Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rosejbli


rosejbli
senior tag

Baromi jól néz ki. Egy töltéssel kb. mennyit bír?

(#2) #56710400 válasza rosejbli (#1) üzenetére


#56710400
törölt tag

Még nem teszteltem, de szerintem 2 napot simán kibír. Fontos, hogy a legújabb (2018. máj. 10) firmware van rajta, régebbi firmware-nél panaszkodtak (a facebook fórumon), hogy még repülős üzemmódban is merül. Na, ezt biztosan megoldották, az enyém semmit nem merül repülős üzemmódban.

(#3) idegen lény


idegen lény
őstag

Mennyibe került?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#4) juliabrilke válasza idegen lény (#3) üzenetére


juliabrilke
addikt

[link]

Nos, mondjuk úgy, hogy hobbinak kicsit sok, dolgozni meg nem ezen fogsz.

(#5) idegen lény válasza juliabrilke (#4) üzenetére


idegen lény
őstag

135 ezer forint? :Y Százezerrel olcsóbban vettem használt PS Vitát, és kábé ugyanezt tudja. Illetve azon még játszani is lehet.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#6) Robert07 válasza idegen lény (#5) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, csak arra nem lehet semmit sem felrakni a play store-bol mert nem android fut rajta, es nincs rajta teljes qwerty billentyuzet sem.

Ettol eltekintve tenyleg ugyanaz. :F

Amugy lenyegeben ez egy GPD Pocket Androiddal. Esetleg jobb lett volna, ha a kijelzot kihuzzak teljesen a ket szeleig. Akkor egesz jol lehetne vele egymas mellett ket appot hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#7) idegen lény válasza Robert07 (#6) üzenetére


idegen lény
őstag

Van bármi, amit érdemes föltelepíteni a Play Store-ból?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#8) Robert07 válasza idegen lény (#7) üzenetére


Robert07
aktív tag

Hadd ne kelljen elmagyaraznom, hogy mit erdemes feltelepiteni a play store-bol.

Ez teljesen mas celra keszult, es nem egy vitahoz kell hasonlitani, hanem inkabb egy telefonhoz vagy tablethez, mert inkabb abba a kategoriaba tartozik. A vita peldaul nem kezel kulso kijelzoket vagy OTG eszkozoket.

(#9) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos én siklottam át felette, de ez érintőképernyős? Egyébként mire lehet használni?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#10) #56710400 válasza icemad (#9) üzenetére


#56710400
törölt tag

Persze, hogy érintőkijelzős :) Hogy mire tudod használni? Mindarra, amit egy 6 colos Android laptop tud, ami fogadni képes USB-n pendrive-ot, egeret (persze bluetooth egérrel is működik), és van rajta HDMI kimenet.

(#11) icemad válasza #56710400 (#10) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi. Akkor nem én vagyok a célcsoport...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12) idegen lény válasza #56710400 (#10) üzenetére


idegen lény
őstag

"Android laptop"? Még sosem hallottam ilyenről. Van androidos tévéokosítóm, de azt sem szerettem. Túl sok hiányossága volt, és túl sok gond volt vele, amíg működött.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#13) #56710400 válasza idegen lény (#12) üzenetére


#56710400
törölt tag

Pedig már 2013 óta van piacon androidos laptop: https://pcworld.hu/hardver/androidos-laptop-a-lenovotol-140339.html

Ami pedig az androidos tv-okosítót illeti, nekem is van egy Tanix TX2, 2GB RAM, 16 GB ROM. Hibátlanul működik (az 1GB RAM/8GB ROM verziók tényleg belassultak néha).

(#14) idegen lény válasza #56710400 (#13) üzenetére


idegen lény
őstag

Valóban, de nem tudom, kinek készülnek ezek.

Ha csak a belassulás lett volna a probléma... Inkább vettem egy használt laptopot, mert meguntam a nyűgjeit. Még Android 4.4 van rajta: [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#15) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Részemről kár hogy szétnyithatós és nem csúsztatós kivitel mint amilyen az Xperia Mini Pro volt, de gondolom ez szűkebb réteget célzott meg szóval... :(

(#16) #56710400 válasza KISDUCK (#15) üzenetére


#56710400
törölt tag

Mindkettőnek (a szétnyitásnak és a szétcsúszásnak) vannak előnyei és hátrányai. Tudom, miről beszélek, ha megnézed a kis írásom végét, láthatod, hogy Nokia E7-tel kezdtem, aztán Motorola Droid 4 jött, aztán Blackberry Priv, mindegyik szétcsúszós. A jó ezekben, hogy mindig látod a képernyőt, szétnyitás nélkül is tudod, ki hív.

Ellenben a billentyűzet hasznos felülete / teló szélessége arány a slider telókon max. 45%:
- Nokia E7-en: 25 mm / 62 mm = 40%
- Motorola Droid 4-en: 30 mm / 67 mm = 45%
- Blackberry Priv: 27 mm/ 147 mm = 18%

A szétnyitható Geminin a billentyűzet hasznos felülete a teló szélességéhez képest közel 100%. Hogy értsd, miről beszélek:

(#17) KISDUCK válasza #56710400 (#16) üzenetére


KISDUCK
addikt

Értem, hogy miről beszélsz, de ha arányokba annyi hely lenne a billentyűzetnél mint a mini pro-nál (kb. 60%), akkor az is bőven jó lenne részemről. Ekkora méretek mellett minden ráférne ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#18) #56710400 válasza KISDUCK (#17) üzenetére


#56710400
törölt tag

Arányokat tekintve az Xperia Mini Pro veri ugyan az E7-et és a Droid 4-et, de még így is csak 50% (megmértem a piros és zöld vonalakat):

(#19) KISDUCK válasza #56710400 (#18) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én meg vonalzóztam: 53mm teljes szélesség és 31mm kijelző alatti terület és ez így 58%-ot kiad. Maga a billentyűzet csak 25mm magas és így csak 47%-os a használt terület, de nem is ezek a számok a lényegesek. Én csak azt sajnálom hogy nincs csúszkás kivitel, mert azon már én is elgondolkodnék, hogy megvegyem-e.

(#20) #56710400 válasza KISDUCK (#19) üzenetére


#56710400
törölt tag

Csuszkában most talán a legjobb egy Moto Z telefon a hozzá tartozó Keyboard Moddal, 100 USD csak a bill., ráadásul nem magyar ékezetes: https://thegadgetflow.com/portfolio/moto-z-keyboard-mod/

(#21) quailstorm válasza #56710400 (#20) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Inkább megvárom, míg lesz valaki olyan lelkes, mint a Geminivel.

EPOC időkben frankó volt ez a kinyithatós design, de így, hogy nem hátrahajtható, így elég rossz. Lényegében nem tudod a telefont csak érintős telefonnak használni, amit bármely slidernél meg igen. Innentől bukta az egész.

Pedig ha valaki, én aztán nagyon szeretnék már N900-nak utódot. Érintős telóimat alig használom, idegesít, lassú, buta bevitel.

Amúgy két hüvelykujjhoz nem kell ekkora billentyű szerintem. N900 úgy volt jó, ahogy volt csak elavult.

[ Szerkesztve ]

(#22) #56710400 válasza quailstorm (#21) üzenetére


#56710400
törölt tag

Annak idején én is vacilláltam a Nokia N900 és a Nokia E7 között, de végül az E7 nyert. Imádtam a billentyűzetét, és nagyon boldog voltam vele egészen addig, amíg a Symbian felhagyott a Skype és a Messenger támogatásával.

(#23) quailstorm válasza #56710400 (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fordítva, a két app hagyott fel a Symbian támogatásával, a Symbian csak egy OS.

Maemon mai napig mennek ezek amúgy. Bár én most nem használok N900-at, meg nagyon telefont se ha nem muszáj.

Ami biztos, hogy oldalt slider fektetett qwertys telefonra várok évek óta és nincs...
Álló slideres van, de nem érdekel, meg ez a kinyithatós is csak akkor érdekelne, ha a gombsort a hátlapra lehetne hajtani.

(#24) #56710400 válasza quailstorm (#23) üzenetére


#56710400
törölt tag

Az "évek óta várok rá" érzés ismerős. Szerencsére én igazából pont olyan oldal-billentyűzetre vágytam, amely kis szögben felhajlik (laptopszerűen), nekem ebből a szempontból az E7 volt az etalon. Erre a mostani MWC-n kijött a Moto Z telókhoz a Keyboard Mod, meg kijött a Gemini. A magyar ékezetes karakterek miatt döntöttem az utóbbi mellett, 6. napja nyúzom, egyelőre felhőtlen a szerelem :B

(#25) Somatom válasza #56710400 (#24) üzenetére


Somatom
veterán

A Magyar ékezeteket ezen is csak gombkombinációval tudod használni. Ez a Moto Mod esetén is lehetséges, max. nincs odanyomtatva. External Keyboard Helper pro. Olyan kiosztást remapolhatsz magadnak, amilyet akarsz, és Androidos műveletekhez is rendelhetsz gyorsgombot (vagy gombkombinációt). Nekem Z -s Motom van, tehát elvileg használhatnám hozzá a Modot. Csak az a bibi az integrált billentyűzettel, hogy HDMI out esetén nem praktikus (meg az, hogy vagy bill. Mod, vagy HDMI Mod, a kettő együtt nem megy). Én inkább a telót a megjelenítő mellé teszem és bluetooth egeret és bill. -t használok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) #56710400 válasza Somatom (#25) üzenetére


#56710400
törölt tag

Először is gratula a Moto Z-hez, nagyon jó kis telefon az :) A HDMI Mod alatt a Slimport adaptert érted?

Ami a key remappingot illeti, a saját Motorola Droid 4-emen én is megcsináltam, nem az External Keyboard Helper Pro-val, hanem a .kcm és .kl fájlok átírásával. Tettem is fel leírást róla az XDA-ra.

Visszatérve a Geminire, akkor megint itt a pont, mert ezen egyszerre van HDMI és billentyűzet (és bluetooth-on vagy a másik USB-C porton egér, stb.).

(#27) Somatom válasza #56710400 (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Nem egészen. A Slimport adapter kevés, mert magában a telóban nem támogatott a kimenet. Kell hozzá az MDK (Mod Development Kit is.

Sztem ezen semmiképpen sem jó a bill. Mivel nem teljes, ezért tartós gépeléshez nem praktikus. Ha viszont BT bevitelt használunk, akkor minek az integrált? Kompromisszumos pötyögéshez jó egy kicsúsztatható is, ami nem csorbítja a telefonos használatot. Ezt hogyan tudod telóként használni? Hogy tartod a füledhez? Jó, tudom, Huawei Talkband. De, egy telónál akkor sem látom értelmét ennek a laptopos megoldásnak. Sztem jobb egy ilyen kinyitható bill. (bár, nekem egy Rapoo van a telóhoz).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) #56710400 válasza Somatom (#27) üzenetére


#56710400
törölt tag

A Nokia E7-en is billentyűkombóval jöttek elő az ékezetes karakterek, de nagyon hamar megszoktam, és piszok gyorsan tudtam 2 hüvelykujjal gépelni vele! Ugyanezt a Gemini is tudja, sőt asztalra téve akár 4 ujjal is babrálható (ld. Mr. Mobile tesztvideóján 0:40-től)

Telóként pedig tökéletesen lehet használni! Sőt, ahogy írtam a kis cikkben, fejjel lefelé is a füledhez teheted, mert alul is, felül is van mikrofon is, hangszóró is (ld. Mr. Mobile tesztvideóján 1:20-tól). Kinyitva is, becsukva is kiválóan lehet beszélni rajta, a trükkökről részletes leírás itt.

Ami pedig a külső billentyűzetet illeti, macerás állandóan magaddal hordanod - ez meg mindig ott van a zsebedben :)

(#29) icemad válasza #56710400 (#28) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Régebben én is használtam billentyűzetes telefonokat, még umpct is, de a mai világban százszor gyorsabban beírok egy szöveget mondjuk SwiftKey-el, mint a fizikai billentyűzettel. Szóval ez a koncepció már nem életképes. (szerintem.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#30) Somatom válasza #56710400 (#28) üzenetére


Somatom
veterán

Mi abban a macerás? Egyik esetben egy vastagabb kütyüt teszel a zsebedbe, a másik esetben két vékonyat. Az egy vastagabbat akkor is vinned kell, ha nincs szükséged a billentyűzetre. Egyébként a billentyűzetnek van háttérvilágítása?

Icemad:
A fizikai billentyűzetnek nem feltétlenül a gyorsaság a legnagyobb előnye. Inkább az, hogy az amúgy is kicsi kijelzőből nem foglal el helyet a virtuális billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) quailstorm válasza Somatom (#30) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Meg az érzet, elkülönülnek a gombok, nehezebb félreütni. Én soha nem tudtam rendesen gépelni érintőn, egyedül a BlackBerry billentyűzet megy úgy ahogy, szerencsére mire az OS 10 meghalt, lett droidra is.
N900-on viszont rengeteget írtam.

(#32) #56710400


#56710400
törölt tag

@ icemad: a swiftkey tényleg gyors, de kitakarja a képernyőd felét-kétharmadát, ez engem zavar.
@ Somatom: vonaton pl. hogyan gépelnél külső billentyűvel? Ami a háttérvilágítást illeti, az nincs a Gemini billentyűzetén, ezt én úgy oldottam meg, hogy picit magam felé billentettem a kijelzőt, máris tökéletesen láttam minden karaktert.

(#33) Somatom válasza #56710400 (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Ezer éve nem vonatoztam, de rémlik valami kis asztalka az ablaknál. Oda kiraknám a telót (ahogy a linkelt képemen látod, a bill meg kézben, vagy ölben. Vagy, büfékocsi. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) #56710400 válasza rosejbli (#1) üzenetére


#56710400
törölt tag

Ma reggelre született meg, mennyit bír a 4220 mAh telep: 3 napot és 3 órát bírt nekem, pedig még a mézeshetek időszakot éljük, értsd: okkal - ok nélkül fogdozom és nyomkodom :B

(#35) Venemo


Venemo
tag

Sziasztok!
Nekem is van egy Gemini, még októberben találtam rá a kampányra. Úgyszintén az N900-as utóérzés miatt választottam. Szerintem a billentyűzet megszokható két hüvelykujjas gépeléshez is akár. Épp megfelelő méretű ehhez, ha kicsit nagyobb lenne, akkor már nem lehetne így kényelmesen fogni.

Ami az árát illeti, amin egyik kommentező megdöbbent: igen, ez ennyi, de nem drágább, mint bármelyik androidos csoda. Miért ennyi? Mert kis tételben gyártják, van benne mozgó alkatrész, emiatt macerásabb is összeszerelni, stb. Hogy kinek "ér ennyit", az persze személyes dolog, nyilván akit hidegen hagy a billentyűzet kialakítás és inkább valami mainstream dolgot használ, lelke rajta.

Én a magam részéről utálok érintőképernyőn gépelni. Viszont a "nagyok" nem gyártanak már fizikai billentyűs telefonokat. Valószínűleg nem éri meg nekik, mert nem tudnának vele annyi profitot termelni, mint ammennyit a következő Galaxy hozna. Valóban nekem is szimpibb lenne egy slide-out változat, de hát ez van... igen, a Moto modot én is láttam, az nem győzött meg. Nem jelent meg még akkor, amikor a Geminit választottam, és kétségesnek is tűnt.

Plusz, a Gemini bootloadere nyílt, ami azt jelenti, hogy tetszőleges oprendszert rakhatsz rá különösebb hekkelés nélkül. Előbb-utóbb lesz rá Sailfish OS is. Nem tudom, hogy a Moto-n ez mennyire lehetséges.

(#36) Somatom válasza Venemo (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Engem is érdekelnek az ilyen kütyük, figyelem a piacot. Itt az előny sztem a beépített, GSM kompatibilis 4G modem. A többinél ez általában hiányzik, tehát azok mellé kell teló is.

Viszont, ez egy MTK -s ARM eszköz, amire nem olyan egyszerű más OS -t portolni úgy, hogy működjenek vele a hardverelemek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#37) Venemo válasza Somatom (#36) üzenetére


Venemo
tag

Viszont, ez egy MTK -s ARM eszköz, amire nem olyan egyszerű más OS -t portolni úgy, hogy működjenek vele a hardverelemek.

Eddig elérhető rá a Sailfish OS és a Debian, mind a kettő tech preview egyelőre. Általában a fő probléma az ilyeneknél a grafikus chip és a modem. Amennyire láttam, ezeket sikerült mindkét alternatív oprendszeren működésre bírni. :)

(#38) Somatom válasza Venemo (#37) üzenetére


Somatom
veterán

Néztem most egy pár videót (köztük azt a 40 perces interjút). De, ezek csak bemutatók. Remélem, lesz olyan, amiben valóban működésre bírják mondjuk az Ubit. Kíváncsi lennék egy Linuxos Kodi működésére HDMI kimeneten.

Addig meg csinálok magamnak mini laptopot. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#39) #56710400 válasza Somatom (#38) üzenetére


#56710400
törölt tag

Mi a különbség a Linuxos KODI és az Androidos KODI (17.6) között? Ha az utóbbi is érdekel, szívesen letesztelem neked a Geminin.

Mini laptop, huhh... Amúgy egész jól indult a videó, de amikor a végén rátette a bluetooth billentyűzetet a letakart alsó részre, az brutálgagyi volt :W

[ Szerkesztve ]

(#40) rosejbli válasza #56710400 (#34) üzenetére


rosejbli
senior tag

Az nem semmi!

(#41) Somatom válasza #56710400 (#39) üzenetére


Somatom
veterán

Androidos Kodim van a telómon és a PC -men is.
Automatikus kadenciahelyesség, 5.1 -es kimenet (nem passtrough), és néhány egyéb beállítás hiányos Android alatt. Meg, a hardveres dekódolást is érdemes lenne megnézni Linux alatt. AML -en összehozták, de ez MTK.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) #56710400


#56710400
törölt tag

Ma érkezett meg az USB-C apa -> USB 3.0 anya átalakítóm, egy Gembird A-USB3-CMAF-01:

Mindkét oldali USB-C porton működik.

(#43) Fiery


Fiery
veterán

Nagyon jo iras volt, koszonom! :R Mar en is rendeltem egyet (az csak WiFi-s lesz), de me'g nem erkezett meg. Kivancsi leszek a Sailfish OS 3.0-ra, leginkabb amiatt rendeltem a keszuleket. De ha dual-boot-tal lehet Android + SFOS-t vagy esetleg Android + SFOS + Linuxot is hasznalni rajta, az lesz az igazi "kanaan" :))

[ Szerkesztve ]

(#44) Somatom válasza Fiery (#43) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet. A 40 perces interjúban konkrétan látható, ahogy az ember átbootol Salfish -ről, Androidra. Az oldalsó gombot kell megnyomni az OS váltáshoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) #56710400 válasza rosejbli (#40) üzenetére


#56710400
törölt tag

Leteszteltem az aksit normál használat mellett is, 5 napig bírta:

Rootolt ROM, minden felesleges alkalmazás törölve vagy letiltva, éjszakánként repülőgépes módban volt. Az 5 nap alatt nem volt szükség GPS-re és Bluetooth-ra, de ami folyamatosan ment, az a Gmail, a Messenger Lite és a normál Facebook app szinkronizálása LTE-n. Sok e-mailezés volt, sok telefon, normál web böngészés, kevés SMS.

7%-nál gyorstöltőre téve azt írja, picit több mint 1 óra a teljes feltöltés.

(#46) rosejbli válasza #56710400 (#45) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ez nagyon baráti, de hogy tölti fel innen 1 óra alatt. Miféle qc van ebben?

Jól emlékszem, hogy 4000mah az akksi?

(#47) #56710400 válasza rosejbli (#46) üzenetére


#56710400
törölt tag

A qc-ről nem tudok semmit. Az aksi 4220 mAh.

(#48) #56710400


#56710400
törölt tag

Még egy érdekesség: törtem a fejem, mivel lehetne megoldani (okosóra és okos-karkötő nélkül), hogy becsukott kijelzőnél is lehessen tudni, ki hív. A megoldás pl. a Call Toolbox Pro alkalmazás. Az alábbi beállítással csengőhang közben a magyar Google szövegfelolvasó bemondja a hívó nevét (érdemes beállítani, hogy bemondás közben némítsa le a csengőhangot):

(#49) Somatom válasza #56710400 (#48) üzenetére


Somatom
veterán

E-Robot, Macrodroid, Tasker.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) axioma válasza #56710400 (#16) üzenetére


axioma
veterán

En ezt nem latom, miert jo. Marmint hogy nagy legyen a bill. magassaga (szelesseg kihasznalas). A Mile2-n is eleg volt a hely gepelni, sokkal inkabb szamit a szelesseg, mint a magassag bill-nel (sztem), a droid4 a szambill sorral mar kb. a max, amit varnek ebben a kategoriaban. En droid4 oldaltcsuszka mobilt varnek, ketujjas gepelesre.
Ami viszont kerdes: ez a Gemini most csak asztalon vagy kezben is megall kinyitva? Latom hogy alul van a kinyilaskor az a mozdulo fedelresz, de le kell tamasztani vagy a levegoben is fix? Nagyon ugy tunik hogy a bill arra optimalizal, hogy 10 ujjal is gepelhess. Az viszont a specko bill.komb. ekezetesekkel kevesbe jo (nem is ertem, miert nem a mile+anysoft modszer, a taavirati stiilus terjed el, azt en szerettem es gyorsan lehetett gepelni vele).

(#51) #56710400 válasza axioma (#50) üzenetére


#56710400
törölt tag

Pontosan azért jó a Gemini bill. magassága, mert asztalra letéve több ujjal is lehet rajta gépelni (férfikéz 10 ujjal biztos nem fog, de 4-gyel nekem sikerült, női kéznél még jobb a statisztika). Nekem ez egyik korábbi telómon sem sikerült (Nokia E7, Droid 4, BB Priv), azok csak hüvelykujjas gépelésre jók.

A Gemini kézben is tökéletesen megáll kinyitva, a rugó igazából a teljes kinyitási maximumot megtartja még akkor is, ha függőlegesen tartod a billentyűzetnél, azaz a levegőben is teljesen fix:

Ha Droid 4 szerű oldalcsuszkás mobilt szeretnél ma modern (erős) specifikációkkal, akkor egy Moto Z telefont érdemes venned, hozzá pedig egy Keyboard Modot.

[ Szerkesztve ]

(#52) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

windows 10 on gemini?

Hát... nem lenne rossz...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#53) #56710400 válasza F.E.K.. (#52) üzenetére


#56710400
törölt tag

Legfeljebb a Gemini 2-n. Játékból én is felraktam emulátorral Windows XP-t a Geminire, szörnyen lassú volt :)

(#54) axioma válasza #56710400 (#51) üzenetére


axioma
veterán

Igen, ha mas szempont nem lenne, megvennem a motoZ-t.
Asztalra teve mar tokeletes barmi BT bill, nekem most elso LG Rolly van. Nem asztalon viszont inkabb hatranynak erzem a mereteit (nem csak a szelesseget, hanem a hosszu bill.utat amit mondjuk csak sejteni lehet a formabol).
De ez tulkepp off, meg persze nagyon szubjektiv is.

(#55) #56710400 válasza axioma (#54) üzenetére


#56710400
törölt tag

Férfi kéznek nem nagy ez a méret levegőben való gépelésre egyáltalán. A facebookon van Gemini fórum, egyik kolléga fel is tett egy videót arról, milyen gyorsan gépel a Geminin két hüvelykujjal a levegőben, érdemes megnézni: https://www.facebook.com/chpapa/videos/10155405573452791/

(#56) F.E.K.. válasza #56710400 (#53) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Emulátorral nem csoda, de ha natívan is képes lenne rá akkor már használhatóbb lenne a dolog.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#57) axioma válasza #56710400 (#55) üzenetére


axioma
veterán

Hat nekem egy (jav. ket) noi kez jutott, nem csak az avatarom lany...

[ Szerkesztve ]

(#58) #56710400


#56710400
törölt tag

Mától rendelhető a Gemini 2, ami a Cosmo Communicator nevet kapta, ezen az Indiegogo oldalon.

A Gemini felhasználók visszajelzései alapján javítottak az első generációs modellen, így került bele:
- külső érintőkijelző (2 colos, színes) és hívásfogadás gomb
- billentyűzetvilágítás
- 24 MP külső kamera
- ujjlenyomat-olvasó
- NFC

Sok más paraméter is erősebb lett (6 GB RAM, 128 GB tárhely, Mediatek P70 proci, Android 9.0 Pie). Így néz ki (belül pont olyan, mint a Gemini, csak világítós billentyűzettel):

[ Szerkesztve ]

(#59) #56710400 válasza #56710400 (#58) üzenetére


#56710400
törölt tag

Még 5 napig rendelhető a Cosmo a későbbi 800 USD-s ár helyett 570 USD-ért. Sőt, a Gemini tulajoknak küldtek egy titkos linket, amivel kereken csak 555 USD a Cosmo ára, sőt még azt is garantálják, hogy elsők között postázzák. Ha valaki szeretne venni egyet ennyiért, szívesen segítek (teljesen ingyen), mert én biztosan nem váltok a Geminiről.

(#60) fonixmadar01 válasza #56710400 (#58) üzenetére


fonixmadar01
csendes tag

Jó ez, csak hát fél évet várni elég sok idő. Elvileg június környékén küldenék aki venne 1-et. Ha most lehetne kézhez venni, még jó is lenne.

(#61) #56710400 válasza fonixmadar01 (#60) üzenetére


#56710400
törölt tag

Igen, ezeknek a közösségi finanszírozású projekteknek ez a nagy hátránya, hogy várni kell fél évet... Cserébe viszont olyan terméket kapsz, amit amúgy sehol nem tudsz megvenni a piacon. Ráadásul itt a gyártó (Planet Computers) egy olyan angol cég, amelyik olyan minőségű terméket tett le az asztalra, mint a nagy gyártók, már a Gemini esetében is. Pontosan fél éve használom, és hibátlan!

(#62) fonixmadar01 válasza #56710400 (#61) üzenetére


fonixmadar01
csendes tag

Persze, elhiszem, tényleg jó terméknek tűnik, de amit egyből küldenének Geminit, ott a wifi+4G azért brutális 600 fontos áron, amennyiért most árulják, azért az 217 ezer forint

(#63) #56710400 válasza fonixmadar01 (#62) üzenetére


#56710400
törölt tag

Igen, most a Cosmo van promó áron, de picit azért jobb a helyzet, a Gemini nem 600 GBP, hanem csak 600 USD, azaz kb. 170 e Ft.

(#64) fonixmadar01 válasza #56710400 (#63) üzenetére


fonixmadar01
csendes tag

A planet honlapjából indultam ki:

https://store.planetcom.co.uk/collections/gemini-pda/products/gemini-pda-1

Ott adóval 600 font. Az indiegogo-nál valóban láttam 600 dollárért, mint korábbi hely. De lehet máshol van annyiért. Sajnos a Cosmo még messze van, pedig jónak tűnik.

(#65) #56710400


#56710400
törölt tag

Vettem egy USB-C DVB-T2 tunert a Geminihez, most már tv-t is lehet nézni rajta (offline). Csináltam róla egy kis (angol nyelvű) videót, itt tudjátok megnézni.

(#66) #56710400


#56710400
törölt tag

Frissítettem a cikket, mivel most hétfőn (május 6.) letölthetővé vált a Gemini-re az Oreo (Android 8.1.0). A telepítés leírása itt van, a legegyszerűbb módszer TWRP-ből szimplán installálni az ota.zip fájlt, ami innen tölthető közvetlenül.

(#67) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Szia yaka!

Mi a véleményed a COSMO Communicator -ról? Nagyon érdekelne a véleményed. Meg írtad, hogy segítenél a topic társaknak beszerezni. Áll még ez az ajánlat?

Nekem régebben volt Psion 3C, 5mx PDA -m is. Most, hogy már minden a neten van, mobilról is elérhető, újra érdekessé váltak számomra ezek a kütyük. A billentyűzet megkönnyíti az adatbevitelt. Mobil + PDA (billentyűzettel) + kamera, egészen jól hangzik.

Előre is kösz a választ. :R

(#68) #56710400 válasza FBLLMAG (#67) üzenetére


#56710400
törölt tag

Én továbbra is a Gemini PDA-mat nyúzom, nem vettem COSMO-t, ezért csak másodkézből tudok róla (a Planet PDAs facebook csoport posztjaiból):

- ami jó: javítottak a zsanéron, van bill. világítás,
- ami nem jó: szoftveresen még mindig bug-os, minden frissítés nagy szívás, és időnként a külső kijelző is szarakodik (COver DIsplay, röviden CODI).

Anno minden Gemini tulaj kapott egy Indiegogo-s linket, amelyen olcsóbban meg tudtuk (volna) venni a COSMO-t, de a link lejárt, sőt a COSMO projekt Indiegogo-s oldala is le van zárva (CLOSED). Most már csak a Planet Computers saját weboldalán tudsz COSMO-t venni, a magyar billentyűzetes változat linkje ez:
https://store.planetcom.co.uk/products/cosmo-communicator?variant=29408265732190

Van azóta egy harmadik projektje a cégnek, az ASTRO Slide, az már 5G-s, és előrendelés státuszban van, tehát sokkal olcsóbban rendelhető, csak kérdés, hogy mikor kapod meg. Itt az Indiegogo-s linkje:
https://www.indiegogo.com/projects/astro-slide-5g-transformer#/

(#69) FBLLMAG válasza #56710400 (#68) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ez az ASTRO Slide is érdekes lesz majd. A munkám során fényképznem is kell, telefonálnom is, és persze adatokat megadni (szerver kapcsolat). Néha e-mailt is kell küldenem. Már nem programokat húzunk le az egyes társaságoktól, hanem neten, szerveren keresztül adjuk meg az adatokat, majd lehúzzuk a szeeződéseket, nyomtatványokat. A kárbejelentés is elektronikus. A COVID óta, egyre kevésbé szeretnének találkozni az emberrel. A fizetések is ebbe az irányba haladnak. Az utóbbi időben, elég a kamerának megmutatni a személyi igazolványt, a szerződés automatikusan kitöltődik. PDF, EXCEL, WORLD, stb olvasó, szerkesztő jó ha van. Internet, e-mail elérhető legyen. A billentyűzet megvilágítás is bejön. PC csatlakozás, hogy működik?

Az Astro Slide esetében kicsit tartok a kijelző karcolódástól. A Gemini PDA is tetszik. Kicsit gyengébnek tűnik, meg mobilként használni, hát nem tudom. :U

Jelenleg, átalakítható notebookot (tabletra) + Samsung S20 -ast használok. (Régebben kompakt fényképezőgép is volt nálam.)

Az akku cserélhető?

(#70) #56710400 válasza FBLLMAG (#69) üzenetére


#56710400
törölt tag

PC csatlakozás a Gemini-n sima ügy, szóval gondolom a COSMO-n is az. Az akkucsere megoldható, bár nem olyan egyszerű, mint egy sima cserélhető akkunál, de elvileg csak egy kisebb szalagkábeles csatlakozás a pluszmunka. Csere akku van pl. Ebayen:
https://www.ebay.co.uk/itm/Gemini-Standard-Battery-New-Genuine-4220mAh-Battery-for-Planet-Computers-/283875814619

(#71) FBLLMAG válasza #56710400 (#70) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Most olvasom, hogy a Gemini zsanérja körül probléma van. Hogy zörög. A Cosmo esetében ezt már javították. Olvasom a Astro bemutatását, tesztjeit is. Még mindig nem tudok dönteni. Elég jónak tűnik mindegyik. :U

(#72) #56710400 válasza FBLLMAG (#71) üzenetére


#56710400
törölt tag

A Gemini zsanérja körül több probléma is van. Nemcsak zörög, de törik is a műanyag hüvely, amelybe a fém rugós teleszkóp csatlakozik, főleg a teleszkópok belső oldalán.

Jelenleg én mindenképpen az Astróra fizetnék elő, sokkal komolyabb cucc lesz, mint a Cosmó. Ha félted a kijelzőt, bújtasd tokba :)

(#73) FBLLMAG válasza #56710400 (#72) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R

Érdekel a dolog, de még gondolkodom rajta. Most én is Android 11 -est használok, de nem gondolom, hogy problémám lett volna az Android 10 -essel. Te sem frissítesz. Miért?

Én is szeretem a régebbi lámpáimat (a legújabbak valahogy nem kápráztatnak el)

[ Szerkesztve ]

(#74) #56710400 válasza FBLLMAG (#73) üzenetére


#56710400
törölt tag

Szívesen! :) Ami a frissítést illeti, az eszközre érted, vagy az OS-re? Mindegy, válaszolok mindkettőre:

- eszköz: azért nem váltottam a Geminiről, mert a zsanért leszámítva teljesen elégedett vagyok vele. Kívül körben teljesen fém, azaz kevésbé sérülékeny, mint a Cosmo a CODI-val. Addig nyúzom, amíg a teleszkópok külső oldalán is el nem törik a műanyag hüvely.

- OS: a Geminire csak Android 7 és 8 van. A 7-es sokkal stabilabb, ezért pár hét Android 8 használat után visszatettem rá a 7-est. Egyelőre minden általam használt app tökéletesen elfut rajta, eddig egy olyan biztonsági szoftver volt (DUO Mobile for Android), amit nem dobott fel a Play Store (valszeg minimum Android 8 kell hozzá), úgyhogy azt a céges mobilra tettem fel (lehet amúgy, hogy apk-val a Geminire is felment volna, de nem kísérleteztem).

(#75) FBLLMAG válasza #56710400 (#74) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én is kb így gondolkodom. Nekem az Android 9/10 nagyon elég. A Cosmo esetében a fő kijelző belül van. Az a külső, csak másodlagos. Nem igazán fontos. 2 gomb kívül, a mobilhoz, 24 mpx fényképezőgép, a zsanér kijavítva, stb. Lehet, hogy nekem ez is elég lenne. Az Astro is tetszik, de csak 1 kijelző. A Samsung S20 képeit is mindig le kell butítanom. Túl nagy a felbontás. És a Cosmo memória tárhelye is elégnek tűnik (ráadásul bővíthető). Az Astro tényleg fejlettebb, de erre lenne szükségem? Az 5G még felénk várat magára. Ezért hajlok a Cosmo fele. De lehet, hogy végül Astro lesz belőle. Csak ép ez is valami új. Tartok tőle 1 kicsit. Az a régi Psion 5 mx tetszett. Ahhoz közelebb áll a Cosmo (Gemini). Tényleg, a nyomtatás menne róla? A Psion valamikor régen, nyomdához való kábellel is rendelkezett. Ezt még ezeknél nem láttam. Filmeket lehet rajta lesni. Ez már csak hab lenne a tortán. (A TV -s videódat láttam)

2 db PDA -ra nincs szükségem, de az egyik jó lenne. De hogy melyik. :U

(#76) #56710400 válasza FBLLMAG (#75) üzenetére


#56710400
törölt tag

Az Astro nagy előnye szerintem nem is az 5G, hanem a kijelző képaránya. Geminié és Cosmóé: 18:9-es. Az Astroé: 21:9-es, azaz nincs vastag kihasználatlan terület jobb és bal oldalon.

A nyomtatás wifi-s nyomtatóval már a Geminiről is megy, szóval azzal nem lesz gond :)

(#77) ByKa


ByKa
csendes tag

Sziasztok!
Jól leült a fórum :).
Én rendszeresen használom (heti szinten, de) mindig nálam van. Most amin kísérletezek, az a külső USB-s WiFi kártya használata Kali alatt monitor módban.
Ha valakinek van ezzel tapasztalata, megköszönném, ha jelezné pm-ben akár.

Nagyon szeretem a kis Geminim, mindenki megcsodálja amikor előveszem, és megmutatom a párhuzamosan futtatott OS-eket. Androidból mi a maximum amire frissíthető?

Köszönöm a válaszokat előre is!
ByKa

iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.