Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bigz


bigz
tag

Az arakat le kellene dobni a 100HUF lelektani hatar ala - tobb lenne a letoltes.
A kinalatot boviteni kellene par nagyobb kiado szelesebb portfoliojaval - tobb lenne a letoltes.
Az igazi kihivas szerintem a ketto osszeegyeztetese. Amig az usaban $0.99 egy szam, UKban pedig £0.59 - £0.79, addig nalunk nem adhatjak kevesebb, mint feleannyiert, mert a kiadok nem mennek bele. Ez alol kivetel, ha a portal tobb (ertsd SOK) labon all, es bevallalja, hogy alig, vagy nem keres a zenen, helyette reklambevetelek, elektronikai cikkek, ruhazat es/vagy egyeb media ertekesitese (lasd play.com, amazon) es hasonlo elemek hozzak ossze az igazi hasznot. Ez termeszetesen eleg nagy beruhazas, es nem terul meg egy-ket ev alatt. Keves olyan befekteto van Magyarorszagon, aki nem akar sok penzt keresni nagyon gyorsan, ugyhogy nem mostanaban lesznek minosegi, tenylegesen hosszu tavu beruhazasok.
Mas kerdes, hogy egy bizonytalan politikai es gazdasagi helyzet sem a legkedvezobb, ha tobb, mint 10 evre tervez valaki.

Utolagos elnezegetes a millionyi kozhelyert.

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#2) Dany007


Dany007
veterán

"Veszteségmentes formátum."

Ebben egyet értek. Akármennyire is mp3 mellett, és a loosless fölöslegessége mellett szoktam érvelni, de ha már fizetek érte, nem is olyan keveset, akkor az a minimum, hogy 100%-os minőséget kapok érte, nem pedig tömörített mp3-at.

És ahogy írtad, az árak még mindig magasak kicsit. 1200 jobb mint a 3-4-5 ezer egy korongért, de hát a fene tudja.

Opt helyett / ezen kívül szerintem érdemes lenne bevezetni az sms alapú fizetést. Legalábbis nekem kényelmesebb. Mivel nemrég megszüntettem a bankszámlámat (igény hiánya miatt) így nekem pl elég nehéz lenne az utalást elintézni otthonról.
És szerintem sok fiatal nálam is fiatalabb, akinek szintén nincs még bankszámlája nem sajnálna egy 120Ft.- os sms-t egy számért cserébe. Szerintem egyszerűbb gyorsabb, kérdés h megoldható lenne-e.

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Igen, a lossless formátum a minimum, amit elvár az ember, ha már fizet érte. A kiadóknak meg sajnos át kell gondolniuk a jövőjüket. A zenekarok már régen rájöttek, hogy nem az albumokból fognak meggazdagodni, hanem a koncertekből, turnékból, kiegészítőkből (pólók stb.). Ez van, ezt kell szeretni. Jó zenét kell csinálni, ami majd vonzza az embereket a koncertre.

(#4) Dany007 válasza ^Clown (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Így igaz. Egy P!nk koncert is mekkora tömegeket vonz ! ;] Csak tudni kell zenélni. (illetve elismert / híresnek lenni)
Múltkor v.hol azt olvastam, hogy 5-10 év és teljesen megszűnnek a zeneipari kiadók.

(#5) DeltaPower


DeltaPower
őstag

:R basszus ilyen létezik kis országunkban? azt hiszem innentől megvan, hogy fizetésem egy részét mire fordítom :)
arról nem találtam semmi infót az oldalon (lehet figyelmetlen voltam?), hogy a letöltött zenék esetén hogy igazolhatjuk a fizetést? mert el tudom képzelni hogy a hozzáértő hatóság ránéz a gépre, "mp3, nincs eredeti cd, másolat, huszonszázezer büntetés számonként" és közben ki van fizetve...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#6) Tra Pista válasza DeltaPower (#5) üzenetére


Tra Pista
csendes tag

"Vízjelezés
A Dalok.hu oldalán található valamennyi felvételt AudioMark vízjellel láttunk el. A vízjel a felvétel meghallgatása vagy letöltése során nem észlelhető, a felvételek minőségét nem rontja, a fájlból ugyanakkor el nem távolítható. A vízjelezésnek köszönhetően minden esetben, akár a felvétel átkódolt részletéből is meg tudjuk állapítani, hogy adott felvétel a Dalok.hu portálról származik-e, vagy sem."

https://www.dalok.hu/technikai

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab válasza DeltaPower (#5) üzenetére


dabadab
titán

"hogy a letöltött zenék esetén hogy igazolhatjuk a fizetést?"

Sehogy, nincs ra semmi szukseg, nem letezik olyan, hogy "illegalis mp3".

DRM is theft

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Tényleg pofás kis oldal. Megnéztem én is.
Az sms fizetés nem megoldható / körülményes / nem biztonságos / nincs rá igény /egyéb okból nem használják?

(#9) dabadab válasza Dany007 (#8) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem azert, mert draga: legutobbi infoim szerint a szolgaltatok ugy a penz felet megtartjak maguknak.

DRM is theft

(#10) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nyah ez egész jó kezdeményezésnek tűnik :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#11) DeltaPower válasza Tra Pista (#6) üzenetére


DeltaPower
őstag

köszi, ezt valahogy nem vettem észre.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12) zolikaDB válasza Tra Pista (#6) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha Nero Wave Editorral felveszed az éppen futó media playerből....
Mindegy, állítólag az origo bezár. Épp azért, mert jogilag az "ingyen" letöltés nem bűncselekmény. Ha saját részre töltöd le, akkor az nem ütközik törvénybe.

(#13) dabadab válasza zolikaDB (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Ha Nero Wave Editorral felveszed az éppen futó media playerből...."

Az vizjelezes ellen nem ved, tovabbra is bennemarad, mivel magaban a hangban van elrejtve az azonosito.

Viszont az IT cafes cikk szerint felhagytak a vizjelezessel, a FLAC-okba mar nincs.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.