Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mentoloshypo válasza T.Peter (#50) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Ennyit nekem nem érne meg -20% spórolás, nem tudom te hogy vagy ezzel! :DDD
Stand by módban hogy sikerül amúgy kétszer annyit fogyasztania mint a PS4? Ezt sem árt figyelembe venni, hiszen többet van stanby vagy kikapcsolt módban mint játékban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52) T.Peter válasza mentoloshypo (#51) üzenetére


T.Peter
őstag

Nem is a spóroláson van a hangsúly, bár valakinek számíthat. Sok helyről lecsípve ennyit kijön egy érezhető összeg akár. A hangsúly azon van, hogy ~20%-kal kevesebbet fogyaszt, ne is várjunk tőle olyan teljesítményt.
Vannak ott még érdekes kimutatások. A stand-by módon remélhetőleg faragnak, mert az a 18 watt brutál. A filmezős 74 meg 90 watt is kemény.
A stand by módot csak spórolásnál kell figyelembe venni, játék közben nem, mert arra nincs kihatással. Azért támadják a boxot, mert ps4-hez képest elmarad játékban a teljesítménye. Viszont legalább ~20%-kal kevesebbet fogyaszt olyankor.

[ Szerkesztve ]

(#53) ldave válasza pzstm (#49) üzenetére


ldave
félisten

Nem negatívumként mondom, csak hogy technikailag ez a 792p a legjobb döntés ezek alapján. Engem nem nagyon izgat a felbontás, most épp a friss Mario Kart 8-at tolom Wii U-n, és bár ez 'csak' 720p, messze az egyik legszebb játék, amit valaha láttam.

A Slime draws near! Command?

(#54) mentoloshypo válasza T.Peter (#52) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

20-30W különbség éves szinten max 2-3 ezer ft pluszköltség, számolj már egy kicsit könyörgöm.
Ez azért elég vérszegény érv az XO mellett, vagy nem?
Aki kivágja a 100-120kt egy új konzolért az nem fog néhány ezer ft-os spóroláson vacilálni.
Ha ez az egyetlen érv a M$ gépe mellet (ha még van akkor figyelmesen hallgatlak, mond nyugodtan!) az bizony elég ciki, nem?

(#55) xtremez válasza T.Peter (#52) üzenetére


xtremez
aktív tag

Kevesebbet fogyaszt persze mert kevesebb az erő is..

Messze nem fogyaszt sokat a ps sem. Pár év múlva meg úgyis jön egy kisebb csíkszélességen gyártott modell.

(#56) T.Peter válasza mentoloshypo (#54) üzenetére


T.Peter
őstag

Azt írtam, hogy ha sok helyről csíp le x wattot, akkor kijöhet akkora különbség, amit megérez.
És azt is írtam, hogy nem emiatt írtam, hanem amiatt, hogy amennyivel kevesebbet fogyaszt, legalább annyival kevesebb is a teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#57) mentoloshypo válasza xtremez (#55) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

A PS4 fogyasztása a PS3 Fat (első generációs) és a PS3 Slim között van, a Slimhez közelebb. LINK
Tehát akinek ez a fogyasztás gondot okoz anyagilag az nem is vesz next-gen gépet.

Az új típusok meg természetesen még takarékosabbak lesznek.

(#58) mentoloshypo válasza T.Peter (#56) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Jah, nagyjából ott van az a 20-30% különbözet erőben is.

[ Szerkesztve ]

(#59) tecsu válasza pzstm (#42) üzenetére


tecsu
addikt

"Felskálázva jeleníti meg a képet..." Igen. Az is interpoláció, azzal is torzul, hogy is ne torzulna?
Abban igazad van, hogy embertől is függ (kinek jó ill. kinek rossz a szeme), de a tartalomtól is. Pl. filmeken vagy filmszerű játékokon nagy a blur, de részletes, kontrasztos mozgó képeknél kitűnik.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#60) b. válasza mentoloshypo (#35) üzenetére


b.
félisten

Hát most már 8 ezerért kapsz egy sirály állapotut. Abban az időben a Rident Evil Veronicas részért vettem meg , mert csak arra jött akkor. Aztán jött a többi brutál game rá, az Ecco, meg a Soul Calibur, meg a Sonic,.. imádtam.Szerintem a Soul Calibur ma is megállná a helyét a játékfelhozatalban, überbrutál volt :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.