Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Reboot gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14) _cirmos_


_cirmos_
őstag

szia mindenki!

1.visszaraktam a saját procimat (2000+ eleinte alapon, most @3200+ 11*200)
2.kivettem az egyik ramot
3.leszedtem MINDEN kiegészítő hülyeséget a lapról (firewire, 2*usb, cd audio-kábelek, joy-kimenet)
4.kiiktattam két ventit: a ház ventije a lapra volt kötve, a vinyós ventit (80mm) meg a floppy-tápcsatiból kioperált 5v és földre dugtam. Ezek most nincsenek. Egyébként érdekes: ha a zalmann cnps-7000AlCu-n rajta van a fordulatszám-szabályozó akkor a bios nulla fordulatot ír (ha feltekerem maxra akkor is), ha leszedem akkor meg látja vidáman...
5. raktam új bios-t, rev1011 (ööö, ez volt az első lépés, de lusta vagyok átszámozni :) csak a rend kedvéért: ez még nem segített, továbbra is reboot-olt)
6.a vinyó tápkábelét is kicseréltem, a maxtoron van hagyományos meg sata-szabv. is, eddig a satásat használtam, most rádugtam a hagyományost.

Most úgy fest hogy jó (halk kopogás az asztallap alján, jobb kézzel, kecsesen, csuklóból). Lassan elkezdem visszarakdosni a dolgokat, aztán meglátjuk.

A sercegés biztos hogy a lapról jön, vmelyik kondi szerintem. az előző lap is csinált ilyet, de csak szép szolidan (sima a7n8x rev2.0, azt ölte meg amper kapitány). nektek nem csinál ilyet (asus a7n8x tulajok)? csak én kapok selejtet mindig? egész halkan, ha explorerben az egérgörgőt használod akkor is hallani, finom kis elektromos rezonancia? mondjátok hogy neketek is van ilyen pls!!!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Reboot gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.