Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hani


Hani
aktív tag

Kicsit erős a cím, de legalább figyelemfelkeltő...

Roppant idegesítő problémám van: egyes weblapokat nem tudok megnyitni (pl. mail.yahoo.com, yahoo.com, saját weboldal+ftp-je): a Firefox kiírja, hogy ''server not found'', az IE 6.0 hogy ''We can't find XYZ.hu'', a MyIE meg hogy ''A lap nem jeleníthető meg''.

A gáz csak az, hogy ugyanezek a honlapok mennek szépen, mikor olyanja van a gépnek, viszont ugyanarra a routerre kötött három gép közül semelyik sem látja, ha éppen rossz napjuk van...
Egy ismerősömet felhívtam, mikor nem tudta behozni az oldalakat - neki simán bejöttek.

Amit eddig próbáltam:
1. History-k, cookie-k, egyebek törlése
2. Tűzfal kilövése ( Az nvidia + WinXP SP2 tűzfalát használom)
3. Víruskeresgélés ( NOD32, AntiVir guard, meg egy régebbi Lavasoft Ad-aware)
4. Router újraindítása

Nem segített semmi.

Kikötöttem a routert, és közvetlenül rákötöttem a gépet az ADSL modemre - láss csodát, megy. De miért nem jó neki, ha be van rakva a router, és a világon semmilyen szűrési opció nincs bekapcsolva?!?
Jó lenne tudni, mert mindenképpen több gépnek kellene használni a netet (irodai ADSL csomag).
Ja, a router: NetGear ProSafe FVS 124G

Valakinek esetleg ötlete?

(#2) Noxy válasza Hani (#1) üzenetére


Noxy
veterán

Router reset? :U Firmware frissítés?

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3) Hani válasza Noxy (#2) üzenetére


Hani
aktív tag

Reset volt, illetve visszatöltöttem az elmentett, valaha működő beállításokat.
Firmware-t nem frissítettem, mert egy időben mentek ezek az oldalak is, azóta meg nem változtattam semmin... egyszerűen megunta, és már nem mennek.

Azért megpróbálom, de ha van más ötlet, azt is szívesen fogadnám.

(#4) Snoop-y válasza Hani (#1) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ki a NET szolgáltatód és milyen DNS-ek vannak a routerben megadva?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#5) Hani válasza Snoop-y (#4) üzenetére


Hani
aktív tag

A netszolgáltató a VIVANet. A DNS-eket csak úgy ''találomra'' adtam meg (ezeket használom általában) :
195.184.180.4
217.116.32.65

(#6) Anonimi válasza Hani (#5) üzenetére


Anonimi
csendes tag

És ha az IP címet írod be a böngésződbe akkor sem éred el?
www.yahoo.com - 68.142.226.36
mail.yahoo.com - 209.73.177.115

(#7) Hani válasza Anonimi (#6) üzenetére


Hani
aktív tag

209.73.177.115: Félig behozza a dolgokat - egy-két kép hiányzik, rossz a táblázat kiosztása, és ha be akarok lépni a postaládámba, ugyanúgy kihajít

A furi tényleg csak az, hogy a többi oldalnál (pl prohardver) megy minden szépen... de az általa kiválogatott oldalakat még megpingelni sem tudom.

(#8) Hani válasza Hani (#7) üzenetére


Hani
aktív tag

Hmm.. régebben egyébként ugyanez volt, amikor már nem bírtam, átmentem az anonymouse.org-ra, és azon keresztül lejöttek az oldalak ( mondjuk a yahoo kivétel, mert az anony nem fogadja a cookie-kat). Most már sajnos az anonymouse-ra sem enged fel :(

(#9) shev7 válasza Hani (#5) üzenetére


shev7
veterán

hat itt az ideje, hogy a talalomra adott DNS.ek helyett elkezdd hasznalni a szolgaltato DNS-et.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#10) Hani válasza shev7 (#9) üzenetére


Hani
aktív tag

És valóban: megmondtam a routernek, hogy használjon automata DNS-t, be is állította, és láss csodát..... nem megy. De aztán rájöttem, hogy talán ki kéne kapcsolni a beállítás után, meg vissza is, és működik minden... határtalanul boldog vagyok.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, különös tekintettel [Snoop-y]-nak és [shev7]-nek

(#11) Snoop-y válasza Hani (#10) üzenetére


Snoop-y
veterán

yepp :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#12) shev7 válasza Hani (#10) üzenetére


shev7
veterán

nincsmit :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#13) fillesy válasza Hani (#1) üzenetére


fillesy
csendes tag

Szia Hani!

Kérlek lépj be a router oldalára és változtatsd meg az MTU beállításokat.

Router oldalán WAN SEtup alatt Options (a bal oldalon).

Válaszd ki melyik WAN-t akarod beállítani majd változtatsd meg az MTU értéket (MTU Size - Custom).

Alapértelmezett értékek:
1500 - a legtöbb Ethernet hálózatnál
1492 - PPPoE kapcsolatoknál
1436 - PPTP és VPN kapcsolatoknál

Amennyiben ezen értékek nem oldják meg a problémát, érdemes megpróbálkozni az 1400 beállítással és innen százasával lefelé haladni. 700 alá már nem érdemes menni.

Sok sikert!

Ferenc
NETGEAR Technikai Tanácsadás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.