Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

februárban jelentette be, hogy „nem kívánja tovább viselni az online zeneterjesztéssel kapcsolatos és a keletkező bevételek túlnyomó részét felemésztő költségeket”,

Akkor számoljunk. 30milla volt a saccolt bevétel, ennek a túlnyomó részét emésztette fel.... tehát pozitivan zarnak, nem veszteseges igy sem, csak nem látnak benne jövőt, nem hoz eleget...

En ugy latom, a hiba nem a juzereknél van..

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2) juliabrilke válasza wwenigma (#1) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem gazdagodtak meg benne annyira, hogy a jövőben esetleg vállalják a bukás esélyét az üzletben.

(#3) raszputyin válasza wwenigma (#1) üzenetére


raszputyin
senior tag

Igen, csak közben üzemeltetni kellett a webszervereket, fizetni egy munkatársat, stb. :)

Egyébként mielőtt pálcát törnének a fájlcserélő Magyarország fölött, nézzék meg, hogy mennyien vesznek eredeti CD-t és mennyiért. Bizony nem kevesen, nem is olcsón.

Én szívesen fizetek valamiért, ami jó, sok eredeti CD-m van, szoftver és zene is -- az a tapasztalatom, hogy amiért fizetsz, azt jobban megbecsülöd, és ösztönösen többet hozol ki belőle. De kerülöm, hogy csak a letöltési jogért, egy immateriális dologért fizessek, amit (főleg Magyarországon) rendkívül nehéz lenne szisztematikusan bizonyítani, ha arra kerül a sor (ellentétben a nyilvánvalóan gyári CD-vel). Ez a problémám, pedig 23 éves reálértelmiségi vagyok. Nem tudom, mit várnak általában a magyar közönségtől.

Ez igazából azért szomorú, mert a szar jogi szabályozás miatt végső soron pörög a szükségtelen környezetszennyezés -- a CD/DVD nemcsak elavult adattárolási forma (a DVD-nek még esetleg lehet létjogosultsága olcsó backup eszközként), hanem káros és nagyon masszív anyagokból van, nem is beszélve a tokokról. (Az artisjus illeték helyett én környezetszennyezési büntinek számolnám fel ugyanazt ;])

Talán az lett volna a megoldás, ha sikerül a DRM-et úgy megoldani, hogy az a fogyasztó érdekeit is védje (pl. bárhol, bármikor -- mondjuk net segítségével -- be tudjam bizonyítani, hogy az adott mű licenszét megvettem, így bármilyen eszközzel és formátummal használhatom. Csak ez fel se merült, hiszen ehhez a kiadóknak is egységes játékszabályok alá kéne vetniük magukat. Az is tény, hogy nagytestvér-szempontból aggasztó lenne egy egységes adatbázis.)

(#4) azbest


azbest
félisten

A legális online zeneboltok üzleti modelljét aláássa a hatályos szerzői jogi törvény, amely alapján a kiadók (nem a zenészek!) fölözik le az online terjesztés hasznát, gyakorlatilag nulla befektetéssel.

Egy régebbi írásban találtam, hogy az "iTunes 99 centjéből 29 cent marad az Apple-nél, 70 megy tovább, amiből 50-et megtart a kiadó, 20-at kap az előadó."

Ha kevésbé lennének "éhesek" a kiadók, akkor talán többen látnának benne üzletet. A vicc, hogy a kiadók semmilyen tevékenységet nem folytatnak, csak a markutat tartják a zeneboltok esetében.

(#5) raszputyin válasza azbest (#4) üzenetére


raszputyin
senior tag

Ez is igaz, de szerintem Magyarországon a legtöbben 1 Ft-ért se vennék meg.
Fáradságos ugyanis, és a végén igazából nem kapsz semmit, amit lobogtathatsz, hogy jogosan hallgatod a számot!

(#6) Morden24 válasza azbest (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

A vicc, hogy a kiadók semmilyen tevékenységet nem folytatnak, csak a markutat tartják a zeneboltok esetében.

Aha. A szerződéseket a zenekarok dobosa, a marketinget a vokál, a piacfelmérést a basszgitáros végzi, a jogi előadó meg általában a billentyűs.

Senki nem mondja, hogy reális a kiadók anyagi követelése (külső szemmel nézve), de miért akarjátok notóriusan bebizonyítani, hogy semmi fogalom a jelenlegi üzleti normákról és feladatkörökről?

Sectumsempra - For Enemies

(#7) Depression válasza Morden24 (#6) üzenetére


Depression
veterán

Mi volt az utosó mondatod/kérdésed? mert valahogy nem értem.

Igazuk van. Az emberek úgy érzik, hogy a CD/DVD/pendrive áraiban már benne van a zene ára is.
Az online zene vásárlás meg azért sem működok, mert legtöbben úgy gondolnak rá mint a TV-re vagy rádióra. Fizetik a netet, és ezért ez jár.

A másik nagy hátránya pedig tényleg az, hogy az illegális/legális zene között a vevő/letöltő semmilyen különbséget nem vesz észre. Sőt! Akinek legális zenéje van, azt még büntetik is. Így biztosan reménytelen lesz a legális szolgáltatás.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) zbory


zbory
tag

Lehet, hogy a magyar MySpace van készülőben?

micsoda hülyeség... sokkal inkább egy magyar last.fmre emlékeztet és nem (csak) a domain miatt

If all the economists were laid end to end, they would not reach a conclusion. George Bernard Shaw

(#9) #95561216 válasza Depression (#7) üzenetére


#95561216
törölt tag

Az aláírásodhoz: a torrent egyenesen jót tesz a magyar gazdaságnak. Külföldi előadók, gyártók helyett a pénzt költhetjük piára, aminek eleve nagyobb az adótartalma, és a magyar termelőket is erősítjük vele. Torrentet a népnek, cd helyett pálinkát!

(#10) Morden24 válasza Depression (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Utalni szerettem volna arra, hogy ha valaki azt mondja, hogy a kiadóknak a markuk tartásán kívül semmi dolguk, akkor az nem divatos lázadás, hanem standard dilettantizmus.

Sectumsempra - For Enemies

(#11) Erasmus válasza zbory (#8) üzenetére


Erasmus
őstag

jogos, késő vót már...

(#12) divrapier


divrapier
tag

ki hallott mar az ipodrol?
ki hallott a track.hu-rol?
bevallom en az utobbirol ma olvastam eloszor.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#13) TheDragon007 válasza divrapier (#12) üzenetére


TheDragon007
senior tag

jaja, én se tudtam, hogy van ilyen oldal, mondjuk a songoról is most hallottam először :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#14) attila9988


attila9988
őstag

Az legnagyobb probléma sokáig valóban a DRM volt. Ez egy teljesen működésképtelen megoldás, hiszen gyakorlatilag semmire se jó azon kívül, hogy komoly problémákat okoz a fizető közönségnek. Én ugyan nem fizetnék egy vacak DRM védett wma -ért az biztos. (különösen hogy a legutolsó változatainak is van néhány kifejezetten erre a formátumra jellemző furcsa mellékzaja bizonyos bitrate értékek mellett)
Manapság, hogy a drm gyakorlatilag kihal, már csak az árakkal lesz probléma. 300ft egy zeneszámért egyszerűen sok. A magyar ember számára legalábbis túlzottan magas.
A harmadik probléma, (ami végsősoron lehet hogy csak az én problémám.. ;) ) hogy még soha nem találtam meg ezekben az online zeneboltokban azokat az előadókat, és/vagy zeneszámokat, amiket éppen kerestem....
Negyedik probléma, hogy az ARTISJUS betegre keresi magát a kivetett jogdíjakon (mondjuk nem rajtam, én szlovákoknak szívesebben fizetek mióta pofátlanul magas árun juthatnék csak hazai, matricázott dvd -hez.. :P ) ezért a szerencsétlen, túlzottan becsületes emberek, a többszörösét fizetik ki egy adott zeneszámnak, ha azt megveszik a boltban. Mégis milyen alapon vesznek el ennyi pénzt a vásárlóktól? Hányszor fizessek az álltalam sohasem hallgatott magyar gagyi zeneipar szereplőinek? Tőlem fel is fordulhat az összes... De mégha kedvelném is a magyar zenét, akkor is felháborítónak tartanám hogy egy dvd lemezt dupla áron kell megvásárolnom... Így ha valaki vesz egy eredeti cd lemezt, akkor a leadózott fizetéséből (kb 40%) megveszi a 25% -os áfával, és a kiadói juttatásokkal terhelt 4000 ft -os lemezt, és ha vesz egy flash kártyát a fényképezőgépébe, akkor megint fizet a zenéért, holott soha az életben nem fog azon a kártyán semmit tárolni a fényképein kívül.... A magas jogdíjak egyébként a file cserélőkkel ellentétben tényleges adókiesést okoznak az államháztartásnak, hiszen így szlovákiába vándorol a pénz, arról nem is beszélve, hogy a helyi legális cd forgalmat is csak tovább rontja.

Tehát: BOLTBAN SENKI NE VÁSÁROLJON MATRICÁS CD/DVD LEMEZEKET. (és mostantól pendrive -os sem..)

Fentieket rövidebben is megírhattam volna, de lusta vagyok átolvasni.. :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#15) Morden24 válasza attila9988 (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

300ft egy zeneszámért egyszerűen sok. A magyar ember számára legalábbis túlzottan magas.

300 forint nem csak itthon sok egy zeneszámért. Mondjuk az a saját véleményem, hogy ha már adatként tekintünk a cuccra, akkor nem /darab, hanem /mennyiség alapján kéne megoldani az árazást. Többet is keresnének rajta.

Sectumsempra - For Enemies

(#16) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Ez a dalok.hu egész kezelhető oldal, de random klikkelgettem egy-két előadóra és a daljaikra, hátöö... :N
Na jó, másnak biztos bejönnek ezek a számok, nekem egy-kettő erősen valamilyen ejayes próbálkozásnak tűnt. A cuccok többsége csak 119ft.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#17) Erasmus válasza divrapier (#12) üzenetére


Erasmus
őstag

pedig isten bizony 5 éve működik :) eredetileg origo>play zeneáruház, majd t-online zeneáruház néven futott, aztán - talán a t-home márkaváltás után - nevezték át track.hu-ra. de ezek szerint nem lett világmárka ebbül sem.

[ Szerkesztve ]

(#18) Erasmus válasza Morden24 (#15) üzenetére


Erasmus
őstag

a 300 ft-ot erős felfelé kerekítéssel számoltam, nagyvonalúan. az árak inkább 200 forinthoz vannak közel, többnyire csak a friss külföldi slágerek kerülnek ennél többe.

(#19) adalbert1


adalbert1
veterán

Nem lehet hogy a rossz marketing miatt megy ilyen gyengén nekik? Csak mert személy szerint szinte az összes cikkben szereplő url-ről most hallottam először. :U

(#20) Depression válasza #95561216 (#9) üzenetére


Depression
veterán

Ha te a spórolt pénzedből piát veszel, az a te problémád, nem általánosítható az egész magyar lakosságra.
Az aláírásom pedig azok a hírek/tényként felfogott számolások ellen szól, amik úgy hangzanak, hogy a torrent x millió Eurós adókiesést okoz. Mert ilyenkor ugye úgy számolnak, hogy az illegális anyag árát sosem költik el, ill. a hozzá szükséges pénzt nem nyomtatják ki otthon, hogy a többletkiadást fedezni tudják az egyébként korlátozott keretből.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) TheDragon007 válasza adalbert1 (#19) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Mint ez már a hszeken látszik, nem is vagy vele egyedül. :U

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#22) azbest válasza Morden24 (#10) üzenetére


azbest
félisten

Ne forgasd ki a szavaimat.

Hány éven keresztül akadályozták a kiadók az európai online zeneipart? Inkább azt választják, hogy ne kapjanak semmit (nem engedik elindítani a zeneboltokat), minthogy reális részesedést kérjenek a bevételéből. A kiadók is indíthatnának saját zeneboltokat, hisz ekkor a teljes haszon az övék lenne, és jogilag sem lenne aknamező. De nem indítanak, mert nem akarnak bele fektetni pénzt.

Ki az aki befektet, dolgozik az elektronikus terjesztésen, állja a kiadásokat, reklámozza a boltot? Az online zenebolt tulajdonosa. A zene árának 30%-ából (minusz áfa) maradó haszon pedig elég jelképes összeg a forgalomhoz képest. Az USA-ban is csak azért tud működni, mert hatalmas piac... nálunk is ugyan annyiba került az üzemeltetés, de minden egyes nyavajás EU országban egyenként kell megalkudni a kiadókkal.

És ki az aki a bevétel (nem a haszon!) 50%-át megkapja? A kiadó... akinek mivel semmi kiadása sincs az online üzlet során, gyakorlatilag ezt 100% haszonnak könyvelheti el.
Mit tett a kiadó az üzlet érdekében? Évekig akadályozta az elindulását, azzal zsarolva a valódi üzletembereket, hogy inkább semmit sem keres, de nehogy már más is jól járjon.
Ezzel a zenészeknek is ártott, hisz megfosztotta őket egy igen komoly bevételtől éveken át. Az itunes-ra is ráerőltették az akaratukat, miszerint több féle árazást kellett bevezetni... pedig ezt nagyon nem akarta a cég.

Ezek után nehogy már azt meséld be nekem, hogy a kiadó bármit is felmutathat az online zenei piacon.

Ki lenne olyan idióta hogy kb 9 milliós (2 és fél éves) bevételért ( 30M 30%-a, -áfa, -kiadások, marad semmi kb) üzemeltet egy online zeneboltot. Ez havi 300 ezer Ft bevétel. Egy főállású munkatárs megfizetésének költsége is több (adókkal és járulákokkal), és akkor még nem is fizettett rezsit (szerverek, adatforgalom....)

[ Szerkesztve ]

(#23) Intelligencs

"Ők egy jól beállított rendszeren észre sem veszik, hogy nem MP3-mal van dolguk."

Ebben teljesen igaza van, én sem veszem észre. Ugyanis wma-t még véletlenül sem töltök le, megvenni meg pláne nem fogok. Egyébként én fizetnék zenéért, de csak és kizárólag .flac formátumban. Ha már megveszem, akkor az legyen CD minőségű, és miután megvettem hadd csináljak már vele azt, amit akarok.

Érdekes, hogy valamelyik hozzászóló nem szívesen fizetne nem materiális dologért. Én meg már úgy vagyok vele, hogy csak nyűg a materiális megjelenés, ha gyári dvd-t veszek, azt is átkonvertálom dvd5-be, és beillesztem a gyűjteményembe, a gyári lemezt meg általában elajándékozom. A jövőre vonatkozóan pedig azt tervezem, hogy 1 terrás diszkeket veszek, és azokon fogom tartani a filmjeimet. A zenéket pedig már évek óta csakis vinyón tárolom.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#24) Morden24 válasza azbest (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Évekig akadályozta az elindulását, azzal zsarolva a valódi üzletembereket, hogy inkább semmit sem keres, de nehogy már más is jól járjon.

Nem, hanem magától értetődően saját magát védte egy lassú, de egyértelműen megállíthatatlan piaci változástól, ahogyan teszi azt mindenki, ha erre kerül a sor, csak kérdés az, hogy ki mekkora hatásfokkal tud ennek nekimenni, illetve ellene tenni.

Ezek után nehogy már azt meséld be nekem, hogy a kiadó bármit is felmutathat az online zenei piacon.

Magától értetődően a számukra leginkább fájdalommentes utat próbálják bejárni (ne felejtsük el, hogy az online terjesztés strukturális átszervezéssel is jár, nem annyi, hogy csinálunk egy honlapot, aztán töccséparaszt). Mint látható, a piac saját maga ki is erőszakolta ezt a változást, ezt láthatod manapság (iTunes music store sikere, hogy csak egyet mondjak), éppen ezért ők is kényetelenek átalakulni, ugyanis rengeteg feladatkörük átalakul, eltűnik és közben újak jelennek meg. A kiadó természetesen nem egy entitás, hanem ebben az esetben emberek összessége, akik egytől egyig aggódnak a munkájuk/bevételük/bérük miatt. Egyáltalán nem meglepő a tanúsított viselkedés.

Egyébként a szavaidat nem forgattam ki, mivel direkt le is írtam, hogy nem az a reális, amit ők elvárnak, ettől még a megállapításom helyes, én nem csak személyesen neked szól.

Sectumsempra - For Enemies

(#25) azbest válasza Morden24 (#24) üzenetére


azbest
félisten

bocs közben szerkesztettem még rajta :B

dilettalizmusnak nevezted azt az állításomat, hogy az online zenei terjesztésben a kiadó nem csinál semmit, csak tartja a markát (hisz csak engedélyt ad, tevékenyen nem vesz részt benne)... erre reagáltam, miszerint nemhogy nem csinál semmit, de még akadályozza is az üzletet.

[ Szerkesztve ]

(#26) Morden24 válasza azbest (#25) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dilettantizmusnak azt neveztem, hogy szerinted a kiadó nem csinál semmit. A dolog szempontjából mindegy, hogy onlány vagy offlány, a kiadó feladatköre nem a maroktartásban merül ki. Ezzel szerintem felesleges vitatkoznod.

Ahogyan én sem vitatkozom azzal, hogy sok keresztbetartás és "fejlődésakadályozás" volt/van (és lesz is), de ennek is megvan természetesen az indoklása, nem gonoszságból tesz, vagy nem tesz valamit X kiadó.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27) cucka válasza azbest (#25) üzenetére


cucka
addikt

dilettalizmusnak nevezted azt az állításomat, hogy az online zenei terjesztésben a kiadó nem csinál semmit, csak tartja a markát

Te honnan ismered azokat a zenéket, amelyeket meg szeretnél vásárolni az online zeneboltból? Tévéből, újságból, netes magazinokból? Na és vajon hogy került a zenekar neve ezekre a helyekre? Milyen pénzből vették fel a zenét, ki fizette a producert, a hangmérnököt?

(#28) azbest válasza Morden24 (#26) üzenetére


azbest
félisten

Kérlek mondj példát arra, hogy a kiadó mivel járul hozzá tevékenyen egy online zenebolt működéséhez. Azt se felejtsd el, hogy egy online zeneboltban nem csak a legfrissebben megjelent albumok vannak.

(#27) cucka: rákattintottam a 30 másodperces sample-ra. Megnéztem milyen együtteseket ajánl a rendszer hasonló kategóriában. Persze, hogy van szerepe a zenekarok felfuttatásában a kiadónak, de jelen esetben pont a kiadó az aki nem fektet be pénzt abba, hogy az online piacon is felfuttassa őket. A zenebolt lát el olyan feladatokat az online piacon, amiért a kiadó kér/kap részesedést.

[ Szerkesztve ]

(#29) Morden24 válasza azbest (#28) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kérlek mondj példát arra, hogy a kiadó mivel járul hozzá tevékenyen egy online zenebolt működéséhez.

Önmagában azzal is, hogy van tartalom, amihez hozzájuthatsz. A marketingről nem is beszélve, és természetesen ott vannak a jogi feladatkörök is, minőségellenőrzés, piackutatás, trendalkotás, a zenekar menedzselése stb. Ezeket nem tudod elválasztani a komplett üzletágtól, ergo lényegtelen, hogy on- vagy offlány a dolog.

Sectumsempra - For Enemies

(#30) azbest válasza Morden24 (#29) üzenetére


azbest
félisten

Van igazság abban amit mondassz.

Azt hiszem az zavar az egészben leginkább, hogy az online terjesztéssel olyan feladatok is a boltba kerültek át, amelyeket a hagyományos terjesztési csatornákon a kiadók végeznek: pl sokszorosítás, mégsem engedik át a bevétel erre jutó részét az online üzletnek.

A legnagyobb vicc az egészben, hogy a zenet tv-k fizetnek a zenék lejátszásáért, közben pedig épphogy ez a legnagyobb reklám. Végülis ott is hasonló a helyzet, mint az online üzletben: aki a valós munkát végzi, annak kell még fizetnie, ahelyett, hogy őt fizetnék meg :U

[ Szerkesztve ]

(#31) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem az jött le a cikkből hogy, megint a jogvédők állnak a haladás útjába....

(#32) Morden24 válasza azbest (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

a zenet tv-k fizetnek a zenék lejátszásáért, közben pedig épphogy ez a legnagyobb reklám

Na igen, de a zenei tévé a reklámokból él meg igazából, amiért már ő kap pénzt (nem csak a mosóporreklámra kell itt gondolni, hanem boltok akciói, szervezett bulik, koncertek satöbbbi). Ezek szimbiózisok, a tévé fizet azért, hogy egy meghatározó reklámfelületté váljon (tehát konkrétan a médiaanyagért fizet, amit nem ő állít elő - akárcsak a kertévéknél a sorozatok, stb.) ezáltal, és ezt kihasználva szerzi be a zsetont.

aki a valós munkát végzi, annak kell még fizetnie, ahelyett, hogy őt fizetnék meg

Természetesen ebben van igazság (főleg külső szemlélő nézőpontjából), de valójában olyan dolgokat fizetsz meg, amikor a kiadónak tejelsz, amit másképpen nem kaphatnál meg: szakértelem és kapcsolati tőke.

Amúgy ezek a dolgok a piac onlányosodása esetén is szükségesek (és azok is fognak maradni), csak a vállalati struktúra átalakítása miatt ez egy lassú folyamat. Tehát a piac nyom, a másik oldal meg visszalök, de a piac határozza meg az irányt - a visszalökés csak annyira elégséges, hogy ne leteperjék őket, hanem felvegyék az új mozgásirányt (illetve időt nyerjenek) :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#33) cucka válasza azbest (#28) üzenetére


cucka
addikt

(#27) cucka: rákattintottam a 30 másodperces sample-ra. Megnéztem milyen együtteseket ajánl a rendszer hasonló kategóriában. Persze, hogy van szerepe a zenekarok felfuttatásában a kiadónak, de jelen esetben pont a kiadó az aki nem fektet be pénzt abba, hogy az online piacon is felfuttassa őket. A zenebolt lát el olyan feladatokat az online piacon, amiért a kiadó kér/kap részesedést.

Aha, és végighallgatod az összes fos zenekar sample-jét, hogy 100-ból találj egy jót, vagy alapvetően a máshonnan már ismert zenéket keresed? Az emberek többségére inkább az utóbbi jellemző.

Persze, hogy van szerepe a zenekarok felfuttatásában a kiadónak, de jelen esetben pont a kiadó az aki nem fektet be pénzt abba, hogy az online piacon is felfuttassa őket.
Ha a kiadó nem fektetne pénzt a zenekarba, a klippbe, a stúdióidőbe, akkor nem lenne mit felfuttatni az online piacon. Ugyanúgy hasznot vár ebből, mint a hagyományos cd eladásnál, ahol szintén nem csak a műanyaglemezt, a tokot meg a terjesztési költséget fizeted meg, hanem azt is, hogy a kiadó pénzt fektetett be az adott zenekarba, aminek köszönhetően létrejöhetett a zene.

(#34) dabadab


dabadab
titán

Dalok.hu kritika a logouton: itt.
</shameless_plug>

DRM is theft

(#35) moma


moma
őstag

a cikkből olyasmit érzek ki, hogy aggódik azért, hogy nem üzlet az internetes zeneletöltés. szerintem ezzel semmi gond nincsen. nem látok semmi olyasmit amiért ez probléma lenne. nem erre kell valakinek alapítani a következő vállalkozását, hanem másra. ennyi. ha tudjuk sokszorosítani a zenét magunk házilag, akkor nincs szükség arra, hogy ezt valaki pénzért tegye meg.

we all deserve a bit of luck.

(#36) Erasmus válasza moma (#35) üzenetére


Erasmus
őstag

ja, ez így van. de talán nem haszontalan látni, hogy miért nem lesz soha magyar itunes.

(#37) Cathfaern válasza TheDragon007 (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sok a szemét, de gondolom ez amiatt van, mert ha jól sejtem relatív olcsó bekerülni, és sokan akkor már miért ne alapon felrakják... viszont nagyon sok kategóriáján belül híres, azonban a stílus miatt nem általánosan népszerű zenekar van fent... én lehet bevásárolok majd, alapvetően erről az oldalról mintát vehetne bárki (designt leszámítva... azon lenne mit csiszolni :) ). Normális árak, nincs drm, viszont van flac... valaki ajánlhatta volna ezt korábban is.

Ehhez kapcsolódóan én is csatlakozok azokhoz, akik most hallanak a cikkben szereplő összes oldalról először.

(#38) dabadab válasza raszputyin (#5) üzenetére


dabadab
titán

"a végén igazából nem kapsz semmit, amit lobogtathatsz, hogy jogosan hallgatod a számot!"

Ennek leginkabb egyetlen oka van: nem letezik olyan, hogy jogtalanul hallgatod a szamot.
Elhiszem, hogy realertelmiseg vagy, de attol meg a szerzoi joggal alapfokon tisztaban lehetnel :)

DRM is theft

(#39) Khaal


Khaal
őstag

Kipróbáltam amikor még t-online zenebolt volt. Közel cd minőségű wma-ban lehetett csak letölteni a zenéket, és bizony maximum megközelíteni tudták a cd minőséget, de elérni messze nem. A drm miatt alapból csak Windows alatt, csak Windows media playerrel lehetett lejátszani őket, és jó részébe a drm miatt még csak belepörgetni se lehetett. Nem tudom mennyit fejlődtek azóta, de akkor nagyon elment a kedvem az online zenevásárlástól.

Szerencsére nagyrészt 10-15 éves zenéket hallgatok, amiket használt piacon bagóért be lehet szerezni, általában 500 ft-ot adok ki egy maxiért, albumokért 1000-1500 ft. Nem kell szívnom drm-el, ha akarom lerippelhetem losslessbe vagy éppen mp3-ba, ahogy nekem tetszik.

Dalok.hu így elsőre viszont kimondottan tetszetős, jó árak, veszteségmentes formátum, nincs drm. Kár, hogy csak magyar zenéik vannak.

(#40) Kriza válasza dabadab (#38) üzenetére


Kriza
őstag

"...nem létezik olyan, hogy jogtalanul hallgatod a számot"
Akkor meg tényleg minek fizetni olyan zenéért, amit ingyen le lehet tölteni sok helyről, és még csak nem is jogsértő?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#41) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Sziasztok,

Először is köszönet a cikkért, most így rátaláltam a dalok.hu-ra :R . Track.hu-ról én pl. vettem zenét, olyat ami már rég megvolt mp3-ban, de úgy gondoltam, hogy ezzel támogathatom a zenekart, amit szeretek (oda meg úgy jutottam, hogy kedvenc zenekarom új száma csak ott volt elérhető). Nekem alapvetően nincs bajom a wma-val, alapból mediaplayert használok. De kb 1 hét szívás volt amíg sikerült a kívánt számot + egy albumot megvenni (kb eredeti CD árban), a fizetés résznél soha nem jutottam tovább, próbáltam 3 gépről, ie és firefox alól is, na szóval szar volt az egész oldal. A letöltés után még minden számot egyenként be kellett regisztrálni, majd jött a meglepi, a dmr-képes mp3 lejátszóm az albumot lejátszotta, de a külön vett számot nem :F . És akkor eljött a xp újratelepítés, aminek hatására persze nem lehet lejátszani a számokat. Gondoltam nem gond, újra be kell regisztrálni. Hát persze, hogy azt írta ki, hogy nincs kiadható licensz :W . Ha a track.hu ra beléptem, ott látszott, hogy megvettem az albumot, újra le is tudtam tölteni, de a mediaplayer nem tudta hozzá a licenszet leszedni. Írtam ügyfélszolgálatnak, kb 1 hónap múlva jött a válasz, miért nem írtam ki cd-re? Talán, mert nem hallgatok már cd-t, az eredeti lemezeim is mind begrabelve. Azt hiszem a vásárlást igazoló mail-t kellett volna visszaküldeni nekik, de hagytam az egészet a francba mert nem találtam és úgyis megvan mp3-ban az album. És itt lett vége nálam a track.hu-nak, pocsék szolgáltatás drágán.

Viszont most a dalok.hu bevásárlok :C

Laci

(#42) TheDragon007 válasza Gusztáv (#41) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Ezek szerint rendkívül felhasználóbarát az a drmes wma :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#43) Gusztáv válasza TheDragon007 (#42) üzenetére


Gusztáv
addikt

Gondolom tudna ez normálisan is működni, csak meg kéne csinálni. De mind1, mert itt a dalok.hu, fél perc alatt sikerült találnom olyan zenét, ami érdekel, kifizetni kártyával és már jön is le mp3-ban és flac-ban is. Ennek új HDD lesz a vége :DD .

UI: 1200 Ft egy albumért szerintem nagyon korrekt ár

[ Szerkesztve ]

Laci

(#44) Kriza válasza Gusztáv (#41) üzenetére


Kriza
őstag

Na, ezzel a maradék kedvemet is elvetted attól, hogy fizessek ilyen jogvédett sz@rért. És mivel eddig is 0 kedvem volt, így ez most átment mínuszba. :B

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#45) TheDragon007 válasza Kriza (#44) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Mi az, itt senki sem szeretné támogatni a szegény artistákat? Olyan gonoszak vagytok :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#46) Kriza válasza TheDragon007 (#45) üzenetére


Kriza
őstag

Régebben vettem sok eredeti zenei CD lemezt, (van pl. eredeti dedikált Nightwish és the Gathering albumom is), de mostanra már soha nem hallgatom őket, mivel az mp3 lejátszóba nem tudom beletuszkolni a lemezt, és PC-n sem túl kényelmes. A DRM-es WMA nem alternatíva, az mp3-ról meg már nyilatkoztam pár hsz-szel ezelőtt.

De pl. DVD lemezeket rendszeresen veszek - persze leginkább csak az 1000 forintos kategóriát, mert ennyit simán megér.

Az Artisjustról meg nincs kedvem nyilatkozni, nem tudnék most szalonképes lenni.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#47) Erasmus válasza Khaal (#39) üzenetére


Erasmus
őstag

anno kaptam beváltható kuponokat, azzal kipróbáltam én is. 1) tényleg nonszensz, hogy nem lehet belepörgetni a számokba, csak elejétől a végéig hallgatni; 2) a Gusztávéhoz hasonló licencszívásos futottam bele alaplapcsere miatt (logouton eresztettem is gőzt).

az, hogy most - a bolt bezárásával - nem tudni, mi lesz a vásárlók zenéivel, a másik vicc. ezért sem müx a drm.

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza Kriza (#40) üzenetére


dabadab
titán

En a fizetesre ket okot latok:

1. Azert, hogy a nekem tetszo zeneket keszitok tovabbra is nekem tetszo zeneket keszitsenek es ne menjenek el hidegburkolonak, pl.
2. Egy jo zeneboltot sokkal jobb hasznalni, mint p2p-vel vacakolni (normalis formatumok, normalis es egyseges tagek, rendes letoltesi sebesseg).

DRM is theft

(#49) Kriza válasza dabadab (#48) üzenetére


Kriza
őstag

Az 1-est én letudom azzal, hogy elmegyek a kedvenc bandáim koncertjére, a 2-est meg megoldom úgy, hogy én hozom egységes formátumra a fájlneveket/könyvtárakat, és ha nincs, akkor kitöltöm az ID-t (igaz, hogy ez rohadtul időigényes).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#50) #95561216 válasza dabadab (#38) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jelenleg nem, aztán mi lesz x év múlva? Megváltoztatják a törvényt, és nézegetsz 100 ezer forintnyi zenével papír nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.