Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a magyar leírást! :R

Samsung Galaxy A54

(#2) KTU


KTU
addikt

Köszi!

Amúgy 1/4 verziónál
összes tárhely: 3,42GB
belső tárhely: 590MB

Szerintem a 2/8 verziónál nyugodtan le lehet menni 1GB-ra a belső tárhely mérettel,

Én az 1/4 verziónak nem esek neki :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#3) XenHai


XenHai
senior tag

Kösz szépen a leírást.

(#4) poffsoft


poffsoft
addikt

12 felett bármelyik paragon jó.
És szép munka!

[ Szerkesztve ]

(#5) n@p@lm


n@p@lm
őstag

szép munka, köszi!
valamikor lehet nekiugrok ;)

(#6) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Nekem sikerült.
Egy picit megijedtem, mert nem nagyon akart bekapcsolni. De végül összejött :D
Más: Particionálásnál nekem "névtelen" particio volt a belső tároló neve, és tőle jobbra került a felszabadított hely. Ezt simán odébb lehet csúsztatni bal oldalra (ha esetleg másnál is előjönne, megfogja és odébb tolja)

Az lenne a kérdésem, hogy ha feltolok egy másik rendszert, akkor az bezavarhat-e? Esetleg meg kell csinálni újra a particionálást, vagy ez "örökké megmarad"?

(#7) poffsoft válasza Victoryus94 (#6) üzenetére


poffsoft
addikt

maradnia kellene...

[ Szerkesztve ]

(#8) 426os válasza Victoryus94 (#6) üzenetére


426os
őstag

Amikor módosítottad a méretét, akkor alapból zsugorítja, tehát a mögötte lévő helyet szabadítja fel, de ha te a méretén kívül azt is átírod, hogy előtte mekkora legyen a szabad hely, utána pedig mondjuk 0-t írsz, akkor arrébb is tolja és elé kerül a szabad hely. Ezt mondjuk beleírhattam volna a leírásba, de úgy gondoltam, hogy a kép és a program ablakában megjelenő feliratok egyértelműek. Később majd beleszerkesztem.

Meg kell, hogy maradjanak a partíciók. Gondolj arra, mikor a számítógépre telepítesz új oprendszert (attól elvonatkoztatva, hogy ott a telepítőben tudod módosítani a partíciókat), egy sima telepítés ott sem kavarja össze, méretezi át a partíciókat (ideális esetben, mondjuk egy Windows telepítésekor).

.

(#9) Victoryus94 válasza poffsoft (#7) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi. Az egyik samsung telóm újraparticionálta magát gyári ROM telepítésével (Azt Anno KIES-sel kellett telepíteni), ezért kérdeztem. :)

(#10) poffsoft válasza Victoryus94 (#9) üzenetére


poffsoft
addikt

gyári "update" bezavarhat, cwm telepítős rom nem, hacsak nem tudja kérésre átméretezni (aroma)

[ Szerkesztve ]

(#11) lehem


lehem
tag

Köszönöm ezt a nagyszerű leírást! Sikerült megcsinálni! Mintha kicserélték volna a telefont! Nagyon jó!

(#12) tvamos


tvamos
nagyúr

+1 koszi a hianypotlo irasert! Szuper!
Kar, hogy nem lehet egybe particionalni az egesz memoriat.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#13) 426os


426os
őstag

Köszönöm a visszajelzéseket, frissítettem is a leírást a 2,5. és 8+1. lépésekkel. :)

.

(#14) sbe561


sbe561
tag

Segítséget szeretnék kérni!
XP alatt probálom, de nekem nem ismer fel valamit amikor a telót rádugom a gépre, majd telepíteni akarja a drivert, de nem sikerül és írja hogy nem fog megfelelően fog működni! (ADB fent van!)
Megnéztem a Partition Managerben és ott nem látszik az Internal SD csak a Local disk. :F

(#15) sbe561 válasza sbe561 (#14) üzenetére


sbe561
tag

Feltettem a ZTE 3GPhone USB Driver-t és megoldódni látszik a driver kérdés.
Viszont még mindig nincs Internal SD, csak egy üres zöld kis rész. Amugy 1/4-ről beszélek és nem tudom, hogy akkor mennyiére állítsam akkor a méretét?

(#16) 426os válasza sbe561 (#15) üzenetére


426os
őstag

Ott van az a zöld, csak nálad nincs neve. Sajnos túl sokat nem tudsz belőle lecsípni, mert már alapból csak 590MB-os, én ezt mondjuk 256MB-körülire csökkenteném a helyedben, így kb 340MB-al tudnád növelni a system-et.

.

(#17) poffsoft válasza 426os (#16) üzenetére


poffsoft
addikt

a data-t akartad írni :)

[ Szerkesztve ]

(#18) sbe561 válasza 426os (#16) üzenetére


sbe561
tag

Köszi! Egyébként nekem miért van 2db Local disk? Illetve akkor melyiket növeljem meg? 4GB-ból csak 600MB lenne a belső tárhely? Én ezt nem értem teljesen! :U

[ Szerkesztve ]

(#19) KurtCobain válasza sbe561 (#18) üzenetére


KurtCobain
őstag

Az 1000MB-os a rendszer partíció, a másik meg a data.
Te már nem tudsz növelni, mert neked az 1/4GB-s verzió van, azon már nem tudod tovább csökkenteni a belső SD-t.

Batonyo system-nek hívja, mert a gyári rendszeren, a storage menüpontban system-ként tünteti fel a NubiaUI. :)

(#6) Victoryus94:
Kipróbáltam, gyári és CM alatt is megmarad.

Batonyo: :R

Más: én felraktam a 1.17-est a partíciónálás előtt (előtte CM12.1 volt), az felülírta a CWM-et, visszaflasheltem a CWM-et, és a partíciónálás után elkezdett vibrálni a kijelző. Szerencsére már rendbe jött.

Mmm'kay?

(#20) 426os válasza sbe561 (#18) üzenetére


426os
őstag

A jobb oldalit, ami közvetlen az SD partíció előtt van.
Azért csak ~600MB a belső tárhely, mert az egész MMC, ami a telefonban van 4GB-os, de ezen több partíció is van, pl rendszernek, cache-nek, data-nak, recovery-nek stb és ami ezek után maradt kb 600MB az lett az USB tárhely.

.

(#21) Victoryus94 válasza KurtCobain (#19) üzenetére


Victoryus94
őstag

köszi. (Akkor lehet feltolom majd az 1.19-cet)

(#22) peter077


peter077
aktív tag

Az USB tárhelyről mindent lehet törölni mielőtt átpartícionálom?

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#23) 426os válasza peter077 (#22) üzenetére


426os
őstag

Amennyiben nem az van elsődleges háttérnek beállítva és egyik app sem oda mentette a fontosabb beállításait, igen. (A leggyorsabb, ha a telefonnal formázod). Azért egy mentés nem árt a rajta lévő fájlokról.

.

(#24) peter077 válasza 426os (#23) üzenetére


peter077
aktív tag

Mokee 4.4 alatt "USB tároló törlése" opciót találtam, csak az a gondom vele, hogy hiába tapicskolom nem történik semmi (szürke, inaktív ez az opció).

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#25) 426os válasza peter077 (#24) üzenetére


426os
őstag

Sohasem használtam a Mokee-t, de névről annak kellene lennie. Nincs véletlenül számítógépre dugva a telefon miközben formázni próbálod?

.

(#26) peter077 válasza 426os (#25) üzenetére


peter077
aktív tag

Nincs.

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#27) 426os válasza peter077 (#26) üzenetére


426os
őstag

Akkor sajnos nem tudom miért nem aktív a formázás parancs. Nálam gyári romon mindkét tárhelyet tudnám formázni.

.

(#28) peter077 válasza 426os (#27) üzenetére


peter077
aktív tag

Sikerült törölni, azaz mégsem teljesen, maradtak könyvtárak. Megpróbáljam számítógépen keresztül?

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#29) 426os válasza peter077 (#28) üzenetére


426os
őstag

Szerintem azokat automatikusan hozta létre, valószínűleg a többségük üres.

.

(#30) poffsoft válasza peter077 (#28) üzenetére


poffsoft
addikt

Sosem árt a teljes format, szóval szerintem igen.
Utána az android úgyis felpakolja (bootnál), ami kell neki...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#31) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Megtörpént az átparticionálás, viszont kicsit leizzadtam, mert elfelejtettem kivenni a memóriakártyát, de megúszta, most állítom vissza a mentést, eddig minden jónak tűnik. :)

Samsung Galaxy A54

(#32) poffsoft válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


poffsoft
addikt

én nem szoktam csak emiatt szétszedni a telefont...
;)

[ Szerkesztve ]

(#33) Viktor0610 válasza poffsoft (#32) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, csak hát a leírásban benne van... :B

Samsung Galaxy A54

(#34) 426os válasza Viktor0610 (#33) üzenetére


426os
őstag

Igazából az is csak biztos, ami biztos alapon került bele. Ha tudod mihez nyúlsz, melyik partíciókhoz (bár azt nem is néztem, hogy download módban a microsd-t is mutatja-e a pc-nek), akkor nincs gond.

.

(#35) Viktor0610 válasza 426os (#34) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most kipróbáltam, nem mutatja a micro SD-t download módban. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#36) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Átparticionáltam volna egy 1/4-est, de ott eleve nagyon pici, mindössze fél giga a "zöld" színű rész, nagyon nincs mit csökkenteni rajta... :(

Így a nagyobb játékok nem igazán mennek fel rá... :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#37) poffsoft válasza Viktor0610 (#36) üzenetére


poffsoft
addikt

igen, ahhoz kell a külső sd...

[ Szerkesztve ]

(#38) llll


llll
senior tag

"analfabéták" is belevághatnak, még nekem is sikerült:)
köszönet a szájbarágós leírásért

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#39) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszönöm a leírást! :R

Viszont ha a végén a telefon nem tudja csatolni a /data partíciót, akkor itt vannak a lépések a helyreállításhoz: http://prohardver.hu/tema/zte_v5_red_bull_u9180/hsz_13033-13034.html

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

megpróbáltam a leírás alapján átparticionálni a zte V5-öt, de sajnos az alábbi hibára fut, és a területet nem tudja megnövelni.

A factory reset lehet a megoldás?

(#41) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is megáll egy hibával: [link]
Elég bosszantó... Már mindent töröltem a telefonról, volt wipe data/factory reset is.
Mégis mi baja van? :(((

(#42) asdf_ válasza Spancer RE (#41) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, hinnem, hogy 2018-ban ez meg barkinek is erdekes lesz (ertsd: aktivan hasznalja meg a telefont es nem particionalta meg at, es most fog belefutni a problemaba, csak en vagyok ilyen barom, hogy eddig huztam), de ebben az esetben download modban ra kell dugni a telefont egy linuxos gepre, ott pedig egy efsck-t raengedni a 26-os particiora (ha jol remlik efsck -vf /dev/sdb26 ahol b az a betujel, amit a telefon kapott). Utana vissza windowsra es ismet nekimenni a particionalasnak.

(#43) asdf_ válasza asdf_ (#42) üzenetére


asdf_
veterán

Elotte termeszetesen backup!

(#44) Spancer RE válasza asdf_ (#42) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

Köszönöm! :)
Én még aktívan használom, lassan 4 éve folyamatosan! :DDD
Karácsonyra talán meglepem magam egy új telefonnal, de nem igazán akad olyan, ami érdemi előrelépést hozna (számomra). :F

(#45) martin555


martin555
aktív tag

üdv Urak,

Paragon partiton manager nekem azt mondja, hogy hibás a lemez felülete, megszakadt az átméretezés utolsó lépése N:\ Local disk megnövelése.

paragon beállításokban találtam olyat a particionálás setting-eknél, hogy felület teszt, kikapcsoltam.

másik progival, HD sentinel felület teszt, az egész MMC disket leellenőriztem, nincs hibás blokk.

windows alatt most hamarjában nem tudok linux ext4 fájlrendszert másképp ellenőrizi.

így kikapcsolt disk check-kel lefutott, rakok romot, megpróbálom.

üdv!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#46) asdf_ válasza martin555 (#45) üzenetére


asdf_
veterán

Csak harmat kellet volna visszaolvasni. Masik hdd-re (a wines rajta ne legyen kozben!), vagy akar pendrive-ra is installhato linux, de cd-re is irhato live cd, az is megfelele a celnak, hogy linuxon lehessen "scandiskelni".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.