Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Router gép tápventi (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pixel


pixel
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég csináltam egy router gépet coyote linuxxal. A gép egy sima mezei P1-es, benne kéz ISA hálókártyaval, semmi winyo, cdrom meg ilyesmi. Este amikor aludnék akkor hallom, ahogy búg az AT tápventi. Le szabad ezt kötni, vagy leszabályozni, passzívvá tenni?

Köszi az ötleteket előre is!

pixel

(#2) sirály12 válasza pixel (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Mien az a kéz hálókártya? ;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#3) sirály12


sirály12
őstag

Egyébként ha elég nagy a táp akár venti nélkül is elmegy, bár ezt nem javaslom. Inkább lassítsd le a ventit, ez nem annyira rizikós.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#4) pixel válasza sirály12 (#3) üzenetére


pixel
csendes tag

Egy SMC Elite 8216, ez a helyi hálózat és egy 3COM 509 Etherlink III. A lelassításra én is gondoltam, de mivel nem vagyok egy műszaki ember, gondolom valahogy le kell folytani, gyakorlatban ez hogy néz ki?

pixel

(#5) L3zl13 válasza pixel (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kissebb feszültséggel kell hajtani, vagy elé közni egy ellenállást.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nyah szóval. Elmész a legközelebbi elektró boltba. Veszel egy 7V körüli zener-diódát (~50 HUF). És közé beforrasztod. Asszem a pirosra kell úgy rákötni, hogy a dióda fekete csíkkal jelölt vége a vezetéken a venti irányába mutasson. De meg lehet csinálni stabIC-vel, vagy pedig kiforrasztod a régit, veszel egy fordulatszámszabályzósat, és beleforrasztod. De ez drága megoldás.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#7) Bazsesz válasza Bazsesz (#6) üzenetére


Bazsesz
őstag

Vagy esetleg vehetsz 5V környékit is. Nem tudom, hogy pontosan mieneket lehet kapni, nekem annak idején 3,3-as kellet.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Router gép tápventi (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.