Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sub71 válasza Degeczi (#49) üzenetére


sub71
aktív tag

Pace/Stratos óràkra ha korlátozottan is, de lehet külső appokat telepíteni, ha nem a gyári rom van az órán, de ott sem egyszerű. A rom telepítése közben lehet elvenni vagy hozzáadni pár appot, de csak bizonyos keretek között. "PACEficator Project/Hybrid Rom" az XDA fórumon fent van...

(#52) Degeczi válasza sub71 (#51) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Stratos persze másik vonal, már csak a kijelző miatt is.
Itt ezekre a Xiaomi, Huawei, Honor órákra gondolok, ahol a kijelző szinte biztosan azonos - és könnyen lehet, h maga az alap órahardver és oprendszer is, amihez esetleg más pulzusszenzort és GPS modult illesztenek, meg persze a külső és szoftveres design más.
Mert furcsa, h tökugyanolyan korlátozások, hiányosságok vannak (pl. az AOD-dal kapcsolatban, vagy a vibrával) és ugyanolyan hülye, senki által nem használt szolgáltatás is mint pl. a légzésgyakorlat, és üzemidőben is kb. ugyanazt hozzák.
A Huawei GT2 és a Honor Magic Watch 2 nem is csinál belőle titkot, h konkrétan ugyanaz a cucc - és egyáltalán nem lenne meglepő, ha más gyártók is arra az alapra építkeznének, minimális változtatásokkal.

(#53) sub71 válasza Degeczi (#52) üzenetére


sub71
aktív tag

Igen, ezek "egykaptafára" készülnek. Tuti, hogy egy beszállítótól veszik a szoftvert, sőt a hardverben sincs nagy eltérés az adott évben kiadott, elvileg különböző márkák tipusai között. Általában még azzal sem tökölnek, hogy a rendszerchip márkájáról információkat közöljenek...még az is lehet, hogy szoftveresen kompatibilisek egymással, cserélgetni is lehetne, bár kipróbálni nem fogom ;]

[ Szerkesztve ]

(#54) Degeczi válasza sub71 (#53) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Végülis érthető, h nem érné meg egy ilyen melléktermék miatt külön óragyártósort létrehozni, szoftvert fejleszteni rá, ezért valszeg inkább OEM beszállító készíti - aki aztán másoknak is dolgozik.

(#55) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Hatazert. Szerintem a Huawei Honor egyugyanaz a termek es sajat gyartosoruk van (Kirin procival volt par orajuk ugye) ellenben a Xiaomi bérgyártat eleinte az amazfittel, majd a Haylouval es most nem tudom kivel a Mi Watch eseteben.

(#56) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Nah én szerintem elállok a vásárlástól. Ha valakit érdekel hétfőig át tudom adni 33 ezerért.
Nincs semmi baj sem vele, csak meg akarom nézni az amazfit GTR 2e-t.
Nekem egy kicsit túl egyszerű, nem tudom beállítani milyen gyakran mérje a pulzust folyamatos pulzusmérésnél, exportálni az adatokat stb. Úgy néztem, hogy az amazfit alkalmazása részletesebb adatokat ad.
Igaz tartok attól, hogy az amazfit meg pontatlanabb lesz. Még addig tesztelem.

(#57) Barthezz2 válasza ThorsHUN (#56) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van olyan okosóra egyáltalán, amin ezt be tudod? Szerintem nincs.. Vagy mérsz manuálisan, vagy mér ahogy mér folyamatosan. Szerintem.
Amazfit-hez a Zepp meg szerintem szarabb.. Kolléga sincs megelégedve vele a GTR mellett.

Everybody lies.

(#58) ThorsHUN válasza Barthezz2 (#57) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Berendeltem egy GTR 2e-t aztán meglátom.
Most leadom elállási időn belül és lesz 14 napom visszavinni és párhuzamosan tesztelni mind a kettőt.

(#59) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Az auto detect funkció felismert már valakinek bármilyen sportot is ;vagy csak a menüpont van benne 0 hardveres és szoftveres támogatás mellett? :U
Ennek a funkciónak nem pont az lenne a lényege,hogy nem nekem kell nyomkodni az órát,hanem automatikusan bekerül az edzések közé?

X.Y.

(#60) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Tök jó, hogy egy óraállitás úgy megzavarta, hogy öröm nézni..

Grafikonok vagy üresek a mai nappal, vagy üresek a holnapi nappal, vagy a tegnapot mutatják.. :W :W

Reset volt órán is, appot is töröltem, aztán visszajön minden ahogy volt.

Hogy lehet az adatokat darálni? :W

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#61) mizsi01


mizsi01
csendes tag

Már több mint egy hónapja használom, eddig semmi gond vele, tetszik.
Az akksija kiváló. Sport még nem volt vele, csak normál használat, töltőt eddig 1x látott, jelenleg 50%-on áll. Tehát a 3 hét simán reális.

(#62) sub71 válasza mizsi01 (#61) üzenetére


sub71
aktív tag

Ugyan ez van nálam is! Eddig tökeletes! 3 hete töltöttem utoljára, már arra sem emlékszem hova raktam a töltőjét :DD

(#63) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Azt azert mondjatok el, hogy mire hasznaljatok milyen beallitasokkal, mert fontos. :)

Nekem folyamatos pulzusmeres, alvasfigyeles, stresszint meres, par naponta GPS workout, napi szinten vagy 2-300 ertesites, Allways On nelkul.
Igy megy kb 10-11 napot.

(#64) Barthezz2 válasza ThorsHUN (#63) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kb hasonló nekem is. És sokat basztatom is. Véroxigént is naponta többször mérek. 7-9 nap.

De ezért vettem :)

Everybody lies.

(#65) mizsi01 válasza ThorsHUN (#63) üzenetére


mizsi01
csendes tag

Folyamatos pulzusmérés, értesítsek, véroxigén naponta 5x., Alwys On, Raise to wake kikapcsolva. Így 21-25 nap

(#66) Degeczi válasza mizsi01 (#65) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg a raise to wake a fő kulcs ilyesminél, hiszen az rengetegszer fölöslegesen indul be ha kellően érzékeny, de a többség aligha mond le róla, a "kétkezes óra" olyan hetvenes évekbeli koncepció

(#67) sub71 válasza Degeczi (#66) üzenetére


sub71
aktív tag

Ízlések és pofonok! Nekem pl munka közben nincs a kezem ügyében a telefon. Ezért az órát használom, hogy lássam ha keresnek, vagy értesítés jön! Így nekem sincs bekapcsolva a raise to wake. Nekem pl fontosabb, hogy ne kelljen hetente többször a töltéssel bajlódnom, mint hogy két kézzel , retró 70-es évekbeli módon tudom megnézni, hogy mennyi az idő! :R három hete töltöttem és még van benne szufla! A pulzusmérés, alvásmonitorozás megy, este 10-től reggel 6-ig offline...

[ Szerkesztve ]

(#68) Degeczi válasza sub71 (#67) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, mindenkinek más az elfogadható, de szerencsére azért nincs szó heti többszöri töltésről kézemelésre bekapcsolással sem, akkor is meg szokott lenni ezeknél az óráknál min egy hét, vagy akár 10-12 nap is. Az AOD, ami már tényleg felezi az üzemidőt.

(#69) Degeczi válasza sub71 (#67) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyébként tényleg, ezen van olyan opció, h az értesítést mindenképp (külön ébresztés nélkül is) mutassa pár mp-re?

A Huawei-en ez zavaró kicsit, h dolgozom a gépen, kezem a billentyűzeten, zizeg az óra, h jött vmi, de meg kell rázzam vagy emeljem a csuklóm, h meg tudjam nézni, mi is az, pedig amúgy kézmozdulat nélküli odapillantás is elég lenne, ha föl tudná villantani néhány mp-re.

[ Szerkesztve ]

(#70) sub71 válasza Degeczi (#69) üzenetére


sub71
aktív tag

Igen, az értesítések megjelennek, nálam pont ez az óra legfontosabb funkciója, meg ha bárhol kirándulunk, utólag visszanézem a térképen, hogy merre jártunk. Igazából nekem csak ezekre kell, a többi az csak...
A heti többszöri töltés inkább az IOS és Android Wear órákra értettem...

[ Szerkesztve ]

(#71) Jimmbo


Jimmbo
csendes tag

Sziasztok!
A sporttevékenységeket valóban nem lehet semmilyen külső progiba szinkronizálni?

(#72) Barthezz2 válasza Degeczi (#69) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van.

Everybody lies.

(#73) petymeg2033


petymeg2033
tag

Aki használja kinti sportolásra is, milyenek a tapasztalatok a GPS-szel? Pl telefonnal ugyanazon az útvonalon összevetve?

(#74) Gaabe


Gaabe
tag

Lehet-e ezzel az órával olyat, hogy az edzést utólag rászinkronizálom a telefonon a strava-ba? Magasságadatok vannak e?

(#75) ThorsHUN válasza Gaabe (#74) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Magassagadatok vannak, de sajnos nem lehet szinkronizalni semmivel :(

(#76) Gaabe válasza ThorsHUN (#75) üzenetére


Gaabe
tag

elvileg ezzel lehet exportálni adatokat: [link]

(#77) Gaabe


Gaabe
tag

Tetszik az óra, 29.900 volt a szegedi Mi bolt nyitási akciójában, pont annyit és azt tudja amire nekem kell.
Még arra kell rájönnöm ha edzés közben autopause üzemről átvált mérésre elindulásnál ne küldjön értesítési hangot a telefonra. Nem tudom hol kapcsoljam ki

(#78) sub71 válasza Gaabe (#77) üzenetére


sub71
aktív tag

Amikor jön az üzenet, lehúzod az értesítési sávot és az óra értesítését kicsit elhúzod balra, ott ráböksz a fogaskerékre, leveszed a hangját és kész. Menüben is allítható, de az szerintem telefononként máshol van.

[ Szerkesztve ]

(#79) Gaabe


Gaabe
tag

Kikapcsoltam végül az auto pause-t egyenlőre nem szempont.
Telefon nélkül is kipróbáltam a workoutot (séta)de sokkal pontatlanabb.

(#80) zacci


zacci
aktív tag

Hi all,

Pace helyett gondolkozom Mi watch beszerezesen. Erdekelne, hogy AOD modban mennyi az uzemideje ? Elsosorban ertesitesek es ora mutatasa a cel. Neha 1-1 meres. De tetszik, hogy a peace-rol folyamatosan le lehet olvasni az orat stb. A Peace-t hetente kell toltenem, ez alal nem igen mennek.

Valoszokat elore is koszonom!

zacci

(#81) ThorsHUN válasza zacci (#80) üzenetére


ThorsHUN
őstag

9-10 nap AOD nelkul nekem.
AOD-el nem tudom, de sztem bemegy egy het ala

(#82) zacci válasza ThorsHUN (#81) üzenetére


zacci
aktív tag

koszi az infot!

(#83) IkszIpszilon válasza Barthezz2 (#60) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

Lett megoldás?
Nekem nem szinkronizál be edzés adatokat az óráról azzal hiába mérem le aztán nincsenek sehol ... 04 16 óta csinálja addig jó volt;szóval az nem az óraátállítás miatt lett ilyen(nálam).

X.Y.

(#84) Barthezz2 válasza IkszIpszilon (#83) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Eltelt par nap, aztán szinkronba jött. De mindent törölni nem jöttem rá, hogyan kell :(

Everybody lies.

(#85) IkszIpszilon válasza Barthezz2 (#84) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

system/reset menüpont beállításokon belül esetleg jó lehet :DD
az én problememet meg egy sima reboot megoldotta úgytűnik :))

X.Y.

(#86) Barthezz2 válasza IkszIpszilon (#85) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem :(

Megtettem, reseteltem, aztan töröltem az appot is telefonról. Ahogy vissza tettem mindent, ugyan ott folytatta.. :W

Everybody lies.

(#87) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy dupla koppra feléled a kijelző:

(#88) Gutenberger


Gutenberger
tag

Sziasztok, 2 napja van meg az óra, Amazfit GTR 2e-t cseréltem erre, mert abban a GPS nagyon lassan talált jelet, futás közben elvesztette, stb. Ebben viszont kiváló a GPS, kb. 5 mp körül talál jelet és stabil.
Sajnálom, hogy az AOD és csuklómozgásra bekapcsoló képernyő nem megy egyszerre, az Amazfitben ez működött.

Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet beállítani a maximális pulzusszámot és azt, hogy sport közben figyelmeztessen annak elérésére az óra? Nagyon kellene :) Köszönöm előre is! :R

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#89) ThorsHUN válasza Jabby (#87) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nem eled fel.

(#90) Jabby válasza ThorsHUN (#89) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi a választ!
Azért kérdeztem, mert a dupla koppos felélesztést csak itt a tesztben olvastam, máshol nem:

"Magyarán ha van egy halvány számlapunk állandó jelleggel, akkor hiába rázzuk a kezünket, a konkrét funkcionalitást csak duplakoppal, vagy valamelyik gomb megnyomásával érjük el..."

(#91) Barthezz2 válasza Jabby (#90) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

AOD-nál van dupla kopp.

Ha nincs AOD, akkor full kikapcsol a kijelző. Akkor nincs.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#92) Jabby válasza Barthezz2 (#91) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, így már értem! :R

[ Szerkesztve ]

(#93) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Jött új FW. Már megy az AOD és a Rise to wake egyszerre.

Everybody lies.

(#94) KicsiBGery


KicsiBGery
csendes tag

Sziasztok! A zeppel együttműködik? Sok adatom van már benne és jó lenne ugyanazzal a progival folytatni...

(#95) Steelheart2 válasza KicsiBGery (#94) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Szia.Zeppel nem megy.Amazfit gtr-t válltottam le erre és probálltam.Bár számomra a zepp sokkal gagyibb,mint a Wear.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#96) KicsiBGery válasza Steelheart2 (#95) üzenetére


KicsiBGery
csendes tag

Köszi a választ! Csak mert a zeppben két év sport és súlyadataim vannak. Esetleg a Mi fit mert az szinkronban van azeppel?

(#97) Steelheart2 válasza KicsiBGery (#96) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Azt nem tudom neked megmondani,mert nincs fennt nekem a Mi fit progi.Egy probát megér.Ha nincs orád,akkor ki tudom neked probálni,de csak este,mert délután melozom. :)
Gyorsan le is töltöttem a Mi Fit appot,de ott nem tudom kiválasztani a Mi Watch orát. :(

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#98) KicsiBGery válasza Steelheart2 (#97) üzenetére


KicsiBGery
csendes tag

Köszi szépen a segítséget!

(#99) Steelheart2 válasza KicsiBGery (#98) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Szivessen! :)

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#100) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Lehet marhasagot kerdezek...
Mi ez a "standing" funkcio az oraban? Nyilvan le tudom forditani(duh), de nem jovok ra, hogy pontosan mit szeretne. Direkt megneztem ugy, hogy allok egy teljes percig, total mozdulatlanul es akkor sem ugrott fel egyrol a kettore. :D Az elsom sem tudom, hogy jott ossze. 🤷

Szoval milyen mertekegysegben meri? Percek? Ora? Alljak egy hetig? :D Nekem minden megfelel, csak jo lenne tudni, hogy mit var el.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.