Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rosejbli


rosejbli
senior tag

Baromi jól néz ki. Egy töltéssel kb. mennyit bír?

(#2) #56710400 válasza rosejbli (#1) üzenetére


#56710400
törölt tag

Még nem teszteltem, de szerintem 2 napot simán kibír. Fontos, hogy a legújabb (2018. máj. 10) firmware van rajta, régebbi firmware-nél panaszkodtak (a facebook fórumon), hogy még repülős üzemmódban is merül. Na, ezt biztosan megoldották, az enyém semmit nem merül repülős üzemmódban.

(#3) idegen lény


idegen lény
őstag

Mennyibe került?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4) juliabrilke válasza idegen lény (#3) üzenetére


juliabrilke
addikt

[link]

Nos, mondjuk úgy, hogy hobbinak kicsit sok, dolgozni meg nem ezen fogsz.

(#5) idegen lény válasza juliabrilke (#4) üzenetére


idegen lény
őstag

135 ezer forint? :Y Százezerrel olcsóbban vettem használt PS Vitát, és kábé ugyanezt tudja. Illetve azon még játszani is lehet.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#6) Robert07 válasza idegen lény (#5) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, csak arra nem lehet semmit sem felrakni a play store-bol mert nem android fut rajta, es nincs rajta teljes qwerty billentyuzet sem.

Ettol eltekintve tenyleg ugyanaz. :F

Amugy lenyegeben ez egy GPD Pocket Androiddal. Esetleg jobb lett volna, ha a kijelzot kihuzzak teljesen a ket szeleig. Akkor egesz jol lehetne vele egymas mellett ket appot hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#7) idegen lény válasza Robert07 (#6) üzenetére


idegen lény
őstag

Van bármi, amit érdemes föltelepíteni a Play Store-ból?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#8) Robert07 válasza idegen lény (#7) üzenetére


Robert07
aktív tag

Hadd ne kelljen elmagyaraznom, hogy mit erdemes feltelepiteni a play store-bol.

Ez teljesen mas celra keszult, es nem egy vitahoz kell hasonlitani, hanem inkabb egy telefonhoz vagy tablethez, mert inkabb abba a kategoriaba tartozik. A vita peldaul nem kezel kulso kijelzoket vagy OTG eszkozoket.

(#9) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos én siklottam át felette, de ez érintőképernyős? Egyébként mire lehet használni?

(#10) #56710400 válasza icemad (#9) üzenetére


#56710400
törölt tag

Persze, hogy érintőkijelzős :) Hogy mire tudod használni? Mindarra, amit egy 6 colos Android laptop tud, ami fogadni képes USB-n pendrive-ot, egeret (persze bluetooth egérrel is működik), és van rajta HDMI kimenet.

(#11) icemad válasza #56710400 (#10) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi. Akkor nem én vagyok a célcsoport...

(#12) idegen lény válasza #56710400 (#10) üzenetére


idegen lény
őstag

"Android laptop"? Még sosem hallottam ilyenről. Van androidos tévéokosítóm, de azt sem szerettem. Túl sok hiányossága volt, és túl sok gond volt vele, amíg működött.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#13) #56710400 válasza idegen lény (#12) üzenetére


#56710400
törölt tag

Pedig már 2013 óta van piacon androidos laptop: https://pcworld.hu/hardver/androidos-laptop-a-lenovotol-140339.html

Ami pedig az androidos tv-okosítót illeti, nekem is van egy Tanix TX2, 2GB RAM, 16 GB ROM. Hibátlanul működik (az 1GB RAM/8GB ROM verziók tényleg belassultak néha).

(#14) idegen lény válasza #56710400 (#13) üzenetére


idegen lény
őstag

Valóban, de nem tudom, kinek készülnek ezek.

Ha csak a belassulás lett volna a probléma... Inkább vettem egy használt laptopot, mert meguntam a nyűgjeit. Még Android 4.4 van rajta: [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#15) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Részemről kár hogy szétnyithatós és nem csúsztatós kivitel mint amilyen az Xperia Mini Pro volt, de gondolom ez szűkebb réteget célzott meg szóval... :(

(#16) #56710400 válasza KISDUCK (#15) üzenetére


#56710400
törölt tag

Mindkettőnek (a szétnyitásnak és a szétcsúszásnak) vannak előnyei és hátrányai. Tudom, miről beszélek, ha megnézed a kis írásom végét, láthatod, hogy Nokia E7-tel kezdtem, aztán Motorola Droid 4 jött, aztán Blackberry Priv, mindegyik szétcsúszós. A jó ezekben, hogy mindig látod a képernyőt, szétnyitás nélkül is tudod, ki hív.

Ellenben a billentyűzet hasznos felülete / teló szélessége arány a slider telókon max. 45%:
- Nokia E7-en: 25 mm / 62 mm = 40%
- Motorola Droid 4-en: 30 mm / 67 mm = 45%
- Blackberry Priv: 27 mm/ 147 mm = 18%

A szétnyitható Geminin a billentyűzet hasznos felülete a teló szélességéhez képest közel 100%. Hogy értsd, miről beszélek:

(#17) KISDUCK válasza #56710400 (#16) üzenetére


KISDUCK
addikt

Értem, hogy miről beszélsz, de ha arányokba annyi hely lenne a billentyűzetnél mint a mini pro-nál (kb. 60%), akkor az is bőven jó lenne részemről. Ekkora méretek mellett minden ráférne ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#18) #56710400 válasza KISDUCK (#17) üzenetére


#56710400
törölt tag

Arányokat tekintve az Xperia Mini Pro veri ugyan az E7-et és a Droid 4-et, de még így is csak 50% (megmértem a piros és zöld vonalakat):

(#19) KISDUCK válasza #56710400 (#18) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én meg vonalzóztam: 53mm teljes szélesség és 31mm kijelző alatti terület és ez így 58%-ot kiad. Maga a billentyűzet csak 25mm magas és így csak 47%-os a használt terület, de nem is ezek a számok a lényegesek. Én csak azt sajnálom hogy nincs csúszkás kivitel, mert azon már én is elgondolkodnék, hogy megvegyem-e.

(#20) #56710400 válasza KISDUCK (#19) üzenetére


#56710400
törölt tag

Csuszkában most talán a legjobb egy Moto Z telefon a hozzá tartozó Keyboard Moddal, 100 USD csak a bill., ráadásul nem magyar ékezetes: https://thegadgetflow.com/portfolio/moto-z-keyboard-mod/

(#21) quailstorm válasza #56710400 (#20) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Inkább megvárom, míg lesz valaki olyan lelkes, mint a Geminivel.

EPOC időkben frankó volt ez a kinyithatós design, de így, hogy nem hátrahajtható, így elég rossz. Lényegében nem tudod a telefont csak érintős telefonnak használni, amit bármely slidernél meg igen. Innentől bukta az egész.

Pedig ha valaki, én aztán nagyon szeretnék már N900-nak utódot. Érintős telóimat alig használom, idegesít, lassú, buta bevitel.

Amúgy két hüvelykujjhoz nem kell ekkora billentyű szerintem. N900 úgy volt jó, ahogy volt csak elavult.

[ Szerkesztve ]

(#22) #56710400 válasza quailstorm (#21) üzenetére


#56710400
törölt tag

Annak idején én is vacilláltam a Nokia N900 és a Nokia E7 között, de végül az E7 nyert. Imádtam a billentyűzetét, és nagyon boldog voltam vele egészen addig, amíg a Symbian felhagyott a Skype és a Messenger támogatásával.

(#23) quailstorm válasza #56710400 (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fordítva, a két app hagyott fel a Symbian támogatásával, a Symbian csak egy OS.

Maemon mai napig mennek ezek amúgy. Bár én most nem használok N900-at, meg nagyon telefont se ha nem muszáj.

Ami biztos, hogy oldalt slider fektetett qwertys telefonra várok évek óta és nincs...
Álló slideres van, de nem érdekel, meg ez a kinyithatós is csak akkor érdekelne, ha a gombsort a hátlapra lehetne hajtani.

(#24) #56710400 válasza quailstorm (#23) üzenetére


#56710400
törölt tag

Az "évek óta várok rá" érzés ismerős. Szerencsére én igazából pont olyan oldal-billentyűzetre vágytam, amely kis szögben felhajlik (laptopszerűen), nekem ebből a szempontból az E7 volt az etalon. Erre a mostani MWC-n kijött a Moto Z telókhoz a Keyboard Mod, meg kijött a Gemini. A magyar ékezetes karakterek miatt döntöttem az utóbbi mellett, 6. napja nyúzom, egyelőre felhőtlen a szerelem :B

(#25) Somatom válasza #56710400 (#24) üzenetére


Somatom
veterán

A Magyar ékezeteket ezen is csak gombkombinációval tudod használni. Ez a Moto Mod esetén is lehetséges, max. nincs odanyomtatva. External Keyboard Helper pro. Olyan kiosztást remapolhatsz magadnak, amilyet akarsz, és Androidos műveletekhez is rendelhetsz gyorsgombot (vagy gombkombinációt). Nekem Z -s Motom van, tehát elvileg használhatnám hozzá a Modot. Csak az a bibi az integrált billentyűzettel, hogy HDMI out esetén nem praktikus (meg az, hogy vagy bill. Mod, vagy HDMI Mod, a kettő együtt nem megy). Én inkább a telót a megjelenítő mellé teszem és bluetooth egeret és bill. -t használok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) #56710400 válasza Somatom (#25) üzenetére


#56710400
törölt tag

Először is gratula a Moto Z-hez, nagyon jó kis telefon az :) A HDMI Mod alatt a Slimport adaptert érted?

Ami a key remappingot illeti, a saját Motorola Droid 4-emen én is megcsináltam, nem az External Keyboard Helper Pro-val, hanem a .kcm és .kl fájlok átírásával. Tettem is fel leírást róla az XDA-ra.

Visszatérve a Geminire, akkor megint itt a pont, mert ezen egyszerre van HDMI és billentyűzet (és bluetooth-on vagy a másik USB-C porton egér, stb.).

(#27) Somatom válasza #56710400 (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Nem egészen. A Slimport adapter kevés, mert magában a telóban nem támogatott a kimenet. Kell hozzá az MDK (Mod Development Kit is.

Sztem ezen semmiképpen sem jó a bill. Mivel nem teljes, ezért tartós gépeléshez nem praktikus. Ha viszont BT bevitelt használunk, akkor minek az integrált? Kompromisszumos pötyögéshez jó egy kicsúsztatható is, ami nem csorbítja a telefonos használatot. Ezt hogyan tudod telóként használni? Hogy tartod a füledhez? Jó, tudom, Huawei Talkband. De, egy telónál akkor sem látom értelmét ennek a laptopos megoldásnak. Sztem jobb egy ilyen kinyitható bill. (bár, nekem egy Rapoo van a telóhoz).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) #56710400 válasza Somatom (#27) üzenetére


#56710400
törölt tag

A Nokia E7-en is billentyűkombóval jöttek elő az ékezetes karakterek, de nagyon hamar megszoktam, és piszok gyorsan tudtam 2 hüvelykujjal gépelni vele! Ugyanezt a Gemini is tudja, sőt asztalra téve akár 4 ujjal is babrálható (ld. Mr. Mobile tesztvideóján 0:40-től)

Telóként pedig tökéletesen lehet használni! Sőt, ahogy írtam a kis cikkben, fejjel lefelé is a füledhez teheted, mert alul is, felül is van mikrofon is, hangszóró is (ld. Mr. Mobile tesztvideóján 1:20-tól). Kinyitva is, becsukva is kiválóan lehet beszélni rajta, a trükkökről részletes leírás itt.

Ami pedig a külső billentyűzetet illeti, macerás állandóan magaddal hordanod - ez meg mindig ott van a zsebedben :)

(#29) icemad válasza #56710400 (#28) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Régebben én is használtam billentyűzetes telefonokat, még umpct is, de a mai világban százszor gyorsabban beírok egy szöveget mondjuk SwiftKey-el, mint a fizikai billentyűzettel. Szóval ez a koncepció már nem életképes. (szerintem.)

(#30) Somatom válasza #56710400 (#28) üzenetére


Somatom
veterán

Mi abban a macerás? Egyik esetben egy vastagabb kütyüt teszel a zsebedbe, a másik esetben két vékonyat. Az egy vastagabbat akkor is vinned kell, ha nincs szükséged a billentyűzetre. Egyébként a billentyűzetnek van háttérvilágítása?

Icemad:
A fizikai billentyűzetnek nem feltétlenül a gyorsaság a legnagyobb előnye. Inkább az, hogy az amúgy is kicsi kijelzőből nem foglal el helyet a virtuális billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) quailstorm válasza Somatom (#30) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Meg az érzet, elkülönülnek a gombok, nehezebb félreütni. Én soha nem tudtam rendesen gépelni érintőn, egyedül a BlackBerry billentyűzet megy úgy ahogy, szerencsére mire az OS 10 meghalt, lett droidra is.
N900-on viszont rengeteget írtam.

(#32) #56710400


#56710400
törölt tag

@ icemad: a swiftkey tényleg gyors, de kitakarja a képernyőd felét-kétharmadát, ez engem zavar.
@ Somatom: vonaton pl. hogyan gépelnél külső billentyűvel? Ami a háttérvilágítást illeti, az nincs a Gemini billentyűzetén, ezt én úgy oldottam meg, hogy picit magam felé billentettem a kijelzőt, máris tökéletesen láttam minden karaktert.

(#33) Somatom válasza #56710400 (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Ezer éve nem vonatoztam, de rémlik valami kis asztalka az ablaknál. Oda kiraknám a telót (ahogy a linkelt képemen látod, a bill meg kézben, vagy ölben. Vagy, büfékocsi. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) #56710400 válasza rosejbli (#1) üzenetére


#56710400
törölt tag

Ma reggelre született meg, mennyit bír a 4220 mAh telep: 3 napot és 3 órát bírt nekem, pedig még a mézeshetek időszakot éljük, értsd: okkal - ok nélkül fogdozom és nyomkodom :B

(#35) Venemo


Venemo
tag

Sziasztok!
Nekem is van egy Gemini, még októberben találtam rá a kampányra. Úgyszintén az N900-as utóérzés miatt választottam. Szerintem a billentyűzet megszokható két hüvelykujjas gépeléshez is akár. Épp megfelelő méretű ehhez, ha kicsit nagyobb lenne, akkor már nem lehetne így kényelmesen fogni.

Ami az árát illeti, amin egyik kommentező megdöbbent: igen, ez ennyi, de nem drágább, mint bármelyik androidos csoda. Miért ennyi? Mert kis tételben gyártják, van benne mozgó alkatrész, emiatt macerásabb is összeszerelni, stb. Hogy kinek "ér ennyit", az persze személyes dolog, nyilván akit hidegen hagy a billentyűzet kialakítás és inkább valami mainstream dolgot használ, lelke rajta.

Én a magam részéről utálok érintőképernyőn gépelni. Viszont a "nagyok" nem gyártanak már fizikai billentyűs telefonokat. Valószínűleg nem éri meg nekik, mert nem tudnának vele annyi profitot termelni, mint ammennyit a következő Galaxy hozna. Valóban nekem is szimpibb lenne egy slide-out változat, de hát ez van... igen, a Moto modot én is láttam, az nem győzött meg. Nem jelent meg még akkor, amikor a Geminit választottam, és kétségesnek is tűnt.

Plusz, a Gemini bootloadere nyílt, ami azt jelenti, hogy tetszőleges oprendszert rakhatsz rá különösebb hekkelés nélkül. Előbb-utóbb lesz rá Sailfish OS is. Nem tudom, hogy a Moto-n ez mennyire lehetséges.

(#36) Somatom válasza Venemo (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Engem is érdekelnek az ilyen kütyük, figyelem a piacot. Itt az előny sztem a beépített, GSM kompatibilis 4G modem. A többinél ez általában hiányzik, tehát azok mellé kell teló is.

Viszont, ez egy MTK -s ARM eszköz, amire nem olyan egyszerű más OS -t portolni úgy, hogy működjenek vele a hardverelemek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) Venemo válasza Somatom (#36) üzenetére


Venemo
tag

Viszont, ez egy MTK -s ARM eszköz, amire nem olyan egyszerű más OS -t portolni úgy, hogy működjenek vele a hardverelemek.

Eddig elérhető rá a Sailfish OS és a Debian, mind a kettő tech preview egyelőre. Általában a fő probléma az ilyeneknél a grafikus chip és a modem. Amennyire láttam, ezeket sikerült mindkét alternatív oprendszeren működésre bírni. :)

(#38) Somatom válasza Venemo (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Néztem most egy pár videót (köztük azt a 40 perces interjút). De, ezek csak bemutatók. Remélem, lesz olyan, amiben valóban működésre bírják mondjuk az Ubit. Kíváncsi lennék egy Linuxos Kodi működésére HDMI kimeneten.

Addig meg csinálok magamnak mini laptopot. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) #56710400 válasza Somatom (#38) üzenetére


#56710400
törölt tag

Mi a különbség a Linuxos KODI és az Androidos KODI (17.6) között? Ha az utóbbi is érdekel, szívesen letesztelem neked a Geminin.

Mini laptop, huhh... Amúgy egész jól indult a videó, de amikor a végén rátette a bluetooth billentyűzetet a letakart alsó részre, az brutálgagyi volt :W

[ Szerkesztve ]

(#40) rosejbli válasza #56710400 (#34) üzenetére


rosejbli
senior tag

Az nem semmi!

(#41) Somatom válasza #56710400 (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Androidos Kodim van a telómon és a PC -men is.
Automatikus kadenciahelyesség, 5.1 -es kimenet (nem passtrough), és néhány egyéb beállítás hiányos Android alatt. Meg, a hardveres dekódolást is érdemes lenne megnézni Linux alatt. AML -en összehozták, de ez MTK.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) #56710400


#56710400
törölt tag

Ma érkezett meg az USB-C apa -> USB 3.0 anya átalakítóm, egy Gembird A-USB3-CMAF-01:

Mindkét oldali USB-C porton működik.

(#43) Fiery


Fiery
veterán

Nagyon jo iras volt, koszonom! :R Mar en is rendeltem egyet (az csak WiFi-s lesz), de me'g nem erkezett meg. Kivancsi leszek a Sailfish OS 3.0-ra, leginkabb amiatt rendeltem a keszuleket. De ha dual-boot-tal lehet Android + SFOS-t vagy esetleg Android + SFOS + Linuxot is hasznalni rajta, az lesz az igazi "kanaan" :))

[ Szerkesztve ]

(#44) Somatom válasza Fiery (#43) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet. A 40 perces interjúban konkrétan látható, ahogy az ember átbootol Salfish -ről, Androidra. Az oldalsó gombot kell megnyomni az OS váltáshoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) #56710400 válasza rosejbli (#40) üzenetére


#56710400
törölt tag

Leteszteltem az aksit normál használat mellett is, 5 napig bírta:

Rootolt ROM, minden felesleges alkalmazás törölve vagy letiltva, éjszakánként repülőgépes módban volt. Az 5 nap alatt nem volt szükség GPS-re és Bluetooth-ra, de ami folyamatosan ment, az a Gmail, a Messenger Lite és a normál Facebook app szinkronizálása LTE-n. Sok e-mailezés volt, sok telefon, normál web böngészés, kevés SMS.

7%-nál gyorstöltőre téve azt írja, picit több mint 1 óra a teljes feltöltés.

(#46) rosejbli válasza #56710400 (#45) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ez nagyon baráti, de hogy tölti fel innen 1 óra alatt. Miféle qc van ebben?

Jól emlékszem, hogy 4000mah az akksi?

(#47) #56710400 válasza rosejbli (#46) üzenetére


#56710400
törölt tag

A qc-ről nem tudok semmit. Az aksi 4220 mAh.

(#48) #56710400


#56710400
törölt tag

Még egy érdekesség: törtem a fejem, mivel lehetne megoldani (okosóra és okos-karkötő nélkül), hogy becsukott kijelzőnél is lehessen tudni, ki hív. A megoldás pl. a Call Toolbox Pro alkalmazás. Az alábbi beállítással csengőhang közben a magyar Google szövegfelolvasó bemondja a hívó nevét (érdemes beállítani, hogy bemondás közben némítsa le a csengőhangot):

(#49) Somatom válasza #56710400 (#48) üzenetére


Somatom
veterán

E-Robot, Macrodroid, Tasker.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) axioma válasza #56710400 (#16) üzenetére


axioma
veterán

En ezt nem latom, miert jo. Marmint hogy nagy legyen a bill. magassaga (szelesseg kihasznalas). A Mile2-n is eleg volt a hely gepelni, sokkal inkabb szamit a szelesseg, mint a magassag bill-nel (sztem), a droid4 a szambill sorral mar kb. a max, amit varnek ebben a kategoriaban. En droid4 oldaltcsuszka mobilt varnek, ketujjas gepelesre.
Ami viszont kerdes: ez a Gemini most csak asztalon vagy kezben is megall kinyitva? Latom hogy alul van a kinyilaskor az a mozdulo fedelresz, de le kell tamasztani vagy a levegoben is fix? Nagyon ugy tunik hogy a bill arra optimalizal, hogy 10 ujjal is gepelhess. Az viszont a specko bill.komb. ekezetesekkel kevesbe jo (nem is ertem, miert nem a mile+anysoft modszer, a taavirati stiilus terjed el, azt en szerettem es gyorsan lehetett gepelni vele).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.