Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Den válasza #25954560 (#49) üzenetére


Den
veterán

Nem nyer hőleadó felületet sőtt... A nagysebességű légáramra merőleges menet vágatában megreked a levegő egyfajta kis légpárnák alakulnak ki, használják ezt az efektust nagysebességű járműveknél például. A blokk csavar találkozásnál sincs akkor a felületű érintkezés mint elsőre gondolná az ember, de szerintem ezeknek nics akkora jelentősége, ha nem műxik nem ezen fog múlni.

www.simson4t.hu

(#52) Den válasza Den (#51) üzenetére


Den
veterán

Na, már megint hülyeséget írok, nincs szerencsém ezzel a topiccal :) Passzív hűtés lesz nincs venti, oké. Akkor viszont okénak tűnik a nagyobb felület a menetes csapnál.

www.simson4t.hu

(#53) biker válasza Egon (#48) üzenetére


biker
nagyúr

bocs, de a téma VENTI NÉLKÜL!!!
így nem merőleges a nem létező (nem túl aktív) légáramlatra

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#54) biker


biker
nagyúr

nos, szegeden, pintér csavarkerben acél tutti van, 4-felfele(mm)
réz is volt, de nem tudom mekkora volt mm-ben, hosszra 1m-esek
de ha mákotok van, hernyócsavar (tudod, a fejnélküli, imbusz belsővel, ezeket teljesen át lehet hajtani a testen.) ezekkel csak az a baj, hogy 20mm hossznál nagyobb nincs, csak rendelésre. ebből kéne 60mm-esekt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#55) #25954560 válasza biker (#53) üzenetére


#25954560
törölt tag

Arrol meg mar nem is beszelve, hogy beepitesi helyzettol fuggoen vagy meroleges lesz vagy parhuzamos arra a gyenge legaramlatra :) Mer ugyi nem csak fekvo hazak vannak... (leccilecci, ne mondjatok, hogy viszont egy slot-os lapba is lehet allo hazban atalakitoval tenni pga-s procit, mer akkor csunyakat fogok gondolni :) Ha mondjuk a metrikus csavarmenet 60 fokos (nem celsius, csak ugy siman), akkor valami gyoknemtommennyiszer nagyobb lesz a felulet. Egyebkent meg nagyon kellemetlenul ereznem magam, ha csak en beszelnek hulyesegeket :D

(#56) Egon válasza biker (#53) üzenetére


Egon
nagyúr

Jogos! Bocs! :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#57) Den válasza #25954560 (#55) üzenetére


Den
veterán

A felület valóbban nagyobb, de az _érintkező_felület nem feltétlenül (már ha a blokk és a csapok közti hőátadásról beszélünk).

Eleve a menetek nem érintkezhetnek teljes felületen mert akkor nem bírnád a a csavart behajtani. Éles menetnél a menet egyik oldala érinrtkezik csak (tengelyirányban). Ami önmagában még oké lenne, de a menet felületi minősége elég rossz, geometriailag sem tökéletes.

Egy másik topicban pont hasonlóról társalogtunk egonnal, a hűtő talp polírozása kapcsán.

De szerintem itt nem ezen fog múlni hogy a dolog passzív hűtőként beválik vagy sem.

Mellesleg mióta vagyok én matekos??? :) itt küzdök azzal a r.hadt matekkal hogy végre levizsgázzak :DDD

www.simson4t.hu

(#58) boca111


boca111
tag

Sziasztok!

A forumot olvasva eszembe jutott, hogy a rudak végét el kéne vékonyítani, mert akkor a hőáramlás jobb. Lehet csak simán kis tüskéket csinálni, de lehetne egy plusz jelet belevágni a tetejébe kb. 2 centi mélységbe. És ehhez lehetne valamilyen kulcsot készíteni, amivel be lehetne csavarni a rézbe.
A menetes megoldásnál meg lehet, hogy egy nagyon kicsi hővezető paszta jót tenne a menet hővezetésének.
Sok sikert, aki belekezd :DD

(#59) #25954560 válasza boca111 (#58) üzenetére


#25954560
törölt tag

Ha jol latom, mar egeszen nagy elmeleti tech support van a tema mogott :)

(#60) #25954560 válasza Den (#57) üzenetére


#25954560
törölt tag

Nem erdekes. Akkor meg szolgalj ra lecci a matekos teveszmere egy szenzacios matekvizsgaval :))

(#61) biker


biker
nagyúr

valóban, csavarkötésnél csak az egyik felület illeszkedik, de mondjuk beletekerés előtt belemárthatod egy picit hővezető trutyiba, és máris jobb. meg belel lehet abba a talpba elég mélyen nyomni, de ezek megint részletkérdések, és drámaian nem befolyásolják a dolgot!

ami drámai, az számomra a rézbetétes alumínium hűtő, amit nagy cégek gyártanak ugyan, de kérdem én, nem hallottak még arrol az elektolizises folyamatról, ami réz és alumínium felület között jön létre? ami miatt az összes elektromos szabvány TILTJA a réz és alumínium közös kötését, illetve csak a rézfelület forrsztása, vagy egyéb bevonatozása után engedi? ami miatt a réz-alu kötések szétporladnak, mert olyan oxidréteg alakul ki, ami nem vezeti sem a hőt, sem azáramot??

na másik, a menet a végén el van vékonyítva, minek még a pálca végét is??

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#62) Den válasza biker (#61) üzenetére


Den
veterán

Hehe én is ezen gondolkoztam, mármint az elektrolízisen. Az audi a8-ra csak szakszervízben speckó csavarral lehet bármit fölcsavarozni, mert a sima csavar körül az oxidáció megenné az alulemezt.

www.simson4t.hu

(#63) biker válasza Den (#62) üzenetére


biker
nagyúr

akkor ezek szerint nem vagyok hülye! (mármint ebben a kérdésben :)) )
de ők tudják! ők a mérnökök!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#64) Den válasza biker (#63) üzenetére


Den
veterán

Meg másban sem vagy. Itt te nyomtad a legjobban, pedig anno fémmegmunkálást tanultam :(

www.simson4t.hu

(#65) biker válasza Den (#64) üzenetére


biker
nagyúr

na most akkor gdf, matek, vagy fémmegmunkáló? :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#66) atus válasza boca111 (#58) üzenetére


atus
senior tag

Sok kitűnő ötlet született, de azt is vegyétek figyelembe, hogy ezt a gyakorlatban alkalmazni kell. Az én rézhűtőmbe kb 110 pálcikát kellett belecsavarozni, és így is félelmetes meló volt. Közel 10 méternyi drótra vágtam menetet, és kb 3 teljes napig tartott. A csavarozás is egy szép ötlet a bevágással, de a vörösréznél ez sajnos nem ilyen egyszerű. Ha a tetejénél fogva akarod betekerni, akkor az első szorosabb résznél megmihálylik, a végén pedig teljesen széttekeredik. Figyelembe kell venni, hogy viszonylag puha anyag, és ami működik acél esetén, az itt lehet, hogy nem fog.
A menet/nem menet kérdést pedig vitassuk meg egy pár hozzászólás erejéig aktív hűtés esetén is. Most hétvégén fogok nekiállni a blokkészítésnek, és nem esne jól sok méternyi menetet metszeni feleslegesen... Akkor most javít a hűtésen, vagy nem? És lécci ne spekulációkat írjatok, hanem amibe biztosak vagytok. Én biztos vagyok abban, hogy most elbizonytalanodtam... :(

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#67) biker


biker
nagyúr

tényleg, ha valaki kompetens ebben a témában, ne kíméljen!

téma: a heatpipe elve! történetesen hasonló gond, mint a vga kártya, ahol is minden kardon alul van a hűtő, így a meleg (ami felfele terjed :)) )visszafűti a chipet, meg a lapot.
no, de heatpipe kérdés: ha egy házban állítva van a a lapka, amire élivel van felszerelve a borda. akkor a heatpipeba zárt folyadék, ami párolgásával hűtené a lapot, majd visszfolyna alulra, mire képes, ha a folyadék a talp helyett az öbölbe, vagy a felső lezárt végben gyűlik össze? mert vízszintesen korrektek, de állítva!
az elvet amúgy is desktop fekvő házakkal találták ki, ott meg fekszik a hűtő, és a hőt a pipe-al a ház oldalához vezetik, ami elvezeti a meleget.

esetleg megvitathatnánk, elméleti szinten...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#68) Den válasza biker (#65) üzenetére


Den
veterán

Gdf most, matek nem tudom honnan jött, nagyon gyenge vagyok belőle, Középiskolában meg vegyes gépi forgácsolást tanultam, abból éretségiztem. Jól ment szerettem, de ez ma magyarországon nem alternatíva. 94-ben érettségiztem, úgyhogy sok mindent felejtettem, pedig komoly suli volt, lett volna 5-dik év, csak máshogy alakult. A kovácsolástól az öntésen át a hegesztésig mindent tanultunk, de fö profil as forgácsolás volt, abban is minden, a köszörülés összes fajtája, marás, egyetemes eszterga...
anyagismeret, gépészet, gyártástechnológia,.. Szal jó volt szerettem.

www.simson4t.hu

(#69) biker válasza atus (#66) üzenetére


biker
nagyúr

110x 10mm menet, mert nem vágtad hégig, ha jól veszem ki.
ez kb 220perc. de ha nagyon szigorú vagyok, akkor is 300perc talppal, pálcákkal, mindennel!
tényleg, miért nem gépesítetted?
ugyebár rézhez nagyon kell kenni a vágószerszámot. pl egy kozervdobozon átfúrt jukon rögzíted a menetvágó karját, úgy, hogy elmerüljön az olajban, amit beleöntesz. a pálcákat meg akkus fúróval 20mp alatt készrevágod od, vissz forgatva.

csavarozásnál meg, ha meghimálylik, akkor? ki akarod tekerni? :D

áramlásilag meg: ami biztos: ha merőleges a menet a légáramra, akkor szarabb. tedd a ventit merőlegesre, mondjuk keresztbe fújjon a venti a pálcákon, vagy hasonló...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#70) biker válasza Den (#68) üzenetére


biker
nagyúr

matekott itt vetette fel valaki, gondolom a ''ki hova járt...'' topicból merítette, ahol is valakinek ígértél matek segítséget.....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#71) Den válasza biker (#67) üzenetére


Den
veterán

A heat pipe elve jó, de ahogy kereskedelmi forgalomba kerülő hűtőkön megvalósítják parasztvakítás, pl az álltalad leírt okokból.

www.simson4t.hu

(#72) biker válasza Den (#71) üzenetére


biker
nagyúr

az elv, persze, jó, lásd lehel* abszorpciós kishűtő, aminek a ''motorja'' egy fűtőbetét, nem kompresszor. ez keringeti a melegedés, és áramlás elvén a gázt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#73) supercow


supercow
őstag

Hi,
ez a heatpipe dolog hogy is működik pontosabban? milyen lehet egy ilyen bordának a keresztmetszete?

Van egy kis maradék rézcsövem a fűtésrendszer felújításából, gondoltam bevetem a gépem hűtéséhez :D

Ha megfelelően nagyra csinálom, menni fog passzívan is vagy mindenképpen kell hozzá venti? Egy álló házba menne a topic-indító szerkezethez hasonlóan.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#74) biker válasza supercow (#73) üzenetére


biker
nagyúr

házilag sehogy!!!

nem hiszem, hogy van vákuum szivattyúd, meg forrasztó állopmásod, amivel eléred azt, hogy a bezárt folyadék alacsony nyomáson alacsony forrponton dolgozzon!
a párolgás hűt. minél nagyiobb a párolgás, annál nagyobb a hőelvonás. annál nagyobb a párolgás, minél közelebb jársz a forrponthoz. remélem követhető. alapnyomáson a víz, ha lezárod 20°C-on, akkor kb 110°C-on fog forrni, mert nő a nyomás a hő emelkedésével, tehát túlnyomásob lesz.
ezért kell vákumot szívni, és nem vizet használni, hanem etil-alapu valamit, ami 40-50°C-on forr.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#75) biker


biker
nagyúr

viszont ha már téma (meret felhoztam :)) )

campinggázos hűtőaggregátra gondolok. ezt kellene bealakítani a kis bordába. ha meggondolom, hogy egy kis hűtőbox 3napig is megy egy literes palackkal, ami meg nulla pénz, akkor mondjuk heti egy palackkal lehet elég a dolog, és akkor nem kell vizszivattyú, hűtőkompresszor, meg semmi sem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76) esteban


esteban
senior tag

Es mivan akkor ha keresunk valami anyagot ami valahol szoba homersekelt kornyeken valtoztatja halmazallapotat?

iBook + RedBull :)

(#77) Den válasza biker (#75) üzenetére


Den
veterán

Pár hónapja már én is agyalok egy jól működő hítpájp megoldáson.

Szerintem itt nem kéne gázpalack sem hiszen a kemping hűtőnél a hőforrásnak kell a gáz, itt viszont a proci a hőforrás. Vagy nem? Nem láttam még élőben ilyen gázos hűtőt.

www.simson4t.hu

(#78) esteban


esteban
senior tag

Szal ha van egy csendes kompresszorod ...

Egyebkent a tagulas hot von el, tehat ha kieresztunk egy palackbol suritett levegot akkor az lehul.

iBook + RedBull :)

(#79) biker válasza Den (#77) üzenetére


biker
nagyúr

nem hőforrásnak kell! nem égeted el, hanem csak kiereszted a gázt, és az hűl le.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80) biker válasza esteban (#76) üzenetére


biker
nagyúr

ket dolog:
1: ilyen anyag nincs, illetve olyan instabil lenne, hogy nem lenne kezelhető!
2: olyan van, ami kb 50°C körül forr, de azok meg vagy robbannak, vagy szerencséd van :))

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#81) Den válasza biker (#79) üzenetére


Den
veterán

Jah, az más, az akkor olyan mint a szifonpatron mikor betekered. És mi lesz a gázzal? Zárt térben engedgetni ki a gázt, elég gáz ;]

www.simson4t.hu

(#82) Den válasza biker (#80) üzenetére


Den
veterán

Azon gondolkodtam hogy ahol hűtőgépeket javítanak, ott valószínüleg le tudnak valami réz cuccot vákumosan forrasztani.

www.simson4t.hu

(#83) biker


biker
nagyúr

igen, hűtőgépes le tudja, de ehhez elég valami hűtős/klímás haver, nem kell mindjárt a gyárba menni.

másik, a gázt (ezt már pontosan nem tudom) valamiféle katalizátoron engedik át, miután kijött a térből, ami semlegesíti, ti. lassú égésnek nevezett dolog zajlik le benne, és az hatástalanítja. a végén csak víz csepeg belőle ki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#84) Den válasza biker (#83) üzenetére


Den
veterán

Oké én sem gyárra gondoltam :)

www.simson4t.hu

(#85) dearbear


dearbear
tag

Hali!

Ahogy itt olvasgattam, hogy hőcsövezni akartok, gondoltam megemlítem így kívülállóként(vagy kibicként :)), hogy Ordasi Gábor [L]http://www.tuningnet.hu/tuningok.php[/L] oldalán van egy komplett leírás arról, hogy ő hogy készített a fentebb említettekhez hasonló hűtőt. Bár elég sok oldalon megkérdőjelezik a hozzáértését, máshol még nem láttam ilyen témájú magyar cikket.

Byez!

To develop or not to develop that is the question.

(#86) biker


biker
nagyúr

én a hozzáértését nem, talán azt, hogy egyes cikkek valóban valós teszteket tükröznek-e?

meg az emberi viselkedését, de ez már személyes dolog... :(((

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#87) boca111 válasza atus (#66) üzenetére


boca111
tag

''csavarozás is egy szép ötlet a bevágással,
de a vörösréznél ez sajnos nem ilyen egyszerű.
Ha a tetejénél fogva akarod betekerni,
akkor az első szorosabb résznél megmihálylik,''

Azért írtam, hogy valamileyen szerszáot kéne csinálni hozzá, amit mondjuk rá lehet csavarni a menetre, és a bevágások segítségével rögzíteni lehet.
Emellett a bevágások nem csak könnyítenék a hűtőt, de a felületét is soxorosára növelnék.
Az, hogy menyi ideig tart, szerintem nem vita tárgya :)) Mert ugyis azért csinálod, hogy olcsón megúszd, viszont Neked legyen a legtutibbhűtőd :) 1 vagy 2, esetleg 3 napot dolgozol rajta, már nem sokat számít, ha figyelembe veszed, hogy 1szer kell mehcsinálnod!
Az aktív hűtéssel, ha felülről érkezik a légáram,(ami elég gyors!!) akkor bizony tényleg lesz egy kis felület, ami szinte szigetelőként fog működni. Ez biztos. Viszont abba se vagyok biztos, hogyha oldalról megy rá a levegő, akkor nem fog-e olyan légáramlatok keletkezni, amitől rosszabb lesz a hűtés. (teljesen menetes pálcikáknál.
Szerintem a sima és négyben bevágott pálcikák lehetnek a nyerők oldalsó légárammal.

(#88) supercow


supercow
őstag

[L]http://www.tweakers.net/nieuws/22760[/L]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#89) supercow


supercow
őstag

[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/zm80-hp.htm[/L]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#90) Den válasza boca111 (#87) üzenetére


Den
veterán

A betekeréshez elég két anyát összekontrázni a menetes csapon. Már ha végigmenetesről van szó. Sima csapnál elég egy fogó.

www.simson4t.hu

(#91) boca111 válasza Den (#90) üzenetére


boca111
tag

''négyben bevágott pálcikák''
Ennél nem biztos, hogy működik a kontraanyás móka, csak ha raksz a vályatba alamit. De Én a menetnélkülire gondoltam.

(#92) Den válasza boca111 (#91) üzenetére


Den
veterán

Ja, én nem kalkulálok négybe vágott pálcikákkal. Ez vörösrézből 5 milis pálcikáknál nem megoldható (teljes hosszon). túl lágy hozzá az alapanyag.

www.simson4t.hu

(#93) esteban


esteban
senior tag

Na most en azon agyaltam, mi van ha nem a bordat szereljuk az alaplapra, hanem az alaplapot rogzitjuk a bordara :)


Magyarul: csinalni egy hatalmas, alaplap meretu bordat es a megfelelo helyeken kivagjuk ... esetleg lehet sajat vizkeringetese a jobb hoelevezetes miatt: itt konnyebba viszhutes, hiszen az egesz rendszert fixen, gyarilag le lehet zarni. Ertheto amit leirtam???

iBook + RedBull :)

(#94) boca111 válasza Den (#92) üzenetére


boca111
tag

Nem teljes hosszában.
A lényeg, ogy majdnem mint egy ''normál'' bordánál a vége elvékonyodjon. Valahol olvastam a forumon, hogy a szűkebb keresztmetszet felé áramlik inkább a hő. De inkább a felületnövelés, ami miatt érdemes megcsinálni.

(#95) boca111 válasza esteban (#93) üzenetére


boca111
tag

És akkor hogy szerelgetnél mindenfélét?? :))

(#96) atus válasza boca111 (#87) üzenetére


atus
senior tag

Igaz, hogy csak egyszer kell megcsinálni, de az enyémre így is 7 nap (3 teljes hétvége, meg egy hétkönap) ment rá reggeltől estig, és a végére iszonyatosan elegem lett belőle. Szanaszéjjel volt vágva a kezem, és már nem bírtam a rézre nézni, úgy megutáltam.
Valaki kérdezte, hogy miért nem gépesítettem. Mert nincsenek megfelelő szerszámok hozzá a garázsunkban, és ha azokat megveszem, akkor megint elég drágán jön ki a dolog.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#97) biker válasza atus (#96) üzenetére


biker
nagyúr

én voltam!
szerintem egyy akkus fúró kell, azt annyi,,,

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#98) supercow


supercow
őstag

na utánanéztem egy kicsit a heatpipe elméletnek, ha érdekel valaki feltöltöm valahova az anyagokat (elsőre [L]http://www.extra.hu/heatpipe/[/L] -ra nyomtam fel az egyiket). Azok alapján amit olvastam szerintem meg lehet csinálni. Van egy csomó pdf és ábra, tervrajz, képlet is.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#99) atus válasza biker (#97) üzenetére


atus
senior tag

azt próbáltam, hogy befogtam satuba a menetmetszőt, a rézhuzalt meg fúróba, és folyamatos kenés (üregelő spray) mellett próbáltam nyomni. Eredmény annyi, hogy elqródott a menetmetsző, és a rézhuzal darabokra törött, mert olyan soxor tekeredett meg... :(((

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#100) biker válasza atus (#99) üzenetére


biker
nagyúr

én úgy, hogy előbb összedarabolod, aztán nyomatod. nem gybe.
te mekkorával próbáltad? 4mm-es? aztán lehet, hogy nem jó, de én meg beleraknám olajba az egészet, és úgy. ja, és azért kell akkus, mert ugyanúgy oda-vissza kell, mint ha kézzel vágnád! ha egyből hajtod, akkor csak szétcseszed a szerszámot.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.