Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  S.m.a.r.t

Hozzászólások

(#1) Atlantis


Atlantis
veterán

lehet, hogy volt már ilyen topic, de szerintem sokakat érdekel a SMART.
Első kérdésem az lenne, hogy az Active Smart 2.31-nél mit jelent a T.E.C date?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#2) Den válasza Atlantis (#1) üzenetére


Den
veterán

akkor fog tönkremenni a vinyó

www.simson4t.hu

(#3) Atlantis válasza Den (#2) üzenetére


Atlantis
veterán

Ne már, komolyan?
A rosseb egye meg! És ez mennyire biztos?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4) Den válasza Atlantis (#3) üzenetére


Den
veterán

saccolja.

www.simson4t.hu

(#5) Atlantis válasza Den (#4) üzenetére


Atlantis
veterán

De lehet neki hinni?Szóval adjam el a vinyót, amíg lehet?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) Atlantis


Atlantis
veterán

És az AIDA ilyeneket mért nem ír ki?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7) Den válasza Atlantis (#5) üzenetére


Den
veterán

lehet neki hinni, de nézd többször is mert azért változik.
mikor már megy pár órája, akkor nézd.

www.simson4t.hu

(#8) Atlantis válasza Den (#7) üzenetére


Atlantis
veterán

Csak most vettem észre, hogy kiírja. Már megy 2-3 órája, szerinte 50°C-os . Az nem sok?Igaz, nem hűti semmi, rajta van egy másik vinyó, ház nélkül, csak az asztalon.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) Den válasza Atlantis (#6) üzenetére


Den
veterán

''T.E.C. stands for ''Threshold Exceeded Condition'' and basically means a failure. If one or more attribute values are less than or equal to their corresponding attribute thresholds, then the device reliability status indicates an impending degrading or fault condition. ''

www.simson4t.hu

(#10) Den válasza Atlantis (#8) üzenetére


Den
veterán

nem sok. Mihez képest lenne sok? Mennyinek kéne lenni? szvsz ez belefér, de a gyártó oldalán le van írva hony mennyi ehet

www.simson4t.hu

(#11) Atlantis válasza Den (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

Köszönöm, ez nagyon biztos nagyon tanulságos, csak angol tudásom erősen konvergál a 0-hoz.:)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12) inkab


inkab
aktív tag

Nekem 2002 ápr. 12-re jósolta az IBM halálát, és azóta is köszöni jól van.... Nem megbízható szerintem.

(#13) Male válasza Atlantis (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Abból számolja, hogy mennyi idő alatt mennyit változott az adott érték -> a hőmérséklet nagyon átverős, mert amikor bemelegszik pl 32-ről 45-re (a Maxtoromnak mostanában ennyi a maximuma), akkor kiszámolja, hogy pár napon belűl meghal a vinyó. A többi érték viszont elég pontos.

(#14) Prozac válasza Atlantis (#8) üzenetére


Prozac
aktív tag

Nekem nagyon sok lenne az 50 fok....

Mondjuk én hűtöm.
de teljes terhelésnél (pl defrag) sem több 41 nél.

''Fussatok bolondok...''

(#15) drpele válasza Atlantis (#3) üzenetére


drpele
senior tag

szerintem semmire sem jó ez a TEC...
az én vinyómnak 3 napot ad, tehát szeptember 20-án meghullásodik szerinte

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#16) Prozac válasza drpele (#15) üzenetére


Prozac
aktív tag

milyen progi ekkora jóstehetség?

''Fussatok bolondok...''

(#17) Niquis


Niquis
aktív tag

Nem megbízható, mert a paraméterek változási sebességéből saccol valami időpontot. Nekem kiírta hogy másnap búcsút vehetek a vinyómtól. Másnap már 2004. decemberét írta ki a temetés napjának. De van rá mód hogy ellenőrizd: a Seagate-khez a SeaTool nevű progi, az IBM-hez a DriveFitness, ha ezek aszongyák hogy jó akkor az (nagy valószínűséggel) úgy is van.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#18) drpele válasza Prozac (#16) üzenetére


drpele
senior tag

Active Smart 2.31

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#19) Den válasza Male (#13) üzenetére


Den
veterán

na ezert mondtam hogy par ora utan erdemes megnezni

www.simson4t.hu

(#20) Prozac válasza drpele (#18) üzenetére


Prozac
aktív tag

Free?
Link?

''Fussatok bolondok...''

(#21) Den válasza drpele (#15) üzenetére


Den
veterán

hatarerteket figyeli, ha mar van datum akkor valami ertek mar elerte a karos erteket. tobb adat eseten pontosabb. amugy ha biosban engedelyezve van, akkor ugyis szol ha gaz van. akiknek eddig bootkor riasztott a smart, rovid idon belul meg is halt a vinyo

www.simson4t.hu

(#22) drpele válasza Prozac (#20) üzenetére


drpele
senior tag

shareware-21 napig használható
http://www.honositomuhely.hu/ism/kat8/hard/asmart.html

tudom mellé ajánlani ezt az oldalt: http://www.astalavista.com/

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#23) Prozac


Prozac
aktív tag

az a TEC érték hol látható? nem találom...

''Fussatok bolondok...''

(#24) drpele válasza Prozac (#23) üzenetére


drpele
senior tag

SMART info fül középtájt

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#25) Prozac


Prozac
aktív tag

Már látom, de nem ír ki nekem semmit oda

''Fussatok bolondok...''

(#26) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

És nekem az AIDA miért nem ír ki SEMMIT ha smartot akarok vele nézni? (Abit KT7A + Seagate 7200.7)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#27) Den válasza Prozac (#25) üzenetére


Den
veterán

mert meg egy parameeter sem erte el a hatarerteket, orulj neki, nekem sem ir semmit 2 eves seagate-mre

www.simson4t.hu

(#28) Prozac


Prozac
aktív tag

de azért jellemző hogy itt valaki az 50 fokra mondta: nem sok.
A progiban meg 42 a riasztási érték.

''Fussatok bolondok...''

(#29) drpele válasza Atlantis (#8) üzenetére


drpele
senior tag

szerintem is elég sok az az 50 celsius
általában 50 egynéhény foknál van az az érték ami már káros a wincsire a gyártók adatai szerint
nekem most 30 fokos egy igencsak forrófejű hitachi 180 gxp egy 5v-on járatott ventivel megspékelve ami kinti levegőt szív rá

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#30) Den válasza Prozac (#28) üzenetére


Den
veterán

ezt en mondtam. ha sok lenne otven fok akkor a gyarto eloirna hutest, mivel nem ir elo, igy valszeg ugy terveztek hogy nem art neki. Ez az otvenfok tipikus para hatar, procinal is vinyonal is itt kezdenek parazni az emberek, bar azt nem tudjak megmondani hogy minek art es hogyan de azert csak mondjak...

www.simson4t.hu

(#31) Atlantis


Atlantis
veterán

Tartja magát, ma is ugyanazt az értéket írja ki. SeaTool-t megnézem...
Nemsokára belekerül egy házba, ott kap hűtést is. Remélem, akkor jobb lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#32) Den válasza Atlantis (#31) üzenetére


Den
veterán

megnéztem ezt a progit, te tudod változtatnoi a határértékeket, szal nemmkell a _progit_komolyan venni. Magát a smartot viszont igen, az egy önnálló dolog, programtól függetlenül önnálóan műxik, ha az riíaszt akkor télleg gond van

www.simson4t.hu

(#33) Atlantis válasza Den (#32) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezt a Seatool-ról írtad?
Ez nem világos. hogyhogy magát a Smartot kell komolyan venni?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#34) Flashcash válasza Atlantis (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A SMART a vinyó paramétereit monitorozó rendszer.
Vannak szoftverek amelyek a SMART paraméterek változását figyelik és különböző számításokkal határozzák meg pl. hogy mikor hibásodik meg a vinyó.

Na ezek a szoftverek tévedhetnek.

De ha a vinyó SMART-ja azt írja hogy a vinyó 65 fokos, vagy az ultra ata crc error rate 1, vagy a reallocated sector count 100, akkor gáz van hiszen ezek valós, nem kiszámolt értékek.

(#35) Atlantis válasza Flashcash (#34) üzenetére


Atlantis
veterán

És melyiket nézzem? treshold, Value, Worst? gondolom a Value. Mert az valóban száz, igaz nem a kritikus vinyónál, hanem a régebbi Maxtor-nál.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#36) Den válasza Atlantis (#33) üzenetére


Den
veterán

az active smart monitorról írtam nem a seatoolsról.
A smart egyébbként mint flashcash is írta egy önnáló rendszer ami akkor is monitorozza a vinyót ha nem teszel föl semmilyen smart progit. Pár hónapja próbáltam mélyebben utánajárni, sajnos csak kevés infót találtam, de az alapján azt tudom hogy maga a smart elektronika egy algoritmus alapján valami statisztikai elemzést vagy ilyesmit csinál, ebből próbálja előre jelezni a meghibásodást. Itt a ph-n is volt olyan akinek bootoláskor kiírta hogy a vinyó tönkre fog menni mentse az adatait, és tönkre is ment rövid időn belül.

www.simson4t.hu

(#37) Den válasza Atlantis (#35) üzenetére


Den
veterán

a treshold a határérték a value a pillanatnyi, a worst, az eddigi legrosszabb. a kisebb érték jelenti a rosszabbat

www.simson4t.hu

(#38) Iginotus


Iginotus
őstag

Végre leesett mi a smatr :) ugyhogy be is kacsolom a kijelzését. (de egy ökör vaúgyok)

Plug and Pray... :)

(#39) drpele válasza Den (#30) üzenetére


drpele
senior tag

erről a para határ-ról elárulok neked valamit:
most csekkoltam a hgst.com-pn a winyóm datasheetjét és 55 celsius-ig okés
Én meg tojok a pl. procinál az 50 fokra nyáron pl majd 70 fokon ment, noés??
Azért van...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#40) Flashcash válasza drpele (#39) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen a legtöbb gyártó 55 vagy 60 fokot ad meg maximális működési hőmérsékletnek.

Még annyit tudok hozzáfűzni ehhez a hőmérséklet dologhoz, hogy az én házamban elég sok vinyó van ill. az alaphőmérséklet is elég magas. 2,5 éve használok vinyókat 45-48 fokon (hűtés ill. légáramlás mellett ennyi), ezekkel eddig még nem volt probléma.
50 fok feletti tartományban még nem próbáltam. :)

(#41) Den válasza drpele (#39) üzenetére


Den
veterán

öö félreértettél (vagy én értelek félre :) ). Én azt mondom hogy alaptalanul paráznak, de valamiért ha meglátják hogy 50 fok, pánikba esnek, pedig nem is tudják mennyi a megengedett max és azt sem tudják hogy mi kárt is tehetne ez a vinyóban

www.simson4t.hu

(#42) Flashcash válasza Den (#41) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Megnéztem a 40GB-s hordozható Seagate-em SMART-ját.
A hőmérsékletnél 60 fokot ír legrosszabb értéknek, ezek szerint nem valami jól hűtött mobilrack-be tette bele a haver akinek kölcsönadtam.

Most essek pánikba? :)


A SMART vinyó nyomozásra, használt cucc ellenőrzésre is jó lehet. :)

(#43) Atlantis


Atlantis
veterán

O.K., kösz mindenkinek, megnyugodtam.(Egyenlőre). Remélem, megmarad a Seagate-m.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#44) Dworkyll válasza Den (#30) üzenetére


Dworkyll
tag

Ja. Valahol azt olvastam, hogy katonai procikban 75 fokot kell bírni tartósan, civilekben 65-öt. Mondták ezt valamikor 95-96 táján, amikor még a Pentium is új volt :DDD És azóta mennyit fejlődhetett az orvostudomány :)

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#45) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

megnéztem SpeedFan-al a S.M.A.R.T-ot! 1 80GB-os SATA Seagate vinyóm van:
Bővebben: link
ez így jó, vagy nem?

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#46) Mr.Skyline válasza Mr.Skyline (#45) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Up!

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#47) steve@prhw válasza Mr.Skyline (#46) üzenetére


steve@prhw
őstag

Semmi konkrét hibája nincs, a jellemzők állásából ''saccolja'' a fitness értéket, de messzemenő következtetéseket ne vonj le. (Van olyan jellemző, amelyik idővel nullázódik, pl. UATA CRC Error rate). Időnként nézz rá, ha nem romlik, akkor nincs gáz. Rakd el ezt a képet, és figyelj a változásokra!

Mostanában elég sokan panaszkodnak a SATA-s samsung vinyókra. Mi folyik itt? Hamisítják, vagy romlik a minőség? Vagy nem elég kiforrott még :F

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#48) mr_ricsi válasza Mr.Skyline (#45) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez így jó.

(Sokat használod a vinyót ''nonstop'' üzemben?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#49) mr_ricsi válasza steve@prhw (#47) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Van olyan jellemző, amelyik idővel nullázódik, pl. UATA CRC Error rate''
Ha a CRC nullázódik, az nem normális üzemállapot, idővel sem megengedett, hogy ilyen történjék a vinyóval!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) steve@prhw válasza mr_ricsi (#49) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ez általában kábelhiba miatt fordul elő. Ezért is nullázódik időnként. (Asszem pl. a felpörgési kísérletek számlálója szintén.., ott hibás áramellátás is okozhatja a gondot.)

Ha cseréled a kábeled, korrigálod a csatlakozási hibát, akkor teljesen jogos, hogy ''élete végéig'' ne büntesse a vinyót a SMART... Ezért nullázódik (gondolom, bizonyos ''hibamentes'' idő után).

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  S.m.a.r.t
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.