Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Adamis


Adamis
őstag

Fogadjátok sok szeretettel! Mindegyik rendszert próbáltam természetesen, szóval ha valakinek lenne kérdése, ne habozzon, tegye fel akár itt is!

(#2) Mbazsika válasza Adamis (#1) üzenetére


Mbazsika
tag

:R :R :R

(#3) -axxon- válasza Adamis (#1) üzenetére


-axxon-
tag

remek leírás lett!

kérdésem annyi hogy a linkek modaco-k.
regisztrálás során £ 9,99 évente?

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#4) Adamis válasza -axxon- (#3) üzenetére


Adamis
őstag

Sajnos most már igen... :((( De a linkek élnek regisztráció nélkül is, illetve sok minden rögtön elérhető a goo.im oldalon is!

C3C0 oldala

tilal6991 oldala

Egyéb források a Skate topicban!

(#5) -axxon- válasza Adamis (#4) üzenetére


-axxon-
tag

köszi!

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#6) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Remek írás grat!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Tetszik az írás, én is Skate felhasználó vagyok és most ennek hatására át is álltam az eddigi CM9-esről a CM10-es tilal féle rendszerre. Eddig egyszer már csináltam egy ilyen mod felrakást ez alapján a leírás alapján:

[link]

Valamint egyszer frissítettem is azóta (CM9 júniusiról a szeptemberi verzióra). Akkor egyébként legnagyobb meglepetésemre nem kellett egyáltalán a rendszeren lévő programokat újrarakni, hanem simán frissítette őket :)

Egy-két kérdésem viszont lenne:

Ennek a telefonnak is a legnagyobb gondja szerintem - mint a régieknek általában - hogy nincs benne megfelelő méretű felhasználói tárterület. Az Android 4.0.4 felrakása után ~170MB-on garázdálkodhat az ember. Persze ismerem a beépített App2SD-t és a külső Link2SD-t, de valamiért nem nagyon tudom normálisan használni őket...

Ugyanis hiába hoztam létre a 16GB-os SD kártyán egy 1GB-os Ext2 partíciót a programoknak, amit sikeresen fel is csatoltam Link2SD-vel, mégis vészesen fogy a belső hely... Itt alapvetően mindent linkelésre állítottam, ami nem rendelkezik widgettel. Ennek ellenére nagyon sok infót a program mégis a telefonra tesz, ha pedig törlöm, akkor is csak egy részét szabadítja fel. Ezt lehet valahogy orvosolni?

Másik gondom a telefonnal, hogy én szeretem, ha normális üzemideje van. Azaz általában 2G-n szoktam használni, viszont ha 2G-n be van kapcsolva a mobilnet - általában folyamatosan be van - akkor nem időnként nem hallok senkit a telefonban, mikor már létrejött a hívás, valamint engem sem hallanak. Ezt tapasztaltam a gyári 2.3.5-ös rendszerrel is, valamint a CM9-es rendszerrel is.

Harmadik problémám pedig, hogy amennyiben huzamosabb ideig vagyok wifin és nem kapcsolom ki, amikor kiérek a hatósugárból, akkor időnként nem kapcsol vissza a mobilnet. Ezt orvosolni csak úgy tudom, ha 2G-ről HSDPA-ra váltok, vagy fordítva, mert ekkor újra van adatforgalmam.

Míg írtam ezt a hozzászólást felment a CM10-es is és jelenthetem örömmel, hogy itt sem kellett újrarakni a szoftvereket, csak a link2SD SD2EXT linkjét kellett újragenerálni és megy minden. Tényleg jóval gyorsabb az elődhöz mérten az UI. :R

Ha van valami meglátásod akár a tárhellyel, akár a telefonálási problémával, akár az adatforgalommal kapcsolatban, akkor szívesen fogadom :R

Ui.: 3G-s használat az 1 nappal rövidíti az üzemidőt mobilnet esetében (3-ról 2 napra), ezért használom a 2G-t, ami gTalkhoz és levelekhez meg elég.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#8) kelzsoca


kelzsoca
félisten

ZTE Skate-re az Ice Cream Sandwich és Jelly Bean romok előtt, azért volt egy igen népszerű custom rom "család", ráadásul Magyar modderek alkotása, és ez nem volt más, mint az Ice Armor, amit nem csak a hazai közösség, de a külföldiek is azonnal megszerettek.

Persze a fejlesztések abbamaradtak, és azóta kereken 1 év telt el (IA3 kiadása óta) két Android főverzió is megjelent, de:

Azt tartom, hogy a mai napig nincs még egy ilyen stabil, minden funkciójában működő szoftver ZTE Skatre. :)

Természetesen a fentebb bemutatott különféle custom romok mögött is rengeteg munka van, egy átlag felhasználó el sem tudja képzelni, mi időt, és energiát kell 1-1 ilyen szoftverbe tenni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#9) pach-adams


pach-adams
tag

Én most adtam el nemrég a Skate-et.
Én egy 4.0.4-es ROM-ot használtam, ami hibátlan volt.
Ahoz képest, tényleg hogy nem mai telefon már, igazán jöl pörgött azzal a rendszerrel.
Tényleg egész használható telefon még most is! :)

Porból lettél, s majdan porrá leszel :R

(#10) zsolt200 válasza kelzsoca (#8) üzenetére


zsolt200
tag

Nekem is volt Skatem, használtam is mind három ice armor-t de egy idő után mind lelassul. A legjobb szerintem a mooke v0.3, annál stabilabb, gyorsabb romom nem volt még.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#11) Adamis válasza TomBoy1986 (#7) üzenetére


Adamis
őstag

Először is: örülök, hogy tetszett az írás! Programokat én is úgy szoktam újrarakni, hogy új rendszer telepítésekor csak újracsatolom az ext partíciót és kész. De megvan ennei is a veszélye, mert ha nem jó valami, akkor nem fog működni a program... Egyébként ext2 helyett érdemes lenne kipróbálni az ext3 vagy ext4 fájlrendszereket, mert tapasztalatok alapján sokkal gyorsabb!
A telefonálási gondok számomra ismeretlenek, mert folyamatosan wifis helyeken vagyok, így mobilnetem nincs és a telefont is 3G-re lőttem be. Nekem így van, hogy 3 napot is kibír, és mindenki tökéletesen hall és viszont! ;)

@kelzsoca: tudom, hogy van IA sorozat, a 2 fent is volt sokáig, de mint a címben is szerepel, a 4.0.4 és afölötti rendszerek a téma! Önmagában az IA sorozat még ma is kiváló, elő is került valamelyik nap a modaco-n! ;)

(#12) zsolt200


zsolt200
tag

Nem ide tartozik de ha esetleg valaki tud m-tech atab7T-re cwm-et meg valami főzött romot, vagy esetleg készítene légyszí írjon privátot! (Nem keverendő atab7G-vel vagy a simával!

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#13) Adamis válasza zsolt200 (#12) üzenetére


Adamis
őstag

Tényleg nem ide tartozik... De ahogy nézem, egyik sincs!

(#14) zsolt200 válasza Adamis (#13) üzenetére


zsolt200
tag

Gondoltam itt talán látja valami hozzáértő aki ismer külföldi megfelelőt vagy elkészítené..

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#15) TomBoy1986 válasza Adamis (#11) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Valószínűleg a mobilnet hiánya miatt nem tapasztaltad a dolgot, de egyébként együtt lehet vele élni, mert nem gyakori a helyzet - a telefonálási gond.

Viszont... Most hogy feltettem a CM10-es legújabbját, meglepődve tapasztalom, hogy nem működik vele a házikó - egyesek szerint Home - gomb :(

A Clockworkmodos helyreállítóban működik, szóval ez valami szoftveres - remélem, hogy beállítási probléma. Már egyébként újraraktam az egész telefont, mert hogy hátha az a gond, azaz töröltem a dalvikot és a system datát is felrakás előtt.

Van ötlet esetleg, hogy mi a gond a home gombbal?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#16) Adamis válasza TomBoy1986 (#15) üzenetére


Adamis
őstag

Ez melyik cm10?

(#17) TomBoy1986 válasza Adamis (#16) üzenetére


TomBoy1986
veterán

10-20121118-experimental-skate-ColdFusionX2-tilal6991

GooManager-rel szedtem le.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#18) TomBoy1986 válasza Adamis (#16) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ismét újraraktam és megoldotta... érthetetlen :S

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#19) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Huh, kicsit megkésett de nagyon jól jött így utólag is, haverom Skate-jét kicsit fölfrissítettem. Ezer hála :R

Finn the human

(#20) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Esküszöm kedvem támadt Skate-et venni. Nagyon jó ez az írás! :C

(#21) Adamis válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


Adamis
őstag

:R Jó kis (kis?) telefon ez még ma is! :K

(#22) krystman


krystman
őstag

Én is próbáltam ezeket, viszont volt mindegyikkel egy problémám, hogy a Bs Playert egyszerűen ha fel is tettem, nem játszott le semmit sem. Egyszerűen kilépett. Meg volt pár olyan program ami el sem indult.

(#23) Adamis válasza krystman (#22) üzenetére


Adamis
őstag

Se azzal, se az mx-el nem volt problémám...

(#24) TomBoy1986 válasza TomBoy1986 (#17) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na még egy apróság. Az én telefonomon, ezzel a verzióval nem lehet feltelepíteni a gTalkot, ami elég nagy probléma lett volna számomra. Ellenben a 9 nappal ezt megelőzőre gond nélkül lehet telepíteni, úgyhogy azt javaslom, ha valaki szeretné kipróbálni.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#25) krystman válasza Adamis (#23) üzenetére


krystman
őstag

Amúgy köszi a cikket! :) De tegnap este még kipróbáltam ezt a Root Box-ot, de a Bs Player ezzel sem ment. Vagy legalábbis a videókat nem játszotta le. Fogalmam sincs mi lehet vele, de szinte mindegyik ROM ilyen nekem. Amúgy a böngészés az tényleg nagyon simán megy vele, de van még bőven mit csinálni ezekkel a ROMokkal! Ez hétköznapi használatra tényleg csak saját felelőségre, mert nem érzem egyiket sem igazán stabilnak! De amúgy jól haladnak.

[ Szerkesztve ]

(#26) Adamis válasza krystman (#25) üzenetére


Adamis
őstag

Megnéztem, alapból valóban nem játssza a bs a filmeket. De! A lehetőségek menüben a lejátszás módjában a hw dekódolást (bs player motor) váltsd át rendszer motorra. Ugyanígy hw dekódolású lesz, és így tökéletes! MXplayer ezt alapból lekezeli! ;)

(#27) Indiant válasza Adamis (#26) üzenetére


Indiant
addikt

Jó cikk, gratulálok! :C

(#28) Adamis válasza Indiant (#27) üzenetére


Adamis
őstag

Köszönöm!

(#29) fkenny válasza Adamis (#28) üzenetére


fkenny
senior tag

Remek cikk lett, Tanár úr! :C

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#30) Adamis válasza fkenny (#29) üzenetére


Adamis
őstag

:R

(#31) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

így elrepült az idő.

nemrég még blade tulajként vártam h megjelenjen a Skate, erre már ez is elavultnak számít:/
ennyire öregszek? vagy csak a technikai fejlődés gyorsult fel túlságosan?:D

(#32) Adamis válasza Cannabis7 (#31) üzenetére


Adamis
őstag

Dehogy elavult... Látod, hogy még most is hogy fejlődünk! ;]

(#33) kcsa


kcsa
veterán

Kötözködni jöttem ;]

"Természetesen a hardver sem a legjobb manapság, hiszen egy 800 MHz-en járó MSM7227T processzor teljesít benne szolgálatot, ami erős kompromisszumra késztet sokakat, legfőképpen azokat, akik túl nagy elvárással vannak a telefon irányában. "

Erős kompromisszumra késztet sokakat? Készteti a halál, engem arra késztet hogy ha meglátom hogy 7227 akkor meneküljek :D Kár ilyen fogalmazással elrontani a mondanivalót.

pl.: "Természetesen a hardver sem tartozik ma már a legjobbak közé, hiszen a 800MHz-en járó MSM7227T SOC teljesít benne szolgálatot, ami a komolyabb felhasználók részéről erős kompromisszumot igényel".

Sorry hogy kötözködök, csak annyira bántotta a szememet hogy ihaj. Van még pár ilyen :D

De - bár nem érint - érdeklődve olvastam, és köszönöm a többiek nevében is az olvasnivalót :R

(#34) Adamis válasza kcsa (#33) üzenetére


Adamis
őstag

Köszönöm az észrevételt, legközelebb pontosabb leszek! És az is igaz, hogy ma már nem vennék ilyen SOC-cal rendelkező telefont. Nem is ezt írtam... De ha már ez van, akkor az önjelölt programozóknak ezzel kell dolgozniuk. Ez van, ezt kell szeretni. De te is láthatod, mennyi mindent ki lehet hozni belőle! ;)

(#35) sing1ep1ayer válasza kcsa (#33) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Kötözködni jöttem. ;]

Szerintem semmi baj a megfogalmazásával, én legalábbis nem veszem észre a hibát. :B Vagy csak úgy lenne helyes, hogy "...MSM7227T processzor teljesít benne szolgálatot, ami arra késztet, hogy ha meglátom hogy 7227 akkor meneküljek"? :F Az aztán fantasztikus lenne.

Egyébként meg felesleges lebecsülni azt a procit. Lehet hogy manapság ótvarnak számít, de a komolyabb játékokon kívül még mindenre elég. Egy jobb GPS progi (pl: Sygic) simán megy vele, ennél meg nem sok processzorigényesebb alkalmazást futtat az ember a mobilján. Skate-en általában fullHD videókat sem néz senki, DivX-et meg bőven játssza. Itt-ott akad persze kicsit a menüben, vagy alkalmazások váltásakor, de ezzel együtt lehet élni. Fateromnak én is ilyet vettem anno és szerintem teljesen vállalható.

(#36) kcsa válasza sing1ep1ayer (#35) üzenetére


kcsa
veterán

leírtam egy általam helyesnek vélt mondatot, és ez véletlenül sem az általad kiragadott részlet.

(#37) sing1ep1ayer válasza kcsa (#36) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Látom már, látom! :B :DDD

:R

Valóban szebb egy fokkal a Te mondatod, de őszintén én a fentebb vázoltak miatt egy az egyben kihagynám, mert nincs itt szó erős kompromisszumról. Szerintem nem a megfogalmazás a legfőbb probléma, hanem az, hogy picit túlzó az állítás.

(#38) kcsa válasza sing1ep1ayer (#37) üzenetére


kcsa
veterán

ha a "hardcore user" kifejezést "komoly felhasználó"-nak fordítom, akkor szerintem helyes a mondatom :)

(#39) sing1ep1ayer válasza kcsa (#38) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nyelvtanilag nincs vele baj.

(#40) kcsa válasza sing1ep1ayer (#39) üzenetére


kcsa
veterán

csak azt akartam ezzel éreztetni, hogy aki nem HC user, annak elég is lehet. (más tészta hogy magamat nem vallom annak, de gyűlöltem az akadozást, szaggatást, amit ez a SOC tud...)

(#41) Adamis


Adamis
őstag

Azért írtam így, mert manapság sokan vannak, akik sokkal több mindenre használják a telefonjukat, mint amire képes. ...lenne ez is, de komolyabb játékokat nem visz,köszönhetően az ARMv6-nak. Ezeknek az embereknek már kompromisszumot kell kötni. De aki tudja, hogy mire akarja használni, azokra természetesen nem vonatkozik ez a mondat! ;) Tudjátok, akinek nem inge... :DDD

(#42) denes04

Hali.Valaki megtudná mondani hogy melyik a leggyorsabb es legstabilabb fözőtt rom skate re?

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#43) Adamis válasza denes04 (#42) üzenetére


Adamis
őstag

Ha mindent használni akarsz (gondolok itt a vakura), akkor SkaTe v2 vagy CM 7.2, ha a villanó hiánya nem gáz, akkor RootBox vagy ParanoidJelly 1/2!

(#44) angelius


angelius
aktív tag

Nagyon jó írás gratula. Én sokáig használtam Skate v2es romot nagyon szerettem. Majd kipróbáltam a Cm7 Nightly-t de ez nekem újra indult időközönként, újra raktam akkor már csak a bejövő hívásnál indult újra. Következett a mokeeos 1.10 pár napig nagyon jól ment majd ezután a bejövő hívásnál volt vagy 10 másodperc mire a kijelző felébredt. Ezután kipróbáltam a mokeeos 0.3 ezzel nem volt baj, de kíváncsi voltam egy Cm10es romra a választás a ParanoidJelly - ParanoidAndroid 4.1.2 -re esett. Felraktam és nagyon jól megy számomra pörög úgy mint a Skate V2es rom. Így ez maradt fent, Fc-kel nem találkoztam újra indulás nem volt. Ebben csak a vakú nem megy, de eddig sem használtam. Erre van egy nagyon jó kis program a Night camera+ ezzel kevés fény viszonyok mellett is egész jó képeket készít.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A50 / Windows 10 Pro /

(#45) balint005


balint005
csendes tag

Üdv! :R
Eléggé kezdő vagyok Skate terén, el tudnád mondani, hogy a ParanoidAndroid CM10-et hogyan kell feltelepíteni? A Skate-em teljesen "szűz", még nem volt belepiszkálva... :)

Ha buherálom, utána vissza lehet állítani a gyári szoftvert?

(#46) Adamis válasza balint005 (#45) üzenetére


Adamis
őstag

Kell neked egy CWM Recovery, majd utána a ROM és a Gapps, mindkettő a link alatt elérhető a cikkben!
Feltelepítése:
Recoveryben először wipe data, majd mountsd&system-ben format system és format boot.
Ezután egyel visszalépve install zip, itt kiválsztod a ROM-ot, feltelepíted. Majd ugyanitt a Gapps-ot, kiválasztod, feltelepíted. Ezután Restart és betölt a rendszer (először kicsit hosszú a bootidő). És használhatod is! ;)

(#47) balint005 válasza Adamis (#46) üzenetére


balint005
csendes tag

Gondoltam, az X8 buherálásában nagyon otthon vagyok, de itt... :D És mi az az S-kernel? Mármint azt is fel kel rakni? És ha igen, akkor melyik programmal? :)

(#48) Adamis válasza balint005 (#47) üzenetére


Adamis
őstag

Paranoidra nem kell, mert C3C0 integrálta, lévén az ő munkája a kernel is!

(#49) balint005 válasza Adamis (#48) üzenetére


balint005
csendes tag

És még egy kérdés: ha buherálás után vissza szeretném állítani a készüléket gyári állapotba (garanciába vinném), azzal el tudom vinni garanciára? Mert ha Igen, akkor már rakom is fel a ROMot... :D

(#50) Adamis válasza balint005 (#49) üzenetére


Adamis
őstag

Ha cwm recoveryt legyalulod és visszarakod az eredetit, valamint a gyári romot is, akkor igen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.