Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Reboot gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _cirmos_


_cirmos_
őstag

Sziasztok!

Két hónapja égett le a gépem a táp jóvoltából. Kb két hete kaptam meg az új asus A7N8X-E deluxe lapocskámat, beleraktam az előző baleset túlélőit (K7 2000+, shappire radeon 9100, és 2*512 mb geil dual kit) és egy új maxtor 80gb sata vinyót. Hiretelen felindulásból wXP-t telepítettem, pedig eddig mindig w2k volt fenn. A kezdődő tünetek között volt a lassú boot-olás, az akadozó net, és a battlefield 1942 élevezhetetlen futása. Mindezeket betudtam az egyébként is ellenszenves XP-nek, és a vizsgák végeztével (ma) amúgy is w2k cseréltem volna megint. De a helyzet súlyosbodott: windows alatt elkezdett kifagyni, újraindulni, ami a cpu és a vga túlhajtásának elhagyásával sem szűnt meg. Az igazi para akkor jött rám mikor a gép a BIOS-ban is fogta magát is újraindult. A procit kicseréltem egy kölcsönkapott 2.2+-ra de semmi nem változott. Ha a BIOS-os dolog nem történik akkor simán szoftveres gondra gyanakodnék, de így sajnos eléggé hardver-gyanús a dolog. Apró adalék: mikor 3 venti volt bekötve (ház, táp, cpu) akkor a BIOS nem látta a cpu-venti fordulatszámát, de windows alatt rendben volt a dolog. Most a táp- és cpu-ventiket felcseréltem és a házventit kikötöttem, így viszont mindenre NULLA fordulatszámot ír a BIOS!!! (pedighát forognak az száz%) Nem tudom mire gyanakodjak, megöl ez a bizonytalanság! Két hónapig nem volt gépem és most is csak szívok!! Valaki, pls, segítség!

(#2) Dufresne


Dufresne
addikt

Sztem vagy a lap, vagy esetleg a ramok a hibásak. Én azért biztos ami tuti lefuttatnék egy memtest86-ot és ha az ok, akkor a lapot visszavinném. VAG nem hinném, hogy ilyet okozhat, és a vinyó miatt sem kéne biosba huncutkodnia.
Az új táp tutira jó?

(#3) _cirmos_


_cirmos_
őstag

A táp is új, coolink AP-350X (ph-teszt győztes :)), a ramokat meg a spanom használta, csak kiderült volna ha rossz... de azért memtest, biztos ami ziher. picit morcos vagyok azért. mindig beszívom. miért?miért?miért?!

[Szerkesztve]

MBM 5 lehet gyanúsított?! Mióta kilőttem meglepően stabil a rendszer... de ez nem magyarázza a bios-os balesetet.

[Szerkesztve]

(#4) Dufresne


Dufresne
addikt

Nekem még nem volt semmi gondom MBM 5el. Mondjuk mostanába nem is használom...de amúgy sem hinném, hogy az okozhat ilyesmit, meg főleg a bios-os dologra nem magyarázat, arra már inkább a ram pl. Memtest és ha gopnd van velük, akkor ezek úgyis élettartam garisak nem?
Jah és mit tesz az, hogy meglepően stabil a rendszer? Egfyáltaln nem rosszalkodik, vagy csak ritkábban?

[Szerkesztve]

(#5) _cirmos_


_cirmos_
őstag

Hát, kb másfél órája simán fut a rendszer (ez ma nagy szó)... holnap bemosakszom a nagy műtéthez aztán megírom mit találtam, cserkészbecsszó.
de azért várom a konstruktív megjegyzéseket :)

igen, a geil-re 10 év gart kaptam. csak nincs kedvem már ezzel vacakolni. öreg vagyok és fáradt.

[Szerkesztve]

(#6) mr_ricsi válasza _cirmos_ (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Próbáld meg a memóriákat nem duálban betenni.

(A tápoddal pedig ne büszkélkedj, jobb helyen kizárták volna, mert az +5V-os tápfesz kiment a szabvány szerint megengedett sávból. És neked ráadásul Maxtor vinyód van...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) _cirmos_


_cirmos_
őstag

elkezdtem a memtest-et, és 17 óra után újraindúlt ez az istenadta. kiveszem dual-ból a ramokat, de igazából már a tápra és alaplapra szűkítettem a összeesküvők listáját. ja, meg kicserélem a vga-t vmire, bár kizárt hogy az bejátszik ilyenbe, de azért legyünk következetesek. még vmi: mielött újraindul halk zümmögést/ciripelést/sercegést lehet hallani az alaplap irányából. ez több mint gyanús.
mért van az hogy nálam a tök új dolgok sem működnek rendesen?!

(#8) Dufresne


Dufresne
addikt

17 órát ment a memtest és egyszer csak reboot? Mer akkor tuti ram kizárva:)
Sajna van hogy 1-2 harware nem szereti egymást:(
Remélem azért rájössz majd mi a gond...nekem nincs 5letem több, legalábbis konstruktívak nincsenek;]

(#9) Aram válasza _cirmos_ (#7) üzenetére


Aram
tag

Szia Cirmos!

Csak egy tipp. Cseréld ki a tápkábelt, ami a HDD-re megy. A zümmögés/sercegés milyen jellegű volt? Elektromos, vagy mechanikai. Ha mechanikai, akkor a HDD lehet a ludas, ha elektromos, akkor nekem tápnak tűnik. Mindenesetre, egy másik táppal kipróbálnám a helyedben a konfigot.

Üdv!
Aram

PS: Nekem is volt problémám, ugyan ilyen lapom van (ASUS A7N8X-E D.). Nekem inkompatibilitási gondok voltak, a memória miatt. Kingston Value volt benne, 166-os FSB-vel no problem, 200-on fagyi, reboot stb. Sajnos a lehetséges hibák tárháza elképesztő... Sok sikert!

Ez a felirat 20byte!

(#10) mr_ricsi válasza _cirmos_ (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A túlélők közül a procin kívül max. 1 dolgot hagyj a gépben, és nyomasd a teszteket ezerrel. (Pl. kölcsön VGA és a egyik RAM, vagy saját VGa és kölcsön RAM. Esetleg a tápot is kipróbálhatnád másik gépben.)

És próbáld meg behatárolni, hogy a sercegés honnan jön, ill. többórai működés után tapizd meg az ATX tápcsati végét, hogy az alaplapnál nem meleg-e.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) eddie303 válasza _cirmos_ (#7) üzenetére


eddie303
őstag

Vigyázz, mert Memtest/goldmem nem az Isten, jártam úgy, hogy nem jelzett hibát, s mikor ramot cseréltem, mégis ment az, ami azelõtt fagyott...

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#12) jafo


jafo
csendes tag

Haho,
nezz utana a NET-en, az NForce2 chipsetek idonkent hibaznak a memoriakezelessel, fokepp dualban :(
Nekem is NForce2-es alaplapom van, Gigabyte GA7N400, es hasonlo hibakat csinal :(((
Mar kicsereltem mindent, mikor utananeztem a halon, es talaltam rola ''irodalmat''...
Udv,
Jafo

(#13) mr_ricsi válasza eddie303 (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''jártam úgy, hogy nem jelzett hibát''
Már én is szívtam emiatt. (Két modul külön-külön tökéletesen ment, együtt random fagyi, és a memóriatesztelő progik nem jeleztek semmit.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) _cirmos_


_cirmos_
őstag

szia mindenki!

1.visszaraktam a saját procimat (2000+ eleinte alapon, most @3200+ 11*200)
2.kivettem az egyik ramot
3.leszedtem MINDEN kiegészítő hülyeséget a lapról (firewire, 2*usb, cd audio-kábelek, joy-kimenet)
4.kiiktattam két ventit: a ház ventije a lapra volt kötve, a vinyós ventit (80mm) meg a floppy-tápcsatiból kioperált 5v és földre dugtam. Ezek most nincsenek. Egyébként érdekes: ha a zalmann cnps-7000AlCu-n rajta van a fordulatszám-szabályozó akkor a bios nulla fordulatot ír (ha feltekerem maxra akkor is), ha leszedem akkor meg látja vidáman...
5. raktam új bios-t, rev1011 (ööö, ez volt az első lépés, de lusta vagyok átszámozni :) csak a rend kedvéért: ez még nem segített, továbbra is reboot-olt)
6.a vinyó tápkábelét is kicseréltem, a maxtoron van hagyományos meg sata-szabv. is, eddig a satásat használtam, most rádugtam a hagyományost.

Most úgy fest hogy jó (halk kopogás az asztallap alján, jobb kézzel, kecsesen, csuklóból). Lassan elkezdem visszarakdosni a dolgokat, aztán meglátjuk.

A sercegés biztos hogy a lapról jön, vmelyik kondi szerintem. az előző lap is csinált ilyet, de csak szép szolidan (sima a7n8x rev2.0, azt ölte meg amper kapitány). nektek nem csinál ilyet (asus a7n8x tulajok)? csak én kapok selejtet mindig? egész halkan, ha explorerben az egérgörgőt használod akkor is hallani, finom kis elektromos rezonancia? mondjátok hogy neketek is van ilyen pls!!!

(#15) mr_ricsi válasza _cirmos_ (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha explorerben az egérgörgőt használod akkor is hallani, finom kis elektromos rezonancia?''
Tekerd le teljesen a hangerőszabályzót. Úgy is hallod?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#16) _cirmos_


_cirmos_
őstag

igen, a lapról jön...

(#17) Deadexpert válasza Aram (#9) üzenetére


Deadexpert
tag

PS: Nekem is volt problémám, ugyan ilyen lapom van (ASUS A7N8X-E D.). Nekem inkompatibilitási gondok voltak, a memória miatt. Kingston Value volt benne, 166-os FSB-vel no problem, 200-on fagyi, reboot stb.

Mi volt a megoldás? A lapot vagy a memóriát cserélted?
Úgy tűnik én is ezzel szívok. A lapot cserélni talán olcsóbb. De mire érdemes cserélni? :F

(#18) rhenrik


rhenrik
csendes tag

HI!

Két hónapig hibátlanul ment a konfig(a7n8x-deluxe,2x256 brand dual,2500+) csak ciripelt. Diszkréten, de ciripelt. Én azt gondolom, hogy a táp ciripelt, később ua. a táp(400 Mercury) nem ciripelt egy másik lapon.
Később néha megtréfált azzal, hogy nem kapcsolt be, majd többszöri próbálkozás után, mikor már eljöttem a géptől, elindult. Aztán 5-6 hasonló eset után többé nem indult el. A max életjel annyi volt, hogy 1-2 mp-re felpörgött a hűtőventillátor. Most várom, hogy a nagykerből megkapjam a cserét.
Én is próbáltam némi órajel módosítással nagyobb tempóra bírni a masinát de mikor 3óra divx tömörítés után újraindult a gép visszaállítottam az előírásosra. Ha nagyon objektív akarok lenni nem volt igazán látványos teljesítménynövekedés a tesztek mérte számok jelentősége pedig elég kétes értékű.
Érdekelne, hogy más is tapasztalt-e hasonló hibát.

Üdv!

rhenrik

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Reboot gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.