Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  S-video kábel milyen hosszú lehet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Seci


Seci
tag

Sziasztok!

A kérdésem az volna, hogy S-VIDEO kábel milyen hosszú lehet mert a gépem messze van a TV-től? Érdemes-e vegyek 10 méter kábelt vagy nem mert a minőség rossz lesz? Filmet szeretnék nézni.

Köszi a válaszokat mindenkinek!

(#2) tomcsi válasza Seci (#1) üzenetére


tomcsi
senior tag

Szerintem semmi változás nem történhet. Nekem is pl. 5 méter hosszú a kábel ami a Tv-t és a gépet össze köti. Amugy ha sima Rca kábellel oldod meg a dolgot akkor is ugyan ott vagy...és occsób:DDD

(#3) Ploszi válasza tomcsi (#2) üzenetére


Ploszi
senior tag

az s-VHS kábel se olyan drága! nekem 5 -es van, de jó a minősége :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#4) Seci


Seci
tag

Én azt hallottam, hogy 5 méter felett rosszabb lehet a kép. Gyári kábel is van 5 méteres hoszabbat nem láttam még. Nem tudom de az Rca kábel az nem hangra van? A TVn van S-video bemenet is ezért gondoltam az S-video kábelra minőség miatt.

(#5) [amne] válasza Seci (#4) üzenetére


[amne]
senior tag

Nekem 1,5m s-video->RCA + RCA-RCA 9m van tehát együtt 10,5m kábel hogy kiérjen a nappaliig (ott van házimoziszett) és semmit nem romlott a minőség.

(#6) Seci válasza [amne] (#5) üzenetére


Seci
tag

Köszi a választ megnyugtattál nem kell szétpakolnom a házat!

(#7) Flashcash válasza Seci (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A hosszal arányosan nő a kábel csillapítása és zavarjelet is többet vesz fel.
Én a belvárosban sok zavarjel mellett használok 5m SVIDEO kábelt így a tv kép tökéletes.
Szerintem a 10m is belefér még.

(#8) Seci válasza Flashcash (#7) üzenetére


Seci
tag

Szerinted S-VIDEO vagy RCA kábelt használjak, vásárlás előtt állok milyen árban vannak?

(#9) [amne] válasza Seci (#8) üzenetére


[amne]
senior tag

RCA 290HUF/5m Keravillban, de jobb ha egy vill.tech. boltban veszed ott pár forint/méterért adják és megcsinálják jól még pár HUF-ért

(#10) Flashcash válasza Seci (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

RCA-t még nem próbáltam de az svideo nekem bejött.
Én 800-1000Ft körül vettem az 5 méterest.
A tesco-ban vagy a Mediamarkt-ban már nem emléxem.

(#11) supercow


supercow
őstag

hello *.*,

Azt próbálta már valaki, hogy RCA elosztóval 2 TV-re küldi a képet? Épp most kéne megcsinálnom apámnál a dolgot, ráadásul hosszú kábelekről lenne szó, mert a gép az egyik szobában van, a két TV meg a másik kettőben, az elosztás a padláson lenne. Még nem vettem meg a hozzávalókat, de kis agyamban kitaláltam hogy így működne: a gépből madzag ki (video és audio jel), fel a padlásra a gégecsőben, ott elosztás, két szobába kábelek lefele, be a TV-be.

Csinált valaki már ilyet? Mire kell figyelnem? Nagyon gyenge lesz a jel a végére vagy még élvezhető? A vga kártya egy GF2MX400, DVD és divx nézésről lenne szó.

thx :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  S-video kábel milyen hosszú lehet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.