Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74) tylerddd


tylerddd
veterán

Nekem az első Xears-em egy TD III PRO BlackWood volt, amitől megijedtem először, mert nagyon gyengén szólt. Aztán próbálgattam a harangokat és a szivacsos haranggal elértem a kellő mélységet, ami anélkül hiányzott belőle. Közel másfél évig használtam. A test a kis fémgyűrűnél szétnyílt, de pillanatragasztóval orvosoltam. Gari már nem volt rá, amikor a bal oldali meghalt. Kár érte :(

Most egy hirtelen üzlet során beújítottam a teszt alanyát, csak Walnut Editionben, nagyon jó árban. Ami meglepett, h nem kellett a szivacsos harangot használnom, tökéletesen szól azzal a közepes méretű haranggal, ami alapból rajta volt. Nem vagyok egy white-fülű, de a TD III-hoz képest jobbnak találom, főleg amit közép és magas területen nyújt. Szebben szól összességében. Ezzel a driver flex-jelenséggel most találkoztam először, de nem zavaró.
Nagyon tetszik, h méretes, megfogható a háza, nem olyan mütyűr, mint amiket pl. a sokak által istenített Sennheiser csinál.

Negatívum csak egy van: nekem jobban bejön, ha a vezeték két szára egyforma hosszú. Ez meg az a fajta, ahol a bal oldali rövidebb, a jobb meg hosszabb. De ez csak szubjektív dolog, tehát ettől jó a füles.

***

Különvélemény

Mivel sürgősen szükségem volt egy fülesre, eredetileg egy Denon AH-C260-t rendeltem, az Xears véletlen jött a képbe igen jó áron. A Denon középen és magasban leveri, mint vak a poharat, de egyszerűen nincs benne mély. Akármelyik harangot próbáltam, egyik se jó, az Xears szivacsa se volt jó rá. Összességében jobban bejön személy szerint az Xears, egy nap Denonozás után mintha hazaértem volna, mikor az X-et betoltam a fülembe. Minden esetre jól jön a Denon második, tartalék fülesnek.

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.