Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23531) SaGa59 válasza Telda (#23530) üzenetére


SaGa59
őstag

Ha elolvasgatod az összes megjelenő beszélgetést, kikérdezel mindenkit, akivel kapcsolatba hoz a sztori, hogy tényleg bele tudj merülni a sztoriba és még az arénában is kijátszod a 30 menetet, a 15 óra össze tud jönni. Ha csak végigdarálod, 8-10 óra alatt letudható.

Nekem a teljes végigjátszás 10 játékbeli nap körül jön össze. A pénzt mondjuk össze lehet kaparni akár egyetlen nap alatt is, de inkább 2. Borland kiszabadulása utánra vagy marad a Kordonon még feladat, vagy nem.
A feladatok (nem feltétlen ez a sorrend):

SPOILER
Kordon
Tökfej csomagjának megmentése
Szidorovicsnak egy képződmény
Szafári
Goblin
Diák
Csomagszállítás a Gépállomásra
Szerszámok a szerelőnek
A tolvaj
A banditatábor felszámolása
Éjszakai pszikutya-vadászat
Farkas kísérgetése anomálianézőbe
Szidorovics pénze (Gollam, minimum két menet, ha elbukod a másodikat, még a banditákhoz beállva lehet menteni talán, de ezt nem próbáltam, csak a szövegekből és a quest listából ez jött ki)
Az eltűnt összekötő
A Szabad Zónás kiszabadítása
Rádió Sámánnak Szidortól
Vagy belépsz a Szabad Sztalker csapatba vagy nem
Furgon esete a PDA-val
Logopédus esete
Órás
Szétnézni odalent
Órás 2
Szidorovics

Ezeket vagy felveszed vagy nem Koljazinnál:
Kiméra vadászat
Szökött katona

Bandita vonalon:
rabolj ki egy sztalkert
szerezz szerelőt a banditáknak
szerszámok ennek a szerelőnek (ha már a másiknak elkezdted leadni, itt nem érdemes felvenni, mert csak egy sorozat készlet van)
tanítsd meg Gollamot a banditák rendjére

Azt nem tudom, hogy ha eleve beállok a banditákhoz, akkor az összekötő és a Szabad Zónás feladat hol és hogyan jön elő, de a szövegekben nem voltak túl nagy kanyarok, így gyanítom ugyanúgy, ahogy semlegesként Hol Szidor indít, hol Borland kér meg, hogy beszélj valakivel. Ők semlegesek mindenképp.

X5 labor
Szeméttelep
Itt egyenes a pálya, futás oda vissza

Bár
Szövetség Csapossal (itt van két nap várakozási idő, ezalatt lehet a többi dolgot csinálni)
Azót rádióbemérései
Fürge rádióadásai
Lehallgató készítés
Készülékek kiosztása
bemérés
radikálisok lepofozása
Voronyin feladata (itt is várni kell este 6-ig, hogy megkezdhesd)
A mocsári apó

X14 lab

Város
Rádióalkatrészek
Robbanóanyag összeszedése
Robbanóanyag telepítése
Roham (PSzH felrobbantása)
Helikopterek
Második roham
Végjáték

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#23599) SaGa59 válasza shield (#23597) üzenetére


SaGa59
őstag

Küldj egy mentést, este megnézem, mi lehet a gond.
Elvileg az Azót-Fürge feladatvonal nincs összefüggésben a Csapos-Voronyin-Spectrum vonallal, inkább afféle időkitöltőnek tűnik, hogy a két napos várakozást, míg a csapos ismét jelentkezik, legyen mivel kitölteni, ne csak az Arénában csellengve, vagy alvással teljen az idő.

Jutszembe: legyártottad a forrasztóállomással a lehallgató kütyüket, mielőtt átadtad a cuccot Fürgének? Mert ha nem, akkor nincs miről beszélj a Bolhapiacon a manyusokkal. Azoknak nálad kell lenni a hátizsákban. Olyanok, mint a bluetooth-os mobil headsetek és 5 darabnak kell lennie.

Nem tudom kizárni, hogy az kimaradt és valamiért a program nem figyel rá és így is beadja Fürgénél a kiosztásukról szóló beszélgetést. Máshol is találtam ilyen kis következetlenséget, hogy egy adott beszélgetés akkor is feljött, ha a logika szerint még nem kéne, mert egy másik feladat, vagy információ kellene hozzá, hogy egyáltalán tudj róla.

Pl ha Fürgéhez csak az után mész először, hogy Azót odaküld, akkor is bejön az a beszélgetés, aminek akkor kéne, ha épp csak összefutsz vele és azt sem tudod, ki ő. Meg ugye azt mondja Lepel Fürgének, hogy még nem is hallott a Tiszta Égbolt csoportról, pedig dehogynem. Ők szabadították ki a banditáktól, csak az egy másik maradék csapat és itt lenne az alkalom, hogy megmondja Fürgének: létezik az a csoport, amiről hallott, ott tanyáznak a Kordonon éppen. Akát egy feladatsort is el tudnék képzelni ezen a vonalon. Ahogy azt is hiányoltam, hogy amikor megérkeztek a Kordonra a mocsáriak, nem kellett nekik besegíteni a Szabad Sztalkerekkel együtt a tábor kitakarításában.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#26653) SaGa59 válasza Aarpok (#26649) üzenetére


SaGa59
őstag

Ez így nekem kicsit rövidnek tűnik.

Ahol az ellenőrzésben most tartok:
Lezuhantunk, elvesztettem a társaim, Ahillesz elküldött Fáraóhoz. A mellette álló kereskedő (Goblin) elküldött a Megvilágosultakhoz a szennyvíztisztítóba, hogy mérjem be a rádiójukat. Tőlük felvettem az iratkeresős feladatot, amiben a hídon két szabadságos meg egy vagy két szolgálatos megtámadott, illetve el kellett menni a fennsíkra a helikopter fekete dobozáért (a barlangon elég nehéz átjutni, könnyebb megkerülni). Ezek után Fáraó elküldött egy elveszett csapat után, akik eltűntek, csak az üres hátizsákokat találtuk, amit szét kell hordani és felötelni fegyverrel meg ellátmánnyal (ha nem a 3. vagy 4. választ adod neki a beszélgetés közben, akkor erről lemaradsz). Ezen még dolgozom. Cseh (ott üldögél Szultán helyén) adott egy feladatot, ami miatt ki kell várni, hogy az ügynök elhívjon a Sevcsenkóra és elmondja, hogy össze kell szedni minden doksit a különböző X laborokról, legalább 10-et.
Mellékküldetésként fel lehet venni a Sevcsenkón azt a feladatot, amihez a Dokival kell beszélni és sok relikviát gyüjteni. Szintén mellék küldetés (de kell a továbblépéshez), hogy Navigátorral beszélve el kell vállalni két relikvia megkeresését. Ehhez ad egy detektort, amivel a többi is megkereshető.

Itt tartok.

A lefordított szövegek szerint ezek még néhány mellékküldetés kell, amikből kiderül pár infó, ezek alapján meg lehet szerezni a laborok doksijait, híreket szerezni Sztrelokról. Elintézni egy régi ellenséget, aki csecsen terrorista, meg még rengeteg le nem fordított rész, amből a főszálhoz is tartozhatnak beszélgetések.
A Navigátor még mindig nem akar átmenni Janovra, előbb ki kell deríteni, kik tüntetik el a sztalkereket, és itt kellene feltűnnie a Vétkeseknek először.
Mindenféle futárokat kell előkeríteni, és hasonlók... Azt persze nem tudom, hogy ezekből mi az, ami ténylegesen benne is van a modban, ezért csinálom azt, hogy egy összefüggő szakasz lefordítása után betöltöm, játszok és addig megyek, míg ismét orosz szöveg nem jön. Azt megkeresem és lefordítom az ahhoz tartozó beszélgetés szálat. Játszom tovább a következő orosz mondatig, megkeresem, fordítom... itd...

A fő szálon mindenféle lehallgatókat kell széthordani, sok harcot megvívni, technikát összeszedni, Kardánnal seftelni és kiderül, ki az áruló. Megjelennek a Vétkesek, akik itt egyfajta a monolitosokhoz hasonló szektások, akiket ugyanúgy irányítanak, mint a monolitosokat. Segíteni kell a szolgálatosoknak és a szabadságosoknak is, meg a megvilágosultaknak is. Azt még nem tudom, hogy az erdőgazdaságba bevackolódott szabadságosok miért lőnek le, ahogy meglátnak. Elvileg senki se tudja, hogy SzBU ügynök a karakter, kivéve az, akinek kell..

A végén tényleg Noéval beszélsz és itt is ez a neve. Ha lehet még zakkantabb, mint volt, teljesen átment prófétába, de megmentette az életed, mert Neki (az nem derül ki, hogy Ő a Zóna, vagy valami más természetfeletti ahtalom, akiben hisz) még széndékai vannak veled..

Amúgy a doki azt mondja, hogy ugyan 10 féle relikvia kell, de elég ha a felét összszeded, meg a "kulcs" relikviát, ami a transzmutáció beindításához kell.
Amúgy Noénak is van egy olyan relikviéja, amit a dokival gyártatnál, de azt nemtudom, hogy oda adná-e.

Az biztos, hogy ebben a modban nagyon könnyű kikerülni az eseményeket, ha rosszul választasz a beszélgetéseknél.

Oroszul játszod, vagy van valami gyenge angol fordítása? (azt, hogy gyenge, a Vízkeresztből következtetem, merthogy a megvilágosultakról elmondják, hogy "abban az értelemben, hogy az emberek rájöttek a korábbi eszméik tarthatatlanságára. Ezt, ha nem gépi a fordítás észre kellvennie a fordítónak és javítani, ha korábban félreértelmezte a szót.). Ha angol, akkor kérném a letöltési lehetőséget hozzá, hogy összevessem a sajátommal.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#27111) SaGa59 válasza shield (#27108) üzenetére


SaGa59
őstag

A három variáció:
Egyedül mész, megmented a parancsnokot, visszamész vele, a társaid halottak.
A társaiddal mész, megmented a parancsnokot, de a pszi kitörés mindenkit elintéz, jönnek a vérszívók
A társaid kicsit odébb védelmi állást vesznek fel, parancsnokot megmented, visszakíséred, a társaid az eredeti helyükön halottak, de ott van négy új tag, akik megtámadnak, amint belépsz közéjük. A fegyvereik kellenek majd...

Új változat feltöltve...

Most, hogy végig toltam, azt mondom, olyan 8-10 órányi játék van benne, nem több, bár ha bevállalod a relikviák összeszedegetését, azok után sokat kell járkálni, akkor több is lehet és akkor sem biztos, hogy összejön mind. Ha valaki rohan, 2-3 óra alatt is ki tudja végezni.

Itt is kell majd lehallgató készüléket gyártani, pont mint a Spectrum Projektben. Viszont itt úgy tűnik mindegy, melyik verziót csinálod meg. A számítások alapján az első a jó itt is, de úgy tűnik nem akad el a feladat, ha rosszul választasz.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#27241) Erdő


Erdő
tag

A hajnali két óra Fürgével kapcsolatban sokat segített, kösz! De most a szállítójával kapcsolatos feladatot kellene leadnom, és azt akkor sem tudom. Zűrös alak!
A Mozgalom, Cirkusz és Bojler anomáliákba mivel mentek be? Én a "Szabadság őre" ruhában 1 mp-ig bírom ezekben, jobb ruhát meg nem is nagyon látok, és megvenni sem tudnám.
A kotróhajónál pedig van egy képződmény, de ha odamegyek, ahol a kereső jelzi, csak villan egyet, nem jön elő a dög.
Most a lehallgatót kellene összeállítani. Négy áramkört találtan a szennyvíztisztítónál és az Alállomáson, de biztos kell egy ötödik, mert ezt sem engedi leadni...
Viszont van pár Gauss puskám!

[ Szerkesztve ]

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#27246) ' Tzs , válasza SaGa59 (#27238) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Ja közben leesett, hogy kis Farkas. :)
Nem lehet jó útra terelni kapásból bunkó a dumája, kapott is rögtön gránátot az egész csapat.
Közben most a lehallgatóhoz szükséges cuccokat kell keresgélnem...
Ja és a Farkas féle Vintar-nak is nagyon örültem :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#27290) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Most az van hogy szerezzek a lehallgatókhoz anyagokat. 3 panel megvan már, Szennyvíznél volt 2 és az Alállomáson 1. Még mennyi kell és hol van a többi? Fürgét is megkértem hogy segítsen, azt mondta később jöjjek vissza.

Viszont bejutottam az eddig eltorlaszolt ajtó mögé, ahol a Gauss leírása van. Most egy újabb sárga feladat van Keresd meg az X8-as labort... Meglett a hátizsák is asszem Farkasé volt, abban volt ez a dokumentum az X8-ról. De ugye az már Pripyat. Akkor oda át lehet majd jutni, vagy meddig tart a játék? Mert ugye ez az 1. rész...

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#27370) Erdő válasza ' Tzs , (#27369) üzenetére


Erdő
tag

A lehallgatónál kiír két érték-tartományt. Én az egyiket beírtam, és jó volt, egy másik alkalommal pedig a második jött be. A lényeg, hogy azt írd be, amit a behangolásakor megjelenít.
A három alkatrész mi?

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#27372) ' Tzs , válasza Erdő (#27370) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Gauss pisztoly prototípus, villanás relikvia, kapcsolási rajzok.
Amúgy ez a küldetés orosz felirattal volt felvehető, az utolsó magyarítást használom (6-os).

Köszi próbálom a lehallgatót összrakni most.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#27375) ' Tzs , válasza Erdő (#27373) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Micsoda? Pff akkor asszem nekem itt a játék vége. Innen még sehova nem jutottam el, a Navigátor sehova nem visz el, amíg ki nem derül ki lőtte le a gépeket, meg nem tiszta az út.

A lehallgatót nem sikerűlt összeraknom.

Ez a jelenlegi állás: [Feladatok]

Feltettem kiváncsiságból a 2. részt. Tetszetős, belenéztem, de kiléptem, várok még vele :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#27376) Erdő válasza ' Tzs , (#27375) üzenetére


Erdő
tag

Pripjatyba csak "illegálisan", tiltott határátlépéssel lehet eljutni: jump_speed állítása az actor.ltx-ben (én 30-ra állítottam), majd ugrás az Erdőgazdaság leghátsó épületének tetejére, annak jobb oldalára.
Vagy hagyod a Janovhoz, Pripjatyhoz kapcsolódó feladatokat. A főszálat meg lehet oldani ezek nélkül is.
A lehallgatóval kapcsolatban a paraméterek beállítása nem megy?

Wind of Time magyarítás: https://drive.google.com/drive/folders/0B73H3Id1W-adb2d4cnVZLTMxVXc?resourcekey=0-1pUMj3yh6KEWaGg0McZi_Q&usp=sharing

(#27377) SaGa59 válasza ' Tzs , (#27375) üzenetére


SaGa59
őstag

Ebből a Keresd meg Kardánnak a három szükséges összetevőt az elvégezhető. Az egyik összetevő egy forrasztóállomás, azt Fürge szerzi be. A másik összetevő a kondenzátorok azt Fáraótól kapod meg, ha összeszedted a harmadikat, az 5 nyomtatottáramköri lapot. Ezekből hármat a Szennyvíztisztítóban, kettőt az Alállomáaon találsz meg.

Sem Janovra, sem Pripjatyba nem kell átmenni, normálisan nem is lehet, a mod ott nem ad feladatokat. Ha átrükközöd magad, akkor az SGM 1.7-ből bennmaradt feladatokat lehet elvégezni, a legtöbbjét oroszul, mert azok nincsnenek lefordítva, nem részei a mod sztorijának.

Sztrelokról szerintem semmit nem lehet ebben a modban megtudni (illetve van, aki mesél róla, de csak annyit, hogy legszivesebben lelőné). Az X8-ba nem kell lemenni, csak a doksikat kell összeszedegetni a laborokról, összesen van 10, egyet megkaptál az ügynöktől, a többit meg vagy megtalálod, vagy kapsz tippet valakitől (pl Maliktól, ha a szabaságosok feladatait mind megcsináltad), hol találsz belőlük.

A mod arról szól, hogy ki kell derítanad, ki irányítja azokat, akik lelőtték a helikoptereket és kik ők. Ehhez előbb össze kell haverkodni a helyiekkel. Mindenkivel. Aztán el kell készíteni a lehallgatókat, kiosztani, követni a nyomokat. Janovra csak akkor indulhatsz el, amikor ezzel kész vagy és lenyomtad a támadóidat, mind a két helyen.
Van egy pár mellékfeladat, amelyek vagy előjönnek, vagy nem, attól függően, hogy más feladatokat hogyan oldottál meg. Pl ha Baró-t nem haragítottad magadra, akkor lesz egy vagy két feladat a zsoldosoktól, attól függően, hogy az elsőt hogyan oldod meg, Ha rosszul, akkor kicsit megszivatnak, de be tudod fejezni a fő sztorit. Ha jól oldod meg, akkor felbukkan Farkas is. Szóval ha ki akarod ismerni az összes variációt, legalább 3-szor kell végigmenni a feladatsoron, mindig más irányt választva.

Szerszámkészletből csak egy van. Szakállnak a relikviákat össze lehet szedni, ha nem vállaltad el a Sevcsenkón a másik nagy relikviakeresős küldetést.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#27387) SaGa59 válasza ' Tzs , (#27386) üzenetére


SaGa59
őstag

Karim egy terrorista, Narszul régi ismerőse. A zsoldosok adják a feladatot Baró elintézése után. Egy üzenetet küldenek, hogy menj oda hozzájuk a rakétabázisra, de ezt könnyű nem észrevenni.
Oda kell menni hozzájuk, elmesélik miről van szó. Megoldhatod békésen is meg harccal is. Ha békésen csinálod, kapsz két rövid feladatot még.

A fő szálhoz nem kell trükközni. Ha megvannak a lehallgatók, elmész Fáraóhoz, elkéri. Kicsit később visszamész hozzá, visszaadja őket, elosztod a Szkadovszkon (Ha jól emlékszem Cseh, Navigátor, Goblin, Faragó, meg talán Szakáll kell, hogy kapjon, de ha mindenkivel beszélsz, megjelenik a szövegben akinek oda kell adni. Aztán vissza Fáraóhoz. Innen lesz izgalmas a történet, bár már nincs sok hátra belőle.
Lesz egy olyan feladat, hogy mentsd el valakinek a PDA tartalmát. Azt úgy lehet, hgoy ovlasgatod a PDA-ját és jobb felső sarokban a "kikapcsoló" gomb mellettt megjelenik a mentés gomb, azt kell használni. Azért érdemes elolvasgatni a szövegeket is...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#27758) SaGa59 válasza Dhampir (#27757) üzenetére


SaGa59
őstag

Az lesz a gond, hogy nem mentem tovább fel a lépcsőn, csak a folyosóig és azon végig...

Reggel írtam egy hosszabbat, csak kifutottam az időből, és eldobta.

Ha befejezted a 3 hátizsák feltöltését, akkor vissza kell menni Fáraóhoz.
A hátizsákok kirakása közben kaptál egy üzenetet, ami egy megvilágosult holttesthez vezet, azt is meg kell látogatni, utána valakivel (talán Szakáll) beszélni kell róla a Szkadovszkon. Nem biztos, hogy ez kell a továbblépéshez, de az a gyanum, hogy igen.
Fáraóval megegyeztek, hogy lehallgatókészülékeket kell gyártani. Kardánnal megbeszélheted, mi kell hozzá. 5 NYÁK lap (kettő az Alállomáson, 3 a Szennyvíztisztítóban van) egy forrasztóállomás (Fürge beszerzi), pár kondi (Fáraó adja, ha minen más megvan), tekercsek, ezt asszem Kardán teszi hozzá, mikor elviszed neki a forrasztóállomást. Ott hagyod nála a cuccot, majd elkészülnek a lehallgatók. Vissza Fáraóhoz, odaadod neki, majd ő beépíti valamibe és visszaadja. Ezeket szét kell osztani a hajón (Goblin, Szakáll, Cseh, Faragó, Kalauz, ha jól emlékszem). Vissza Fáraóhoz, kiküld egy pofozkodásba. Aztán vissza, Fáraóhoz, megint elküld egy felderítőhöz, ő elmondja hol van Ahillesz. Irány oda, beszélgettek, lesz egy kis közjáték, kiderül ki az áruló. Indul a leszámolás. 3-4 összecsapás, kergetőzés, amikor az árulónak vége, mehetsz Kalauzhoz, hogy vigyen Janovra. Kisebb meglepi, lövöldözés, nem túl happy end...

Az Antennakomlexumtól akkor tűnnek el a zsoldosok, ha vagy elve kinyírtad Barót, vagy nekik dolgozva megmérgezted és Karim ügyét is elrendezted, akár békésen, akár harciasan. Ha Baró hamarabb jobblétre szenderült, akkor a Karim küldetés elmarad.
Barónak nincs ketyeréje, ami hozzá kötődik, az a méregkeverő kislabor.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#27789) sklopp


sklopp
őstag

Hali stalkerek! A Halál ellen, másodszor újra játszva: A lehallgató készülékek szétosztva, a rádió megcsinálva, a feladat: "Kövesd a jeladó jelét", ott vagyunk a kikötői daruknál, Krisz és a három haverja halott, és nem történik semmi, a feladat változatlan. Már visszatöltöttem korábbi mentést, de semmi nem változik. Most mi van ilyenkor?

(#29971) ' Tzs , válasza rétisün (#29953) üzenetére


' Tzs ,
senior tag

Azt hiszem, az annyiban nem "szokványos" mod, hogy nem sokat kell lövöldözni, viszont nyomozni azt dögivel. Vannak benne jó dolgok, de ha jól emlékszem az az a mod ahol megőrültem párszor, pld. amikor lelőnek melletted valakit és tegyél össze egy gyógyzser készítményt gyorsan ne hogy meghaljon. De nem mindegy mit és miylen arányban keversz össze... Meg abban van a lehallgató készülékek beszerzése, összerakása.
Jó volt, izgalmas sztori, kivel mi történt stb. Egyszer érdemes végig vinni szerintem.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#30006) SaGa59 válasza rétisün (#30004) üzenetére


SaGa59
őstag

A fő sztorihoz az kell, hogy a Szkadovszkon az ott élők bizalommal legyenek irányodban (ezt el is mondják az elején). Ehhez teljesíteni kell néhány feladatot. Amiket szinte biztos:

Bagolynak el kell hozni valamit a Szennyvíztisztítóból, mert kiváncsi arra, kik azok, akik oda bevackolódtak.
Kardánt egy katonai szállítmány érdekli. Ez egy ládában van a leégett tanya alatti barlangban, egy halott meg egy irányító társaságában. A halottnál talált cuccot (talán egy PDA) vagy elviszed a másik halyóra a Szolgálat főnökének (a halott egy szolgálatos felderítő), vagy elviszed a Szabadság főnökének a erdészeti telepre.
A ládának két kulcsa van, ezeket a Megvilágosultaktól felvehető adatgyűjtés során lehet összeszedni. Az egyik a hídon rekedt konvoj egyik ládájában van, a másikat a lezuhant helikopter körül heverő egyik katonánál találod meg.
A navigátor két relikviát kér, ezeket hol sikerül összeszednem, hol nem, így ez valószínűleg nem fontos a továbblépéshez még ekkor.
Fáraónak segítened kell, hogy megkeressétek az eltűnt csapat nyomát és feltölteni a három hátitatyót a megfelelő helyen.
Szakáll megkér, hogy nézz szét és gyűjts be valamiket a kapcsolószekrényekből. Az egyik a benzinkúton, a másik a rakétabázison, a harmadik a vaserdő anomáliánál a laborba vezető lejárat mellett van Eközben veszel egy rádiódadást, amit ha követsz, találsz egy halottat, nála valamit. Erről is beszélhetsz Szakállal, amikor visszamész.
Fürgének vissza kell szerezned egy tolvaj szállítótól egy fegyvert. Fürgével melóról csak meghatározott időben (este, éjszaka) lehet beszélni, a feladat leadása éjfél és hajnal kettő között szokott sikerülni, máskor csak üzletelni akar. Ezen szokott elakadni a dolog, mert nélküle nem megy tovább a buli, ő viszont csak a megfelelő időpontokban hajlandó feladatról beszélni ebben a szakaszban.
Amíg ezek nincsenek meg, Fáraó nem mond semmi érdemlegeset.

Egyéb feladatok: Fürgénél vállalhatsz szállítást, szintén éjszaka kell végrehajtani, a Megvilágosultaknak kell eladnod egy szállítmányt, meg lehet próbálni némi nyereségre szert tenni, de könnyű belehalni, ha kapzsi vagy.
A Szkadovszkon a lépcső mellett kesereg egy pofa, aki két haverjáért aggódik. Az egyikre a folyóparton, a mocsaras, anomáliás részre vezető alagút mellett bukkanhatsz rá, a másiknak a pda-ja hever a Szennyvíztelep és a lezuhant helikopter "fennsíkja" között a fűben. Egyikük sisakja egy csomagban hever a gyerektáborhoz vezető híd alatt, jó hasznát lehet venni.
A Szolgálat főnöke (ők a másik hajón telepedtek le) megkér, hogy segíts egy stalkernek megkeresni egy csapatot. Elkíséred, megtaláljátok a halottakat, le kell vadásznod egy kimérát, közben meg a stalkert elkapja valami, súlyosan megsérül, gyógyszert kell neki szerezned. Itt kapsz egy spéci szerkentyűt, amivel meg tudod vizsgálni, mi a baja, és összeállíthatod a kapott eredmény alapján a gyógyszert. Ha jól választottál (receptek az olvass-el fájlban, ha nem akarod végiggondolni, mit miért), megmarad, ha nem, belehal. Nem tragikus, mert így is leadhatod a feladatot, de kellemetlen. Ugyanezen a hajón kell találkoznod egy SzBU ügynökkel, amikor megkapod a jelet, hogy ott van. Ebbe néha két-három nap is beletelik. Ő Sztrelok után nyomozna, és azzal bíz meg, hogy keríts minél több infót a titkos laborokról. Ehhez mindenféle irományok vannak szétszórva a ládákban. Ugyanitt egy elkeseredett szolgálatostól felvehetsz egy spéci küldetést, egy nagyon erős relikviára. Ezt a Mocsári Doki tudja legyártani, ha összeszedsz jónéhány másik relikviát. Ennél a feladatnál fontos, hogy az egyik relikviából csak egy van összesen, amit vagy itt használsz fel, vagy a navigátornak adod (ha jól emlékszem).
A Szabadságosoknál üldögél egy manyus, aki szintén valami haverjáért, de inkább egy csomag miatt rinyál. A csomag a benzinkút mellett a szakadékba zuhant zaporozsecben van, egy spéci páncélszekrényt kell kinyitni hozzá.
A Szabadság góréja két feladatot ad. Az első: kapj el egy szolgálatos járőrt, ez időre megy, megoldható, ha nem vagy telepakolva és jól célzol nagyobb távolságról. Noé (most a Mocsári Doki) bárkája mögött/fölött vannak az útszéli tábortűznél. Ha ez megvan és tovább érdeklődsz, elmeséli, hogy láttak valakit bemenekülni a Karom anomália mögötti barlangba, akinél volt egy érdekes irattáska, talán van benne olyasmi, ami téged is érdekelhet. Ez a táska néha bebugzik, mert ha hamarabb kiirtottad a sznorkokat ebből a barlangból, minthogy ezt az infót megkaptad, nem jelenik meg a táska. A barlang fölött egy szerszámos ládában értékes cuccok szoktak lenni.
A másik Szabadságos feladat egy a Szolgálat terveit tartalmazó láda megkeresése és kifosztása. Ehhez előbb találkoznod kell egy szolgálatos árulóval (rád van bízva,kinyírod-e vagy sem), majd meg kell keresni a ládát az általa megadott helyen. A ládát egy kód nyitja, ehhez az adatokat össze kell vadászni. Egy infó a Bojler anomáliából kimentett tagtól kerül hozzád, egy másik talán a barlangban lévő halott szolgálatostól, egy harmadik meg valami ládából. Ha nem tudod összerakni, a magyarítás mellett lévő olvass-el fájlban benne van. Vissza kell fejteni egy titkosírást (ezt elég macerás volt magyarra áttenni, hogy működjön is, de sikerült, viszont úgy látom szinte senki nem áll neki megfejteni, pedig jó buli), majd kitalálni, a megszerzett infók alapján, hogy miként lesz ebből egy négyjegyű szám és azt bekrampácsolni a széfbe.
A Megvilágosultak először megkérnek, hogy szedj össze minden infót a Nagy Áttörés idején bekövetkezett katasztrófáról. Egy része a hídon ácsorgó konvojból, a másik rész meg a fennsíkra lezuhant heliből nyerhető ki (a helikopterből ki kell operálni a feketedobozát, ami narancssárga és gömb alakú). A fennsíkra vezető utat a Szkadovszkon tudod megkérdezni az egyik ott üldögélő tagtól.
Ha ezzel megvagy, a Megvilágosultak szállásmestere ad egy feladatot, hogy segíts neki elintézni egy rablóbandát, akik levadásszák a járőreiket. Ez érdekes feladat. Vagy neki segítesz, és ha jól csinálod nyersz és a banditák nem lesznek ellenségesek (bár ez néha nem jön össze), vagy elmész a banditákhoz, szólsz nekik, levadászod a Megvilágosultakat. Ettől az utóbbiak nem válnak ellenségessé, de nem kapsz tőlük több feladatot. Megjegyzem, amúgy sem, így ezt a részt nem igazán dolgozták ki.
Ha a banditák ellen fordulsz, úgy, hogy tudnak is róla, akkor a banditák ellenségesek lesznek, emiatt le kell őket kicsit később gyilkolni, így a Zsoldosoktól nem kapsz majd feladatot.
A banditáknál ezt a feladatot lehet felvenni, és ha nekik segítesz, mintha lenne még egy feladatuk, valami rivális banditát kell eltenni láb alól, de ez már csak halványan rémlik.
A Zsoldosok ennek a banditafőnöknek a megmérgezését kérik tőled először. A méreghez segítséget kell kérned Fürgétől, ő meg elküld a felcserhez, aki néhány vérszívócsápot kér (abban a barlangban van pár darab, ahol először találkoztál Ahillesszel). Megkapod a cuccot, elkészítesz egy adagot, elviszed a bandavezérnek. Ha jó a keverék (jól számoltad ki az összetevők arányát a megadott adatokból), a bandavezér kicsit később szívrohamot kap. Ha gyenge, akkor nem lesz semmi baja, ha erős, helyben lelőnek. Ha túléli, akkor a zsoldosok lesznek nyűgösek, elkapnak, elveszik minden fegyvered, elvisznek a terület túlvégére és lesz pár perced, hogy elérd a felcsert, mielőtt felrobban a fejedbe ültetett minibomba. Ha jól teljesítettél a zsoldosok megkérnek, hogy oldj meg nekik egy problémát. Egy régi ismerősöd, egy terrorista elfogott néhány kutatót. Ki kell őket szabadítani. A terroristával korábban már volt eseted, akkor nem nyírtad ki, és most ezt kérik rajtad számon. Itt is dönthetsz úgy, hogy életben hagyod, de le is lőhetsz mindenkit. A kiszabadított tudóstól is kapsz feladatot, a dolog többféle csavart is vehet, maguk a feladatok nem bonyolultak, de a történet érdekes.

A fő sztori folytatása: az egyiptomi megkér, hogy készíts lehallgató készülékeket,. Ehhez Kardán és talán Fürge segítsége kell, meg össze kell vadászni néhány alapanyagot. Az áramköri lapok a Szennyvíztisztítóban és az Alállomáson vannak elszórva, ha korábban magadra haragítottad a banditákat, itt most ki kell őket nyírni, különben nem férsz hozzá a cucchoz. Ha kész vannak, szét kell osztanod a Szakdovszkon. Arra már nem emlékszem pontosan, kiknek, de akivel beszélsz és kell adnod neki, annál előkerül a megfelelő szövegrész.
A lehallgatás alapján megvan a gyanúsított, aki áruló lehet. Le kell vadásznod. Aztán jön egy kis csavar még két-három összecsapás és elindulhatsz végre a Janovra...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#30021) rétisün


rétisün
veterán

aki végigjátszotta a 'halál ellen' modot, árulja már el, milyen értekeket kell beírni a lehallgatók tervezésénél, mert a megadott képletek(?)kel semmire se megyek :( :B mert hogy ez ^ például micsoda? lásd:

T=2pi(LC)^0.5

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30031) Sensut válasza rétisün (#30028) üzenetére


Sensut
őstag

Ha jól értem, itt a továbbjutással akadt gondod? Mert az egyszerű, nem kell foglalkozni a képlettel egyáltalán. Szerintem azt nem sztalkereknek találták ki :N . Szóval, össze kell gyűjtened ezeket a cuccokat a lehallgatók elkészítéséhez (3 nyáklap a Szennyvíztisztítónál, 2 nyáklap az Állomáson, forrasztókészülék Fürgétől és a többit Fáraó adja):

Miután Kardán belőtte a forrasztót, használnod kell, hogy lásd a menüjét:

Itt:
1. Tervezési paraméterek: C1, C2, L1, Megf. ezeket a Beméréssel elintézed, majd Rögzítés és Befejezés:

2. Az eredményeket a Tervezési adatokban tekintheted meg, vagyis a két lehetséges megoldás: 93-186, 58-269.

3. Ezután már csak be kell írnod az N1 és N2 mezőkbe az adatokat:

N1 = 93 vagy 58
N2 = 186 vagy 269

Összeállítást megnyom és kész. Mehetsz is jelenteni Fáraónak:

[ Szerkesztve ]

(#32250) dodopek


dodopek
addikt

Srácok!
Spectrumban van valami poloskás küldetés, aminél ha jól tudom majd számolni kell. Hogy is lesz ez? Most kell megcsinálnom a lehallgatókat, de lövésem sincs hogyan.

Köszi!

(#32252) SaGa59 válasza dodopek (#32250) üzenetére


SaGa59
őstag

Kétféle frekvencia tartományt tudsz megadni a gyártásnál, az egyik jó, a másik nem. A szöveg megadja a képletet is hozzá, amivel ki lehet számítani. Tényleg nem emlékszem rá, melyik a helyes, bár a megfelelő scriptben az is benne van, csak már annak sem emlékszem a nevére.

A lehallgatók elkészitése nem nehéz. El kell végezned hozzá az elektronikai kiképzéseket, ehhez a gépész még pénzt is ad. Beszerzed az alkatrészeket meg a szerszámot. A műszerrel beméred az alkatrészek értékeit és megadod, hogy szerinted ezekből melyik frekitartományhoz lesz jó a rádió. Ha a megfelelőt választod, át tudod adni a bolhapiacnál a stalkereknek őket, ha nem, akkor nem jelenik meg a szükséges beszélgetés. Ha nem akarsz számolni, mentesz egyet a legyártás előtt, elkészíted az egyiket, ha nem jött be, visszatöltöd és elkészíted a másikat. Nincs sok választás, mert az alkatrészek értékei mindig azonosak.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.