Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szatír válasza micro (#49) üzenetére


Szatír
aktív tag


de akkor csak a kukába dobod...egyesével :)

Ez majdnem ugyanolyan mint a műanyag flakon amit egyesével hajítasz a kukába...

Sajna felénk nincs még szelektív hulladékgyűjtés :(((

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#52) micro válasza Szatír (#51) üzenetére


micro
addikt

Itt szerencsére van szelektív gyűjtés, de cd-s kuka nincs. :B
A műanyagot meg a fémréteget meg nem tudom jól elválaszani.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#53) Freddy TNT válasza drpele (#34) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Én is ilyesmit találtam ki anno,csak azzal a különbséggel, hogy fehér cérnával lógatom le a plafonról és így olykor förögnak-pörögnek egy kicsit.
Ha valaki betér hozzám mindig a plafont nézik vagy fél órán át :D

Mellékhatásként megjegyezném, hogy telexarják a legyek a fényesebbik oldalukat :(( :(( :((

(#54) Szatír válasza micro (#52) üzenetére


Szatír
aktív tag

Pedig előfordulhat,hogy van benne:
- műanyag
- polikarbonát
- leheletnyi arany vagy alumínium
- lakk

Szóval volna mit kaparni :)


[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#55) Adrian Mole válasza Szatír (#42) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

És nemcsak leadod a CD-ket, de kapsz helyette valami Linux disztribet is (ha jól emlékszem, legutóbb Mandrake, UHU, meg még egy másik közül lehetett választani)!
Rákérdezek ma én is egy bennfentesebbtől, hogy hol és mikor lesz ilyen eksön.

42

(#56) Gdi


Gdi
senior tag

Én falra szokram ragasztgatni őket :D

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#57) Encian


Encian
tag

Ma olvastam, talán még működik:

Eredeti link: Bővebben: link

CD- és DVD-lomtalanítást kezdeményez a KJK-KERSZÖV
2004. január 26. 14:33
[MTI]
A KJK-Kerszöv Jogi és Üzleti Kiadó Kft. az idén már harmadik alkalommal kezdeményezi a használt CD-k és DVD-k összegyűjtését és ártalmatlanítását, közölte a társaság hétfőn az MTI-vel. Az akcióban a CD Jogtárat is kiadó társaságot támogatja a VTCD Videoton Kompaktlemez-gyártó Kft. Jablonszky László, a CD Jogtár főszerkesztője az MTI-nek elmondta: a társaság bármilyen CD-t és DVD-t szívesen fogad. Hozzátette: a kft. a XI. kerületi Prielle Kornélia u. 21-35. szám alatt lévő székháza előtt elhelyezett egy konténert, és ebbe bárki beledobhatja használt adathordozóját. A társaság több ügyfelének egy borítékot is postázott, amelynek segítségével összesen 10-12 kidobandó CD-t, DVD-t juttathatnak el a megadott címre.
Az először két évvel ezelőtt meghirdetett akció során a használt adathordozókat díjmentesen fogadja a társaság. Az összegyűjtött CD-ket, DVD-ket a VTCD-nek továbbítják, ahol gondoskodnak a lemezek további hasznosításáról, feldolgozásáról. A főszerkesztő közölte: két évvel ezelőtt 60 ezer, míg tavaly 30 ezer lemezt sikerült összegyűjteniük. Reményeik szerint az idén is összegyűlik 30 ezer használt CD és DVD. Magyarországon 2002-ben mintegy 40 millió CD-t és DVD-t adtak el. A lemezek 700-750 tonna nettó, veszélyes hulladéknak számító polikarbonátot, lakkot, festéket és egyéb szerves anyagot tartalmaznak, a csomagolóanyag - többnyire polisztirol - összetétele minimum 50 százalékban szintén veszélyes hulladék, tartalmazza az MTI-hez eljuttatott közlemény.

(#58) @neo.man


@neo.man
csendes tag

En vagy megmikrozom, vagy ha valami irmeretlem cd/dvd kiprobalom hogy torik, vagy hogy mennyir karcolhato, a cd-rol mekkora erovel jon le a boritas...:R:R

A szamitogep olyan eszkoz, amely a feladatokat hibauzenetekke alakitja.

(#59) bnorci71


bnorci71
addikt

Érdekes a kérdés
azt kéne megtudni van-e rajta termékdíj /mint aksi-gumiabroncs stb/
mert ha igen akkor ugye már vásárláskor kifizettük a megsemisítés díjját /legalábbis én ezt értem termékdíj alatt:F/ és ebbe az esetbe állambácsi feladata lenne a szakszerü hulladék kezelés-bár ezt szerintem sok esetben nem müxik :(

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#60) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Kidobom.

(#61) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Elviszem az artistjust-nak, és ők visszaadják a jogdíjat a rontott lemezek után :C


álmodik a nyomor...:O

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#62) The DJ


The DJ
addikt

Én még egy rontott CD-t/DVD-t sem dobtam ki...
Vagy a falamon vannak dekorácíós célból, vagy a plafonról lógnak, vagy a szekrény alján vannak, de egy sincs kidobva.
Nemtudom miért, de valamiért nem szeretek megválni a PC-s cuccaimtól :DDD
Mondjk azért aerodinamikailag is le lett tesztelve pár darab (magyarul frizbiztünk vele :D) Annak nagyon megfelelő!
Tegyétek ti is ezt! :C
(A megőrzésre gondoltam. :) Ne szennyezzétek a környezetet.)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#63) Findzs


Findzs
addikt

mennyire igaza van szatirnak
megnyugtato hogy vannak még ilyen emberek
sajna nem tudok en sem ertelmes megoldast pedig boltvezető vagyok
majd utana kérdezek a nagykerekben hogy mitcsinalnak veluk

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#64) mdk01 válasza Szatír (#51) üzenetére


mdk01
addikt

A szelektív hulladékgyűjtésről csak annyit hogy én egyszer láttam séta közbe ahogy egy kukáskocsiba burogatták az üveget, újságot,elemet, műanyagot tartalmazó kukákat.(egy kocsiba az összeset)Tudjátok azokat amik így egymás mellett szoktak lenni.
Most annyit még hozzáteszek, hogy nem tudom hogy működik egy kukáskocsi, de nem hinném hogy külön kukáskocsival szedik össze az ilyen fajta kukákból a szemetet és hogy mindegyiket külön rekeszbe tárolja a kukáskocsi belseje. De ez is elképzelhető. Majd legközelebb megkérdezem tőlük..biztos örülnek majd nekem.:U

(#65) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Hmmm.... Szerintem tökéletesen jó poháralátétnek, rajztáblának tökéletes! :):C:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.