Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Csak óvatosan a kritikával, ne vegyétek el a kedvem :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) EczkE válasza z0d1AK (#1) üzenetére


EczkE
addikt

Nincs asszony aki menne veled? :D

Asszem mindenféleképpen!

(#3) máyköl


máyköl
veterán

Háát, egyszer meg kell tenni a nagy döntést, majd hozzászoksz, szerintem vágj bele. :K

(#4) z0d1AK válasza EczkE (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Van, de fiatal még ahhoz:))

Mályköl: Egyedül elég sok volna, nem tudnám fenntartani.:F
Meg hát amíg nincs munkám, addig nem is álmodozhatok.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) EczkE válasza z0d1AK (#4) üzenetére


EczkE
addikt

Én egyedül tuti nem mennék, egy valaki mindenki képp kellene. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#7) szablya


szablya
tag

De jó is lenne egyedül :U

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#8) Nyugdíjas válasza EczkE (#5) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igy van. Egy lakótrs minimum. De ez azért nagyon szubjektiv. Ismerek én sok olyan embert akik nagyon szeretnek egyedül élni egy lakásban. Én megőrülök már 2 nap után, ha nincsen valaki mindig a környéken...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9) máyköl válasza EczkE (#5) üzenetére


máyköl
veterán

Én simán ellenék egyedül is. :B
De tényleg jobb a lakótárs! :K

(#10) Lenry válasza z0d1AK (#4) üzenetére


Lenry
félisten

amíg nem tudod normálisan fenntartani, addig csak kín lenne. ha van normális munkád, amiből fenn tudsz tartani egy lakást, onnantól már léphetsz is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hát, én most úgy állok, hogy szó nélkül mennék, ha lenne rá lehetőségem. Filózok is rajta, hogy az egyetemi/főiskolai évekre jó lenne elköltözni, akár többen, csak ugye miből.. hány éves vagy amúgy?

(#12) z0d1AK válasza máyköl (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én valószínűleg nagyon meglennék egyedül.
De ha lakótárs volna, ellennék úgy is, max fennállna az a helyzet, mint most, hogy anyámmal a napokban majdnem többet beszélem iwiw kép kommentekben, mint élőben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) tibi666 válasza Nyugdíjas (#8) üzenetére


tibi666
senior tag

lakótársat pótolja a fórum, én is egyedül élek. hazaérkezni rossz az üres lakásba, de amúgy szeretem. kellemetlen, hogy nem vár más itthon, csak a páleszos üveg.

(#14) moha21


moha21
addikt

Szeptembertől én is költözök. 1 lakótárs nem árt ( legalábbis én nem szerettem egyedül lenni ), főzni meg lehet tanulni, mosni is. Én koliba nem vasaltam annyi volt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) z0d1AK válasza Jhonny06 (#11) üzenetére


z0d1AK
veterán

20+

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) stangli


stangli
senior tag

Mosolyt fakasztó bejegyzés :)
Tetszett "egyedül drága eltartani" sorocska, hát figy egy lakást nem eltartani kell, hanem fenntartani, egy albérlet nem egy két forintba kerül. Kérd el a szüleidtől a számlákat az jó kiinduló pont, és gondolom nem szeretnéd az elköltözéseddel is a szülőket terhelni anyagilag, így nem ártana egy munka is, amiből ki tudod fizetni a felmerülő költségeket... Én aszondom otthoni életet élvezd ki, amíg tudod, habár gondolom többen is, így vannak ezzel, mint ahogy Én, hogy az ember azután kezdi értékelni a szülői gondoskodás, miután elköltöztek és saját magára számíthat... szal csak okosan. ;)

(#17) Nyugdíjas válasza stangli (#16) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

hogy az ember azután kezdi értékelni a szülői gondoskodás, miután elköltöztek és saját magára számíthat... szal csak okosan.
Valahogy úgy. :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18) Tomate


Tomate
veterán

Elég bagatell előnyökkel érvelsz az elköltözés mellett. Ha csak ennyi a problémád még ne költözz! ;)

(#19) moha21 válasza stangli (#16) üzenetére


moha21
addikt

Hát jah én mikor albiba voltam 3-an fizettünk 25000 Ft + rezsi harmada, igaz minden benne volt meg jó helyen volt 3. ker. Egyedül nagyon jó munka kell, hogy maradjon is valami a pénzből, meg legtöbb helyen kauciót is fizetned kell 1-2-3 hónapot.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#20) z0d1AK válasza stangli (#16) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ott nem is igazán a lakásra gondoltam, sokkal inkább magamra.
Rossz tulajdonságom, hogy hamar megszalad a kezem, amikor pénzt kell költeni.
Sosem kértem pénzt anyámtól, ezután sem teszem.

(#18) Tomate: Elsődleges indok a korral járó függetlenülés kósza bolondság.
De hátrány az is, hogy engem jobban fáraszt a buszozás, mint a séta, biciklizés, és elég sokat kell így buszoznom minden nap, még akkor is, ha csak a külvárosban lakom.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#21) keIdor


keIdor
titán

Tanulj meg főzni, és tanulj meg mosni. Ennyi. Többit neked kell tudni. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) Lenry válasza z0d1AK (#12) üzenetére


Lenry
félisten

nyáron másfél hónapig egyedül laktam
(hogy pontosítsak: kb 2 és fél hónapból 1-et egy olyan lakótárssal laktam, akivel heti 2x beszéltem, a maradékot tényleg egyedül voltam. baromi sokat dolgoztam hétfőtől szombatig, aztán vasárnap mentem barátnőmhöz)
de én tök jól bírom az egyedüllétet, nem zavar, hogy ha nem szól hozzám senki egész nap (egyedül párom hiányzott)

egyébként jó dolog elköltözni otthonról. bár a nyakadba szakad egy valagnyi felelősség, meg gond, mégis jó dolog, egy hatalmas lépés a felnőtté válás felé. :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) z0d1AK válasza Lenry (#22) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én is valahogy így vagyok ezzel.
Jobban megvagyok egyedül,mikor nem kell mást hallgatnom.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem maradj otthon. Később bánni fogod ám, hogy nem maradtál tovább a családoddal.

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

Én tuti mennék, óriási szabadság/megtanulod ellátni magad..

[ Szerkesztve ]

(#26) zoo8800


zoo8800
veterán

Az elköltözés egy nagy lépés lenne a felnőtté válás útján. Épp amiket írtál: megtanulod eltartani magad.

rip and tear, until it is done

(#27) stangli válasza z0d1AK (#20) üzenetére


stangli
senior tag

Akkor az volna a jó stratégia, hogy állás, gyűjtögetés a cél érdekében, majd költözés a szabadság felnőttévállás nevében. :)

(#28) PierNight


PierNight
aktív tag

nekem is egyre többször megfordul a fejemben ez a gondolat.
Szívem szerint egy garzonba költöznék de azt egyedül nem tudnám fenntartani így marad az az opció, hogy 1-2 lakótársal élni..viszont a külön szoba elengedhetetlen! Nem bírnám, ki ha mással kellene egy szobában élni hetekig hónapokig...

(#29) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Főleg ha be tudsz szervezni egy olyat, hogy nő lakótársaid legyenek, az ám az élet! :DDD

(#30) gabor85 válasza D1Rect (#25) üzenetére


gabor85
őstag

de ősök segítségével jobban tudsz spórolni:) ez a lehetőség a későbbiekben felmerűlő hitelfelvétel mértékét csökkenti, tehát anyagilag jó döntés ;)

(#31) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én 5éve alig vártam, hogy elkerüljek otthonról... 2 havonta hazajárok, de max 24órára, elég annyi, ugyis lejönnek hozzám hetente 1-2órára...nem tudnék újra "otthon" lakni. klassz dolog vásárolni saját magamra. nem fözök. főz a barátnöm, vagy elmegyünk valahova
egy hátránya van: drágább, mint otthon lakni :DDD
függetlenség rulez.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#32) McKane


McKane
senior tag

hali!

hát én is ilyen témáról beszélgettem nemrég faterommal.
szal, egykét jótanács tőle,lehet hogy találsz közte pár jót is:
-először is legyen pénzed (nálunk győrben oly módon kell apénz első alkalommal hog ha sikerül megtalálni az albérletet, kérnek 1vagy 2 hónap kauciót. ez az albérlet díja, kb. 90.000ft. havi 45.000 plusz rezsitől már vannak 1,5-2 szobás lakások. bár kinek milyen tetszik,ugye.. ;) )
-aztán kell hogy előre meglegyen az elsö várható rezsidíj.. lakástól függően ez is 40.000 ft körül alakul.
- a berendézesekkel nemtudom hogyan állsz (gondolok TV-re,bútorra,ágyra,stb ) ha valami hiányzik,plusz költség.
-ha van állásod -ha ha jól értelmeztem a szöveget még tanulsz - akkor szerintem várjál még 2-3 hónapot a költözéssel. ha tanulsz,akkor ezt passzolom..
-ha van autód,akkor azt is fennt kell tartani..
-plusz a hétköznapi kaja,pia.. az összeg változó.. számolj utána .

mindent egybevéve , itt Győrben, ha 2 személyben gondolkozol ,akkor kb 130.000 ft induló-tőke kell..és ekkor még nem beszéltünk a megélhetésről csak a kuckóról.
remélem,segítettem valamennyit..
üdv.: McKane

remélem tudtam segíteni..

(#33) z0d1AK válasza McKane (#32) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kocsi nincs.
Még tanulok, hónap végéig, utána vizsga, és kész vége.
Munkát keresek nagyban, de nem a munkába állás napján készülök költözni.
Ősz előtt semmiképpen sem.
Az indulótőke megvolna.
Nem kell nekem csilli.villi lakás.
Négy fal, ágy. Nagyon leegyszerűsítve.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#34) Magnum_ válasza z0d1AK (#33) üzenetére


Magnum_
nagyúr

eladó a garzonlakásom Pécsen, hátha érdekel ;]

I humbly and respectfully decline™

(#35) z0d1AK válasza Magnum_ (#34) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hmm, kicsit van csak messze:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36) nyunyu


nyunyu
félisten

- nem ismerem a mosógép működési elvét

Mi azon olyan bonyolult?

Nagy lyukon beleontod a szennyest, ket kisebben a mosoport, meg az oblitot, ajto becsuk, aztan a tetejen levo tekeron tekersz egyet jobbra, aztan nyomogatsz par gombot, hogy hany fok legyen, meg mennyire centrifugazzon, aztan megnyomod a buvos start gombot, aztan ha mar nem ugralja korbe a furdoszobat, akkor visszatekered a tekerot a kiindulasi pozicioba, aztan maris veheted ki a vizes ruhakat.

De ha magadtol nem venned eszre, hogy vegzett, akkor olyan hangosan sipol, hogy meg 2 szomszeddal odebb is hallani. :DDD

(Tetejen levo kijelzon lathato szamokra nem kell sokat adni, enyem pl. centrifugazas utan 10 percig azt irja, hogy mar csak 1 perc van vissza a programbol.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem Te maradj ott, inkabb koltozzon a csalad. ;]

(#38) venember83


venember83
nagyúr

Menj. Pár napja költöztem el otthonról, de még nem bántam meg. Mindennek eljön az ideje.

(#39) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem ha komolyan gondolod, akkor sorold fel a komoly előnyöket és a komoly hátrányokat is :)
Mert azért egy kis poénszagot érzek a dologban. Mármint azt elhiszem, hogy komolyan gondolod a költözés gondolatát... de a felsorolt előnyök / hátrányok egy része igencsak komolytalan :)
Én is hasonló cipőben vagyok, csak a válasz már eldöntött.
Viszont rengeteget kell számolni, utánajárni, kérdezősködni tervezni stb... Sok dologra meg amúgyis csak menet közben jön rá az ember.
Szóval szerintem, amíg nem muszáj, és / vagy nem akar az ember együtt élni (végre valahára) a kedvesével, addig maradjon otthon, és gyűjtsön, vagy élje ki magát, amíg még megteheti.
A tesóid veszekedése nem indok a költözésre : P

(#40) z0d1AK válasza Lauda (#37) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nagy a kert, sok a munka, nem megoldás:D

(#39) Dany007: Igen, szándékosan vettem poénosabbra a dolgot. De a költözés gondolata komoly.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#41) Lauda válasza z0d1AK (#40) üzenetére


Lauda
félisten

Az nem szamit. Tartsal kecsket, a kert is rendben lesz es a kecske is jollakik. :P

[ Szerkesztve ]

(#42) tildy válasza stangli (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha valaki a szüleivel lakik, és dolgozik, és hazaad a rezsire meg erre arra, akkoris kerül az annyiba, mintha lakótársakkal albérletben lakna. Nekem pl. nem lenne arcom nem hazaadni negyvenezret -ötvenezret legalább ha a szüleimnél laknék. Az albim meg anno rezsivel egy főre 25-35ből kijött, szüleimnem szóltak bele az éeltembe, azt csináltam amit akartam . Akkor meg inkább nem lakok otthon.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#43) Dany007 válasza z0d1AK (#40) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor jól értelmeztem :)
McKane már vázolta a helyzetet. Szerintem is kezdj érdeklődéssel. Hol mi mennyi miért.
Aztán számolj. De csak azután tudsz számolni, ha már van munkahelyed.
Na, meg ha már munkahely. Nem árt ha az biztos. Már amennyire manapság biztosnak lehet nevezni egy ilyet. Elég rosszul adná magát ha a 3 hónap próbaidő után akármilyen indokkal is elbocsájtanának, vagy akármi történhet, manapság kevés a biztos munkahely. Szóval, hogy akkor ugye a számlák, az albérlet meg minden ottmarad fizetetlenül, legjobb esetben meg hazaköltözöl.
Szóval én csak akkor javaslom a költözést, ha már van 'biztos' munkahelyed. Én sajnos már megtapasztaltam milyen szar érzés anyámékat megkérni, hogy fizessék ki a tel.számlát helyettem =/ Senkinek se kívánom. Pedig még velük lakok...
Na, aztán meg kell számolni egyet. Hogy jössz ki a havi fizetésedből. Albérlet, rezsi, kajapénz, meg az egyéb. Rengeteg olyan egyéb apró költség van, amire az ember nem is gondolna. Akár a röhejes wc papírtól kezdve a szappanig... zsebkendő, tisztítószer, borotva, hab, utazás ktg. (munkába), stb... Ez mind fogyóeszköz és le lehet osztani havi költségre. És azért illő lenne félre is tenni, hátha jön egy nagyobb megfázás és be kell vásárolni gyógyszerekből vagy hasonló. Tartalék mindig kell.

Aztán ott jön a kevésbé vészes rész, hogy akarsz egy lakótársat. A költségek tekintetében jobban jössz ki. De kérdés, hogy milyen egy idegennel együtt élni. Ugye szokták mondani, hogy egy párkapcsolatban is akkor jönnek elő az igazi gondok, amikor már együtt élnek az illetők. Na, ha az illető mégcsak nem is a szerelmed, akkor talán ez is okozhat gondot. De ezt majd úgyis csak akkor tudod meg ha már benne leszel. Mindenkinek vannak személyes nyavalyái, kérdés, hogy mennyire milyen szinten és mit tudsz elviselni, illetve fordítva.

Na, aztán ha a felsoroltakból nagyjából minden passzol, akkor lehet ennek az egésznek hosszabb távon is jövője. Persze még fiatal vagy te is, bele lehet vágni csak a kaland meg a tapasztalat szerzés kedvéből is. :) Aztán majd lesz ami lesz alapon (de tény, hogy ez nem gyakran szokott jól elsülni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.