a lényeg az lenne, hogy csak a rendszer vinyót hagyd benn, és mindig csak 1 plussz eszközt rakj vissza egyszerre (tehát egyidőben max 2 legyen benn), ha minden okés akkor lehet hogy a kábelek cserélgetésével minden működni fog, ha pedig elszállt a partíció akkor megfelelő progikkal kis szerencsével sokmindent vsszahozhatsz belőle
- ami meg elromlott azt dobd ki vagy add el itt a ph-n, sokan keresnek rossz cuccokat megvételre

cryptot minden termékemért elfogadom

(#8) LuckyL válasza Kukkéro (#6) üzenetére


LuckyL
őstag

haveromnak is ez van csak neki nforce 3 chipsettel! de neki csak az egyik (vagy a négyből 2-nél, most hirtelen nemtom hány sata port van a gépén) nem működik, a másik csatlakozóra dugva a vinyót megy prímán húzva is! Más ötletem hirtelen nincs, esetleg, hogy egy 160-as Maxtor ide vinyóra szivesn ráfizetek, ha el akarod adni a samsungot, de ebben kételkedek :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#9) Kukkéro válasza LuckyL (#8) üzenetére


Kukkéro
tag

Kösz az ötletet de már próbáltam :F
Hát a winyót nem de a procit lehet hogy árúba bocsátom ha nem oldódik meg a probléma!

(#10) mr_ricsi válasza Velocity (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''xp+sp1em''
Ez óriási botorság, ha 120GB-osnál nagyobb vinyód van.

''csakhogy ez az utóbbi időben megváltozott... a filmek mind _csak_ ezen voltak, illetve a kb 40gb összegyűjtött utils és egyéb programok telepítője is... ''
Sok adatot nyomtál rá, emiatt túllépted a 120GB-ot, és az XP szétcseszte a vinyód elején lévő adatokat.

''megpróbálok egy format+getbackdata for ntfs-t, hátha az segít... ''
Ha már nincs szükséged a rajta lévő adatokra...

De ha mégis kellenének az adatok, akkor a formázást felejtsd el! Telepítsd az SP2-t, majd a getdataback-et küld rá. Ha talált menthető fájlokat, akkor azokat a másik vinyóra mentsd el!
Az SP2 pedig mindenképpen kell, különben rövid időn belül a másik vinyódról is el fog tűnni menden adat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) Velocity válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


Velocity
aktív tag

LuckyL: köszi, ez már nekem is eszembe jutott csak teganp nem volt időm foglalkozni vele...

mr_ricsi: hát hűha meg minden... sp2ővel nem vagyunk jóbarátok, de ha nagyon fontos (márpedig ezt vettem ki a szavaidból) akkor lehet felteszem... Az a nagy helyzet hogy a getdataback próbaverziónál nem lehet menteni (állítólag) márpedig ha most leszedem akkor csak az lesz meg...

ezexerint sp2 nélkül semmi esélyem sincs...

ilyeneket ír ki amúgy a gép:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#12) Velocity


Velocity
aktív tag

hopsz, tegnap este jutott eszembe valami!

nekem egyszer volt fent csak sp2 xp alatt, utána rakhattam friss rendszert, szóval durván 3 óra hosszat volt fent, utána winfosreinstall volt... a lényeg, hogy ez a 160-as már volt tele! Tehát már írta ki a rendszer nemegyszer, hogy nincs több hely a lemezen... nem tudom, ez most számít-e de ezekszerint már volt rá példa hogy túlléptem volna azt a 120as határt....

mégis csak most jött elő a probléma :F

[Szerkesztve]

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#13) mr_ricsi válasza Velocity (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''sp2ővel nem vagyunk jóbarátok, de ha nagyon fontos''
Megoldhatod a problémát a Maxtor BigDriveEnablerével is:
[link]
De manapság már az sp2 szinte kötelező, egy csomó mindenben egyszerűsíti az életet. (Hibajavítások, új hardverek kezelése, stb.)

''a getdataback próbaverziónál nem lehet menteni ''
Kipróbálni így is lehet, hogy lát-e valamit egyáltalán az adatokból. Aztán pedig vannak olyan weboldalak, ahol csúnya emberek elérhetővé teszik azokat a csúnya progikat, amivel a korlátozásokat ki lehet iktatni. (Ezt csak hallomásból tudom.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) Velocity válasza mr_ricsi (#13) üzenetére


Velocity
aktív tag

nah sokat agyaltam, végülis elszántam magam és már kúszik fel az sp2...
ez a Maxtor BigDriveEnabler vajon jó samsunghoz is?
meg írtam fentebb hogy a sami már volt fullosan tele de akkor nem csinált ilyet... vagy ez nem számít?
amúgy THX a válaszokért :)

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#15) Velocity


Velocity
aktív tag

GetDataBack ezt írja [link]
:(( :(( :((
azt hiszem joggal lehetek mérges!
error during ReadLba :((
most hogyan tovább?
jah, amúgy az sp2 felment

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#16) Velocity


Velocity
aktív tag

noshát kénytelen voltam megformázni a vinyót!

az előző hszben látható képen elkezdett hibasorozatot megszakítás nélkül folytatta, majd összeomlott az egész rendszer... csináltam egy gyorsformázást és szomorúan látom, hogy most is ugyanazt a hibakódot nyomja nekem...

tanácstalan vagyok... menjek engedjek egy pohár hidegvizet és igyam meg az adatokra?

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#17) Velocity


Velocity
aktív tag

JELENTEM ADATOK VISSZAMENTÉSE FOLYAMATBAN!!! :DD:DD:DD

mégvalami:
néhány mappa mellett azt írja a Clusters-nél meg a Sectors-nál, hogy none
[link]
ez azt jelenti hogy azoknak vége, elvesztek?

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung DVD, vinyó gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.