Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) TomLion


TomLion
tag

Sztem 2013 és Win8 fog rajta futni :D

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#52) doggie


doggie
aktív tag

Szerintem a kinect bedobásával kihúzza legalább még 2 évig, de utána már akár jöhetne is.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#53) #08052480 válasza Pöttön (#50) üzenetére


#08052480
törölt tag

Az MS-nek addig éri meg amíg az emberek kapkodják rá a játékokat és még sokáig fogják rá kapkodni. Egyik HD konzol sem fog hipp-hopp eltűnni a support listáról, évekig fognak párhuzamosan futni az újakkal. Nem kell messzire menni, vess egy pillantást a PS2-re. Hébe-hóba még ennyi év után is fejlesztenek rá.

(#54) DeFranco válasza Polllen (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Három szót mondok: First Person Shooter

Tényleg nem értem, miért nem lehet megadni legalább egy bill+egér szerű kontrollernek a támogatást. Sok játékost bevonnának, aki eddig csak ezért idegenkedett. Nekem pl. ez a fő ok arra, hogy miért nem veszek konzolt.

(#55) Pöttön válasza #08052480 (#53) üzenetére


Pöttön
őstag

Igen azértis hoztam fel példának :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#56) Tomcat


Tomcat
őstag

Én személy szerint nagyon nem örülnék neki ha még 4 év mulva is olyan játékok jönnének ki PC-re amiknek butítás után el kell futnia Xbox-on is. Már így is nagyon el van maradva minden aktuális konzol a PC-hez képest és ennek mi PC-sek isszuk meg a levét, mert minden multiplatform játéknak megfelelően futnia kell konzolokon is a PC-k mellett. Ez addig nagyon visszavetne minden PC-s fejlesztést is egyben.

Tomcat

(#57) #08052480 válasza Pöttön (#55) üzenetére


#08052480
törölt tag

ja hogy nem olvastam el rendesen :) sorry

(#58) Polllen válasza DeFranco (#54) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mivel FPS-t is lehet játszani controller-rel is, így okafogyott megint csak kiadni a támogatást. MW2 konzolon tarolt, főleg asszem x-box-n... Szóval semmi ok nem szól a support bővítésén ms oldalról... Plusz macera és még kevernék is a szépen szétválasztott portfoliót. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59) heihachi válasza DeFranco (#54) üzenetére


heihachi
addikt

Szerintem jelenleg ez az egyetlen jó érv a konzolos FPS-ek mellett, hogy mindenki egyenlő feltételekkel indul. Egyforma gép, ugyanannyi fps, ugyanolyan grafikai részletesség, ugyanott fog akadni, és ugyan olyan irányítás. Nem kéne ezt egér+billel tönkre tenni szerintem.

Én alapvetően egér+bill párti vagyok, amit lehet, azt PC-n tolom egér+billel, de amikor valamilyen csoda folytán konzolos FPS elé ülök, akkor a legkisebb mértékben sem vágyok arra, hogy valaki azért alázzon le, mert egérrel gyorsabban fordul, mint én kontrollerrel.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#60) DeFranco


DeFranco
nagyúr

@Polllen @heihachi: nem örülök neki, de hihető... ez van. :(((

(#61) dunc válasza DeFranco (#54) üzenetére


dunc
nagyúr

Ha ez megvalósulna ,akkor ki lenne végezve a pc-n a játék.

(#62) DeFranco válasza dunc (#61) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem is lenne gond. Így kétfelé pénznyelő, úgy csak egy felé lenne az.

(#63) Darren82 válasza DeFranco (#54) üzenetére


Darren82
tag

+1

(#64) dunc válasza DeFranco (#62) üzenetére


dunc
nagyúr

Talán ezzel akarják mesterségesen életbe tartani a pc-n való játékot,ha konzolon lenne egér-bill. kombo akkor a kutya nem venne pc-t. (játékra) És ugye a hardvereladásból kaszálnak a gyártók,és pl a vga gyártók nagy valószínűség szerintem nem örülnének ennek.
Volt izmos pc-is ps3 am is,de a mostani boxomat nagyon szeretem,és grafikailag se rossz,de a körítés,és a rendszere nagyon jó. Ha ezzel együtt normális egér bill. támogatás lenne,soha nem vennék pc-t. (max munkagép kategoria ) Elsősorban a next gen. konzoloktól egér bill. támogatást várok ,és néhány alap netes alkalmazást . (böngésző,levelező stb)

[ Szerkesztve ]

(#65) djculture


djculture
félisten

Még pár év alatt ami hátravan az új generáció eljöveteléig akár ki is hallhatnak.Kitalálnak mást és megy a levesbe.A konzol jövője meg halad a Pay-Per-Game fele,addig játszhatsz amit előrefizetsz.Erröl regélt valami nagy fejes agyament.]

[ Szerkesztve ]

(#66) tomgabor válasza DeFranco (#62) üzenetére


tomgabor
senior tag

Mintha ez ilyen egyszerű lenne. Sírhatnánk normális emulátorért is akkor.

(#61) dunc: +1

(#67) Vazallus


Vazallus
tag

2012-ben világvége

"Mr. Salieri sends his regards"

(#68) Def26 válasza Vazallus (#67) üzenetére


Def26
félisten

Ezt a hülyeséget miért muszáj állandóan hangoztatni? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#69) #97544192 válasza Vazallus (#67) üzenetére


#97544192
törölt tag

Topic zarhato. :DDD

(#70) dunc válasza Def26 (#68) üzenetére


dunc
nagyúr

Sajnos van realitása :( (Japánba megkezdődött ! ) Ha ilyen jellegű természeti csapások jönnek könnyen lehet,elég ha néhány atomerőmű érintettet lesz !

[ Szerkesztve ]

(#71) #08052480


#08052480
törölt tag

Jaj ne, ne kínozzatok.

(#72) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Amíg dől a della minek erőltessék magukat.

A ps3 már érdekesebb téma mert ,ott közel sem érték el a gép végső határait.

De azért így belegondolva 2015 messzinek tűnik, lehet hogy addíg megjeleni valami más gyártó csoda konzola ;]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#73) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

a hír kacsa, csak egy félreértésen alapul EG

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#74) dunc válasza Gergosz2 (#72) üzenetére


dunc
nagyúr

PS 3 al egyszerűen nem tudnak mit kezdeni,pedig van kondi a gépben.

(#75) fricz19


fricz19
őstag

egy ideje már nem sokat fejlődött a grafika, ezek szerint továbra sem várható :(

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#76) BullKoxa válasza BeLucZ (#2) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nemrég vettem konzolt és mit ne mondjak jó kis dolog,sajnálom hogy csak nemrég vettem,mert a Pc csak a pénzt viszi ha játszani akar az ember.A Konzolon meg meg a játék ahogy kell!!Remélem még később jön az új konzol,mert nekem még a 360 S nagyon új.

(#77) vatomi válasza BullKoxa (#76) üzenetére


vatomi
aktív tag

Én három éve hajtom a boxot és addig megrögzött pc játékos voltam, csomó lóvét beleöltem. Nem sok beruházást tudok, ami annyira megérte volna mint az x360. Ráadásul tutira vizuális igénytelenségben szenvedek, mivel semmi bajom a jelenlegi játékok grafikájával. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78) Inv1sus válasza BeLucZ (#2) üzenetére


Inv1sus
addikt

Legalább nem kell évente videókártyát cserélni. Még mindig simán jó a kártyám a mai játékokhoz és ez így rendben is van.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#79) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Mióta ti vettetek xbox-ot azóta nekem se kellett újítani a gépemen, szóval köszönöm nektek! :D Na persze 2012-ben biztos kell majd, mert... mert... 2012. O.o'

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#80) PHM


PHM
addikt

Szerintem minden attól függ, mikor jön ki a Wii utódja.
Mert abban gondolom mind egyetértünk, hogy a Nintendo konzoljára
már ugyancsak ráfér a frissítés.
Éppen ezért valószínűnek tartom, hogy ők fognak lépni először.
Aztán az új Nintendo masina fogadtatásától függően talán
a riválisok is belehúznak a fejlesztésbe.
Az X360 utódlását illetőleg amúgy én is a 2013-14es évet tartom reálisnak.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#81) Inv1sus válasza PHM (#80) üzenetére


Inv1sus
addikt

Már léptek, kiadták a kinetict-et, vagy mit... :B

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#82) PHM válasza Inv1sus (#81) üzenetére


PHM
addikt

Ha a Kinectre gondolsz, az X360-hoz van.
Vagy lemaradtam volna valamiről? :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#83) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Azt hiszem 2015-ben benevezek egy X360-ra. Na? Merész vagyok? ;]
Addigra bagóért megkapom Vaterán.
Míg a "X720" lenne olyan olcsó, már halandó számára nem is létezik áramszolgáltatás. :P

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#84) BalaNce87 válasza BullKoxa (#76) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ezt mondod úgy hogy i7-ed és gtx580-ad van, szép...

[ Szerkesztve ]

(#85) julius666


julius666
addikt

Én biztos vagyok benne, 2012-13-ban (de talán inkább az utóbbi) ki fog jönni az új Box.
A hardcore réteg egyszerűen elkezdene masszívan visszatérni a PC-re a jobb technológiai lehetőségek miatt, ők pedig hiába kisebbek jóval számban a casual rétegnél, bevételben kb. ugyanakkora méretet képvisel a két vonal így nem lehet az ő igényeiket figyelmen kívül hagyni. Ha hihetünk a demóknak, akkor 2012-ben már láthatjuk a frissített UE3-at élesben is, amellett meg nevetségesen gagyik lesznek a konzolok, kb. mint a PS3 megjelenésekor a PS2 volt.

Illetve kb. akkorra fog a kinect igazán beérni, akkor már mindenki ismerni fogja, itt lesz az ideje egy kinect 2.0 piacra dobásának.

(#86) WongFeiHong válasza havasa (#24) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Azért az nem ultra low quality főleg egy full hd-n nézve. A néha mosott textúrák ugyanolyanok lesznek pc-n is max a dx11-es effektek csinositanak rajta meg a nagyobb felbontás./az 1 tényleg szebb volt/ Nem kell lenézni állandóan a konzolokat csak mert Neked speciel csak pc-d van :( Nekem elég ha 2015 után jön az új generáció mert nem akarok költeni rá az elkövetkező években :)

(#87) Teasüti válasza Alexios (#9) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sztem helytálló amit mondott.
Áruházban egyszer mentem oda egy box elé, mondván még nem láttam ilyet közelről.
Éppen a legújabb forza motor sport ment rajta, vagy mi.
A grafika jó lenne, de agyonbassza az egész látványvilágot az AA hiánya.
Így határozottan egy undorító pixelhalmaz volt, nem több.
Olyan érzésem támadt, mintha nextgen játékot 640x480-ban játszanék. :U
Szimplán undorító.

A hírhez meg annyi hozzáfűznivalóm lenne, h én ennek örülök, mint pc-s, mert így nem kell konfigot cserélnem egy pár évig. :P

(#88) KKaresz45 válasza julius666 (#85) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Értem a logikádat, de hol vannak PC-n azok a jobb technikai lehetőségek? PC-vonalon pont arról szólnak a hírek, hogy hiába van DX11-ünk meg sokszázezres videokártyáink, elmarad az elvárt grafikai fejlődés. Ha egy konzolos játék után megnézel egy PC-s gamet, akkor persze látod a különbséget, hogy nincs anti aliasing meg részletesebbek a textúrák, stb. de azért erre nem fogja azt mondani egy konzolos, hogy na, akkor rögtön rohanok a boltba a 200 rugós konfigért.

A PC-s fejlődés most nem a hatalmas grafikai előrelépés felé halad. Abban mondjuk igazad van, hogy a DX 11-es hardverek egyre olcsóbbak lesznek, lassan megfizethető lesz egy jobbfajta config (bár ezen a téren is változik a piac, az egyszerűbb konfigok egyre olcsóbbak lesznek, de az erősebb vasak tartják az árukat rendesen), azt azért kétlem, hogy csak ezért tömegesen váltanának. Akinek bejött a box, vagy a PS3, az marad is annál.

A másik, ami megütötte a fülemet, hogy a hardcore réteg ugyanakkora bevételt képvisel, mint a casual. Ez egyszerűen nem igaz. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

(#89) GoldenJ


GoldenJ
tag

Még 3-4 év biztos van a mostani konzolokban. Igaz már vagy 2-3 éve nem fejlődik a látvány, de hát a kiadókat nem a fejlődés érdekli hanem a besöpört pénz.

A mai gyerekek nemcsak megveszik a vackot, hanem még azt is elhiszik róla, hogy király.

(#90) Morden24 válasza julius666 (#85) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az a "hardcore" réteg konzolon nem ugyanattól hardcore, mint a PC-n - nem ugyanarról a csoportról beszélünk. Komolyan gondolod, hogy aki X éve a boxot nyúzza, az majd azért fog venni egy komplett játékos PC-t, mert 2013-ban nem játszhat a legújabb FPS-szarral ultra high módban? Akkor már megléphette volna ezt 2009-ben, '10-ben, '11-ben... a másik eset, hogy mindvégig volt gamer PC-je, akkor meg nemhogy masszív, de semmilyen visszatérésről nem beszélhetünk.

Meg kéne értened, hogy a konzolok grafikája ma is "gagyi" a high end PC-s cuccokhoz képest, nem kell ide frissített UE3. A múltkor valaki azzal érvelt, hogy de PC-n van a Mafa 2-ben fű, vagy mi a tököm, és hát ez kell a boldogsághoz. Akinek ez kell, az most sem konzolt üt.
A casual réteget meg még ha érdekelné is a grafika, akkor sem annyira dilinyós, hogy soktízezres videokártyát vegyen teljesen diszfunkcionálisan.

Visszatérés "sosem" lesz. Eladáscsökkenés lesz, érdeklődésvesztés. Viszont azt ugye tisztázni kell, hogy a box jelenleg van a népszerűsége csúcsán.
Szerintem az egyetlen kérdés, hogy a Nintendo mit és mikor lép Wii2 ügyben, illetve, hogy mi lesz a Sonyval. Ez a két tényező fogja befolyásolni az MS-t a következő években, a PC nem.

Nem tudom, feltűnt-e bárkinek is, de PC-n gyakorlatilag semmiféle paradigmaváltás, extrém fejlődés vagy piacmegújító esemény nem történik, ami alátámasztaná, hogy a közeljövőben bármiféle játékos-visszamigrálás lenne. Az egyetlen kvázi-érdemleges változás pont a diszkrét gpu-k piacának szűkülését jelenti. Mondjuk ez pont, hogy jót tehet a PC játékpiacnak, de ettől még én nem látok semmi olyat, ami alapban rengetné meg a trendeket. Látható már jópár éve, hogy a puszta grafika nem elég ahhoz, hogy visszacsábítsa a konzolosokat. Az csak ahhoz elég, hogy az emiatt PC-ző játékosokat megtartsa.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#91) nrgia


nrgia
őstag

Na megint egy olyan hír ami vagy-vagy és lám máris egymásnak feszülnek az emberek.

[ Szerkesztve ]

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#92) vhunor válasza dunc (#74) üzenetére


vhunor
őstag

Nemtom, megnéztem az Uncharted 3 trélereket (csak ingame jelenet tartalmaznak, és az első 2 rész alapján nincs miért kételkednem abban, hogy ilyen lesz), szerintem tudnak vele mit kezdeni ha akarnak. Amúgy művészeti koncepció > grafika.

Én közel 20 év PC után vettem egy PS3-at, mert olyan játékok jöttek ki rá amik kb. soha nem fognak PC-re. Én imádom a platformjátékokat, ezek konkrétan nem léteznek PC-re már évek óta, itt van Ratchet&Clank, Little Big Planet. Egy Heavy Raint, Red Dead Redemptiont, L.A. Noiret, God of War, Gran Turismo 5-öt szintén várhatok PC-re. Az Uncharted mindaz amit a Tomb Raider 15 év alatt sem lett képes elérni. Az olyan egyedi kis programokról mint a Flower, Journey, From Dust nem is beszélve.

A PC megmaradt, stratégiára és rpg-re, nagy ritkán egy-egy tényleg tartalmas single fps (Bioshock) becsúszik.

Én bőven elvagyok ezzel a konzolgenerációval akár 2015-ig is, ha a teljesítménykorlát miatt a stúdiók végre újra foglalkoznak a tartalommal is, nem csak a csilivili külsővel.

(#93) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Mondjon már nekem valaki egy exkluziv pc cimet ami csak erre a platformra készül és atom nagy játék lesz. Nem hiszem hogy tudna...
Őszintén szólva meglátom a Killzone 3 vagy az Uncharted 2 grafját full hd-n és elfelejtem az 5970-emet pc-n. :(( Hiába van nagy karim ha a játékoknak nincs multi-gpu támogatása vagy egy memóriahibás sz*r. pl: Bulletstorm pc-n másodpercekre idegesitően beakad bármibe nézem. Ugyanez boxon tök sima,igaz nincs AA és kisebb a felbontás de lesz*rom :)

Ne tartsuk már a pc-t az intelligens játékosok mekkájának :D Azért mert az Arma 2-ben pl 6 gomb kell hogy átmásszak egy keritésen még nem biztos hogy jobb játék mint egy "ócska" konzolos vmi. PS1,2 korszak idején persze fényévekre volt a pc de most egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

(#94) Morden24 válasza vhunor (#92) üzenetére


Morden24
nagyúr

művészeti koncepció > grafika :R

Sectumsempra - For Enemies

(#95) #51736960 válasza WongFeiHong (#93) üzenetére


#51736960
törölt tag

hát nem tudom, én hányok a konzoltól, pedig kettő is van a családban. esetleg ebéd után, a fotelben ülve játszom unokatesómmal egy kis forza3-at, de ennyi a max :)
minden másra nálam pc a favorit, de ízlés dolga...

szerk: mostanában heroes4-5-tel játszom, meg dragon age1-el, hogy menne ez konzolon :F

ezelőtt meg évekig wowoztam, még ha lenne is konzolra, kontrollerrel elég vicces lenne, pölö arénában :)

[ Szerkesztve ]

(#96) vhunor válasza vhunor (#92) üzenetére


vhunor
őstag

Jah, még valami. PC-n utoljára talán a Baldur's Gate 2 vagy Planescape: Torment esetében csináltam volna azt, hogy ha egyáltlán nincs gépem és játszom velük fél órát, másnap megyek és veszek PC-t. 2002-ban játszottam fél órát a Halo-val és vettem egy xbox-ot. 2003-ban játszottam fél órát a Zelda: Wind Wakerrel és vettem egy Cube-ot. 2009-ben játszottam fél órát a Heavy Rainnel és vettem egy PS3-at.

(#97) WongFeiHong válasza #51736960 (#95) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Szeretek játszani és szeretem a játékokat. Van ps3,xbox360 és pc. Nem vagyok elfogúlt mint egyesek,hanem kihasználom mindegyik platformot :D

(#98) #51736960 válasza WongFeiHong (#97) üzenetére


#51736960
törölt tag

pontosan, mindegyik platform másra jó, és az a legtisztább, ha mindenből van egy :)
pc-re stratégia, meg fps esetleg, x360-ra autóverseny meg akció, ps3-ra meg nem is tudom... (na jó, az vegyen ps3-at aki heavy raint akar nyomni, más érv nem jut eszembe :D

(#99) Morden24 válasza #51736960 (#95) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pont a WoW-ot akartam WongFeiHong-nak írni példaként az exkluzív stuffra, de aztán eszembe jutott, hogy van MAC-re is, szóval nem is kizárólagos :)

Egyébként ha én is csak a Civ4-el, vagy a Heroes3-al tolnám, akkor nekem sem jutott volna eszembe soha konzolt venni (bár pont tbs nyugodt szívvel megjelenhetne konzolra)... RTS-ből sajnos évek óta nem látok olyat, amit megvennék.

Sectumsempra - For Enemies

(#100) WongFeiHong válasza Morden24 (#99) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Őszintén a WOW eszembe se volt mert 1 percet nem nyomtam és nem is fogom :N
De igaz tényleg pc exkluziv! Bevallom pc-n én a Half Life 1,Diablo2,Heroes 3 játékokkal játszottam a legtöbbet anno és jelenleg is. Számomra ezek a maradandó élmények pc-n. :)

Crysis-ok kimaradtak :) /néha dolgozzon a kari is/

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.