Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bradam válasza slfln (#50) üzenetére


bradam
aktív tag

Vacillálok a kettő között,köszi a választ, szerintem akkor TD II lesz :R

(#52) schawo válasza slfln (#50) üzenetére


schawo
titán

Hehe, az én TD-mnek szimmetrikus a kábele :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53) slfln válasza schawo (#52) üzenetére


slfln
senior tag

FAIL.

A TD100-nak j volt, az ugrott be. Úgy emlékeztem a II is szimmetrikus.

Bár Thomas cselekedetei kifürkészhetetlenek, lehet volt többféle verzió is :D.

[ Szerkesztve ]

(#54) schawo válasza slfln (#53) üzenetére


schawo
titán

Én is Thomasra gondolok. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#55) slfln válasza schawo (#54) üzenetére


slfln
senior tag

Na a tisztázás és a Xearst (kábel alapján :D) keresők kedvéért:

Szimmetrikus kábelezés, U-cord:
-Xtreme XT120Pro
-Turbo Devices TD100 II Titan
-Turbo Devices TD II Black
-Turbo Devices TD III Pro BlackWood
-Experience XE200Pro
-Turbo Music TM2Pro
-Turbo Music TM1Pro
-Power Ball PB120Pro
-Power Systems PS120Pro
-Vibration XV100Pro

Aszimmetrikus kábelezés, J-cord:
-Turbo Devices TD III v2 BlackWood
-Turbo Devices TD100
-Revolution XR120Pro II
-Bullet XB120Pro
-Revolution XNR120Pro
-Sound Racer SR100Pro
-Clear Power CP100
-Dynamics XD120Pro
-Microsystems XM1
-Microsystems XM2

[ Szerkesztve ]

(#56) T.Peter válasza slfln (#32) üzenetére


T.Peter
őstag

Köszönöm a választ. A fülhallgatós topikba majd még jövök érdeklődni.

(#57) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást, tetszik :R

Dave666

(#58) garcsa válasza nuke7 (#28) üzenetére


garcsa
csendes tag

Van megoldás a kis fülűeknek ! Most raktam fel ide :
http://www.head-fi.org/t/570387/xears-xe200pro-deep-insertion-problem-solved#post_7733275

[ Szerkesztve ]

(#59) slfln válasza garcsa (#58) üzenetére


slfln
senior tag

Cseleeees. :)
Sok örömöt a füleshez!

(#60) picur220


picur220
veterán

Bejáratás nálad mennyi időt vett igénybe? Az elején neked is rosszabbak voltak a mélyek? Mert én most vettem egy ilyet, és szinte alig van mélye, de ez remélem nem tart sokáig. Az eddigi 10 perc hallgatás alatt is javult valamit.

[ Szerkesztve ]

(#61) garcsa válasza picur220 (#60) üzenetére


garcsa
csendes tag

A mély hiány ( és a hang kép is ) nagy mértékben függ a füles bogyótól. Sőt attól, hogy miként rakod a füljáratba, mennyire szigetel - valamint előre hajtod a fejed vagy hátra. Nem vicc, próbáld ki. Nálam mindkét példány megfelelő mennyiségű és minőségű basszust nyomot a dobhártyáimra , már az első pillanatban is. Üdv.

(#62) veector válasza picur220 (#60) üzenetére


veector
senior tag

slfln úgy tudom használtan kapta, de én 50 órás bejáratást műveltem, és bevallom nem nagyon sokat hallgattam a bejáratás előtt, de jobb lett a középtartomány arra emlékszem biztosan. A basszus meghát... bejáratás előtt még a CX400hoz voltam szokva szóval nem mondok semmit :DDD

(#63) picur220 válasza garcsa (#61) üzenetére


picur220
veterán

Már megoldottam, és valóban a bogyó volt a hibás:D AKG K330 (fehér) dugójával fényévekkel jobb!! :D :K

(#64) garcsa válasza picur220 (#63) üzenetére


garcsa
csendes tag

Mondom én!

(#65) picur220


picur220
veterán

Most a legjobb Panasonic HJE300 bogyóval (L-essel). De majd szerzek CX300 M-est és megnézem azzal milyen:D

(#66) Gored


Gored
csendes tag

Akinek volt/van Blackwood-ja annak ajánlom ezt is! Nekem kulturáltabbnak tűnik kinézetre, hangzás high-end.

"Diaboli Virtus in Lumbar Est"

(#67) deathcrow42


deathcrow42
tag

Vettem a cikk hatására egy ilyet. Mérföldekkel jobb bármelyik fülhallgatónál amit eddig hallgattam (Iphone, samsung gyári füles, AKG 324P (talán?) :R

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#68) deathcrow42 válasza deathcrow42 (#67) üzenetére


deathcrow42
tag

Javítok, tengeri mérföldekkel :) És a burn-in még csak cirka 15 óra volt rajta. :B

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#69) slfln válasza deathcrow42 (#68) üzenetére


slfln
senior tag

Akárhogy nézzük, jelenleg a legjobb ár/érték arányú fülhallgató a piacon.
A burn-in teljesen fölösleges, normális hallgatás során is 'bejáratódik'. Lehetőleg ne tedd tönkre magas hangerővel és káros zajokkal. Semmilyen változást nem tapasztaltam, amióta megvan, ugyanúgy szól ez is.
A vélt változás csupán az agyad 'hozzászokási folyamata'.

[ Szerkesztve ]

(#70) deathcrow42 válasza slfln (#69) üzenetére


deathcrow42
tag

Nálam bevált a burn-in, van pár agyonhallgatott számom aminél első este hallottam hogy valami nincs rendben - kapott 10 órát az éjszaka normális hangerőn és reggel már nem karcolt az énekhang, hanem borotvaélesen hasított. De lehetséges, hogy placebo :B

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#71) skyli válasza slfln (#36) üzenetére


skyli
senior tag

xddd köszönöm

(#72) F-ECT$


F-ECT$
titán

A walnaut és ebony között csak a használt fában van különbség? Melyik a jobb, ha lehet ilyet mondani?

Dive ever, work never.

(#73) atesztoth


atesztoth
csendes tag

Hiphop, dubstep zenékhez is passzol a fülhallgató? Köszi a választ!

(#74) tylerddd


tylerddd
veterán

Nekem az első Xears-em egy TD III PRO BlackWood volt, amitől megijedtem először, mert nagyon gyengén szólt. Aztán próbálgattam a harangokat és a szivacsos haranggal elértem a kellő mélységet, ami anélkül hiányzott belőle. Közel másfél évig használtam. A test a kis fémgyűrűnél szétnyílt, de pillanatragasztóval orvosoltam. Gari már nem volt rá, amikor a bal oldali meghalt. Kár érte :(

Most egy hirtelen üzlet során beújítottam a teszt alanyát, csak Walnut Editionben, nagyon jó árban. Ami meglepett, h nem kellett a szivacsos harangot használnom, tökéletesen szól azzal a közepes méretű haranggal, ami alapból rajta volt. Nem vagyok egy white-fülű, de a TD III-hoz képest jobbnak találom, főleg amit közép és magas területen nyújt. Szebben szól összességében. Ezzel a driver flex-jelenséggel most találkoztam először, de nem zavaró.
Nagyon tetszik, h méretes, megfogható a háza, nem olyan mütyűr, mint amiket pl. a sokak által istenített Sennheiser csinál.

Negatívum csak egy van: nekem jobban bejön, ha a vezeték két szára egyforma hosszú. Ez meg az a fajta, ahol a bal oldali rövidebb, a jobb meg hosszabb. De ez csak szubjektív dolog, tehát ettől jó a füles.

***

Különvélemény

Mivel sürgősen szükségem volt egy fülesre, eredetileg egy Denon AH-C260-t rendeltem, az Xears véletlen jött a képbe igen jó áron. A Denon középen és magasban leveri, mint vak a poharat, de egyszerűen nincs benne mély. Akármelyik harangot próbáltam, egyik se jó, az Xears szivacsa se volt jó rá. Összességében jobban bejön személy szerint az Xears, egy nap Denonozás után mintha hazaértem volna, mikor az X-et betoltam a fülembe. Minden esetre jól jön a Denon második, tartalék fülesnek.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#75) tylerddd válasza atesztoth (#73) üzenetére


tylerddd
veterán

Tökéletes, mélyben nagyon erős!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#76) Tulokkk


Tulokkk
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget, mer már elég régóta a TD és az XE200 pro között tipródom. Rock-ot ill. jazz-t hallgatok főleg, szerintetek melyiket vegyem?

(#77) Tulokkk


Tulokkk
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget, mer már elég régóta a TD és az XE200 pro között tipródom. Rock-ot ill. jazz-t hallgatok főleg, szerintetek melyiket vegyem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.