Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) whYz


whYz
addikt

Kerdes, hogy milyen beallitasokkal ment a chrome. Harveres gyorsitas be volt-e kapcsolva stb...

(#2) Pipó


Pipó
őstag

A böngészésre fordított hasznos idő pedig fordítottan volt arányos, vagyis az Edge hosszabb akkuideje el is ment a hosszabb betöltési időkre. :DDD

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#3) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Ettől még nem fogom letenni a Chrome-ot...
Sz@r próbálkozás!

(#4) brek666


brek666
tag

na ja egy egy kerekek alváz nélküli autora sem kell annyit költeni...Ugye edge?...

Ja és a YT csatorna tulajdonosa pedig prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr: A microsoooooooooooooooooooft...

ÉS még gyávák is kommenterlési kérdés letíltav ... :W

[ Szerkesztve ]

(#5) Puma K válasza brek666 (#4) üzenetére


Puma K
veterán

Csatorna? :F

Az egész Youtube a Google-é: Anyavállalata Google Inc.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) Narxis


Narxis
nagyúr

Hol fogom látni ezt a "hatalmas" különbséget mikor csomó más program fut a háttérben vagy mást is csinálok mellette, pl. mondjuk fut a zenelejátszó vagy internet rádió vagy akármi? Birom az ilyen labor teszteket amik köszönő viszonyban sincsenek a való élettel. :W

Thanos was right.

(#7) bepken válasza Narxis (#6) üzenetére


bepken
veterán

légüres térben tesztelve :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Kicsit sem gyanús, hogy az MS szemszögéből jelenleg piacilag jelentéktelen Opera lett a második, és a legfontosabb ellenfél az utolsó. :)

Egy (nem MS által összeállított), JavaScript sebességtesztet azért megnéznék.

(#9) fornettisuti


fornettisuti
veterán

nálam droid platformon marad a chrome mert bevált és együttműködik a rendszerrel. (i5-nél meg a safarit nem cserélem le, desktop pc-n meg firefoxot nem cserélem le)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10) UnA válasza Narxis (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez így is van, de az igazi labor hangulatot az adja meg, hogy HD videót futtattak a böngészőkön, ami talán mégsem a legfontosabb felhasználás.

Ettől függetlenül lehet, hogy a Google is próbál lépni az ügyben, és akkor hasznos volt a Microsoft-labor bemutató.

(#11) BoB válasza Puma K (#5) üzenetére


BoB
veterán

Igen, csatorna. Tudod, olyanok is vannak youtube-on :DDD

Ez pedig a Microsoft Edge csatornája.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Pc-m van,nem érdekel. :D

(#13) tatararpad


tatararpad
őstag

Igazából tökmindegy valósak-e az eredmények, hír lett belőle és kész.

(#14) spammer


spammer
veterán

Erőlködjön csak, a kutyát nem érdekli az átnevezett internet explorer. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#15) Sinesol válasza spammer (#14) üzenetére


Sinesol
veterán

Semmi köze nincs az Explorerhez.

(#16) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Van olyan ember, aki nem Firefox-ot használ? :Y Nemááár...ezt nem veszem be :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem az számít, hogy mennyit fogyaszt (okos készülékek kivétel ez alól), hanem az, hogy mennyire simán mennek a videók. Twitch-nél a Firefoxnál sorozatos fps drop van, a Chrome alatt viszont olyan simán megy, hogy nem fogom egyből visszacserélni.

(#18) Sinesol válasza Tamás88 (#17) üzenetére


Sinesol
veterán

Nálam épp az a Chrome szeret akadni videók alatt, főleg amikor minden memóriát bezabál.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#19) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Az eredmény valós, én is alá tudom támasztani egy asus t100 használatával, de az edgeben nincs adblock, így felejtős jelenleg.

btw miért nincs x86-ra egyetlen normális touch friendly browser sem?
a nyolcason a modern ui-s ie volt valamennyire, de az edge ebből a szempontból csak visszalépés.

(#20) kispx válasza Sinesol (#15) üzenetére


kispx
addikt

> "nem egy vadonatúj megjelenítőről van szó, az EdgeHTML az IE11-es Trident megtisztított, kizárólag a modern szabványokra fókuszáló kiadása"
link

Nem igazán mondhatni, hogy semmi köze sincs az IE-hez.

(#21) tatararpad válasza CyberPunk666 (#19) üzenetére


tatararpad
őstag

A júliusi nagy updateban már támogatja majd a kiterjesztéseket, ha jól tudom az Adblock már dolgozik is a kiegészítőn, hamarosan kezd hasonlítani majd egy böngészőre, így egy év után.

[ Szerkesztve ]

(#22) Vodar


Vodar
senior tag

A Chrome folyamatosan küldi a legkülönfélébb telemetriai adatokat a Google-nak, bejelentkezett fiók mellett pedig állandó kapcsolatot tart fenn több szerverrel is (elég megfigyelni a hálózati adatforgalmat). Emellett van még benne néhány tucat teljesen felesleges funkció és kapásból 3 Chrome szolgáltatás is beírja magát az automatikusan induló folyamatok közé.

Teljesen természetes, hogy gyorsabban leszívja az akksit. Csak a hype miatt ilyen népszerű a Google böngészője, ha valakinek nincs az AdBlock/uBlockjában erre szabálya, akkor a legváltozatosabb oldalakon bukkan föl a Chrome használatára buzdító üzenet. Az egyszeri ember mit csinál, ha lát egy olyan feliratot a Google fordítóban, hogy "tedd gyorsabbá a böngészést a Chrome-mal"? Hát rákattint és már települ is. A Chrome a leglomhább, legerőforrásigényesebb böngésző minden konkurense közül; semmi nem indokolja a használatát.

(#23) Narxis válasza Vodar (#22) üzenetére


Narxis
nagyúr

"A Chrome a leglomhább, legerőforrásigényesebb böngésző minden konkurense közül; semmi nem indokolja a használatát."

Ez nem csak hogy hazugság de még orbitális baromság is. Szeretsz trollkodni?

Thanos was right.

(#24) gyurkikrisz válasza ROBOTER (#8) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Asszem most az Edge-ben rágyúrtak erre, emlékeim szerint veri a többit.

Narxis #5: mondjuk ezt beleírjuk egy egyenletbe, akkor az jön ki, hogy x+a+b, és y+a+b, és mondjuk x és y a két böngésző fogyasztása, akkor is ugyanannyi lesz az eredmény a teljes fogyasztást nézve, ha a és b mindkét egyenletben ugyanakkora értéket vesz fel.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#25) myke01 válasza Vodar (#22) üzenetére


myke01
senior tag

Atya ég ! :Y Az utolsó mondatot azért átgondoltam volna mielőtt leírom ide . :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Geller72


Geller72
veterán

Teljesen kétségbe vagyok esve. Króm alatt 10.1 óra az akkuidőm. Úristen. Most mi lesz: Minmeghalunk! :Y :P

(#27) azbest


azbest
félisten

Tényleg sokat fejlődhetett az edge. Pár hónapja még azt tapasztaltam, hogy youtube lejátszás edge alatt kimaxolt egy proci magot. Ma próbáltam kicsit és úgy tűnik, hogy kb egálban van már a konkurenciával terhelés szintben. A netflix még mindig jobban eszi a procit edgen, bár ott lehet más formátumot is használnak, meg sajnos az fhd tartalom csak az ie/edge drm kezelőjével érhető el.

(#28) fornettisuti válasza Vodar (#22) üzenetére


fornettisuti
veterán

nemokos

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#29) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Igen, ahogy feljebb is írjátok, ez egy Microsoft által elvégzett teszt, úgy is mondhatnám, hogy reklámfogás. De azt azért ne mondja nekem senki, hogy a Chrome annyira marha jól bánik az erőforrásokkal. Baromi jól indult pár évvel ezelőtt, aztán egy RAM-zabáló, túlhízlalt bálna lett belőle. Ha kiépülne végre az Edge köré is egy normális ökoszisztéma, akkor lehet, hogy váltanék is, mert néha napján, amikor rákényszerülök az Edge használatára, akkor látom, hogy jóval gyorsabb, mint a Chrome.

Minden szavam magánvélemény!

(#30) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ránézek az EDGE-re->Keresek Ad blockert-> Nincs Ad blocker továbbra sem-> Gyenge próbálkozás, Microsoft ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#31) Sanya válasza GeryFlash (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

hát igen, rosszul kerestél. majd letöltesz egy hosts file-t, ami után a reklámok 95%-át blokkolod.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) gyurkikrisz válasza GeryFlash (#30) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

egyébként van ad blocker, úgyhogy csak egy kicsit csináltál hülyét magadból. jár a taps

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#33) eventus


eventus
veterán

Google droidja se épp hw barát, miért lenne a chrome az. Csak pakoljàk a vasat a telefonjaiba, nem segít rajtuk.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#34) CMST2015 válasza GeryFlash (#30) üzenetére


CMST2015
tag

Nincs edgehez persze nem is 1 van hanem egyből 2 :DDD

[AB] [link]

[AB PLUS] [link]

[ Szerkesztve ]

(#35) brek666 válasza Puma K (#5) üzenetére


brek666
tag

Hmmmmm mi van?Gondold át ismét. :R

(#36) GeryFlash válasza CMST2015 (#34) üzenetére


GeryFlash
veterán

FAIL :DDD

Így viszont lehet adok neki esélyt, mert más problémám nem igen volt vele. Incognito modban egyébként működik az Adblock EDGE alatt?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) Воланд válasza CMST2015 (#34) üzenetére


Воланд
titán

Azt azért tegyük hozzá, hogy ez egyelőre csak INsidereknek érhető el, majd a nyári Anniversary update-el lesz elérhető mindenkinek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) xgbcx


xgbcx
tag

Én szívesen használnám edge-t windows tableten, de még csak le se lehet szedni win 8.1-hez, annyira win10 exclusive... :(

(#39) CMST2015 válasza Воланд (#37) üzenetére


CMST2015
tag

Jó ez igaz :) de insiderként már elérhető 2 hónapja majdnem , már nem kell sokat várni mindjárt itt van a w10 Redstone végleges kb 1 hónap ha minden jól megy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) dabadab válasza ROBOTER (#8) üzenetére


dabadab
titán

Ja, az Opera, ami gyakorlatilag egy átskinezett Chrome :)

DRM is theft

(#41) Narxis válasza gyurkikrisz (#24) üzenetére


Narxis
nagyúr

És az emberi tényezőt hova írod az egyenletben? Maradjunk annyiban, hogy mindennapi életben szignifikáns különbség nem mérhető energiafogyasztásban a böngészők között. Egész mást mondanék ha mondjuk a RAM használatot mérnék de végülis a RAM meg azért van, hogy használjuk.

Thanos was right.

(#42) pomorski


pomorski
őstag

Érdekes hír, de ettől még nem fogok egyetlen gépemen sem Edge-t használni (pláne nem a linux-os gépeken :) ).

(#43) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Én is beállok azoknak a táborába, akik szerint a chrome körül túl nagy a hype.
Évekig még a smooth scrollingot sem tudták megoldani normálisan, hol itt a technológiai fölény? Lomha kémkedő vacak lett belőle(régen tényleg piszok gyors volt). És igenis el tudom hinni, hogy az edge jobban bánik az erőforrásokkal, mivel látszik, hogy sokkal jobban támaszkodik a gpu-ra mint a többi böngésző, amibe csak bele lett heggesztve valahogy, de még mindig nem az igazi. Lehet, hogy egy mai core I akárhányon csak azt lehet érezni, hogy nincsenek bővítmények, de egy gyengébb vason(laptopon) azonnal érzem, hogy gyorsabb mint a társai, mert beszáll a dgpu a gyenge proci mellé elég hatékonyan.
Félreértés ne essék, én javarészt Firefox-ot használok, de mostanában az is gyakran átmegy használhatatlan kategóriába. A görgetés ott is akadozik évek óta az egyszálas renderelés miatt. Oké, jön a Electrolysis, de a mostani bétában még teljesen hektikusan összeomlik, annak is kell még egy év, mire stabil lesz.

(#44) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Múltkor végeztem egy röpke tesztet, inkább magamnak.

Megnyitottam három böngészőt és memóriahasználatot néztem / aminek köze lehet a fogyasztáshoz.

Chrome valami 500MB
Firefox: 300MB
Opera: 150MB

ugyanazok a weblapok, semmi variálás.

Sajnos ez a Chrome tényleg el van szúrva... Van amiben jó ,de én se használom.

@brek666: YT mióta a Microsoft-é ? :U Írd már le megint, hogy mit szeretnél, mert olvashatatlan, és értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) waslaw


waslaw
tag

nagyobb memoria igenyert cserebe rengeteg extra funkciot kapsz, amit en nap mint nap hasznalok, koztuk olyanokat is amik mas browserokban nem mukodnek vagy betegesen, pl hangouts

(#46) dabadab válasza Graphics (#44) üzenetére


dabadab
titán

"YT mióta a Microsoft-é ?"

Tényleg nem hallottál még arról, hogy a Youtube-on vannak u.n. "csatornák"?

DRM is theft

(#47) Graphics válasza dabadab (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hallottam, igen, de ami a fórumtag ír meg értelmezhetetlen katyvasz....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) GeryFlash válasza Graphics (#47) üzenetére


GeryFlash
veterán

Attól még hogy zavarosan írta le a véleményét attól még neked sincs abban igazad, hogy csak azért mert a Google a YT attól még ne lenne nevetséges az, hogy a videó alatt tiltotta az MS kommenteket és struccpolitikával tolja. Nyilván sok trollkodó is lett volna de ezek a ,,saját felméréseink szerint a mi termékünk a legjobb" dolog elég megmosolyogtató. Minden esetre a like dislike arányból látszik, hogy mennyire hisznek az emberek a videónak :D

Ettől függetlenül nekem nincs bajom az EDGE-dszel, ha lesz Adblock (Woland azt mondja hogy még csak Insidereknek van) akkor adok neki egy esélyt.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) plau85


plau85
tag

Ezt a chrome akksizabáló dolgot én is alá tudom támasztani. Tabon laggol, és pörgeti a procit, irdatlan módon meríti az akksit. Ezért inkább az edget használom. Egyedül az adblock hiányzik belőle, de az is hamarosan elérhető lesz. Youtubere meg a tubecastot és reklám sincs :)

(#50) vhunor


vhunor
őstag

Hirtelen csak annyit szúrok be, hogy az Airem cirka harmadával kevesebbet működik akkuról, mint bármilyen más böngészővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.