Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Evil Snowman válasza QwErTy42 (#38) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nagyszerűen megválaszoltad, hogy a gyártók hogy képzik mesterségesen az ügyfél igényeket. Vegyen csak a "kedves" vevő negyed milláért egy alapgépet. Majd eladjuk azzal, hogy vékony, meg könnyű, meg van benne SSD húúúú. Igaz, hogy a Win 8.1 10-15 mp alatt feláll még egy fostos 5400 rpm-es vinyóval szerelt laposon is, de az SSD gyerekek az toljuk bele nekik, hisz most az a trendi.

Én nem akarok senki zsebében turkálni, de számomra ez akkor is egy igencsak túlárazott alapgép, amin semmi komolyabb számításigényes feladatot nem tudsz elvégezni, ergo egy lehúzás a gyártó részéről.

Aki meg nem bír el egy 2-2,5 kilós laptopot, csak max 1,5 kg-osat, hááát na arra nem mondok semmit (igen itt a kedves hölgyekre is gondolok, akiknek a válltáskájuk simán van olyan nehéz mint egy 2 kilós laptop (múltkor a kedvesemét direkt lemértem, amikor megkérte, hogy fogjam meg és azt hittem ólmot visz benne), érdekes az nem zavarja őket, szóval ez megint csak a gyártók által generált mesterséges igény).

Az meg a másik vicc, hogy ehez a hardware-hez annyire kell a Full HD felbontás, mint éhes kutyának a sz**ás. Felesleges. ÚÚÚ Full HD-ban tudok facebookozni, képeket nézegetni, meg excelt szerkeszteni. Prezentáció nem játszik a 13,3-as kijelzőn, mert kétlem, hogy harmincan körbeülnek egy ilyen gépet egy meetingen, szóval ott úgyis ki lesz küldve a gépi tartalom egy projektorra.

Szóval engem még mindíg nem sikerült meggyőzni miért is ér ez 240k-t illetve bőven afeletti értéket. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.