Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eclipse006


eclipse006
őstag

Nagyon jó lett az írás, látszik, hogy sok időt szántál rá.
Annyira nem vagyok otthon füles téren, inkább a hifi-s téma érdekel jobban, de nagyon szimpatikus ez a fülhallgató. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#2) R3ap3r


R3ap3r
csendes tag

Na így kell füles tesztet írni! :R

R3ap3r

(#3) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Nekem eddig egy Xears füles volt a fülemben (XR120), nem is egyszer, és az vagy valami gyári hibás darab, vagy nem tudom, de nekem nagyon harmatosan szólt. Szóval nem merek kis márkába költeni, marad a Sennheiser.

Grat a teszthez. :R

(#4) need


need
addikt

Minden elismerésem a kimondhatatlan nevű fórum társamnak a remek cikkért.. :R

most ne vedd személyesedéknek..
de ez a cikkek írása drága barátom nagyon jól megy.. részletes mindenre kiterjedő és szerintem ami a legfontosabb objektív..
;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#5) R3ap3r


R3ap3r
csendes tag

Nekem perpill XEARS TD II, Sennheiser CX-400/II meg AKG 330 van használatban egy SONY MZ-RH910 MD-n. Ezek közül számomra az XEARS a legkellemesebb hangú.
Utána a CX, aztán jön csak az AKG.
Pedig nem bíztam benne, de az elég tuti kis füles lett az árához képest.

R3ap3r

(#6) GyéBen


GyéBen
tag

Jó lett az írás, a szövetborítás az tényleg rossz, kis fülemmel mondjuk amúgy sem tudnám (jól) használni.

(#7) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Jó kis írás lett.Biztos nem 2 perc volt ezt mindent összeszedni:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#8) bobojszan


bobojszan
tag

Nekem egy Sennheiser CX400, CX300 és egy Xears Turbo Devices TD II Black volt eddig használatban.
A CX300 harmat volt a számomra, a CX400ból 2 szettem volt, mindkettő jól szuperált de egy idő után meghaltak sajnos :(
Fél éve gyűröm a TD II-t és maximálisan meg vagyok vele elégedve!
Mind hangzásban, mind tartósságban veri a Senheisereket!
Ég és föld számomra, csak ajánlani tudom a Xears-t.

God of War Rank : Chaos

(#9) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Remek teszt! És a füles is felkerül a kívánságlistámra :D

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#10) schawo


schawo
titán

Köszi a tesztet, nagyszerű írás. :R

Úgy fest, Thomas barátunk megint beletrafált. Úgy tűnik, a lassan egy éves TD100-am mellé kell szereznem egy XE200Pro-t is.

Egyébként a TD-vel összehasonlítva hogy szól. Őt szívesen láttam volna a tesztben, mert ahogy sejtem, hasonló karakterű az új jövevény is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) slfln válasza schawo (#10) üzenetére


slfln
senior tag

Örülök, hogy hasznosnak bizonyult számotokra a cikk! ;)

schawo: Technikailag nem hiszem, hogy hatalmas előrelépés lenne a TD100-hoz. Érzésem szerint ugyanaz a membrán dolgozik itt is, csak kicsit udvariasabban viselkedik alul és nem olyan meleg, mint a TD.
Tudva, hogy nagy AKG gyűjtő vagy inkább a Fischer DBA-02/Brainwavz B2 v. esetleg a teljesen neutrális Vsonic GR-07-el kellene folytatnod. Ezek perpillanat a (hatalmas) nagy durr 'kis' pénzért fülesek. Valószínűleg nem lenne gond a 'mindig máshogy szól'-lal se, (amire utaltál korábban, hogy problémád) mert egyik se extrém kényes a behelyezésre.

Ha érdekel, hogy szólnak a jobb iemek, akkor egy hallgatózást összehozhatunk valamikor.
Amúgy is érdekelne a K240, mert azt még nem hallottam és nagyon dícséred. :B

[ Szerkesztve ]

(#12) slfln


slfln
senior tag

Nem szeretnék reklámozni, de akit érdekel a füles, az itt a PH! apróján is megtalálhatja némi keresgélés után.
Olcsóbban és gyorsabban meg lehet szerezni, mint a gyári oldalról.

(#13) schawo válasza slfln (#11) üzenetére


schawo
titán

Oké, megejthetünk egy ilyen akciót :)

A TD100-t egyébként nagyon ritkán használom, K240-t használom hordozhatóként is :)

Csak a kipróbálás okán, (meg hogy miért ne) venném ezt a XE200Prot, de ha nagy különbség nincs a TD100-hoz képest, akkor annyira mégsem érdekel :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) Drughi


Drughi
addikt

Kár, hogy én botfülű vagyok pedig szívesen "meghallanám2 én is a különbségeket 1-1 zeneszámnál.

A teszt mindenesetre tetszett. Csak így tovább!
Én megelégszem a Sennheiser CX400-ammal

(#15) schawo válasza Drughi (#14) üzenetére


schawo
titán

Senki nem botfülű, te is hallanád :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) kpal


kpal
veterán

Elfogadnám :) ÉS részletes teszt :R

(#17) Drughi válasza schawo (#15) üzenetére


Drughi
addikt

Egy dj haveromnál egyszer volt szerencsém kipróbálni olyan fülest, ami egy havi albérlet árába kerül. Nem éreztem rajta olyan hangminőségbeli különbséget, mint amit vártam., de ettől én még botfülű maradok. legalább így olcsóbb cuccok is bőven kielégítik az elvárásaimat

(#18) slfln válasza Drughi (#17) üzenetére


slfln
senior tag

Az még nem is számít drágának :U ... mondjuk attól függ, milyen albérletről beszélünk. :D
A jobbacskák 300$-nál kezdődnek, az egyedi fülmonitorok meg kb. 700$-nál. Onnan meg a határ a csillagos ég.

(#19) Shufny válasza Drughi (#17) üzenetére


Shufny
őstag

Valószínűleg valami Pioneer HDJ-1000 vagy Technics RP DH-1200 volt. (ill hasonló) Nem véletlenül nem estél tőle hanyatt. Másik meg, hogy ha a hallása nem is, de az ilyen memóriája mindenkinek pocsék. Közvetlen összehasonlítás, és megszokás rengeteget számít. Semmi különleges képesség nem kell ezeknek a különbségeknek az észleléséhez.

(#20) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Nekem fejesbe egy AKG-k512 míg fülesbe egy AKG-k309 van

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#21) m@xsys


m@xsys
senior tag

Jó írás, tetszett
Jó pár fülest hallottam, végül rá kellett jönnöm, hogy az AKG K370 amit használok, nem is rossz ;)
Most egy Bose-ra fáj a fogam!

(#22) slfln válasza m@xsys (#21) üzenetére


slfln
senior tag

Nem akarlak lehervasztani, de valószínűleg nincsenek egy partiban a K370 és a tesztben lévő Xears.
(Sokkal) a Xears javára dőlne a mérleg...
A Bose IE2 meg az AKG-hoz képest is nagy visszalépés lenne. Erősen kerülendő.

[ Szerkesztve ]

(#23) schawo válasza m@xsys (#21) üzenetére


schawo
titán

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is van K370-em, és sajnos fasorban sincs a Xearsekkel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) veector válasza Drughi (#14) üzenetére


veector
senior tag

Nekem is CX400-am van, de már úton van az XE200Pro. Egy kis összehasonlítást (nem tesztet, ahhoz hülye vagyok, nem vágom az ilyen audios kifejezéseket) majd írok.

slfln nagyon jó lett a cikk :C
A driver flex az van valami hatással az élettartamára a fülesnek, vagy csak irritáló a hangja? Keresgéltem erről infókat, de head-fin megoszlanak a vélemények erről.

[ Szerkesztve ]

(#25) x_o_n


x_o_n
veterán

Nagyon jó teszt.
Ilyen duplaharangos szilikont lehet szerezni külön?

(#26) T.Peter


T.Peter
őstag

Én olyan kérdéssel fordulnék hozzád, hogy a saját bevallásod szerint a Beyerdynamic dtx101 hol áll az XE200Pro-hoz képest? Múltkor olvastam a DTX100-as tesztedet, és ott ajánlottad a 101-est. Megnéztem, hogy az 13k körül kapható, a Sunrise SW-Xcape pedig 15-17k (de nehezen beszerezhetőnek tűnt). Van a Sunrise vagy a dtx 101 javára akkora különbség, ami megér ekkora árkülönbözetet? Mivel egyiket sincs módomban meghallgatni, pláne nem összehasonlítani, ezért mások véleményére vagyok szorulva, és meghallgatnám más véleményét is. Például Schawo-ét is szívesen. Technikailag is érdekelnek a különbségek, meg hangzásilag is, hogy milyen műfajban jobb vagy rosszabb az egyik a másiknál. Néztem a sorrendedet is a fülhallgatós topikban, hogy valami képem legyen róla, hogy te mit gondolsz.

(#27) sti10p


sti10p
senior tag

Egy CX400/II-höz képest (ha próbáltad) hová lehetne sorolni a XE200Pro-t, menniyvel jobb?!

XY

(#28) nuke7


nuke7
veterán

nagyon jó írás! :R
viszont nekem a sennheiser CX400/500-as fülesnél nagyobb fülesek kényelmetlenek, valsz nagyon kicsi fülem van, azok is határesetek.
A füles minőségileg / hangzásilag jónak tűnik, de kisebb kiszerelésben/változatban nincs ilyesmi? :DDD

(#27) sti10p: nekem is cx400-am van :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#29) GrandeP


GrandeP
őstag

10 ezer forint? :Y

Annyiért veszek 2-3 philips-et vagy 20 db noname-t szűtyök nélkül, ugyanilyen, semmilyen hangzással...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30) schawo válasza GrandeP (#29) üzenetére


schawo
titán

Hajrá! :C :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31) rep3at


rep3at
őstag

Megjött a kedvem valami hasonlóhoz, köszi a cikket!

Forward thinking. كرر

(#32) slfln válasza T.Peter (#26) üzenetére


slfln
senior tag

Megmondom őszintén, hogy a Beyer minden tekintetben alulmaradna az XE200Pro-hoz képest. Ahogy írtam is a Beyer sötétebb, ezt röviden úgy értsd, hogy magashiányos hozzá képest és lomhának, lassúnak tűnik mellette. A DTX100 nagy kiemelése alul tönkreteszi a közepeket, ami ráadásul eléggé háttérben is van. Tisztaság, felbontás, hangszerek elkülönítése terén is jobb az XE... de még folytathatnám a felsorolást, szigorúan hangot tekintve nem tudnék felhozni a DTX mellett semmit.
Az Xcape egy nagyon jó füles, de mivel itt minden szubjektív, ezért az én véleményem itt furcsa módon igencsak eltér a többségtől. A V1-et, amiről szó van már jó ideje nem lehet kapni amúgy. Az Xcape technikai értelemben nem túl sokkal, de felülmúlja az XE-t. Azt is fontos megemlíteni, hogy ezt emlékezetből mondom, mert már rég nincs nálam.
A hangolása sajnos nem feküdt nekem. Az Xcape az XE mellett 'kicsinek', vékonynak, száraznak és igencsak mély szegénynek tűnne, nagyon nagy lenne a kontraszt.
Az új Xcape IE-hez volt szerencsém pár percre. A technikai háttér ugyanaz, de a hangolás 'szinte' ellentéte a V1-nek. Inkább V betűt formáz -pontos megítélésre nem volt elég idő- ezért sokkal inkább közelít az átlag vásárló (-és ezek szerint az enyémhez is-) preferenciájához.

Minden az egyén ízlésén múlik, ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni.

Ha engem kérdezel az XE200Pro azon a listán, amit megtaláltál (azóta az már eléggé kibővült :) ) most közvetlenül ott lenne a DBA és a GR07 alatt, de ott lenne közöttük egy >> ilyen jel, ami az egy kategória eltérést szimbolizálná.

[ Szerkesztve ]

(#33) slfln válasza nuke7 (#28) üzenetére


slfln
senior tag

Köszönöm szépen, örülök, hogy tetszett!

A kisebb kiszerelést úgy érted, hogy túl nagy lenne a ház?...
Attól tartok nem tudok érdemben válaszolni, mert nekem eddig nem voltak kényelmi problémáim semmivel.
A Xearsek eléggé nagyok... A tesztben is említett PR401 pl. hasonlóan sekély behelyezésű, mint a CX-ek, de a hangjuk között igen nagy különbség van...
...de vannak pici fülesek, amik nagyon kényelmesek... csak nem tudom a keretet, amit rá szánnál, ezért nem is ajánlgatok.
Amennyiben ténylegesen vásárlási szándékod van, akkor ebben a topikban a kívánalmaid ecsetelése után fogunk tudni segíteni.

(#34) slfln válasza sti10p (#27) üzenetére


slfln
senior tag

Hát a CX400-at hozzá képest... talán a béka feneke alá.
CX400II összesen 2 percig volt a fülemben, nem volt okom tovább hallgatni...

(#35) nuke7 válasza slfln (#33) üzenetére


nuke7
veterán

10k a keret, még nem vásárolnék, de infót szerzek, nézelődök...
a cx400-am kezdi megadni magát - még bírja - de a helyére kellene valami.

egyébként pont úgy értettem a kisebb kiszerelést, hogy a ház mérete kisebb.
pl. az akg wasp fülessel szívtam így meg (ilyen sárga volt) nem fért be a fülembe.

szóval azt mondod, hogy egy ilyen kisebb házzal rendelkező xears valsz. jó vétel lenne nekem? csak web-ről tudom rendelni gondolom... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) slfln válasza veector (#24) üzenetére


slfln
senior tag

Írok akkor pár szóval többet a driver flexről.
A teljesen zárt házú dinamikus fülhallgatókra jellemző. A jelenség oka abból adódik, hogy amikor bedugod a füledbe, a szilikon légmentes zárása miatt nyomás alakul ki a hallójáratod és a házban lévő membrán között. Mivel a házon belül, szellőző furatok nélkül semmilyen irányba nem tud kiegyenlítődni a nyomás, ezért a membránt a teljes negatív kilengésének (hátra) irányába kitolja. Ez egy 'recsegő' hanggal jár. Ezt tisztán és erősen hallani lehet, mivel a füles benne van a hallójáratodban és emiatt nagyítóként működik.
A membrán ilyenkor beszorul és úgy is marad, mert nem tudja leküzdeni az előtte 'tornyosuló' nyomást. Kis igazgatással ezt ki lehet egyenlíteni.
Ezután el lehet képzelni, hogy ez micsoda terhet ró a membránra ilyenkor. Szélsőséges esetben le is szakadhat a peremről.
Akinek Xears fülhallgatója van (vagy bármilyen más teljesen zárt) és sokáig szeretné élvezni azt, azoknak a következőt tanácsolom:

- Soha ne rakd be a füledbe úgy a fülest, hogy közben zene szól benne.

- Soha ne dugd be egyenesen 'borosdugóként' a füledbe.

- A megfelelő behelyezéshez, ami jól szigetel és nem ró terhet a membránra a következőket tedd:

Először vegyük a bal füledet - (a jobb oldal értelem szerűen ennek tükrözése)

1. Bal kezedben fogd meg a fülhallgatót.
2. Jobb kezeddel, a fejed felett átnyúlva fogd meg a bal füled felső részét és húzd felfelé.
3. Nyisd ki enyhén a szád, lazítsd el az állkapcsodat.
4. Oda vissza csavaró mozdulattal kissé a hallójáratodra ferdén kezdve óvatosan dugd be fülhallgatót
5. Indítsd el a zenét
6. Ásító 'mozdulattal' is tudsz utólag igazítani rajta, hogy jól feküdjön.
7. Örülsz, hogy sokáig fog működni a fülesed és ezért fizettek nekem egy sört.

[ Szerkesztve ]

(#37) slfln válasza nuke7 (#35) üzenetére


slfln
senior tag

Légyszives a linkelt topikban folytassuk ezt, ha nem probléma. Mert én csak egy vélemény vagyok, ott meg többen tudunk segíteni neked.
Több ember, több fülest ismerve jobban tud ajánlani... másrészt hagyjuk meg a kérdéseket, hozzászólásokat az XE200-nak.
Pár hsz-el ezelőtt elhintettem, hogy itt az aprón is meg lehet találni. Linket nem adok, mert nekem nem célom a reklámozása semminek. Én csak leírtam, hogy ez a füles, ezért az árért mocskosul jól szól és bagó érte az elkért összeg.
Ha arra gondolsz, hogy -bármelyik Xearst- boltban/áruházban meg lehet e venni itt Magyarországon, akkor a válasz erre: nem.

(#38) slfln válasza x_o_n (#25) üzenetére


slfln
senior tag

(#39) schawo válasza slfln (#36) üzenetére


schawo
titán

8. Engedd el a füled felső részét, mert megfájdul a kezed, valamint az utcán rajtad fognak röhögni. ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) veector válasza slfln (#36) üzenetére


veector
senior tag

Köszönöm szépen :R
Buszon mondjuk vicces lesz egy hasonló produkció, de nem baj, megéri. :D

(#41) slfln válasza schawo (#39) üzenetére


slfln
senior tag

Feltételeztem, hogy tiszta sor, hogy a jobb oldal berakásához az általad említett mozdulat elengedhetetlen. :DDD

(#42) mttssz


mttssz
senior tag

Nekem is jöhetne egy ilyen! :D

(#43) chabeee


chabeee
tag

Nagyon jó íràsn pont erre volt szüksègem...

(#44) m@xsys válasza slfln (#22) üzenetére


m@xsys
senior tag

Jó tudni!
Amin én gondolkozok az a BOSE AE2
Hallgattam, nekem bejött. De szívesen olvasom a véleményeket. Úgy kell ezt a Bose-t értékelni, h 20e fog kerülni, nem 45e!

(#45) schawo válasza m@xsys (#44) üzenetére


schawo
titán

Hamisítvány? Akkor lehet, hogy jobb, mint az eredeti.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) m@xsys válasza schawo (#45) üzenetére


m@xsys
senior tag

Szerencsére nem! A készlettől szabadulnak, 2 van belőle :) Bose AE2 link

[ Szerkesztve ]

(#47) slfln válasza m@xsys (#46) üzenetére


slfln
senior tag

:N Nem akarlak elkeseríteni, de ez így se éri meg...

(#48) m@xsys válasza slfln (#47) üzenetére


m@xsys
senior tag

Ennyit még kiadok rá, nekem megér, de minden esetre köszi

(#49) bradam


bradam
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne,hogy egy TD II-hez képest megéri-e a +1-2ezret Elektronikus/Dubstep zenék hallgatására?

(#50) slfln válasza bradam (#49) üzenetére


slfln
senior tag

Szia,

Amennyiben van TDII-d akkor nem.

Ha a kettő között vacillálsz, akkor röviden a nagyon lecsupaszított lényeg:
A TD-ben több mély van (az XE-ben is relatíve sok van) és kevesebb magas valamint kisebb a tere.
Technikailag (hangot tekintve) az XE erősebb, de csak nem sokkal.
Az XE-nek szimmetrikus kábele van, a TD-nek felemás. Az XE kábele textiles, a háza fából van és nagyobb, mint a TD II.
Dióhéjban ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.