Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, olcsó kategóriás FSP, ami az utóbbi időben megbízható szériákat hoz, de vajon melyik FSP belsőt kapta.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hujujujuj pont most beszélgettünk kollégával, hogy milyen tápot vegyen(FSP-je megadta magát). Falra festett ördög. Nekem volt Zalman, akarom mondani átmatricázott FSP... el is füstölt. Azóta soha többet semmiből ami Zalman.

(#3) Duliee: Jó kérdés, jó pár éve volt, még amikor volt Mistral, mondjuk szó nélkül cserélték.

(#4) Male: Fejedre kell húzni a harisnyát és akkor olyan :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Graphics válasza KaiotEch (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt egy széria ami gyengén muzsikált, érdemes utánajárni, mielőtt tápot vesz az ember. Milyen táp volt ami elszállt? / típusszám? /

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Male


Male
nagyúr

Ez egy kicsit fura: "A kábelek harisnyázottak"... a képen pedig nem az :F

Elég olcsóra sikerültek... hááááát... megvárnám a szakértők véleményét :)

(#5) MMIX válasza Graphics (#1) üzenetére


MMIX
addikt

Elavult téves információ, mert ez nem FSP.
Ott van a képen a márkajel, én nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#6) Graphics válasza MMIX (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez tény, vagy a kép nem ezé a tápé, HCE, ilyen pedig nincs , a HEC-nek pedig nem ez a logója. Na megvárjuk a szakértőket. nem találtam hasonló FSP belsős tápot.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Azért viccesen hangzik, hogy 500 lóerős táp :C

(#8) TESCO-Zsömle válasza MMIX (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Google szerint "Hui-Cheng Electronic Technology". De a gyártó oldala nem elérhető...

Duliee: Pedig -mint láthatod- van HCE...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) Male válasza Graphics (#6) üzenetére


Male
nagyúr

...de van HCE... katt a gyártóhoz... megítélni nem tudom, hogy miylen, de úgy 99%, hogy akkor innen kerülnek ezek ki.

KaiotEch: :DDD ...jah, és akkor a vásárlásnál sincs gondom, még fizetnem sem kell :D

szerk: TESCO-Zsömle megelőzött...
szerk2: ...de az én linkem működik :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Graphics válasza TESCO-Zsömle (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ön nyert, és tényleg HCE, pár tárolt kép még található, de a weblap eltűnt, lehet EU-nak nem elérhető ;] ,csakhogy nehogy rájöjjünk

Az a durva, hogy még a tápajánlós részben se találtam semmit róluk, igazi lutri táp :C

szerk: Igen azóta rátaláltam én is, de nagyon csekély infókkal, szerintem nagyon megkenték a Zalmant, vagy fordítva :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Sotho


Sotho
őstag

Hirtelen ez ugrott be , nem rosszindulatból. :)

(#12) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

A cikkben szereplő kép szerint ebben még PFC-áramkör sincsen. Sem passzív, sem aktív. Létezik ilyen 2012-ben?!.

(#14) TESCO-Zsömle: Ha jól tudom, az EU-n belül PFC nélküli tápot jó pár éve nem is lehet forgalmazni. Ezek szerint ezt nem ide szánták...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13) kromatika


kromatika
veterán

Jó lenne ha a későbbiekben kiderülne,hogy megbízható táp,mert a mostani úgymond megbízható tápok árai nagyon elszálltak.Ez az ár reális lenne.

(#14) TESCO-Zsömle válasza Bogyó bá' (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezen az áron szvsz simán...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) Graphics válasza Sotho (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

@bogyo112: Szerintem a kép és a valóság nincs köszönőviszonyban... Én szerintem ez a kép egy másik tápról készült, nem pedig Zalman.

Múltkor PII-es megállt ... szétszedem Made in Vargáné és TSA... mondom b+... leverte a biztosítékot, még reménykedek nem vitte el a gépet... meg kéne keresni Vargánét... amennyi tápja meghalt...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) hemaka válasza Sotho (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

omg lol :DDD

(#17) Narasim


Narasim
aktív tag

ezt ha áteurózzuk, akkor nem olcsó egyáltalán. ennyiért (meg olcsóbban) fsp-350 60apn tápot lehet venni vagy 400apn-t is akár. szerintem kár ezzel lutrizni.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#18) Plazmacucci válasza Graphics (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mennyi olyan szar volt a régi melóhelyemen! Sok fos Tomato gépben. Meg Tulip monitor :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) Graphics válasza Plazmacucci (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tomato :D melyik állat ad egy tápnak olyan nevet, hogy paradicsom? ééén is tápot akarok gyártatni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) banhammer


banhammer
veterán

"A kábelek harisnyázottak"

Hol?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) Graphics válasza banhammer (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ez már fentebb is kiderült :D. de esélyes, hogy nincs összefüggés, se a kép ,se a Zalman, se az FSP között ,de a megállapítás mindenképp helyes :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Plazmacucci válasza Graphics (#19) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tomato a gép neve volt, még a Pentium III időkben lehetett venni fillérekért, valami magyar találmány. Azokban volt ilyen táp :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23) Potzee


Potzee
addikt

46 $-ért nem olcsó...pláne, ha kinyírja a konfigot...10k körül már lehet venni használható és megbízható tápot is (pl. FSP 400-60APN) nem egy ilyen "zsákbazalman"-t...A tápon nem szabad spórolni! :N aztán, ha valami gebasz van és a szar PSU hazavágja a drága VGA-t jön a sopánkodás... :O
A minimum: Chieftec CTG-450-80P. ennyi.

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#24) Potzee válasza Plazmacucci (#22) üzenetére


Potzee
addikt

Nekem volt Tomato alaplapom...még AT-s...Akkoriban az EPOX és az ABIT volt a király...ölni tudtam volna egy olyan deszkáért!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#25) Plazmacucci válasza Potzee (#24) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A cégnél kb az összes Tomato beszart, meg nem is nagyon lehetett alkatrészt cserélni mert kb egy féle memóriát evett :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26) El Kebir válasza Potzee (#23) üzenetére


El Kebir
őstag

ráadásul ez a zalman csak névleg 400W-os, 12V-on 288W-ra képes (24A), így inkább csak 300 vagy 350W-nak kellene adni...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#27) Ueda


Ueda
senior tag

"Zalmanszálon függ az életem." :DDD

Duliee : Miért ne lehetne ? A HEC licenszeli az FSP technológiát. A Zalman meg megveszi ócóé a kínai árut. Csak a(z ár)rés számít.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#28) Bogyó bá' válasza Graphics (#19) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Más állatfajta meg almának nevez egész drága cuccokat.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29) TESCO-Zsömle válasza Bogyó bá' (#28) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Owned. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) KaiotEch válasza Bogyó bá' (#28) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:C

(#31) nyunyu


nyunyu
félisten

Elmeletileg leteznek bronz minositesu HCE tapok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Csatlakoznék sok előttem szólóhoz: senki ne gondolja, hogy valós 500....400W kisajtolható ezekből a tápokból!
Nem erre vannak kitalálva, viszont egy "alap - kisfogyasztású" max 400W rendszerhez jó alternatíva pár évre.

mondom ezt úgy, hogy én legalább 6 évre vettem a tápom, és ki is bírja addig.. (codegen :F )

profilomban megtalálod

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#33) Plazmacucci válasza Csabroncka (#32) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is egy filléres HKC van már évek óta. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) Sotho válasza Ueda (#27) üzenetére


Sotho
őstag

Most miért ? Szép letisztult, semmi felesleg, szaladok, le is cserélem gyorsan ezt a túlzsúfolt tákolmányt. :D

(#35) Csabroncka válasza Plazmacucci (#33) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyébként bármit ki lehet fingatni, csak van amit könnyebb :Y :)

"in medias res"

(#36) Plazmacucci válasza Csabroncka (#35) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én 4 GHz-n toltam alatta a B60-at. Nem fingott ki. Mondjuk csak egy 5770 van mellette meg 3 hdd :D

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#37) Indy69


Indy69
aktív tag

Ilyet se veszek , a chiftech,CM,FSP,seasonic,enermax amit tápnak lehet nevezni.

(#38) Potzee válasza Indy69 (#37) üzenetére


Potzee
addikt

...A CoolerMaster-ek közül sem mindet... :( ott is van kaukktojás...
pl. Silent Pro M2 420W (RS-420-SPM2) - Seventeam belső, eXtreme Power Plus 350W - Solytec belső...???

Ez a kedvencem...szerencsére csak Kínában lehet kapni...egy jól csengő Shenzhen Prowatech belsővel szerelt trafó! :B

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#39) vanye válasza Plazmacucci (#33) üzenetére


vanye
senior tag

Anno én is HKC-vel toltam, de aztán "jobb a békesség"-alapon beruháztam egy Corsair CX400-asba. :DDD

Stern des Südens!

(#40) Plazmacucci válasza vanye (#39) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én egy éve akarok venni, de mindig úgy vagyok mikor van pénz, hogy jó lesz az másra, még megy :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41) 04ahgy válasza Sotho (#34) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A fuhjyyu kondi azért neked is ott figyel. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#42) mr_ricsi válasza Bogyó bá' (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ha jól tudom, az EU-n belül PFC nélküli tápot jó pár éve nem is lehet forgalmazni. Ezek szerint ezt nem ide szánták..."
Nem jól tudod. A szabványban a számítógépeket, monitorokat és a TV-ket a ClassD-be sorolták, emiatt nem kell beléjük PFC.

(#15) Duliee: "meg kéne keresni Vargánét... amennyi tápja meghalt..."
Tessék:[link]

(#24) Potzee: "Nekem volt Tomato alaplapom...még AT-s..."
Nekem is volt. Az intel TX-es alaplapjuk az AMD K6-tal hihetetlen stabil volt. Nem voltak dokumentálva a jumperek tuningos állásai. Végigpróbálgattam, aztán 2.1-3.5V-ig 0.1V-onként tudtam a procinak adni, lett 83MHz FSB, és az összesféle szorzó, amit a proci tudott. Volt VIÁs lapom is, de az a VIA driverek miatt nem volt annyira jó.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#43) Potzee válasza mr_ricsi (#42) üzenetére


Potzee
addikt

De jó ilyeneket olvasni...
A legnagyobb szopóka nekem egy Acorp ALI S7 alaplap volt...benne egy K6-2 450MHz!
Ez a deszka nem volt hajlandó együttműködni csak S3 Trio-val és Voodoo3 3000-rel...a régi szép idők...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#44) tornas válasza Bogyó bá' (#12) üzenetére


tornas
őstag

Sajnos igen...
A pl. legtöbb Codegent most is PFC nélkül forgalmazzák. Címkéje (ráírt teljesítménye) szerint kellene a PFC. De ha a valósat vesszük alapul, akkor nem biztos. Ki tudja, hogy mi alapján döntenek valójában ez ügyben és hogyan?!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#45) tornas


tornas
őstag

A Zalman tápban található főtrafót a Codegen-ben is meglehet találni. A trafón lévő felirat szerint. ;]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#46) Csabroncka válasza tornas (#45) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ebben az esetben biztosan füsttel működik!
(lehet még hangot is ad)

"in medias res"

(#47) Sotho válasza 04ahgy (#41) üzenetére


Sotho
őstag

Nem értek hozzá csak azt látom hogy ez is 400 W (420) meg az is.
Nem egy nagy márka amúgy csak viszonyításképp raktam be.

[ Szerkesztve ]

(#48) tornas válasza Csabroncka (#46) üzenetére


tornas
őstag

Nem tudom, honnan vette a PH!, hogy FSP belső lesz benne!? :F
Az elektronika gyártója nem más, mint a HCE, vagyis Hui Cheng Electronic Technology.
[link]

Hitvány minőségű PSU ez, és egy petákot sem adnék érte...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#49) Graphics válasza tornas (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos fent van a link mindig, hogy honnan vette :U Overclockers.ua
De azóta már rájöttünk ,hogy HCE, ámbár a hivatalosig érdemes várni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) tornas válasza mr_ricsi (#42) üzenetére


tornas
őstag

D osztály ide, D osztály oda, azért mégis csak kellene az a PFC a tápokban. Még ha nálunk nincs is sok értelme, azért környezettudatosság is létezik a világon. Ahol meg még meddő fogyasztást is kifizettetik a fogyasztóval, ott ez a szabvány inkább ártalmas. De hát a szabványokat nem feltétlenül technikai jellegű, hanem inkább piaci igények felmérésével készülnek el. :F

Csak nehogy ilyen termék megjelenjen a magyar piacon, mint ez itt:[link] :C

A legkisebb a passzív PFC-vel szerelt táp amivel találkoztam, az egy 150 W-os Bestec márkájú SFX táp volt.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.