Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szilvaspet


szilvaspet
tag

Sziasztok!
A bt. hatósugár ideiglenes elhagyása esetén mindig simán újracsatlakozik a Mi Watch a telefonhoz? Árukereső értékelések között láttam egy olyat hogy ez nem igazán működik, manuálisan kell újra csatlakoztatni. Ezt nehezen tudom elképzelni, MiBand-et használok, az simán kezeli ezt a helyzetet. Itt mik a tapasztalatok?
Előre is megköszönöm a válaszokat!

(#102) persil válasza szilvaspet (#101) üzenetére


persil
nagyúr

Normalisan kezeli, ahogy kell neki. Olyan fordult elo, hogy egy-ket percig nem tudta merre van arccal elore, de aztan eszbekapott.

De ezt ugy, hogy melohelyemen a telot az irodaban szoktam hagyni es surun ki kell jarkaljak, szoval ahhoz kepest, hogy allandoan keresgelniuk kell egymast, nagyon jol teljesit, ne aggodj miatta.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#103) IkszIpszilon válasza persil (#100) üzenetére


IkszIpszilon
aktív tag

azt méri,hogy ha egy órában felállsz vagy mozogsz akkor az standing arra az órára ha nem állsz fel nem standing akkor nyaffog hogy be active ...szerintem egy két perc nem üléssel megvan 1 standing

X.Y.

(#104) persil válasza IkszIpszilon (#103) üzenetére


persil
nagyúr

Igen, kozben mar rajottem, csak eloszor hangzott furan a "leiras" az app-ban.

Koszi!. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#105) gegsite


gegsite
tag

Noh, most kaptam egy ilyen órát. Egy tárcsázó /vészhívó lehetne ha pl gond lenne, s nincs időd a telefont előtúrni.
Egy kis hangszóró lehetne rajta.

Hátlapok vannak jók, de jobban örülnék, ha pl a színt lehetne azon belül testre szabni.
Arra is gondoltam, lehetne a TV-t is vezérelni vele, mert na ez tényleg mindig nálad van.
Sportnál nincs pl paintball/airsoft vagy hasonló. NEM lehet az app-ban keresni se a háttér, se a sportok között sehogy. Van mit fejleszteni. Nekem azért sokszor beakad, ami ciki. Magyar nyelv sincs...

Ettől függetlenül tetszik az óra. Szép a kijelző, az üzemidő korrekt (főleg hogy a folyamatos HR monitort kikapcsoltam).

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#106) tyielow


tyielow
aktív tag

Sziasztok. Kaptam egy Mi Watchot. Szeretném importálni a több éves Mi Fit adataimat, és ezt kapom: [link] A nagy semmit.
Elsőre a Mi azonosítómat adtam meg, importálta, akkor kiderült, hogy azt az accountot 4 éve nem használom. A Mi Fit appembe facebookkal léptem be az utóbbi időkben. Jól tájékozódtam, hogy ez a data import még gyerekcipőben van? Tud valaki már erre megoldást? :R

YouTube: toty1ka

(#107) ollie válasza tyielow (#106) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha már ennyi ideje nem használtad az accountot, simán lehet, hogy törölték az adataid.

***

(#108) tyielow válasza ollie (#107) üzenetére


tyielow
aktív tag

Mindkét Mi Fit fiókomban élnek még az adatok

YouTube: toty1ka

(#109) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Üdv mindenkinek. Ma beszereztem egy ilyet. Az volna a kérdésem hogy hol lehet még esetleg oralapokat nézni hozzá?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#110) gegsite válasza kbyte1024 (#109) üzenetére


gegsite
tag

A Xiaomi Wear appban, rájöttem, hogy a "photos" ban lehet saját hátlapot csinálni, pl egy képet, beraksz, megadható mi legyen kint stb. Nem teljesen lehet sajna, de egész élhető.
(a hangszóró még mindig felcsesz hogy nincs, mert hát egy légnyomásmérő qrvra kell bele...)

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#111) kbyte1024 válasza gegsite (#110) üzenetére


kbyte1024
addikt

Oké de gyárit vagy más oralapokat nem lehet máshonnan leszedni? Mert ami van az elég karcsú.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#112) persil válasza kbyte1024 (#111) üzenetére


persil
nagyúr

Nyilvan nincs annyi, mint egy samsung/apple oraban, de vagy 50-60 biztos van(nem szamoltam, de folyamatosan jonnek ujabbak is), szoval karcsunak nem neveznem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#113) kbyte1024 válasza persil (#112) üzenetére


kbyte1024
addikt

A more megnyit és ott vannak ugye? Hát a verge lite-om hoz kB 500-600 biztos van. Remélem jönnek hozzá folyamatosan mert jó lenne.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#114) persil válasza gegsite (#110) üzenetére


persil
nagyúr

Sajnos csak VAGY a foto valtoztatod meg, de az ora/funkciok maradnak, VAGY egy masik szamlapon csak a funkciokat valtoztatod meg.

Persze tobb, mint a semmi.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#115) persil válasza kbyte1024 (#113) üzenetére


persil
nagyúr

Ertelek is meg nem is.

Ha tizpercenkent cserel valaki szamlapot, akkor massal jobban jar ez teny. De a tobbtiz darabbol kizart, hogy ne tetszen legalabb 1-2, legalabb addig, amig nem jelenik neg valami uj.

Jo nagy szam a 600, ezt ertem, de minek? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#116) kbyte1024 válasza persil (#115) üzenetére


kbyte1024
addikt

Minek? Mert mindegy hogy milyen órád van, az oralapok fele kB gagyi kategória. Meg jobb ha tudsz válogatni nem?

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#117) tyielow


tyielow
aktív tag

Hát én leszedtem egy Számlap appot, amiben van vagy 15 ezer, iszonyatosan megtetszett néhány, aztán elsírtam magam, hogy csak WearOS-re van :D a Mi Bandemhez találtam anno külön appet kismillió face-szel, remélem ehhez is lesz hamarosan valami :U

YouTube: toty1ka

(#118) kbyte1024 válasza tyielow (#117) üzenetére


kbyte1024
addikt

Melyik az az app? :R meglesnem.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#119) tyielow válasza kbyte1024 (#118) üzenetére


tyielow
aktív tag

A karkötőre a Mi Band 4 - WatchFace for Mi Band 4
A karórás meg a Facer Watch Faces - ez az ami nem támogatja a Xiaomit

YouTube: toty1ka

(#120) gegsite


gegsite
tag

Pont tegnap este frissítettem a Wear appot, s pár igen jó hátlap érkezett... Lehet szemezgetni.

3D nyomtatás. Akksi időre, és uptime-ra gyúrok.

(#121) ollie válasza kbyte1024 (#111) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez az ára az olcsó "okos" óráknak. Újabb appokat és óralapokat nem igazán találni hozzájuk, mert zárt rendszerűek. Cserébe legalább általában jó az üzemidejük. Ezzel nem leszólni akarom az órát, mert ha valakinek megfelel a jelenegi app és óralap kínálat, akkor mindenképpen jól jár a nagyobb üzemidő miatt.

***

(#122) kbyte1024 válasza ollie (#121) üzenetére


kbyte1024
addikt

El fogadnám de a verge lite-om többet bír. Mondjuk lehet még be kell állnia ennek is.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#123) ollie válasza kbyte1024 (#122) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na de az sem igazi okosóra.

***

(#124) tyielow válasza ollie (#123) üzenetére


tyielow
aktív tag

Magyarázd el kérlek, mitől "igazi" egy okosóra?
A verge lite: GPS, sportaktivitás, pulzusmérés, alvásfigyelés, notifik, számlapos órás kialakításban. Okoskarkötőnek nem mondanám, hagyományos órának sem. Akkor?

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#125) ollie válasza tyielow (#124) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Attól, hogy bárki fejleszthet rá appot és watchface-t, és van hozzá rendes store. Kb ez a különbség az okos és nem okos telefonok között is.

***

(#126) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !
FB Messenger emoji-k megjelennek az órán ?
Mennyi szöveget jelenít meg ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#127) gibzon37


gibzon37
csendes tag

Sziasztok!

Az óra menüjében Bluetooth reminder mit jelent? Nem tudok rájönni.....
Van esetleg az óra menüjéhez valahol leírás?

(#128) ThorsHUN válasza gibzon37 (#127) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ha tul messzire kerul a telefonodtol es lekapcsolodik a BTrol akkor jelez.
Kvazi eszreveszed ha ellopjak vagy nincs kapcsolat a ket keszulek kozott

(#129) gibzon37


gibzon37
csendes tag

Köszönöm
Ha a folyamatos monitorozást kikapcsolom, attól még megy a lépésszámláló?
vagy azt lehet külön kapcsolni?
Illetve mi ez a tenyérrel letakarom dolog?

(#130) ThorsHUN válasza gibzon37 (#129) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A tenyerrel ha letakarod akkor kikapcsolja a kijelzot.
A kikapcsolt folyamatos monitorozas szerintem csak a pulzusmeresre vonatkozik.

(#131) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem én is ennek a Xiaomi Mi Watch órának.. van pár kérdésem, hátha tud valaki segíteni, bár sokat olvastam vissza itt a fórumban is hasonlóakat.

- Folyamatos monitorozás nélkül nem képes alvásfigyelésre?? Nem lehetne valahogy időzíteni, hogy pl: óránként mérjen és ne világítson folyamatosan az érzékelő?

- DND ki van kapcsolva, vagyis csak időzítve van.. és ilyenkor rezeg ha bekapcsol a dnd mód és rezeg szintén ha kikapcsol.. ezt nem lehet kikapcsolni valahogy? Mert pl: reggel 5 órára van állítva ez..és rezeg míg hozzá nem érek..felébreszt.. pedig csak 5:30-kor kelnék.

- AZ ébresztés.. telefonon be van állítva.. az értesítéseknél be van állítva az óra alkalmazás.. és mégsem jelzi ha a telefonon megszólal az ébresztő. Erre van vmi megoldás? Az elődjénél Huawei Band 5-nél simán jelezte, el tudtam némítani, kikapcsolni.

- Magyar nyelv sosem lesz se a XiaomiWear programhoz, se az órához?

Köszönöm előre is a válaszokat/segítséget!

(#132) Napfénysüti

Pár napja én is beszereztem egy ilyen órát, eddig nagyon tetszik. Üzemidőre kíváncsi leszek, várható hogy kell néhány töltés mire beáll az akksija?

Més que un club!

(#133) Xesxow


Xesxow
csendes tag

Sziasztok!
Valaki találkozott már csatlakozási problémával? Félévig jól működött, aztán 1 hónapig nem csatlakoztattam a telefonhoz és amikor szerettem volna, nem sikerült. Visszaállítottam alaphelyzetbe, 1 hétig jó volt, aztán megint nem lehetett csatlakozni Bluetooth-on keresztül. Semmit nem állítottam ez idő alatt se az appban, se a telefonban. Google nem a barátom, semmi infót nem találtam.

(#134) kbyte1024 válasza Xesxow (#133) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szia, próbáld törölni és újra párosítani. Resetelj.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#135) Viper26


Viper26
nagyúr

Telekomnál vásárolt óránál van bármi kötöttség, ha venném valakitől?

Pixel 7 | FR955

(#136) kbyte1024 válasza Viper26 (#135) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerintem semmi.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#137) ollie válasza Viper26 (#135) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kérdés, hogy egyben vagy részletben fizette-e.

***

(#138) Viper26


Viper26
nagyúr

Activity target módosítható valahol? Lépés, kalória, stb...

Pixel 7 | FR955

(#139) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Valahogy beállítható, hogy ha a telefonon megszólal az ébresztő azt az óra jelezze és ki tudjam rajta nyomni?
Hiába van engedélyezve az értesítés az óra alkalmazásnak, nem jelzi.

(#140) bela85 válasza Viper26 (#138) üzenetére


bela85
aktív tag

A xiaomi Wear programban ha rálépsz felül a Steps-re illetve Calories gombra.. alul ott lesz a Daily goal.. ott tudod állítani.

(#141) Viper26 válasza bela85 (#140) üzenetére


Viper26
nagyúr

Meg is lett, köszi. :)

Pixel 7 | FR955

(#142) sellas


sellas
tag

Tegnap jött meg, tetszik :) Szép, gyors, könnyen kezelhető.

30ért bőven megérik nekem ezek a funkciók. Nyilván más okosórákon is vannak ezek, de tetszenek ilyen high tech cuccok pl, hogy az órával vezérlem a zenét, szóljon az akár laptopon, akár az asztali gépemen, akár a telefonomon (ha fut a telón is a spotify app), a telefon megkeresése, vagy a véroxigénszint, hogy csak a különlegesebbeket említsem.

Egy következő generáció remélem méri majd a vérnyomást is :D

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#143) _pda_


_pda_
tag

Szisztok,

Haldoklik a Stratos 2-m, kellene helyette másik vekker.
Kiolvastam, megnéztem mindent de nem tudok dönteni a Mi Watch és GTR2 e között.
Hogy gondoljátok x idő használat után?

Köszi

(#144) kbyte1024 válasza _pda_ (#143) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szia. Én nem vagyok elajulva ettől. A Gtr2 meg nem ismerem, de én pl vissza fogom venni a verge lite-om.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#145) _pda_ válasza kbyte1024 (#144) üzenetére


_pda_
tag

GTR2e, de ez kevésbé érdekes. Mivel nem vagy elégedett?
Én talán a személyre szabhatóság terén látok érdemi differenciát.

(#146) kbyte1024 válasza _pda_ (#145) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nem mutatja a pulzus meg a veroxigen utolsó adatait, csak ha folyamatosan be van kapcsolva. Ritkán frissülő az app. A rezgés lehetne erősebb.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#147) _pda_ válasza kbyte1024 (#146) üzenetére


_pda_
tag

Végig olvastam a topikot, látom van benne pár bosszantó hiányosság.
Nem is értem ezeket a dolgokat.
A tisztel tervezőknek mindíg kell valamit csavarni a jól működő rendszereken, aminek valami faxság a végeredménye.

[ Szerkesztve ]

(#148) kbyte1024 válasza _pda_ (#147) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát ez van. Én őszintén megmondom megbantam hogy ezt vettem meg. Mondjuk baráti áron jutottam hozzá de ez nem vigasztal.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#149) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

En vettem egy Mi Watchot es egy GTR 2e-t (ketszer, hogy nehogy egyedi hiba legyen) de a GTR 2e-t mindig visszavittem.
Alapvetoen sokkal de sokkal jobban tetszik a GTR 2e es sokkal erezhetobb a rezgese is, valamint picivel gyorsabban jobban reagal. Ertesites, karemeles ilyesmi.
De!
A GTR 2e gps-e kuka. OBp 13. ker. Dunapart (tehat nem hazak kozott).
Allandoan zizegett, nem talalom a GPSt. Megtalaltam a GPSt, nem talalom, megtalaltam... es olyan osszevissza utakat rajzolt... Nem 5%-ot tevedett... 20-30%okat. Egy 2 km-es futason bejelzett 2,5+ km-t...
A pulzus kijelzese az nyugalmi helyzetben jo volt.
Ugyanakkor a futas seta futas seta korokon teljesen osszevissza maszkalt, mintha kesleltetve lett volna.
A mi watch siman vette az akadalyt es gyonyoruen kirajzolta a fel le grafikont ahogy futas vegere fel, seta vegere lement a pulzus. GPS jelet megtalalja, tartja es eleg jol is rajzolja be.
Mar benne van a Stravaba menthetoseg is az appban asszem.

Szoval sportra jobb a Mi Watch. Uzemidoben talan picit jobb a GTR 2e, de ez sem panaszkodhat szerintem.

Nekem folyamatosan mutatja a pulzus adatokat a veroxigen meg ugyis az adott pillanatban erdekes. Sajnos azt nem monitorozza automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#150) Napfénysüti

Én egy Amazfit Bipet cseréltem Mi Watchra és nagyon elégedett vagyok vele. Egyedül talán az üzemidő ami picit csalódást okoz, de mivel viszonylag gyorsan töltődik így ez nem akkora érvágás.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.