Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

láthatnánk is??? olvashatnánk???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) motor


motor
tag

kurva jó :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Hejhóóó!

(#3) supercow


supercow
őstag

Helló,

tanácsot kérek a rutinos barkácsolóktól. Szeretném halkabb üzemre bírni a gépet, most a procin egy Cool132+ van és nagyon zavar a hangja. Mivel nincs a házban kábeldzsungel, gondoltam kipróbálnék egy passzív bordát, ami mondjuk jóval nagyobb, mint ami a ventis megoldásokon van.

Az én ötletem: fogok egy megfelelő méretű tömböt, mint a vízhűtések blokkja, ez tömör réz lenne, ebbe sűrűn fúrok 1 mm-es lyukakat, majd 1 mm-es réz huzalból méretre vágott darabokat a lyukakba állítok (erővel vagy forrasztva), úgy 10, max 15 cm. magas lenne az egész Mivel jó helyen van a házban egy házventi éppen a bordán keresztül vinné a huzatot. Ez elég egy ilyen procinak?

Most 35 fok a proci, nem zavar ha passzív hűtéssel magasabbra megy csak ne legyen baja.

Ezt a bordát meg lehet valósítani? Mekkora legyen a ''talp'' darabom és kb. milyen nehéz lenne egy ilyen alakzat (200-300 gramm)? Mennyibe kerülne az egész (a megmunkálást itthon végezném), illetve vörösréz vagy sárgaréz kell? Mi a különbség?

Még 1 kérdés: hol találok megfelelő méretű réz tömböt? mondjuk 5x5cm-es, 2 cm magas. Van valakinek elfekvőben? Pestre elmegyek érte ha olcsón adja :)

Előre is köszi,
boczi

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#4) supercow


supercow
őstag

biker köszi gyors voltál.
Bugreports: ne jelenjen meg a téma addig amíg az indító hozzászólás nincs elmentve, így nincs lehetőség ilyen építő javaslatok beírására :D

félek hogy itt is elindul a nullázás ami az indexes fórumokat elrontotta :(

sc

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) motor válasza supercow (#4) üzenetére


motor
tag

metaloglobus XIII. ker(angyalföld HAJRÁ VASAS) Mór utca 1-3

Hejhóóó!

(#6) Parci válasza supercow (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Elvileg most megcsináltam. Emberek, tessék komolyan viselkedni, ellenkező esetben kénytelenek leszünk erőszakosabban beavatkozni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) atus válasza supercow (#3) üzenetére


atus
senior tag

Én egy PIII 450@600-ra készítettem egy full vörösréz bordát, a Swiftech-ekhez hasonló elv alapján. Ez nagyban hasonlít a te elképzelésedre, de passzívan még ezzel a gyenge procira se jó, kb egy óra venti nélküli használat után kifagy. A házamban kb orkán erejű huzat van, és így sem elég venti nélkül. Nem említetted, hogy milyen procid van, de ha ennél töb hőt termel, akkor nem sok sanszod van. Az én hűtőm bordái 50 mm magasak, plusz 10 mm vastag az alap, és így nyom több, mint 1200g-ot!!! :D Ha te 15cm-es bordákat akarsz készíteni, az tőből kirántja a socket-edet.
Szerintem minimum 2kg lenne a cucc, annál kevesebből nem lehet rendesen passzívat készíteni. Nekem 1200 Ft-omba volt az egész + két Sunon venti.
Íme a bemutató a hűtőmről:
[L]http://www.coolness.hu/cpucool/teszt_radicalone_1.html[/L]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#8) biker válasza Parci (#6) üzenetére


biker
nagyúr

nézzétek, és nézdd parci!

cirka 3órával a regisztrált témainditás után írtam be, hogy most már megnézném. ha valakinek ennyi idő kell a téma megírásához, az nem a parci bugja, hanem az író ''órajele'' lassú :DD

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) biker


biker
nagyúr

a kérdésem, amúgy: miért rezezünk???
alu, és akkor nem 1200g, hanem csak 500g-700g lenne.
alu talp, kb 6x6x2cm, ebbe 4mm-es menetek, sűrűn, ebbe csavarokat, és kész (csak tipp, ha már ez az irány)

de inkább valami gyári borda, annyiféle jó méret van....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) biker válasza atus (#7) üzenetére


biker
nagyúr

ha nem húznád, alég lenne, nem???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) esteban


esteban
senior tag

PIII 1000 en van Titan D5TB es a ventit 5V/rol hajtom nincs semmi hangja. A hazban van meg egy ATI8500LE ami egy kisebb kazan (bar mar ezen sincs venti :) ) es igy a homero nagy terheles mellett mutat 44 - 48 fok koruli erteket.

A leghangosabb most a Codegen tap...

iBook + RedBull :)

(#12) Den válasza supercow (#3) üzenetére


Den
veterán

Akár még működhet is. Egy próbát megér, meg jó szórakozás elkészíteni.

az 1mm-es lyukak túl picik, sztem 2-3 milis kell, és a rögzítéshez zsugorkötést javallok, de ehhez nagyon pontos átmérőjű furatok kellenek, viszont valszeg így lesz legjobb a hőátadás az alap és a drótok közt.

www.simson4t.hu

(#13) #25954560


#25954560
törölt tag

A Compaq asztali gepekben ugy van megoldva meg egy PIII 800EB eseten is, hogy van rajta egy gigantikus nagy hutoborda (aluminium szinu) es onnan nem messze van mar a tap is, akinek a ventije leszivja rola a meleg levegot. Esetleg ilyen baazi nagy bordat kene szerezni. En hagy ne szedjem ki nektek a ceges gepekbol :D

(#14) Den válasza #25954560 (#13) üzenetére


Den
veterán

az xbox-ban is csak passzív hűtés van.

www.simson4t.hu

(#15) Egon válasza Den (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Az X-box-ban speckó PIII-as proci van, fele cache-sel, vélhetőleg alacsonyabb core fesszel stb.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) supercow


supercow
őstag

Köszi az eddigieket, pontosítok néhány dolgot: ez egy FCPGA P3 1.0B proci egy Abit VH6T alaplapban, az egy Codegen 6016 házban.
http://www.camelcom.hu/codegen/t6016.html

Ma voltam színesfémeseknél, vettem úgy fél kiló 4-es vörösréz huzalt, amiből a tüskéket akarnám csinálni, a fentebb említett coolness.hu-s cikkhez hasonlóan. A magra kerülő blokkhoz nem találtam anyagot, mert épp elvitték a telepről ami volt, a faszi ajánlott egy vörösréz kalapácsfejet de az kicsi lett volna, így nem vettem meg.

5x5x2 cm-esre gondoltam, abba 1-1.5 cm-re furatokat, abba a tüskéket méretre vágva (kb 10-12 cm hosszú huzalból) forrasztással rögzítve.

sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#17) supercow


supercow
őstag

Hi,

még egy kérdés: hogy tudom 5V-ról üzemeltetni a ventit?

A mostani cool132+ -nak külön van a tápcsatlakozója és külön a fordulatszámot továbbító madzagja. Melyik tápvezetéket hova kell kötnöm, hogy halkabban menjen ez a dög?

Ha lehet részletes leírással mert nem akarom hazavágni az egész gépet, de jó link is ahol részletesen leírják mi a teendő.

előre is köszi,
sc

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18) rog válasza supercow (#17) üzenetére


rog
addikt

:)

(#19) Mattyer válasza supercow (#17) üzenetére


Mattyer
tag

Üdv!

5 voltról ne próbáld üzemeltetni, mert valószínű, hogy nem fog elindulni a venti. Inkább 7-et ajánlok, amit úgy kreálhatsz, hogy keresel egy piros illetve egy sárga tápkábelt. A sárgába menjen a piros ventidrót, a pirosba a fekete (föld) drótja a ventinek. Így 12-5volt=7voltot kapsz.
Ha nem oks írj.

csövi

iBook 14'' 1.33ghz

(#20) Mattyer


Mattyer
tag

Ja igen, a tápkábel molex (ilyen fehér műanyag) csatolójánál próbálkozz.

iBook 14'' 1.33ghz

(#21) rog válasza Mattyer (#20) üzenetére


rog
addikt

elmegy az 5 voltrol is.

(#22) Den válasza supercow (#16) üzenetére


Den
veterán

Szerintem ne forrasztással rögzítsd. A zsugorkötés picit körülményesebb, de elméletileg jobb hatásfokú, bár lehet hoy házilag nem fog menni, valamin ki kell próbálni.

A lényege hogy a furat és a pálcikák szoros illesztésüek, annyira hogy szobahőmérsékleten össze se tudod dugni őket. A tömböt föl kell melegíteni, pár száz fokra, a pálcikákat meg lefagyasztani, és úgy egymásba rakni őket. Lehülés után egy oldhatatlan kötés jön létre, és a nagy nyomás miatt a csapok és a tömb, légmentesen és a lehető legnagyobb felületen érintkeznek (mivel a réz lágy, még a mikroszkópikus rések is eltűnnek), és réz rézzel érintkezik.

Házi körülmények közt nem próbáltam, lehet hogy nem megy, de iparilag használják, pl a vonatok kerekei is így vannak összerekva.

www.simson4t.hu

(#23) Mattyer válasza rog (#21) üzenetére


Mattyer
tag

Gondolod?
Majd kipróbálom a nap folyamán, de úgy rémlik, hogy be kell lökni:DDD
5 voltnál

iBook 14'' 1.33ghz

(#24) esteban


esteban
senior tag

ja es ki lehet probalni a fesz csokkentest, ugyan most az MSI -m nem tudja, de egy eve volt egy Soltek ott csokkentettem a core feszt, es tokeletesen ment a TB ...

iBook + RedBull :)

(#25) Mattyer


Mattyer
tag

Huh, tényleg elmegy 5 voltról, de nem mondhatni hogy orkánt kavar:DD

iBook 14'' 1.33ghz

(#26) supercow


supercow
őstag

fejlemények:

átkötöttem a 7 voltos megoldásra ahogy fentebb le vagyon írva, sokkal halkabb, nagyon köszönöm a segítséget. Viszont most nem jelenti a fordulatszámot az alaplapnak, még a BIOS-ban sem látom, a motherboard monitor sem mutatja, hanem nullát látok mindkét helyen. Ez normális?

Még egy dolog: úgy tűnik hogy a fesz. csökkentés nem rontotta a hatásfokot, vagyis most ugyanúgy 34'C fok körül van, mint előtte. Ez lehetséges? Illetve a 7 voltos működés nem káros a ventinek / alaplapnak? Vannak ennek veszélyei?

Most letöltöm a cpu stability testert és leterhelem, talán többet látok.

Még egyszer köszi.
sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#27) #25954560 válasza supercow (#26) üzenetére


#25954560
törölt tag

A 7V nem karos az alaplapnak. Sem a ventinek. Talan a tapnak. En, 1. &rew aki ha vagyok, azt javallom, hogy fogj egy haromlabu 7807-es (7808-as) IC-t forraszd be a 12V utjaba megfeleloen, zsugorcsocseleket ra es hadd szoljon! Meg a fordulatszamot is jelenteni fogja a venti. Valoszinuleg :)

(#28) localhost válasza #25954560 (#27) üzenetére


localhost
Közösségépítő

''Már miért is tenné?'' ;]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29) #25954560 válasza motor (#2) üzenetére


#25954560
törölt tag

OFF

motorguN! En kimoderaltatlak! :DD A sok(k) smiley-d teljesen megfogja a 360-as SPARC-omat :D

ON

(#30) supercow


supercow
őstag

Na ráeresztettem a CPU Stability Test 6 nevű valamit, hagytam menni fél órát és 33C-ról felment 35C-re. Ugyanez történt amikor a program ''CPU Warming'' funkciójával csináltam, gondolom ez csak melegíti a procit, a töbit nem terheli.

Úgy tűnik minden rendben, az IC forrasztást pedig nem nekem találták ki :(

köszi a segítséget.
sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#31) atus válasza Den (#22) üzenetére


atus
senior tag

A zsugorkötés egy jó alternatíva vonatkerékhez, meg féltengelyhez, meg sokfajta kütyühöz, ahol nagyon erős kötést kell létesíteni. És ahol a hővezetési érték teljesen lényegtelen. Ha a pálcikákat lehűtőd, mondjuk mélyhűtőben, akkor csupa oxid lesz, meg jó vizes is, ami még tovább oxidálja később. Ha pedig a réztömböt párszáz fokra melegíted, először egy színes, utána pedig egy csontfekete oxidréteg lesz rajta. Ha ezt a kettőt te utána még jól egymásba is nyomod, akkor ott hővezetés nem nagyon lesz. Kipróbáltam, és a fúrás, csavarozás a legjobb megoldás, pedig a hőkötés tényleg SOKKAL egyszerűbb, és stabilabb lenne. Melegítettem a réztömböt kályhán is, meg hegesztőpisztollyal is, de egyik sem vezetett eredményre. A másik, hogy a vörösréz puha, és igen könnyen kliazulnak a kezdetben erős pálcikák is. A Swiftech hűtőkből is ki szokott esni néha pár darab, amit otthon nem lehet hatásosan visszarakni. A csavarmenetet viszont meg lehet feszíteni ha kilazul.
Jövő héten fogok nekiállni Athlon-hoz készíteni a coolness-es (Radical One) hűtőm második verzióját. Max egy hónap múlva kész lesz, akkor keresek egy PIIIast, és kipróbálom passzívan. De remélem addigra te már régen ventimentes üzemben nyomod! :)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#32) atus


atus
senior tag

Jut eszembe. Ha valakit érdekel a dolog, anyagköltség (max 2000) plusz munkadíj(10000) áron meg lehet rendelni, elkészítem. Teszteredmények pár hét múlva, addig meg dógzok rajta szakadatlanul...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#33) Den válasza atus (#31) üzenetére


Den
veterán

Oké, házi körülmények közt nem próbáltam, az ipari felhasználást tanultam. A réz oxidációját valóbban kifelejtettem a számításból, és bár megoldható lenne, annyi fáradtságot nem ér. A hővezetés tuti lett volna, mert a nagy nyomástól a puha réz elemek szinte ''összeforradtak'' volna, de oxidosan nem jó.

Akkor marad a menet.

www.simson4t.hu

(#34) supercow


supercow
őstag

Na majd ha legközelebb Pesten járok bemegyek a metalloglobus-hoz és veszek néhány darab elkészítéséhez való rezet (tömböt + huzalt, lemezt a bordázathoz ezt-azt), majd beszámolok képekkela bordákról ha összejön. Addig is 7V-ról megy és most minden OK, normál állapotban 33'C-on állt meg a proci.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#35) atus válasza Den (#33) üzenetére


atus
senior tag

Hogyan lenne megoldható, hogy ne oxidálódjon?? Mert most fogok nekiállni egy ilyen bordának, és őszintén szólva nincs kedvem megint 10m-nyi menetet vágni a drótra... Sokkal szívesebben melegíteném bele... :DDD
A csavaros megoldás is jó a rézzel, mert annyira puha, hogy miután elérte a lyuk alját, kell még egyet tekerni rajta, és ''belegyógyul'' a menet, azaz teljesen egybenyomódik a csavar és a lyuk. És ez jó. Csak iszonyat macerás a dolog, menetet kell fúrni a lyukba, meg metszeni a drótra. És 11x pálcikánál ez már nem 1 kellemes dolog. :(

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#36) biker válasza atus (#35) üzenetére


biker
nagyúr

és miért is nem forrasztunk???
van egy gyári hűtő is, amire rézlapok vannak forrasztva, és úgy áll a dolog. az hővezetésileg korrekt!
oxidáció ellen hevítésnél sajna nincs kerülő, ezért kell pl. különböző folyasztószer a forrasztáshoz (nehogy valaki forrasztózsirral jöjjön, mert felkötöm magam, hanem gyanta!) és forrasztás után esetleg letisztítod, majd galvanizálod.

alut viszont meg lehet nevelni, hogy ne oxidálódjon tovább, szép maradjon, és jó legyen a hőleadása.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37) motor válasza #25954560 (#29) üzenetére


motor
tag

Nálam a hardware monitorban 0%-os a cpu kihasználtság.

Hejhóóó!

(#38) #25954560 válasza motor (#37) üzenetére


#25954560
törölt tag

Yol van, na :)) Csak kotockottem...

(#39) #25954560 válasza biker (#36) üzenetére


#25954560
törölt tag

Szerintem azert nem forrasztunk, mert mivel tudnal megmelengetni forrasztasi homersekletre egy felkilos reztombot? :)) Nem vagyok otthon ipari forrasztasban, szal lehet, hogy ez trivialis dolog, de en meg nem lattam akkora forrasztopakat :D

(#40) Den válasza #25954560 (#39) üzenetére


Den
veterán

úgy van ahogy mondod. Ahoz hogy a forrasztás jó legyen, a forrasztandó felületeknek megfelelő hőmérsékletűnek kell lenni. Ez egyrészt a tömbnél nehezen megoldható, de ha föl is melegíted bejön a képbe az oxidáció.

Na előbányászom a régi könyveimet aztán utána nézek ennek a réz oxidáció problemának.

www.simson4t.hu

(#41) supercow


supercow
őstag

A forrasztást én úgy gondoltam, hogy a furatok valamivel nagyobbak lennének, mint a huzal átmérője (pl. 3-as huzalnál 4-es furat) és a rést forrasztópákával megolvasztott forrasztóanyaggal tölteném ki. Ez megfogja a bordát és megoldja a hővezetést is. Mivel a forrasztóanyag nem olvad meg a proci üzemi hőmérsékleténél, nem félek attól, hogy kiesnek a bordák menet közben.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#42) #25954560 válasza supercow (#41) üzenetére


#25954560
törölt tag

Elmondom konkretan mire gondolok:
nem tudod kitolteni olvadt forraszanyaggal a furatot, mert amint belecseppented, kihul. Abban a pillanatban, mert a reztombod azert lenne olyan zsenialis hutoborda, mert minden hot sitty-sutty elvezet :) Ha pedig valahogy megis sikerulne, mert olyan gyors vagy, a kotes minosege ritka szornyu lenne. A jo forrasztas (lagyforrasztas) egyik feltetele, hogy a forrasztando feluleteket befussa a forraszanyag.

(#43) biker


biker
nagyúr

hát, nem tudom... senki nem látott még ipari méretű rézforrasztást???

no.1: pb-gázos, dissus gázos forrasztó pisztoly, ezzel még 50x150mm-es rézsín végét is leforrasztom, egyenletes rétegben (pl. ha alu sínhez kell kötni, alapfeltétel...)
no.2: a forrasztóón 270-350°C között kezelhető, effelett túrósodik. erre a hőfokra van szükség, ha:
a: merülőforrasztást alkalmazunk, tehát a furatokba (ami max 0.5 mm-el nagyobb!!!) belerakod a pálcákat, majd lassan belemeríted a folyékony cuccba, aztán aljáról lecsiszolod a cint
b: hőfokszabályzott villanyrezsó lapjára rárakod, és megvárod, hogy átmelegedjen, és aztán egyesével amíg meleg, beleforrasztod a pálcákat. (csak beledugod, és mellészúrod a cint, az meg addig folyik bele, amíg csak bír.

azért el kellene vonatkoztatni a pillanatpákától, ha már erre adjátok a fejeteket...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44) supercow


supercow
őstag

én is a villanyrezsós megoldást találtam ki, mert pákám nincs is :D

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#45) #25954560 válasza biker (#43) üzenetére


#25954560
törölt tag

:) Elvonatkoztattam. Nekem Weller-em van, lecci ne sertegesd :)
Latom mar, hogy a rezsos megoldas lesz a nyero, kene nehany jo otlet, hogy mit, milyen sorrendben es mire kell vigyazni. Nekem cakkosnak tunik odanyulkalni egy 300 fokos munkadarabhoz rakeszules nelkul...

(#46) biker válasza #25954560 (#45) üzenetére


biker
nagyúr

hát, weller nem well erre a célra :D
''Nekem cakkosnak tunik odanyulkalni egy 300 fokos munkadarabhoz rakeszules nelkul...''

a másik, hogy rákészülni az esti ....... ra kell, zuhanyozni, meg ilyenek....
vagy rá kell készülni a leugrásra... de ehhez nem. bekapcsolod, azt dolgozol. ha félsz tőle, akkor meg hiába készülsz, úgyis megégeted magad (murphy)

no, de: lánggal símán lehet, nem egy utánégős turbina kell, és nem is kék lángg 1.5 bar oxigénnel, hanem kb 0.5-0.8 bar pb, vagy jól dúsított acetilén(dissus, egyéb) hegesztő láng! az nem fúj, tehát ha jó méretes a luk, akkor nem mozog ki a cucc.
rezsó mikor 300°-os? síma rezsó jó soká! olyan kell, amiben nics védelem, és ''lapja'' van, nem spirálos. azon még többet is el lehet érni (lakatoséknál rezsón lágyítják a bárdot a hentesnek, ehhez edzés után ''szalmasárgára'' kell ereszteni a bárdot, az bőven 300°C-os) meg picit színeződik a réz is.
de beledugot a pálcákat, bekapcsolod a rezsót, aztán időnként odaszúrsz a cinnel. ha folyik, forrasztod végig. ha túrosodna (előbb mattul, ne várdd meg a túrósodást!!!) lekapcsolod. van annyi hőtehetetlensége, hogy melegen tartja.

de még egyet nem értek. ez már másnak is!!!
a csavaros a legjobb. akkor miért is nem? csavarboltban lehet kapni végigmenetes rudakat (acélt, rezet...) ezt kell ügyesen 60mm-re vágni, és kész. nem kell vágni a menetet! a lyukba meg seccperc menetet fúrni, csak nem piaci szarral kell, hanem 2900.-pénzt nem kell sajnálni egy gépi, egyfokozatú menetfúróra.
ha figyelembe veszük, hogy a menetes résznek a síma részhez képest duplája a felülete, és hőleadás a felülettel arányos........
de nekem mindegy. maradhatunk a forrasztásnál síma csappal.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47) atus válasza biker (#46) üzenetére


atus
senior tag

Nekem tetszik a csavaros ötlet, csak egy gáz van vele. Körbejártam Pécset, és egyik csavarboltban, színesfémtelepen, és egyéb helyen se HALLOTTAK még róla, nemhogy rendelni lehetne. Egyszerűen lehetetlen csavarorsós rézpácát kapni errefele. Ha valaki tud ilyet, lehetőleg baráti áron, az azonnal ébresszen fel!!! :DD :DD
Jo8

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#48) Egon válasza biker (#46) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem vagyok teljesen biztos benne, de szvsz erre a célra nem túl jó választás a ''végigmenetes'' rúd használata. A levegőáramlásra merőlegesen helyezkednek el a menetek (az ideális a párhuzamos ''rovátka'' lenne), ez gátolhatja a hatékony hőleadást. Mégegyszer mondom, nem vagyok biztos benne, ki kellene próbálni...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) #25954560 válasza Egon (#48) üzenetére


#25954560
törölt tag

Viszont nyersz vele holeado feluletet, nem is keveset. Ha lesz vegre valahol rez menetesszar, lesz orom. (Menetes sza'r) :D

(#50) #25954560 válasza biker (#46) üzenetére


#25954560
törölt tag

Te biker! Nem is en akartam megcsinalni! :))
A rezsot meg toled lattam, lehet, hogy csak en nem ertek valamit :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.