Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pigster


pigster
senior tag

Model: Rikomagic MK802 III

Dimension: 90 * 40 *13 mm
Net Weight: <40g
Material: Plastic
CPU: Rockchip RK3066; Cortex A9, 1.6GHz
GPU: Quad- Core 2D/ 3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/ OpenVG1.1
Operation System: Android 4.1 (Jelly Bean)
Memory: DDR3 1GB
Nand Flash: 8GB (2-3 GB for OS, 5-6 GB available space)
Android Market: Yes
Youtube / Flash: Yes, Support Adobe Flash 11.3
Video: Support AVI, RMVB, MKV& FLV Video Format, Support 1080P HD Playback
Music: MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG
Ebook: TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…
Skype: Yes, but this device does not built-in microphone / camera.
HDMI Interface: Yes, it can support following HDMI output mode:
- 480I / 480P
- 580I / 580P
- 720P (50Hz / 60Hz)
- 1080i (50Hz / 60Hz)
- 1080P (24Hz / 50Hz / 60Hz)
Email and Browser: Yes, built in
WIFI: Built-in 802.11 b/g/n
Power: powered via USB cable / Power charger (5V 2A)
Current of TV: should be ≥500mAh(5V), when lower than 500mAh, external power supply to the TV box is needed
Language: Dutch, Indonesian, Catalan, Czech, Danish, German, English, Spanish, French, Croatian, Italian, Latvian, Lithuanian, Hungarian, Malay, Norwegian, Polish, Portuguese, Roman, Slovenian, Finnish, Swedish, Swahili, Vietnamese, Turkish, Zulu, Greek, Ukrainian, Russian, Serbian, Bulgarian, Hebrew, Arabic, Persian, Thai, Bengali, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese
Other Applications Office, Browser, Gallery, Clock, Calculator, Calendar, Taskiller, Gmail…
Extend Port: 1 x HDMI port
1 x MicroSD (TF) Card Slot
1 x USB Power port
1 x USB 2.0 Host port (wired keyboard; 2.4G keyboard, mouse, hand grip, etc)

Bemutató videó:
https://www.youtube.com/watch?v=snT3l5rSUZI

Fórum:
http://rikomagic.co.uk/forum/viewforum.php?f=9
http://www.armtvtech.com/armtvtechforum/viewforum.php?f=55

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#2) pigster


pigster
senior tag

Vásárlás: (többek között)
geekbuying.com
amazon.com
w2comp.com

Néhány apróság:
Tápegység nem jár hozzá! A tápot a hozzáadott USB kábelen keresztül a TV-ből lehet biztosítani, vagy külső adapterrel, töltővel. A TV-s megoldással elpötyög a kütyü, de előfordulnak váratlan fagyások, újraindulások. Ajánlot beszerezni külön 5V/2A USB külső tápot.
Billentyű, egér USB-n keresztül. Wireless egér, billentyű jól működik, ékezetes karaktereket alapból nem kezeli a billentyűzet.
Csak egy USB aljzat van, úgyhogy ajánlott USB hub használata.
Bluetooth nincs!

Play Store:
A játékok, appok túlnyomó része telepíthető a firmware frissítése után. Néhány sajnos még mindig inkompatibilis.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3) hzx0


hzx0
aktív tag

Remélem gyarapodunk majd. És ez is lesz olyan népszerű mint a MK808

(#4) pigster


pigster
senior tag

Nem is tudom az MK808-t minek eröltetik, mert mindenhol csak hibákat olvasok róla, meg az állandó buherálást.
Miután leszedtem a nov. 15. firmware-t és az megoldotta az inkompatibilitási gondok nagy részét, azóta tényleg arra használom, hogy "használom" és nem buherálok, meg szenvedek órákig. Persze van még néhány apróbb hiányosság, de alapvetően teljesen jól használható.
Wifi atomstabil. Egyetlen egyszer sem volt gondom. Router 4-5 méterre a másik szobában...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#5) hzx0 válasza pigster (#4) üzenetére


hzx0
aktív tag

Én is ezért nem vettem 808 -at. Szeretem a kihívást de a kínlódás az nem az én asztalom. Pár fórumot végig jártam mire ezt választottam.

(#6) anonym1s válasza pigster (#4) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Szuleimnek keresek egy olcso gepet netezesre meg video beszelgetesre skype-on.
Van ebben eleg ero ehhez? Masik kerdes, hogy usb-s webkamerat mikrofonnal lehet e hasznalni ezzel? Persze usb hub-on keresztul mert minimum egy usb kell a billentyuzet-eger parosnak.

[ Szerkesztve ]

(#7) pigster


pigster
senior tag

Új firmware érhető el.
http://rikomagic.co.uk/forum/viewtopic.php?f=9&t=3193

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#8) hzx0 válasza pigster (#7) üzenetére


hzx0
aktív tag

Sajnos még mindig nem jött meg. 13. óta a státusz "célországba elküldve". Kezdek kicsit aggódni ráadásul semmilyen tracking oldal nem mutatja csak a Magyar posta.

(#9) nyirzoz válasza hzx0 (#8) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Ezen az oldalon talán részletesebb.
Dobozba a track szám,majd a bal oldali gomb.

@pigster
Mint leendő tulajnak,tudnál ajánlani olyan oldalt ahol le van írva a firm frissítés menete?

[ Szerkesztve ]

(#10) hzx0 válasza nyirzoz (#9) üzenetére


hzx0
aktív tag

Kösz már ezt is próbáltam semmi csak a Magyar posta tracking mutat 13. Státuszt. Letöltöd a frissitést és a frisités menete benne van a csomagba + más okosságok is.

[ Szerkesztve ]

(#11) nyirzoz válasza hzx0 (#10) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nekem így néz ki:

Köszi a frissítés infót.Rootolni nem kell előtte vagy recovery felrakás?

[ Szerkesztve ]

(#12) hzx0 válasza nyirzoz (#11) üzenetére


hzx0
aktív tag

leírás szerint nem kell semmi. Az update.zip-et rámásolod a memóriakártyára újraindítod megkérdezi, akarod-e frissíteni.
Nekem csak ezen az oldalon mutat a tracking [link]

2012.11.12 Item information :
10:20 Küldemény felvéve / Item accepted

2012.11.12 Item information :
17:47 Küldemény felvéve / Item accepted

2012.11.12 Item information :
22:05 Célországba elküldve / Item sent abroad

2012.11.13 Item information :
22:05 Célországba elküldve / Item sent abroad

És ezt rendeltem innen [link] MK802III + Wireless mouse

[ Szerkesztve ]

(#13) nyirzoz válasza hzx0 (#12) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Én a Geekbuying-ról rendeltem.
Nagyon érdekes kis billentyűzet! :)

(#14) pigster válasza nyirzoz (#9) üzenetére


pigster
senior tag

Nagyon egyszerű. Letöltöd az update.zipet. Felmásolod a memóriakártyára. Ha berakod a memóriakártyát, észleli, hogy ott a file és megkérdezi, akarsz-e frissíteni. Utána pár perc és kész.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#15) nyirzoz válasza pigster (#14) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Igen én is így értelmeztem,csak a ZTE Blademnél bonyolultabb volt a frissítés.
De akkor ez baromi egyszerű!
Köszi!

(#16) pigster válasza hzx0 (#8) üzenetére


pigster
senior tag

Nekem kb 2 hét volt. De volt olyan cucc is, ami 6 hétig jött - igaz, máshonnan...

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#17) hzx0 válasza pigster (#16) üzenetére


hzx0
aktív tag

Csak az boszant hogy más oldalakon azt írta nincs ilyen tracking szám. Ráadásul elötte már megrendeltem egy kamu oldalról. Meg kellet várnom míg PP vissza fizetetti a $. Kicsit így már sokadik napja várok.

(#18) lordspawn


lordspawn
csendes tag

Hello mindenki! Én november 01-én rendeltem a bay-en és december 01-én érkezett meg egy fly mouse F10 társaságában. Nagyon frankó kütyü. :C

(#19) lordspawn


lordspawn
csendes tag

Az az egy bosszant, hogy nem tudom rá felrakni a droidmote server programot. Ha valakinek van ötlete, ne habozzon üzenni.

(#20) pigster válasza lordspawn (#19) üzenetére


pigster
senior tag

Játékhoz kell vagy csak úgy irányítgatni, kattogatni, böngészni?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#21) lordspawn válasza pigster (#20) üzenetére


lordspawn
csendes tag

Inkább csak játék kontrollerként. a többi dologra eddig jó volt a Flymouse. De persze multitouch-os alkalmazást még nem próbáltam, ahhoz is jobb lenne kapacitív kijelzőn keresztül irányítani. A youtube-on láttam, hogy megy, sőt erről az update-ről is olvastam, hogy utána ment a droidmote. Kiváncsi vagyok. Ha a család odaenged a TV-hez, tesztelem is, aztán majd mondom mizu.
És én is remélem, gyarapodik a magyar MK802III közösség.

(#23) Vamp válasza lordspawn (#21) üzenetére


Vamp
senior tag

Én pedig próbálok segíteni, hogy gyarapodjon is:D.

Mintabolt nyitását tervezem a Rikomagic mini PC-kből, ahol testközelben lehet majd kipróbálni a különböző verziókat. Aki nem akar a kínai postára várni, az keresgélhet a hirdetések között, tettem fel a legújabb S verzióból, jövő héttől át is vehetők, 1 év garanciával, amit én vállalok!

(#24) lordspawn válasza lordspawn (#19) üzenetére


lordspawn
csendes tag

Feltettem a legújabb firmware-t és ezzel minden megy. Most egy USB hubra várok, mert a kütyün ugye csak egy van, így kell még néhány.

(#25) kerno76


kerno76
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon tetszik a kütyü, és szemezek vele, de valami nem stimmel.
Hogyan tudjátok megoldani, hogy a filmeket 5.1-ben hallgassátok? Az erősítőmön nincs HDMI bemenet, de van digitális optikai bemenet, a Tv-n meg optikai kimenet.
Lehetséges, hogy az eszközt bedugom a TV-be, és onnan a digitális kimeneten átmegy a hang az erősítőbe?
Ti hogyan oldjátok meg az Dolby hangzást, mert a TV maga nem tudja?

(#26) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Van ebbol mar egy MK802 IIIS valtozat is. Miben kulonbozik ez a sima MK802 III nevutol? Az "S" jelolesu ujabb, de vajon jobb is? Ha igen miben? Van vaklakinek ilyen?

(#27) Potzee válasza anonym1s (#26) üzenetére


Potzee
addikt

Állítólag egy Bluetooth-nyival és egy "Soft turn off" funkcióval több...

Ilyen kütyüt szándékozom vásárolni én is... :D
Volna néhány kérdésem a szakikhoz:
- bármilyen webkamerával működik a skype funkció vagy csak a Logitech C270-nel?
- mini USB porton keresztül is kaphat feszütséget vagy csak normál USB-n keresztül?
(vagy elég neki a TV HDMI portján keresztül kapott feszültség?)

Köszi a válaszokat!
Üdv mindenkinek!
P.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#28) anonym1s


anonym1s
őstag

Webkamera kerdes engem is erdekelne, Mikomi DC-7120 kameram van.
Masik kerdes, hogy van e valakinek ILYEN billentyuzete? Mennyire hasznalhato ez a gyakorlatban? Nekem nagyon kicsinek tunik de attol meg lehet jo. Hatotavolsagnak 10 metert ir. Ez valoban ennyi? Nalam a teve hatuljan lenne a kis adapter es attol tartok a teve learnyekolja es a 10 meterbol lesz 2-3 meter.

[ Szerkesztve ]

(#29) imiadmin válasza Vamp (#23) üzenetére


imiadmin
őstag

csak nem ez a hírdetés az?

én is szemezek egy ilyen kütyüvel... először az mk808-as fórumot találtam meg... de most itt is kérdezgetek majd... :))

(#30) pigster válasza Potzee (#27) üzenetére


pigster
senior tag

Ezen mikro USB van. Sima telefonos töltő elméletileg jó hozzá. Én próbáltam egy Samsung töltővel, d e néha újraindult, meg fagyott (kevés áramerősség?). Most úgy használom, hogy a tv usb portjába van bedugva a táp.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#31) pigster válasza anonym1s (#28) üzenetére


pigster
senior tag

Én egy logitech mk220 egér bill kombót használok most. Teljesen jól működik. Az ékezetes betűket sajnos nem tudja, de már többen írták, hogy egy külön appal ez orvosolható.
Előtte próbáltam k400-zal, azzal is működött korrekten.
Mondjuk mindegyik közvetlenül van/volt rákötve a kütyüre, mert usb hubon keresztül sosem akarja aktiválni bekapcsoláskor a külső billt, csak, ha kihúzom a hubot vagy a vevőegységet, és utána visszadugom. Ha hub nélkül van rádugva, akkor már bekapcsoláskor is ott az egérkurzor és megy a bill.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#32) pigster válasza imiadmin (#29) üzenetére


pigster
senior tag

Ha ez lenne, azt semmi esetre sem szabad megvenni. Most 60$-ba se kerül. Plusz pont tegnap láttam már magyar webáruházban 13700 Ft-ért is. Az mondjuk korrekt ár érte (bár éppen elfogyott).

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#33) imiadmin válasza pigster (#32) üzenetére


imiadmin
őstag

:DD

13e-ért nem rossz... már ha nem kell várni rá 4 hetet...

(#34) Vamp válasza pigster (#32) üzenetére


Vamp
senior tag

Megkérdezhetem, hol láttál 13700-ért ebből a kütyüből? Azért elgondolkodnék, ha a külföldön 60 dolláros cuccot itthon áfával, garanciával ennyiért adják...

Nálam megfordult a 802IIIS-ből. Amit tudni kell róla, Antutu 9000-t hozott, egyetlen röccenés nem volt a működésben, GTA3 simán futott, bug nem volt, pedig 2 hétig nonstop nyúztuk. Sima töltő nem elég neki, ha rádugsz többmindent. Én 2A-s töltővel hoztam, azzal tökéletes, 1A-ssal fagyott külső vinyóval, és billentyűzettel. C270-essel hivatalosan működik, a többi lutri. Az "S" slimet jelöl, a cucc nincs fél centi vastag. Melegedés alig volt, terhelés alatt sem számottevő. Wifin 1 mega felett szedtünk vele. Én fontosnak tartom megjegyezni, hogy ez optimalizált verzió, tehát nem noname gyárból jön azonos hardverrel, a Riko folyamatosan tolja ki a fw. upgradeket is, és komolyan tesztelik a cumót. A gyár szerint 0,3% a selejt aránya.

Ha valaki tényleg tud nekem áfásan a fenti árért, egy raklapra vevő vagyok.:D

(#35) pigster válasza Vamp (#34) üzenetére


pigster
senior tag

Nem akartam direktben reklámozni, én sem itt vettem, és most is azt írják, hogy elfogyott. Érdeklődni biztos lehet:
http://www.it-droid.hu/index.php/termekek/szamitastechnika/tv-box.html

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#36) mk802IIIgulu


mk802IIIgulu
csendes tag

Sziasztok,
Ma érkezett meg az én MK802III-am. Nem igazán értek hozzá de meg szeretném tanulni. Mit szokás , vagy mit kell megcsinálni, hogy egy jó kis használható cuccot kapjak? Bedugtam és bekapcsolt, de állandóan kifagy. Van hogy egyszerűen még a jelet se látja a tv amit küld. Nem értem. A firmware 11.29 szóval majdnem a legfrissebb. Most láttam a http://www.rikomagic.co.uk/forum/viewtopic.php?f=9&t=3193&start=70 oldalon ma jelent meg egy új firmware. Nem tudom onnan leszedni. Ti le tudjátok? Érdemes letölteni? LEhet, hogy csak az usb nyújt kevés erőt a géphez? Nálatok megy simán usb-ről a táp és stabil? Vagy vegyem vissza a processzor sebességét? Még nem nyúltam bele, így 1,6 Ghz-en megy. Nem is tudom , hogy hogy kell átállítani. Valami rootolni kell vagy mi. Azt hogy kell?
Remélem akad köztetek olyan aki tud segíteni. Várom válaszotokat. A firmware-t lécci teszteljétek le. Már ha ti le tudjátok tölteni....

(#37) Vamp válasza pigster (#35) üzenetére


Vamp
senior tag

Hátőőő... Ez nem épp webáruház, de az apehnak tetszene:D

(#38) Vamp válasza mk802IIIgulu (#36) üzenetére


Vamp
senior tag

FW-t kérek neked a gyártótól, ha a neten nem találsz, írj majd egy privit, mert elfelejtem. A stabil működéshez kell a 2A-s hálózati táp, alatta lutri (mindegy, ki mit mond kb 30 darabot teszteltünk, nagyon nagy arányban fagytak a sima USB-vel). Fontos, hogy minden szoft leállítás után (ha van rá opció) vedd ki áram alól a cumót, és indításkor dugd vissza, mert így biztosan 0-ról indul, és rendesen be is tölt.

(#39) pigster válasza Vamp (#37) üzenetére


pigster
senior tag

Akkor nem webáruház... Döntsd el, hogy magadnak veszed, vagy az apehnak.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#40) mk802IIIgulu válasza Vamp (#38) üzenetére


mk802IIIgulu
csendes tag

köszönöm a gyors választ. Most keresek egy tápot. :) Legalább van megoldás. :) Mégegyszer köszönöm.

(#41) mk802IIIgulu


mk802IIIgulu
csendes tag

Ismét itt vagyok. :(((
Végre sikerült beszereznem egy tápot. ( 5V 2A ) Nagy boldogan rá is dugtam az azóta élettelen MK802III kütyüm. Azóta nem sikerült még csak bekapcsolnia sem. HDMI-n nem találja a jelet a tv. Gondoltam a táp megoldja ezt is.
Úgy néz ki, hogy nem. Nem tudom működésre bírni a cuccot a tv-vel. Próbáltam már mindegyik hdmi bemenetet. Próbáltam először táp, aztán hdmi, és fordítva is.
Mit tudtok javasolni? Kész vége? Kuka? Vagy van még megoldás? Eddig azért be tudtam kapcsolni és használtam is csak lefagyott szinte azonnal. Ezt orvosoltam volna a táppal de semmi.
Remélem tudtok valami okosat mondani....
Várom válaszotokat.

Előre is köszönöm segítségeteket.

(#42) Vamp válasza mk802IIIgulu (#41) üzenetére


Vamp
senior tag

Reset gomb se segít? Ha az se, akkor USB-kábellel kösd rá a számítógépedre, miközben nyomod a reset gombot. Történik valami?

(#43) kingabo válasza mk802IIIgulu (#41) üzenetére


kingabo
őstag

Gondolom ezen is van led, az világít legalább?

(#44) kingabo válasza kingabo (#43) üzenetére


kingabo
őstag

Szerk idő...

Egyébként biztos, hogy a töltő működik? Azon ha van led az világít? Mondjuk egy telefonnal megnézted, hogy azt tölti-e?

"Eddig azért be tudtam kapcsolni és használtam is csak lefagyott szinte azonnal."
Ahogy a táp beszerzés előtt próbáltad, úgy most bekapcsol?

[ Szerkesztve ]

(#45) mk802IIIgulu


mk802IIIgulu
csendes tag

Sziasztok,

Köszönöm a hozzászólásokat.
A led világít. Próbáltam táppal és normál usb-n keresztül is ahogy eddig korábban is bekapcsolt. Ha a táp rá van dugva világít a led. Töltést nem próbáltam a táppal, de sztem ha táp nélkül sem megy usb-ről akkor más a baj. De ha hazamegyek akkor kipróbálom azt is majd.
Reset gomb???? Nem láttam rajta. Én vagyok a vak, vagy tényleg nincs rajta? Vagy ha van akkor hol találom?
A géppel micro usb to usb, vagy usb to usb kábellel kössem össze?
Remélem tudtok még segíteni....
Nagyon köszönöm az eddigi segítséget is.

(#46) brosy


brosy
csendes tag

Sziasztok !
Az én készülékemnek nem találtam topicot, ezért gondoltam itt érdeklődök
MK805 Android 4.0 Mini PC-m van.
Parameters:
Model MK805
CPU Dual Core RK3066
GPU Quad- Core 2D/ 3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/ OpenVG1.1
OS Android4.0
Frequency Cortex-A9,up to 1.6GHZ
Memory 1G DDR3
NAND Flash 4GB
HDMI Max. 1080P 60Hz
External Memory T-Flash(max. up to 32GB)
Browser Web browser
Video Decoding WMV/ASF/MP4/3GP/3G2M4V/AVI/MJPEG/RV10/DivX/VC-1/MPEG-2/MPEG-4/H.263/H.264/1280*720P HD 30 fps, 1080P/720*480 D1 30fps
Audio Decoding MP3/WMA/APE/FLAC/AAC/OGG/AC3/WAV
Music Play Online music play fluently
Picture Format Max.8000x8000 JPEG BMP GIF PNG
WIFI 802.11 b/g/n
Flash Support flash 11.1
Interface HDMI(male),Micro SD(TF) slot, USB interface, Micro USB power interface; LED indicator light(blue)

Így néz ki :
http://www.ebay.com/itm/Dual-Core-RK3066-CortexA9-Android4-0-3D-WIFI-HDMI-1080P-4GB-Mini-PC-Smart-TV-Box-/121033382996?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item1c2e26dc54

Mai nap érkezett meg
A következő gondom lenne vele.
Miután összedugtam mindent amit kell.
elindult a készülék és a tv-n fekete képernyő és a 2 linux pingvin a bal felső sarokban
Az itt meg is szakad a betöltés, kikapcsol és újraindul.
nem tudjátok mi okozhatja ezt ?
Esetleg a táp kicsi neki 5V1000mA ?

(#47) kingabo válasza brosy (#46) üzenetére


kingabo
őstag

A hasonló tv-stickeknél a 2A-esnél gyengébb tápoknál előfordultak stabilitási problémák.

Pusztán kiváncsiságból: miért emellett döntöttél?

[ Szerkesztve ]

(#48) brosy válasza kingabo (#47) üzenetére


brosy
csendes tag

Nem volt tapasztalatom benne
Ez megtetszett és ezt rendeltem

(#49) nyirzoz válasza kingabo (#47) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Az én MK802III-asom a Samsung TV 1 Amperes USB kimenetéről hajtva gyönyörű stabilan elkocog.

[ Szerkesztve ]

(#50) kingabo válasza nyirzoz (#49) üzenetére


kingabo
őstag

Addig ok, de neki mk805-je van. A szomszédban az mk808ak közül sok fagyott 1A-s táppal, de 2A-ssal már nem. Ezért írtam. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.