Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #56710400 válasza axioma (#50) üzenetére


#56710400
törölt tag

Pontosan azért jó a Gemini bill. magassága, mert asztalra letéve több ujjal is lehet rajta gépelni (férfikéz 10 ujjal biztos nem fog, de 4-gyel nekem sikerült, női kéznél még jobb a statisztika). Nekem ez egyik korábbi telómon sem sikerült (Nokia E7, Droid 4, BB Priv), azok csak hüvelykujjas gépelésre jók.

A Gemini kézben is tökéletesen megáll kinyitva, a rugó igazából a teljes kinyitási maximumot megtartja még akkor is, ha függőlegesen tartod a billentyűzetnél, azaz a levegőben is teljesen fix:

Ha Droid 4 szerű oldalcsuszkás mobilt szeretnél ma modern (erős) specifikációkkal, akkor egy Moto Z telefont érdemes venned, hozzá pedig egy Keyboard Modot.

[ Szerkesztve ]

(#52) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

windows 10 on gemini?

Hát... nem lenne rossz...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#53) #56710400 válasza F.E.K.. (#52) üzenetére


#56710400
törölt tag

Legfeljebb a Gemini 2-n. Játékból én is felraktam emulátorral Windows XP-t a Geminire, szörnyen lassú volt :)

(#54) axioma válasza #56710400 (#51) üzenetére


axioma
veterán

Igen, ha mas szempont nem lenne, megvennem a motoZ-t.
Asztalra teve mar tokeletes barmi BT bill, nekem most elso LG Rolly van. Nem asztalon viszont inkabb hatranynak erzem a mereteit (nem csak a szelesseget, hanem a hosszu bill.utat amit mondjuk csak sejteni lehet a formabol).
De ez tulkepp off, meg persze nagyon szubjektiv is.

(#55) #56710400 válasza axioma (#54) üzenetére


#56710400
törölt tag

Férfi kéznek nem nagy ez a méret levegőben való gépelésre egyáltalán. A facebookon van Gemini fórum, egyik kolléga fel is tett egy videót arról, milyen gyorsan gépel a Geminin két hüvelykujjal a levegőben, érdemes megnézni: https://www.facebook.com/chpapa/videos/10155405573452791/

(#56) F.E.K.. válasza #56710400 (#53) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Emulátorral nem csoda, de ha natívan is képes lenne rá akkor már használhatóbb lenne a dolog.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#57) axioma válasza #56710400 (#55) üzenetére


axioma
veterán

Hat nekem egy (jav. ket) noi kez jutott, nem csak az avatarom lany...

[ Szerkesztve ]

(#58) #56710400


#56710400
törölt tag

Mától rendelhető a Gemini 2, ami a Cosmo Communicator nevet kapta, ezen az Indiegogo oldalon.

A Gemini felhasználók visszajelzései alapján javítottak az első generációs modellen, így került bele:
- külső érintőkijelző (2 colos, színes) és hívásfogadás gomb
- billentyűzetvilágítás
- 24 MP külső kamera
- ujjlenyomat-olvasó
- NFC

Sok más paraméter is erősebb lett (6 GB RAM, 128 GB tárhely, Mediatek P70 proci, Android 9.0 Pie). Így néz ki (belül pont olyan, mint a Gemini, csak világítós billentyűzettel):

[ Szerkesztve ]

(#59) #56710400 válasza #56710400 (#58) üzenetére


#56710400
törölt tag

Még 5 napig rendelhető a Cosmo a későbbi 800 USD-s ár helyett 570 USD-ért. Sőt, a Gemini tulajoknak küldtek egy titkos linket, amivel kereken csak 555 USD a Cosmo ára, sőt még azt is garantálják, hogy elsők között postázzák. Ha valaki szeretne venni egyet ennyiért, szívesen segítek (teljesen ingyen), mert én biztosan nem váltok a Geminiről.

(#60) fonixmadar01 válasza #56710400 (#58) üzenetére


fonixmadar01
csendes tag

Jó ez, csak hát fél évet várni elég sok idő. Elvileg június környékén küldenék aki venne 1-et. Ha most lehetne kézhez venni, még jó is lenne.

(#61) #56710400 válasza fonixmadar01 (#60) üzenetére


#56710400
törölt tag

Igen, ezeknek a közösségi finanszírozású projekteknek ez a nagy hátránya, hogy várni kell fél évet... Cserébe viszont olyan terméket kapsz, amit amúgy sehol nem tudsz megvenni a piacon. Ráadásul itt a gyártó (Planet Computers) egy olyan angol cég, amelyik olyan minőségű terméket tett le az asztalra, mint a nagy gyártók, már a Gemini esetében is. Pontosan fél éve használom, és hibátlan!

(#62) fonixmadar01 válasza #56710400 (#61) üzenetére


fonixmadar01
csendes tag

Persze, elhiszem, tényleg jó terméknek tűnik, de amit egyből küldenének Geminit, ott a wifi+4G azért brutális 600 fontos áron, amennyiért most árulják, azért az 217 ezer forint

(#63) #56710400 válasza fonixmadar01 (#62) üzenetére


#56710400
törölt tag

Igen, most a Cosmo van promó áron, de picit azért jobb a helyzet, a Gemini nem 600 GBP, hanem csak 600 USD, azaz kb. 170 e Ft.

(#64) fonixmadar01 válasza #56710400 (#63) üzenetére


fonixmadar01
csendes tag

A planet honlapjából indultam ki:

https://store.planetcom.co.uk/collections/gemini-pda/products/gemini-pda-1

Ott adóval 600 font. Az indiegogo-nál valóban láttam 600 dollárért, mint korábbi hely. De lehet máshol van annyiért. Sajnos a Cosmo még messze van, pedig jónak tűnik.

(#65) #56710400


#56710400
törölt tag

Vettem egy USB-C DVB-T2 tunert a Geminihez, most már tv-t is lehet nézni rajta (offline). Csináltam róla egy kis (angol nyelvű) videót, itt tudjátok megnézni.

(#66) #56710400


#56710400
törölt tag

Frissítettem a cikket, mivel most hétfőn (május 6.) letölthetővé vált a Gemini-re az Oreo (Android 8.1.0). A telepítés leírása itt van, a legegyszerűbb módszer TWRP-ből szimplán installálni az ota.zip fájlt, ami innen tölthető közvetlenül.

(#67) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Szia yaka!

Mi a véleményed a COSMO Communicator -ról? Nagyon érdekelne a véleményed. Meg írtad, hogy segítenél a topic társaknak beszerezni. Áll még ez az ajánlat?

Nekem régebben volt Psion 3C, 5mx PDA -m is. Most, hogy már minden a neten van, mobilról is elérhető, újra érdekessé váltak számomra ezek a kütyük. A billentyűzet megkönnyíti az adatbevitelt. Mobil + PDA (billentyűzettel) + kamera, egészen jól hangzik.

Előre is kösz a választ. :R

(#68) #56710400 válasza FBLLMAG (#67) üzenetére


#56710400
törölt tag

Én továbbra is a Gemini PDA-mat nyúzom, nem vettem COSMO-t, ezért csak másodkézből tudok róla (a Planet PDAs facebook csoport posztjaiból):

- ami jó: javítottak a zsanéron, van bill. világítás,
- ami nem jó: szoftveresen még mindig bug-os, minden frissítés nagy szívás, és időnként a külső kijelző is szarakodik (COver DIsplay, röviden CODI).

Anno minden Gemini tulaj kapott egy Indiegogo-s linket, amelyen olcsóbban meg tudtuk (volna) venni a COSMO-t, de a link lejárt, sőt a COSMO projekt Indiegogo-s oldala is le van zárva (CLOSED). Most már csak a Planet Computers saját weboldalán tudsz COSMO-t venni, a magyar billentyűzetes változat linkje ez:
https://store.planetcom.co.uk/products/cosmo-communicator?variant=29408265732190

Van azóta egy harmadik projektje a cégnek, az ASTRO Slide, az már 5G-s, és előrendelés státuszban van, tehát sokkal olcsóbban rendelhető, csak kérdés, hogy mikor kapod meg. Itt az Indiegogo-s linkje:
https://www.indiegogo.com/projects/astro-slide-5g-transformer#/

(#69) FBLLMAG válasza #56710400 (#68) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ez az ASTRO Slide is érdekes lesz majd. A munkám során fényképznem is kell, telefonálnom is, és persze adatokat megadni (szerver kapcsolat). Néha e-mailt is kell küldenem. Már nem programokat húzunk le az egyes társaságoktól, hanem neten, szerveren keresztül adjuk meg az adatokat, majd lehúzzuk a szeeződéseket, nyomtatványokat. A kárbejelentés is elektronikus. A COVID óta, egyre kevésbé szeretnének találkozni az emberrel. A fizetések is ebbe az irányba haladnak. Az utóbbi időben, elég a kamerának megmutatni a személyi igazolványt, a szerződés automatikusan kitöltődik. PDF, EXCEL, WORLD, stb olvasó, szerkesztő jó ha van. Internet, e-mail elérhető legyen. A billentyűzet megvilágítás is bejön. PC csatlakozás, hogy működik?

Az Astro Slide esetében kicsit tartok a kijelző karcolódástól. A Gemini PDA is tetszik. Kicsit gyengébnek tűnik, meg mobilként használni, hát nem tudom. :U

Jelenleg, átalakítható notebookot (tabletra) + Samsung S20 -ast használok. (Régebben kompakt fényképezőgép is volt nálam.)

Az akku cserélhető?

(#70) #56710400 válasza FBLLMAG (#69) üzenetére


#56710400
törölt tag

PC csatlakozás a Gemini-n sima ügy, szóval gondolom a COSMO-n is az. Az akkucsere megoldható, bár nem olyan egyszerű, mint egy sima cserélhető akkunál, de elvileg csak egy kisebb szalagkábeles csatlakozás a pluszmunka. Csere akku van pl. Ebayen:
https://www.ebay.co.uk/itm/Gemini-Standard-Battery-New-Genuine-4220mAh-Battery-for-Planet-Computers-/283875814619

(#71) FBLLMAG válasza #56710400 (#70) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Most olvasom, hogy a Gemini zsanérja körül probléma van. Hogy zörög. A Cosmo esetében ezt már javították. Olvasom a Astro bemutatását, tesztjeit is. Még mindig nem tudok dönteni. Elég jónak tűnik mindegyik. :U

(#72) #56710400 válasza FBLLMAG (#71) üzenetére


#56710400
törölt tag

A Gemini zsanérja körül több probléma is van. Nemcsak zörög, de törik is a műanyag hüvely, amelybe a fém rugós teleszkóp csatlakozik, főleg a teleszkópok belső oldalán.

Jelenleg én mindenképpen az Astróra fizetnék elő, sokkal komolyabb cucc lesz, mint a Cosmó. Ha félted a kijelzőt, bújtasd tokba :)

(#73) FBLLMAG válasza #56710400 (#72) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R

Érdekel a dolog, de még gondolkodom rajta. Most én is Android 11 -est használok, de nem gondolom, hogy problémám lett volna az Android 10 -essel. Te sem frissítesz. Miért?

Én is szeretem a régebbi lámpáimat (a legújabbak valahogy nem kápráztatnak el)

[ Szerkesztve ]

(#74) #56710400 válasza FBLLMAG (#73) üzenetére


#56710400
törölt tag

Szívesen! :) Ami a frissítést illeti, az eszközre érted, vagy az OS-re? Mindegy, válaszolok mindkettőre:

- eszköz: azért nem váltottam a Geminiről, mert a zsanért leszámítva teljesen elégedett vagyok vele. Kívül körben teljesen fém, azaz kevésbé sérülékeny, mint a Cosmo a CODI-val. Addig nyúzom, amíg a teleszkópok külső oldalán is el nem törik a műanyag hüvely.

- OS: a Geminire csak Android 7 és 8 van. A 7-es sokkal stabilabb, ezért pár hét Android 8 használat után visszatettem rá a 7-est. Egyelőre minden általam használt app tökéletesen elfut rajta, eddig egy olyan biztonsági szoftver volt (DUO Mobile for Android), amit nem dobott fel a Play Store (valszeg minimum Android 8 kell hozzá), úgyhogy azt a céges mobilra tettem fel (lehet amúgy, hogy apk-val a Geminire is felment volna, de nem kísérleteztem).

(#75) FBLLMAG válasza #56710400 (#74) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én is kb így gondolkodom. Nekem az Android 9/10 nagyon elég. A Cosmo esetében a fő kijelző belül van. Az a külső, csak másodlagos. Nem igazán fontos. 2 gomb kívül, a mobilhoz, 24 mpx fényképezőgép, a zsanér kijavítva, stb. Lehet, hogy nekem ez is elég lenne. Az Astro is tetszik, de csak 1 kijelző. A Samsung S20 képeit is mindig le kell butítanom. Túl nagy a felbontás. És a Cosmo memória tárhelye is elégnek tűnik (ráadásul bővíthető). Az Astro tényleg fejlettebb, de erre lenne szükségem? Az 5G még felénk várat magára. Ezért hajlok a Cosmo fele. De lehet, hogy végül Astro lesz belőle. Csak ép ez is valami új. Tartok tőle 1 kicsit. Az a régi Psion 5 mx tetszett. Ahhoz közelebb áll a Cosmo (Gemini). Tényleg, a nyomtatás menne róla? A Psion valamikor régen, nyomdához való kábellel is rendelkezett. Ezt még ezeknél nem láttam. Filmeket lehet rajta lesni. Ez már csak hab lenne a tortán. (A TV -s videódat láttam)

2 db PDA -ra nincs szükségem, de az egyik jó lenne. De hogy melyik. :U

(#76) #56710400 válasza FBLLMAG (#75) üzenetére


#56710400
törölt tag

Az Astro nagy előnye szerintem nem is az 5G, hanem a kijelző képaránya. Geminié és Cosmóé: 18:9-es. Az Astroé: 21:9-es, azaz nincs vastag kihasználatlan terület jobb és bal oldalon.

A nyomtatás wifi-s nyomtatóval már a Geminiről is megy, szóval azzal nem lesz gond :)

(#77) ByKa


ByKa
csendes tag

Sziasztok!
Jól leült a fórum :).
Én rendszeresen használom (heti szinten, de) mindig nálam van. Most amin kísérletezek, az a külső USB-s WiFi kártya használata Kali alatt monitor módban.
Ha valakinek van ezzel tapasztalata, megköszönném, ha jelezné pm-ben akár.

Nagyon szeretem a kis Geminim, mindenki megcsodálja amikor előveszem, és megmutatom a párhuzamosan futtatott OS-eket. Androidból mi a maximum amire frissíthető?

Köszönöm a válaszokat előre is!
ByKa

iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.