Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Ez nagyon tetszik!
Jó a cikk, gratulálok a kis kütyühöz, egy ilyenre én is lehet, hogy beruházok a jövőben :K
Telefonom jelenleg is android 2.1-et futtat (T-mobile Pulse/Huaweii u8220) és én imádom ezt az OS-t!
Egyszerű, gyors és nekem bőven elég amennyire ez testreszabható. :R

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#2) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Naggyon korrekt kis leírás :)
Abszolút tetszik ez a kis gép. Most akkor igazából mennyiért lehet beszerezni?
Full pöpec.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

Vámot,áfát kellett fizetned ?

(#4) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Én már csak a kapacitív kijelzőket és a 3G modult hiányolom ezekből.
Csak ezért nem ruházok be rájuk.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) Balinov


Balinov
félisten

udv,

tetszik az iras, a kutyu megjobban. Azt esetleg meg tudnad mondani, Gsensor es GPS van-e nameg hogy milyen proci dolgozik benne? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) Sh4rKy válasza z0d1AK (#4) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

én a 3G modult nem, de a kapacitív kijelzőt igen :K

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#7) z0d1AK válasza Sh4rKy (#6) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nagyon jól tud jönni a WWAN, nekem mondjuk van is havi ajándék 100MB-om, de lehet, hogy előfizetek valami jobb csomagra is, ha megveszem a tabletem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8) NoMagix


NoMagix
addikt

Ez pöpec!
Végre egy jó mérettel és belsővel megáldott gép!
Igaz, én is a 3G hiányoltam!
Használd egészséggel!

(#9) Sh4rKy válasza z0d1AK (#7) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

persze, jól tud jönni, meg értelmét is látom, de ha van rajta USB, akkor lehet, hogy kezeli a mobilnet modulokat :K

viszont két kérdés felmerült bennem...
1. videó jelet ki lehet vele küldeni valamilyen formátumban? mert ha igen, akkor nyaralóba HTPC helyett egy ilyen is megteszi :B
2. hordozható vinyót próbáltál rádugni USB-re? mert sok olyan eszközzel találkoztam, ami sima pendrive-ot elvisz, de hordozható vinyót már nem szívesen :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#10) student


student
őstag

mennyire használható a virt billentyűzete? mekkora gombok stb rakhattál volna arról is egy képet :F
amugy nagyon tetszik.

(#11) superecneB


superecneB
őstag

Kár hogy nem valami sajátosabb designnal adták ki és kapacitív kijelzővel. Így ebben a formájában nekem csak egy sima ipad hamisítvány (ez csak engem zavar nagyon?) függetlenül attól, hogy egy tök más tök használható operációs rendszer van rajta. Nekem ebben a formában nem kéne.

By the way köszi az ismertetőt, érdekes volt és használd egézsséggel!

[ Szerkesztve ]

(#12) Balinov


Balinov
félisten

XDA-s topikjaban azt mondja,hogy

1Ghz-es ARM11 (ARM v6) a cpu JIT-el. Lan vezerlo az egy Realtek RTL8201CT, Wlan egy Ralink RT3070L, a Nand hattertar Hynix HY5PS1G1631C FP-Y5, viszont sehol nem irnak GPS-t... :U

sot, egy YT-s videorivju alatt olvastam egy hsz-t,hogy van 2.2 (Froyo) update is ra

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#13) z0d1AK válasza Sh4rKy (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

És hogy nézne ki, ha a tabletből kilógna egy (adapterrel együtt) kb 20cm-es műanyag?
Ami ráadásul elég instabil, könnyű kirántani, esetleg letörni.

(#5) Balinov: G szenzor ha jól látom van benne, GPS viszont nem, mint ahogy nagyjából egyik kínai masinában sem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) Balinov válasza z0d1AK (#13) üzenetére


Balinov
félisten

kar,hogy nincs GPS, vesz-PNA-nak milyen fasza lenne

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

egy rendelés linket, akár priviben szabad kérni? :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) z0d1AK válasza Mr.Csizmás (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

ebay

(#14) Balinov: GPS modullal még jó lehetne, ha tudja kezelni, bár akkor még egy plusz kütyü...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) Balinov válasza z0d1AK (#16) üzenetére


Balinov
félisten

olyan letezik? + kutyu, kilog, rizikos,jobb az ilyent built-inkent letudni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) tjb007 válasza z0d1AK (#16) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ebben van GPS is, igaz más processzor van benne és a kijelző sem akkora.

[ Szerkesztve ]

(#19) Mr.Csizmás válasza z0d1AK (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi uram

ebay, hogy nem jutott eszembe :DDD :W

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) Balinov


Balinov
félisten

balpeter04-tol kerdeznem, ha nem indiszkret a kerdes, hogy cakkpakk mibe fajt neki,mig a kezekoze kaparinthatta?

Ebay-es linkeket koszi, talaltam 1-2-t, ahol buy now arral + postaval 155$, ami durvan 120-125 ojro...ennyier ajandek sztem..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21) z0d1AK válasza Balinov (#17) üzenetére


z0d1AK
veterán

(#17) Balinov: Lézetik.. Nokia LD-3W, pl.:)

(#18) tjb007: Kisebb kijelző, kisebb proci, magasabb ár... :W

(#19) Mr.Csizmás: minden onnan jön.:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22) Mr.Csizmás válasza z0d1AK (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az foglalkoztat engem, hogy microsd-s....ami elég sovány kapacitás relatíve. vajon lekezelne egy USB külső vinyót? :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) Napfénysüti

Meglehetősen szimpatikus készülék. Talán ez az első Ipad klón számomra ami tényleg használhatónak tűnik. :)

Més que un club!

(#24) Balinov válasza z0d1AK (#21) üzenetére


Balinov
félisten

tenlyeg. meg Uiq3-as korszakbol remlik ez a modell..

Mr.Csizmás: rendelsz hozza ebayrol egy 8-16gigas microSD-t, ami talan tudja a Class2/4-et.. ;)

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#25) Targen


Targen
csendes tag

Azt írd már meg légyszi, melyik is pontosan az a news & weather program, vagy egy linket dobhatnál. köszi

(#26) Mr.Csizmás válasza Balinov (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na ez se rossz ötlet :) :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) Balinov válasza Mr.Csizmás (#26) üzenetére


Balinov
félisten

igyekszem

sztem egy olcsobb Class2-es (ami csak tudja az elvart 2mib/sec olvasas/irast) boven eleg film/zene/ebook tarolasahoz...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28) z0d1AK válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elvileg amint rendes USB van, az kezeli, láttam róla képet, videót, bár nem ezzel a géppel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) Mr.Csizmás válasza Balinov (#27) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

öcsém piszkál azzal, hogy szerezzek neki valami wifis eszközt a tanulmányaihoz, de egy netbook húzósabb lenne a jelenlegi helyzetben....úgyhogy ez a cucc lesz, úgy néz ki.

(#30) z0d1AK USB bill.? vagy egy BT-s.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) z0d1AK válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


z0d1AK
veterán

Viszont értékét tekintve nem feltétlenül egyenlő egy netbookkal.
Tanulmányai során jól jöhet, ha van billentyűzet.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31) Balinov válasza Mr.Csizmás (#29) üzenetére


Balinov
félisten

en is keresek vmi hasonlo megoldast - lehet pont ezt? - a desktop melle, notebook/netbook helyett.

esetleg egy ilyen kutyut melle

kulso HDD-vel sztem mukodnie kell, csak olyat kell venni, ami nem kulso tapos

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32) Mr.Csizmás válasza Balinov (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na ez faintos....ha majd előkerül a tesó, akkor diskurálok vele.... köszi uraim a segítséget :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) z0d1AK válasza Balinov (#31) üzenetére


z0d1AK
veterán

A 2,5"-os noti vinyók mennek USB-ről gond nélkül, kérdés, tud-e elég áramot adni a tablet portja.

Valószínűleg én maradok a ViewSonic ViewPad 7 / Commtiva N700 tabletnél. Abban van kapacitív, gps, és 3G is. Bár csak 7', és az ára is több.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#34) Balinov válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


Balinov
félisten

viszont ha osszeadom a Tablet (155$-tol) arat meg ezet (70$) akkor annyiert mar lehet venni refurb netbookot is...Nekem nem kellene a fizikai bill, Legenden eleg jol elvagyok a virtualissal..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35) balpeter04 válasza Balinov (#20) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Először is bocsánat, hogy eddig nem tudtam a kérdéseitekre válaszolni, de a mai napom elég húzós volt és csak most jutottam géphez.
Nos tehát egy kis kiegészítés:
1. Úgy durván, 42-44-be fájt nekem (USD-HUF ingadozás)
2. Nincs benne GPS, de G-senzor igen és a készülék 360°-ban mindenfele elfordul (magyarán mondva tarthatod a készüléket fejjel lefelé, akkor is elfordul az android).
3. Engem nem zavar, hogy iPad klón. Én egy androidos tabletet akartam venni ami "tényleg jó" :)
A további kérdésekre is próbálok válaszolni, ahogy az időm engedi.

(#36) Mr.Csizmás válasza Balinov (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk ahogy ismerem a töketlen öcsémet, neki inkább arra fog kelleni, hogy dok. olvasás, kis net, meg film....amúgyis 1 bites júzer, szóval menjen és kész :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) stevve


stevve
nagyúr

Állat. Bár a processzorról ahány oldal, annyi különböző infó van (ami azért gáz szerintem), elég jónak tűnik. 1 GHz, 256 MB RAM... pont jó. :K

Android piactér van, elérhető? Ez leginkább azért érdekes, hogy a Google engedélyével vagy nélküle tették-e fel. Lásd Augen tablet ügy, ahol nem volt engedélyük és már tiltva is vagyon.

[ Szerkesztve ]

(#38) balpeter04 válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Azért azt vedd figyelembe, hogy a ZT-180 nem helyettesíthet egy laptopot/netbookot sem. Ezen például nem tudja elkészíteni a prezentációit, sőt még egy word dokumentum is nehézségekkel jár. Tanuláshoz, mint az eszközt elég alaposan ismerve, inkább netbookot ajánlok. Ám ha van asztali gépe és laptop nincs, akkor viszont ezt ajánlanám.
A lényeges dolog az, hogy el kell döntenie, hogy mégis milyen feladatokat kíván megoldani a géppel.
Olcsó, jó, de egy netbookkal nem tudja felvenni a versenyt.
Ettől függetlenül én odavagyok a gépért, minden nap használom? :K

(#39) balpeter04 válasza stevve (#37) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Szia!
Hát a Google itt nem engedélyezett semmit. Van egy fórum (XDA Developers) és ott van egy gyerek aki írt egy programot, és azzal ADB-n keresztül tudtam engedélyeztetni a Marketet. Saját magamnak kellett AndroidID-t kreálnom. A market telepítés kb. 15-20 perc alatt megvolt. A Market minden alkalmazást letölt, feltelepít, és még a Gmail is működik.

A gyártó október-novemberre ígéri az új firmware-t amiben már nem kell varázsolgatni, csak simán bekapcsolod és belépsz. Valamint, szólnak hírek egy Android 2.2-es rendszerre való frissítésről is.

(#40) balpeter04 válasza tjb007 (#3) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Semmit!

(#41) cudar07


cudar07
senior tag

ár??
vagy csak nem olvastam el elég figyelmesen??
előre is kösz :D

(#42) balpeter04 válasza Sh4rKy (#9) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Az új firmware (0827) már támogat néhány USB-s 3G modemet. A pontos lista fent van az interneten, de én nem használok semmilyen ilyen modemet, mert a házban mindenhol van Wifi. Ha elutazok, akkor meg nincs net :D
Videó kimenet nincs rajta, talán ezt az egyetlen dolgot hiányolom a gépből. Kínában már árulnak 7 colos Telechips processzoros HDMI kimenetes készüléket, de az még ennél is drágább (50-55 körül).

(#43) balpeter04 válasza cudar07 (#41) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Nem olvastad elég figyelmesen!
http://logout.hu/tema/re_zenithink_zt-180_android_tablet_pc/hsz_35-35.html
:DDD

(#44) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Akkor ezt tollal kell kezelni, hogy rezisztív tipusú a felülete? Gondolom a multitouch sem megy rajta. Így elolvasva sztem is csak a kapacitív érintőképernyő hiányzik belőle. Fizikai paraméterei milyenek? Méretek, súly. Van hozzá valamilyen tok?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) z0d1AK válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


z0d1AK
veterán

A rezisztív panelt tudod tollal kezelni.
Multitouch csak a kapacitív panelen működhet, a rezisztív képernyő nem tud egyszerre több érintést érzékelni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#46) NoMagix


NoMagix
addikt

Az androidon (még nem)lehet használni usb tv tunert?
jó lenne összekötni egy tunerrel és mehetne a konyhába a falra!
közben lehetne a neten recepteket is meglesni! :D

[ Szerkesztve ]

(#47) upszilon


upszilon
őstag

Gratulálok a cikkhez és a géphez is!

Két kérdés:

1/ tudok-e magyar ékezetes betűket írni?

2/ tudok-e vele Skype-eléréssel beszélgetni? (gondolom beépített mikrofonja, hangszórója van.)

(#48) z0d1AK válasza NoMagix (#46) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem hiszem, azokat Windows-ra tervezik.

(#47) upszilon: magyar, ékezetes billentyűzet kreálható rá, de nem 100% a működés.
Skype kliens meg van rá természetesen.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#49) balpeter04 válasza upszilon (#47) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Igen, mindkettőt tudsz vele. A magyar ékezetek működése pedig 100%!!

[ Szerkesztve ]

(#50) NoMagix válasza z0d1AK (#48) üzenetére


NoMagix
addikt

lehet, előbb - utóbb erre is lesz megoldás...
nagyon kretén kérdés, vajon erre felmenne a win7?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.