Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tikakukac válasza Stabi83 (#50) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, sok szerencsét. Elpakolom a dolgot könyvjelzőbe aztán 2 év múlva megnézzük mi lett ebből. ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52) Stabi83


Stabi83
senior tag

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#53) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Korrekt masina, éri a pénzt.

Nagyon sok nagyon "gyártó" is hasonló cégekkel gyártat, aztán megvesszük a masinát drágábban.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#54) Tikakukac válasza Graphics (#53) üzenetére


Tikakukac
titán

Leszek a halkan suttogó tavaszi szellő a háttérből: ugyanazt kapod esetleg vagy mégsem a pénzedért?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55) Stabi83 válasza nyunyu (#9) üzenetére


Stabi83
senior tag

Az i760 kiosztása és szigetes elrendezése nekem valahogy szimpatikusabb, de szerintem ezt is meg lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#56) Graphics válasza Tikakukac (#54) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mármint?

Ugyanazok az alkotóelemek szerintem. Sok varia nincs benne.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#57) Tikakukac válasza Graphics (#56) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, erre gondoltam. Hogy esetleg van-e még valami ami mondjuk meg szokott különböztetni egyes gépeket az adatlapjukon felül :B Csak próbállak rávezetni a megoldásra :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#58) Graphics válasza Tikakukac (#57) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a része engem annyira nem érint, mert még a szoftverrel sincs annyira varia, mint egy mobilos rendszer esetében.

Ha egy megtervezett laptopról beszélünk, amelynek megfelelő komponensei vannak, akkor egy alapos informálódás után simán meg merem venni.

Én értem, hogy az üzleti laptopokra akarsz rávezetni, de azokat ismerem, nem kell bemutatni őket.

Viszont én egészen másra akartam rávilágítani, mégpedig arra, hogy sok esetben egy OEM/ODM laptopot kapunk HP, ACer, Asus, és egyéb konzumer logó alatt, csili-vili pénzekért is akár...

Értem, minőségbiztosítás stbstb... De, sokszor az sem... Itt mindenki tajvani és kínai sorokon gyárt, vagy gyártat... Nincs újdonság.

Hozzáteszem, pl a mostani üzleti gépek közül egy gyártótól vennék, az pedig a Fujitsu... Ott viszont félő, hogy a Lenovo nem hozzáadni fog, hanem inkább elvenni.... Amikor egy alap Lifebooknak fényévekkel jobb a minősége, mint bármi más konzumer szarnak, akkor érdemes elgondolkozni, hogy ki az aki tud még gyártani...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59) Stabi83 válasza Tikakukac (#57) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ezeknek a gépeknek inkább gyerekbetegségei vannak és érthető okokból spórolás de nem fájó helyeken.
Az hogy pl a fedlap vékonyabb műanyag, engem nem zavar mert azért annyira nem gagyi.

Most már hónapok óta használom az i760-at napi szinten ( munka, játék, tartalom fogyasztás ), napi 8-14-órát megy gép és eddig semmi bajom nem volt vele szerencsére ( egy esetet leszámítva de az gyári hiba volt és 20 percen belül cserélték is pedig már túl voltam a 3 napon bőven ).

A gombok nem koptak, nem lazultak vagy estek ki, a felület nem fényesedett.
Amin lehetne csiszolniuk az inkább a szoftveres támogatás ami ugyan megvan de még lehetne rajta csiszolni.

Írtam a forgalmazónak hogy mégis mikorra és mennyiért várhatjuk a i860-at még gondolkodok a cserén de nem vagyok benne biztos hogy váltok ( legalábbis még nagyon vacilálok ).

Mindenesetre azt hogy ROG G752Vy-ról váltottam nem bántam meg.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#60) noPublicFG válasza Stabi83 (#44) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Köszönöm! :R

Sajnos megtaláltam, 25 ms.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#61) Tikakukac válasza Graphics (#58) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a része engem annyira nem érint, mert még a szoftverrel sincs annyira varia, mint egy mobilos rendszer esetében.

Dehogy van. Alig tudok 10 olyan típust amiket a hazai képviseletek végül már elkezdtek visszavásárolni, mert 1 év után sem bírtak driverrel javítani. :B

Ha egy megtervezett laptopról beszélünk, amelynek megfelelő komponensei vannak, akkor egy alapos informálódás után simán meg merem venni.

És ilyenünk jelenleg van?

Én értem, hogy az üzleti laptopokra akarsz rávezetni, de azokat ismerem, nem kell bemutatni őket.

Isten ments. Én arra próbállak rávezetni, hogy egy 3 év garihoz képest, ami mögött áll egy Getronics és egy rakat szerviz, valamint hazai képviselet és disztri 10 éve, valamint globális support az vajon mennyit ér így végösszegben? 10-20-30k? Én emlékszem még a GX700-as MSI korszakra is, amikor pertársaságokba verődtek az emberek, mert alkatrészhiány lett a gépekhez és az 1 év után elhullós ventik miatt 2 hónapokat álltak a gépek. Szép volt az is.

Viszont én egészen másra akartam rávilágítani, mégpedig arra, hogy sok esetben egy OEM/ODM laptopot kapunk HP, ACer, Asus, és egyéb konzumer logó alatt, csili-vili pénzekért is akár...

A hardver már régen nem a nagyobb szelet. Az emberi erő, a kóderek tolnak durvát a végösszegen. Hogy az újságírói tesztgépek mellé néha jár a belsős support mail cím, hogy írd le mit és hogyan tapasztaltál, mert még dolgoznak a fiúk... nos, igen. :B Mindig elbújik az ördög a részletekben amit az emberfia már nem lát.

Értem, minőségbiztosítás stbstb... De, sokszor az sem... Itt mindenki tajvani és kínai sorokon gyárt, vagy gyártat... Nincs újdonság

Persze, ki van rakva mindenki. Csak mikor az olcsó Asus gamer vasból 5/4 arányban kell baseplate cserére küldeni a gépsasokat éves kontrol után, míg a rendes G sorozatot nem.... ezt fizeted ki a pénztárnál. Egyszer. Vagy szívsz. Sokszor. Döntés mindig adott.

Stabi83: Más síkon beszélgetünk el, az a gond. Én az a baj belülről haladok kifelé mindig. Patent, dobozos bontású állapotos gépekre kell olykor lerendelni 3-4 fő elemet. Az a baj, hogy én nem látom a tengeralattjárót, csak a periszkópot. És ennek oka van.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62) Prof


Prof
addikt

Gamer noti normalis vastag haznal es min 2 nagy ventis hutesnel kezdodik. Sima noti meg anti-glare kijelzonel mert elekromos borotvalkozotukorrel a kutya se fogja rontani a szemet.

Amugy tetszik, de a fenyes 4k kijelzo nem jo otlet. Tetszik hogy nem bazari majom kinezetu komplett, mint a legtobb gamer noti

(#63) -Skylake- válasza Bluesummers (#15) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Vagy csináld jobban.
Ja ... az gondolom nem megy "

Ez a vilag legnagyobb tevedese !valaha!. Nem kell enekesnek lennem, hogy halljam ha valakinek szar hangja van. Nem kell epitesznek lenned hogy lasd, ha egy fal krva ferde es nem kell semminek sem lennem hogy velemenyt alkossak. Nem kell marketingesnek lennem hogy lassam, hogy egy weblap gaz. Nem kell jobbat csinalnom, hogy igazam legyen, igazam lehet anelkul is. Semmilyen osszefugges nem letezik itt, ez valami berogzult valami az emberekbe. Nem arra van szukseg, hogy mindenki csinalja jobban, hanem arra hogy olyan ne csinalja, aki nem tudja. En nem enekelek, mert nem tudok, a valos igeny itt az hogy mas olyan se enekeljen, aki nem tud. Aki 2018ban osszerak egy olyan webshopot mint ez, az meg is erdemli a kritikat. Ahogy felettem is irtak, az ismeretlen termek eseteben a cel, hogy bizalmat keltsen. Ha az eletedbe nem lattal volna meg mondjuk iphone-t, a hivatalos termekoldal utan nem gondolnad, hogy szar. Az meg irrelevans, hogy mennyi penzbol keszul az apple weboldala, mert nyilvan valoan toredek penzbol is lehet vegtelenul igenyes oldalt epiteni. Ett fuggetlenul ennek a termeknek az oldala vegtelenul igenytelen.
(meg szerintem maga a termek is az, de most nem ez a tema)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#64) Bluesummers válasza -Skylake- (#63) üzenetére


Bluesummers
őstag

Visszaszívom, amit írtam, és elnézést kérek Tikakukactól, s másoktól is.
Én a designra reagáltam, de a tartalomban is vannak itt-ott hibák (vagy nincs tartalom: kontakt, forgalmazó, adószám, ilyenek...)
Időközben az oldalt nézegetve:
[link]
Pl. 3. képnél érdekesen sikerült a fotosoppolt touchpad:

Nagy képében már rendben van (jobb katt, megnyitás új lapban):

Ezen van még mit csiszolni ... :DDD

Remélem látja ezt a webfejlesztő / tulajdonos, s kicsit nekiiparkodik az oldalnak, vagy megkér valaki profibbat, hogy vigye a vonalat tovább :)
Tongfangnak meg üzenem innét, hogy a billentyűzetét valahogy alakítsa át, mert az, hogy vakongépelve nem tudnám eldönteni merre járnak az ujjaim, az nem oké. Az, hogy az "F" és "J"-nél ott van a kis bütyök, az legalább rendben van. :N

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#65) -=MrLF=- válasza Stabi83 (#46) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Szia!

Nálad magyar a billentyűzet? betennél ide képet róla? cikkben is angol van, honlapjaikon is ...
[itt] azt írják, "Magyar nyelvű teljes méretű ...."

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#66) Tikakukac válasza Bluesummers (#64) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs az PS-elve. Ez a kettő függő tükrözés.

-=MrLF=-: Mint a kedvenc boltomban. Minden gép magyar billzetes. Telefonban is még magyar. Odamegy ügyfél: hubzdmeg, ez szlovák. Vagy ugyanez úgy, hogy megszitáztatták teljesen más tipoval az eltérő billentyűket :DDD

Mikor én legutóbb kérdeztem, akkor olyan 800 darab fölötti rendelésre mondta azt a disztri, hogy már nem akkora teher bekérni a magyart. Nem véletlenül nincsenek magyar billzettel egy rakat csúcs gamer meg ritka prémium noti :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67) nyunyu válasza Tikakukac (#66) üzenetére


nyunyu
félisten

Hisz még valaki a kamu webshopoknak, mint az alza?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#68) Stabi83 válasza -=MrLF=- (#65) üzenetére


Stabi83
senior tag

Szia!

Igen magyar

A billentyűk színe egyenként konfigurálható, ez a konfiguráció az ami nekem kényelmes és praktikus. Egyébként 5 profilt menthetsz el amihez 14 fényhatás illetve + 1 felhasználhatói mód társítható.

A felhasználói módban pedig szabadon egyesével konfigurálhatod a gombokat

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#69) Tikakukac válasza nyunyu (#67) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a bolt annyira kamu, hogy tőlem 2 utcányira van a belváros közepén, tesztoldallal és többek között itt fent is ment a hirdetésük nem keveset :B

Stabi83: Igen, ez az ultraköltséghatékony magyar billzet. Kezdenek a nagyobbak is átállni erre a legalja kategóriában 100k körüli belépőknél. 300k fölött meg, hát igen. Mókásan néz ki.

Ez egy megerőszakolt ANSI billzet. Gémerkedni jó, másra, nos, maradjunk az ISO-nál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#70) Stabi83 válasza Tikakukac (#69) üzenetére


Stabi83
senior tag

Minden nap használom a gépet és legkevesebbet játékra de eddig meg vagyok vele elégedve. Nem azt mondom hogy nem volt még jobb klavi a kezem alatt de teljesen használható, és ahogy te is írod játszani jó ez széria meg elvileg egy gamer széria.

Amitől én is féltem amikor megvettem az hogy mennyire fognak kopni a gombok. Lekopogom ilyen próbléma még abszolút nem jelentkezett.

Azért azt el kell fogadni hogy egy notinál soha nem kapod vissza azt gépelési élményt mint egy komolyabb normál kalviatúránál. Amikhez tudom viszonyítani ezt a gépet az a Asus, Lenovo, MSI és a Clevo ( na erről külön tudnék mesélni ) hasonló megoldásai.

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#71) Tikakukac válasza Stabi83 (#70) üzenetére


Tikakukac
titán

Fél év után ne is kopjon, mert az tényleg az alja.

Nem a komfort itt a gond, hanem, hogy ez egy ANSI billzet. Aki gépelget, annak pokol lesz ISO és eközött váltani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72) Bluesummers válasza Tikakukac (#71) üzenetére


Bluesummers
őstag

US kiosztásnál 1 hét, és megszoktam az AltGr+j-ért a hosszú "í"-ért cserébe. ű meg Enter felett van.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#73) Stabi83 válasza Tikakukac (#71) üzenetére


Stabi83
senior tag

Sajnos ez tény. De szerintem más a célközönség. Aki sokat gépel és tényleg csak munkára használja annak nem ez a gép való.

Sajnos pont az ASUS G752-nél tapasztaltam azt hogy 3 hónap után már látszódott a használat a gombokon a csuklórésznél meg már hamarabb elkezdett kifényesedni ( miután kicserélték a gépet le is matricáztam a csuklórészt kapásából ).

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#74) Tikakukac válasza Bluesummers (#72) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is tesztgépen. Utána visszajöttem Pestre és azt a büdös madefakkert, hát mi van itt effekt jött. Borzalmas felváltva használni már membránost és mechanikust is. Két fajta kiosztást pedig gyötrelem. Muter gyors és gépíró volt régen, na tőle jöttek cifrábbak is ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#75) Stabi83 válasza Tikakukac (#74) üzenetére


Stabi83
senior tag

Sajnos ideális, mindenki igényének megfelelő megoldás nem létezik. Még a komoly mechanikus klavikat is nem véletlenül csinálják több kapcsolótípussal. Mindenki mást szeret, más az elvárás. Én sem várom el egy notitól hogy olyan élmény legyen rajta játszani mint egy Tesoro vagy hasonló klavin. Amikor itthon vagyok és kompromisszumok nélkül akarok játszani akkor úgy is rádugom a 24"-os monitorra vagy a TV-re a gépet és normál mechanikus klavit használok. De ha pl nem otthon vagyok vagy csak egy kis kikapcsolódásra vágyom akkor az is bőven jó ami benne van. Ha sokat ír az ember akkor úgy sem gamer klavit fog használni.

Biztos meg lehetne ezt is jobban csinálni de a valamit valamiért elv miatt az sem lenne tökéletes.

Ahogy a cikk is írja és a forgalmazó is, illetve mi is látjuk ez egy gamer gép és abból sem egy abszolút felső kategóriás darab ( ami az anyaghasználatot és kidolgozottságot illeti no meg az árat ), így ennek fényében kell szerintem nézni. Játékra amire a gép ki lett találva megfelelő. Aki jobbra vágyik az valahol úgy is megfizeti az árát.

Ami a 4K panelt illeti szerintem is max mint opció lenne jó. A 1060-as GPU egy nagyon jó darab de 4K-hoz azért karcsú lehet. Remélem hogy a forgalmazó több opciót is elérhetővé tesz.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#76) Tikakukac válasza Stabi83 (#75) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez mind jó, csak köze nincs az esetünkhöz.

Ez a gép azért készült ezzel a billzettel, mert így nem kell külön billzetet gyártani az egyes kontinensekre, elég egyetlen egyet. Azt szitázzák és csókolom.

A valamit valamiért elv itt a maximális profitkinyerés volt, az ég egy adta világon semmi más :B Csak nem nagyon látom ezt a végfelhasználói árakban, az a gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77) Stabi83 válasza Tikakukac (#76) üzenetére


Stabi83
senior tag

Pont ez különbözteti meg a gépeket egymástól. Minden gyártó igyekszik spórolni. Ha az X-X is egy prémium árazású gép lenne akkor jogos elvárás lenne hogy régiók szerint kompromisszummentes klavit tegyenek pl a gépbe. Ez nem az a liga.

A sajnálatos az hogy a nagy gyártók is ebbe az irányba viszik el a prémium gépeiket.

Az ismét csak sajnálatos tény hogy a magyar piac nem akkora hogy megérje direkt nekünk tervezni és gyártani valamit, ezek mind kompromisszumot jelentenek valahol.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#78) Tikakukac válasza Stabi83 (#77) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem csak a magyar használ ISO kiosztást. Európa többsége ezt használja :B Nagyon kevés olyan atom fapados gépen és maximum 1-2 tucat eladott darabos gépen felüli példát tudok, amikor valami nem kap ISO-t :K

Az a baj, hogy ennek a gépnek az árazása ilyen környezettel bizony sajnos prémium. Sehol sem látom azt a törést, ami indokolná, hogy azt mondjam bármelyik ismerősömnek, hogy figyelj, ezt vedd, mert... mert nincs logikus válaszom rá. Így évtizede ezen a területen kavarogva nekem 15%-os árrés nem érv.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#79) Stabi83 válasza Tikakukac (#78) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ne érts félre nem akarlak meggyőzni róla hogy ezt vedd vagy azt mond az ismerőseidnek hogy ezt vegyék.
Én is kb 15 éve foglalkozom a témával komolyabban, boltom illetve szervizem volt illetve volt pár év amikor a játékot is komolyabban űztem.

Amikor elkezdtem keresni a G752 utódját én is gondban voltam. Nekem az volt a szimpatikus hogy meg tudtam venni szinte alap felszereltséggel ( alap 256-os Curcial MX300-as SSD-vel, HDD nélkül és 8GB 2400MHz-s ramal ). Így elég baráti volt az ára és úgy tudtam bővíteni ahogy én akartam a megmaradt pénzből.

Ebben az ársávban tényleg viszonylag nagy a választék de úgy voltam vele hogy a 1050Ti-t inkább kihagyom és a 1060 6GB-vel szerelt modelleket keresem. Itt már szűkült a választék de még volt pár befutó. Kis apróságok döntöttek és nem azt mondom hogy kenterbe veri a piacot de nem is volt olyan rossz az ajánlat.

Amitől féltem az a termék illetve márka háttere de ebben kedvezően csalódtam.

Amik nekem fontosak voltak amikor gépet kerestem:
- 15,6" FullHD kijelző
- Magyar kiosztású megvilágított klaviatúra amin van külön numerikus rész is ( a numerikus rész számomra alapfeltétel volt! )
- PCI-E foglalat az SSD-nek és minimum egy 2,5"-os hely a HDD-nek
- Minimum 2db USB 3.0
- Minimum GTX 970,980, 1060-as GPU
- CPU-ból minimum 6.gen i7 vagy 7.gen i5 és semiféleképp nem U-s verzió ( itt azért elgondolkodtam az ASUS Ryzen-re épülő gépén amibe RX580-as GPU-t pakoltak ).

Akkor én is érezem kockázatot a döntésemben de eddig szerencsére nem bántam meg.

Remélem hogy több teszt is születni fog ezekről a gépekről és lassan a bizalom is kialakul.

Mindenesetre remélem hogy a cég elég ideig a piacon marad ahhoz hogy a bizalmat kiérdemelje és hogy lesznek még olyanok akik kipróbálják hogy milyen is ( csak így tud egy termék vagy márka bejutni a piacra és terjedni ).

Benne van a pakliba hogy olyan dolog történik ami miatt megbánom a döntésemet de jelenleg nem érzem így.

Mivel nem egy nagy multiról van szó hanem egy kisebb magyar csapatról így remélem hogy figyelnek az észrevételeinkre és komolyan is veszik őket, mert amiket írtok kritikának azok nagy részt jogosak.

Pl az a baki az oldalukon lévő fordított képpel is ilyen. Megírtam nekik és jött is a reakció elég gyorsan hogy köszönik az észrevételt és hamarosan ki is javítják. Ezt egy nagyobb cégnél nehezebben éri el az ember.

A garanciára is rákérdeztem hogy most hogy megy náluk és erre is választ adtak elég korrekten.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#80) nyunyu válasza Stabi83 (#77) üzenetére


nyunyu
félisten

Márkás laptopok többségébe 10k körül lehet kapni magyar kiosztású, háttérvilágítós billzetet Kínából ingyen postázva (magyar szervízben ugyanaz 15+áfa), szóval nem hinném, hogy olyan bonyolult lenne eleve magyarral szerelni egy 300k-s laptopot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#81) mad823 válasza Tikakukac (#61) üzenetére


mad823
őstag

Tikakukac, akkor hogyan kéne tudni elválasztani a szart a májtól? Úgyis csak idővel fog előjönni a baj, egy új sorozatról majd évek múlva tudjuk üzembiztosan megmondani, hogy jó volt vagy sem.
Vegyük az én példámat: (játék kizárva, otthoni, "desktop replacement" használat)
Kb. 8 éves MSI CR720-at szeretnék lecserélni, aminek az egyetlen baja, hogy kezdenek fáradni a műanyagok a káva körül, és kicsit már lifeg a kijelző. Sok éven át naponta sokszor volt nyitálva, és a NAS-om előtt kb. 1-2 évet ment kikapcsolás nélkül, még sincs semmi baja. Oké, egyszer cseréltem rajta billentyűzezet, mert az asszony telelocsolta valamivel véletlenül.
Ezek után mire merjem lecserélni? A leírtak alapján most úgy tűnik, hogy bármi, ami nem workstation, vagy nem legalább 500k, az így vagy úgy de széthullik 1-2-3 éven belül...

(#82) Stabi83 válasza nyunyu (#80) üzenetére


Stabi83
senior tag

Azért azoktól csodát ne várj....

A másik az hogy ha veszel egy új gépet és abba klavit cserész, cseréltetsz a gari ugrik. Márkaszerviz meg nem fog neked kínai utángyártottat belerakni még ha kéred is.

Nem az a baj hogy drága lenne hanem hogy nincsen rá akkora igény. Így is meg tudsz venni mindent magyar klavisan amúgy. Itt nem is erről ment a beszélgetés.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#83) Tikakukac válasza Stabi83 (#79) üzenetére


Tikakukac
titán

Engem főleg nem kell meggyőzni. Ha valami érdekel kinyomozom :B

Magyar kiosztású megvilágított klaviatúra amin van külön numerikus rész is ( a numerikus rész számomra alapfeltétel volt! )

Ezt mondjuk nem értem. Ilyen alapon a világ összes billzete magyar neked. Egy szita kérdése az egész :B

Amitől féltem az a termék illetve márka háttere de ebben kedvezően csalódtam.

Az a baj, hogy ez az a rész, amiről pont semmit nem tudunk. De tényleg semmit. Amit leírtál az egy bolti csere volt és pár mail váltás. Ettől még az ég egy adta világon semmit sem tudtunk meg sem a márkáról, sem a supportról. Ami nekem elég gyanúsan úgy fest, hogy kisipari szinten megy csak.

A garanciára is rákérdeztem hogy most hogy megy náluk és erre is választ adtak elég korrekten.

Na ez érdekelne engem is :B

A másik az hogy ha veszel egy új gépet és abba klavit cserész, cseréltetsz a gari ugrik.

Nope. Ha szervized is volt tudhatnád, hogy elég sok esetben CRU vagy ha nem is, totál le fogja tojni az összes márkaszerviz. Nem kalapáccsal kell szétkapni a gépeket és ennyi. Én másik kasztnis, másik kijelzős és billes gépeket szoktam áttolni a Fixen meg Alohán és Smarton :B

Márkaszerviz meg nem fog neked kínai utángyártottat belerakni még ha kéred is.

Újabb hiba. Bármit betesz bárki ha fizeted az óradíjat. Arra nem lesz garid, ami bekerül, plusz ha az tönkrevág valamit. Minden más esetben nyugodtan :K

mad823:

Ezek után mire merjem lecserélni?

Semmire. Az a baj, hogy ha ment nálad egy 7-8 évet egy ilyen gép, szinte biztos, hogy ha megveszed a legkisebb konfigos legbikább üzletit is, az azonnal dobni fog egy BSOD-ot :B Az előző gép sem azért ment annyit, mert annyira jó volt, hanem mert mákod volt. Nekem jellemzően high-end üzleti notijaim vannak és voltak, mind garis volt és szívtam. Viszont tudom, hogy a konzumer meg még ennél is durvábban szemét. Jó megoldás nincs :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#84) Stabi83 válasza Tikakukac (#83) üzenetére


Stabi83
senior tag

"A garancia 2 év futárszolgálattal háztól házig.
Notebooksarok Kft. a forgalmazó.
Kínai gyártótól származó termék, ez is ott készül mint minden, de hazai Brand építéssel és saját márkanévvel.
Hazai beszerzésű RAM,SSD,HDD-kel dolgozunk ezek hiba esetén történő cseréje gyorsan megy.
Nagyobb meghibásodás alaplap csere, vagy kijelzőt egy lengyelországi szervizben végzik számunkra, aminek a szervezését mi oldjuk meg, de ez is 2 hét alatt megvan."

Az mindegy hogy hol veszed a gépet a Garit a Notebooksarok intézi mint forgalmazó. ( A garancialapon is ők vannak feltüntetve ).

[ Szerkesztve ]

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#85) Tikakukac válasza Stabi83 (#84) üzenetére


Tikakukac
titán

Na ez így már egyre fincsibb. Akkor a lengyel Telemax lesz a lengyel szerviz, jól tippelek?

Akkor rendben vagyunk. Az teljesen megnyugtató. Neeeeheeeeeem :N :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#86) Stabi83 válasza Tikakukac (#85) üzenetére


Stabi83
senior tag

Mint ahogy szinte minden gyártónál ;)

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#87) Tikakukac válasza Stabi83 (#86) üzenetére


Tikakukac
titán

A Lenovo tolta kint 3 évvel ezelőttig, aztán azóta itthon csináltatják. Na az is egy kupi. Alkatrész nuku, munkavégzés szemét. De azt legalább tudom, hogy ez is a költségfaragás miatt van, a Huawei telókat 4 nap alatt megforgatták, míg a Lenovo notikkal hetekig szopunk még mindig. Évek óta. Szóval ez is benne van az árban :K

Notikat a többiek nem hordanak oda, Aloha, Smart, Fix, Human stb. a többiek legalább a vízből kitartják a fejüket :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#88) Stabi83 válasza Tikakukac (#87) üzenetére


Stabi83
senior tag

Sajnos az a tapasztalatom hogy sokszor mindegy hogy hova kerül a gép ha csak ülnek rajta aztán megy a buksivakargatás. Én csak a saját tapasztalataimról számolhatok be. Szívtam már az ASUS-al hiába prémium terméküket vettem. És volt jó tapasztalatom is velük ( vissza fizették a gép vételárát a hiba miatt és a gépet is kicserélték ) bár ezzel elment egy kicsivel több mint 3 hónap. Nekem az a lényeg hogy gyorsan és korrekten csinálják meg ha valami van. Az hogy hol vagy ki annyira nem érdekel.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#89) Tikakukac válasza Stabi83 (#88) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy kezdem a vásárlást évek óta: a kinézett gépet kik és hol fogják javítani. Mert fogják. Ez biztos :K

Már régen nem kunszt akár egy laptopot sem összedobatni és aztán kiverni a piacra. Mindezt ellátni meghajtóval és supporttal, legfőképpen megfelelő anyagi és törvényi háttérrel :B Na az a tétel és az a lényeg. Tonnaszám garizok meg gariztam notikat és ha valamit megtanított a mértéktelen mélytorkos szopó, az ez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#90) mad823 válasza Tikakukac (#89) üzenetére


mad823
őstag

Akkor csak a márka számít? (Rendes import esetén...)

(#91) Raymond válasza mad823 (#90) üzenetére


Raymond
félisten

Termeszetesen! ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#92) Tikakukac válasza mad823 (#90) üzenetére


Tikakukac
titán

Még ez sem mérvadó sajnos. Ugyanis az adott márkákon belül is jellemzően kettéoszlik a gariztatás. A konzumer és alja dolgok mennek egy helyre, míg a minőségibb cuccokhoz egy rakat szerviz tartozik és dönthetsz hova viszed vagy neked mi a szimpi. Vagy ugye egyből helyszínen javítanak is onsite gariknál.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93) Prof


Prof
addikt

Hat ez rohej magyar billentyuzettel trollkodtok egy Gamer notinal :U :))

A szinebe is kossetek mar bele, hogy nem hupililla es nincs rajta ragott korte matrica se pohartarto.

Notinal magasan a hutes, a kijelzo ami szamit az akkuidovel egyetemben (gamernel annyire nem).

(#94) -=RelakS=- válasza tibaimp (#34) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt már lehet, hogy javították a cikkben.

Annak viszont mi az értelme, hogy a Type-A megy Gen2 sebességen, a Type-C meg Gen1-en? Fordítva tartanám értelmesebbnek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#95) Tikakukac válasza Prof (#93) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, hát szerintem is a vásárlóknak az anyját egyből.

Következő mi lesz? Akarnak majd drivereket és bios-t is idővel?! Szittyanép tekerje csak ki a kicsi kezét ha 10 ujjal akar írni és fizessen mint a katonatiszt az olcsított dolgokért is!

;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96) atee_13 válasza Tikakukac (#92) üzenetére


atee_13
őstag

Ez egyáltalán nem kötekedés, de szerinted akkor mint érdemes venni laptop fronton?

Olvasva amiket írsz kb semmit és azt is aranyárban. Ne érts félre nem megkérdőjelezni akarom a tapasztalataidat csak olvasva a hozzászólásaidat gyakorlatilag nem mernék laptopot venni, ha úgy lennék vele, hogy bírnia kellene jó pár évig.

Tudom, kellene egy ajánlás előtt mindenféle egyéb infó mire lesz használva, hol lesz hordozva, árkategória és társai, de csak úgy arany középutakat egy játékos, egy netezős, egy általános felhasználás (kis netezés régebbi játékok, torrent stb) kategóriában. Tudom van a milyen laptopot vegyek topik, de most az itt olvasottak miatt kérdezném te miket mernél megvenni ezekben a kategóriákban?

(#97) Tikakukac válasza atee_13 (#96) üzenetére


Tikakukac
titán

Ne érts félre nem megkérdőjelezni akarom a tapasztalataidat csak olvasva a hozzászólásaidat gyakorlatilag nem mernék laptopot venni, ha úgy lennék vele, hogy bírnia kellene jó pár évig.

Tökéletesen látod. Olyan gépet vegyél ami mögött van gar és support rendesen, ha 3 évig akarsz nyugton lenni, akkor 3 év garost, ha 5-ig, akkor bővíttesd fel. Ne biztosíts, gart vegyél. Ha ez pipa akkor jöhetnek az igények konfigra meg szoftverre.

Gémer dolgokban jó kis káosz van. Baráti körömben most külön kis kísérlet van, megint gémerkednek a srácok így testközelben tudom tanulmányozni kinek mi jön be. És nyilván mint a kis bojtár én tolom le a nehezebb köröket. Van itt GL Asus, Y levonó, Dell 75**, Acer 15, ami kell. Pár kört már futottam velük, sajnos tényleg az van, hogy a gari és annak sebessége lesz a lényeges, mert bajuk az lesz. VGA körül megborult már mind, nem 1-2 lapcserét csináltak a gépek 1 éves korukra. Csak az nem mindegy, hogy ehhez 4-szer kell egy notit megfutároztatni és nekem kellemetlen hangon beszélgetni ügyintézőkkel, ha épp elérhetőek, vagy csak bedobjuk postára a gépet és hozza vissza a futár 2 héten belül.

Általános gépre meg írj át a másik topikba, ez így kevés. 200k körül kezdődik a buli köbö.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98) -=RelakS=- válasza Tikakukac (#97) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"200k körül kezdődik a buli köbö."

100 akárhányezres Dell noti.
Már volt gariztatva azért, mert megadta magát a monitor háttérvilágítás.
Ha végre felhívom megint a szervízt, akkor meg azért lesz gariztatva, mert a power gomb szó szerint kilapult :Y Nem tudom, anyám mit művelt vele, de szólhatott volna előbb is.
A képernyője a legegyszerűbb színeket is keveri, így függőlegesen csíkos minden. Hogy a betekintési szöge kb 20 fok, az már egész más tészta, az IPS kijelzőknek-nek hozzá képest koromfekete színei vannak :D
Olyan borzalmasan lassan indul el, hogy már majdnem újrahúztam azzal a felkiáltással, hogy szerintem valamit elrontottam.

Szóval ja, ócó laposnak van baja :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#99) villamos válasza atee_13 (#96) üzenetére


villamos
őstag

Használt üzletit szabad csak venni, semmi mást. Mit nem lehet ezen érteni?
Játszani vegyél asztali gépet, vagy konzolt, és kész. Notebook -kal ne akarjál játszani, mert az munkaeszköz, azzal kizárólag csak dolgozni szabad. ;]

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#100) Tikakukac válasza villamos (#99) üzenetére


Tikakukac
titán

Az olvasástechnikai hibák sokszor pszichés okokra vezethetők vissza

Lassan jöhet akkor a szakember :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#101) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Tejóisten, mi ez a retek weboldal :O :O [link]

Belenéztem a forráskódjába, csuda dolgok vannak:

Left jobb... LEFT BALL

Egy valódi polihisztor lehet ez a gánymester ;] ;]

Fuhh b*zmdeg a Javascript kód se semmi:

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#102) haxiboy válasza Wombath (#11) üzenetére


haxiboy
veterán

De hát a gamer az fullosat jelent...melyik "gamer" venné meg ha nincs numlock gomb ? :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#103) haxiboy válasza GeryFlash (#101) üzenetére


haxiboy
veterán

(#101) GeryFlash

Lehet csak valami középiskolás diákot bérelt fel pár csomag gumimaciért hogy csináljon valamit :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#104) GeryFlash válasza haxiboy (#103) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#105) eldvor válasza Stabi83 (#88) üzenetére


eldvor
csendes tag

Megkérdezhetem milyen hibával vitted vissza?

iT kontár

(#106) Stabi83 válasza eldvor (#105) üzenetére


Stabi83
senior tag

A 2,5"-os meghajtó nem működött megfelelően. ( Ahogy kiderült a csatlakozó vagy a szalagkábel volta kontakt hibás ).

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.