Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sekli


sekli
addikt

"Az első indítás után nekem közel másfél órába telt mire hálózatra talált. A következő indítástól után már gyorsan néhány másodperc alatt megtalálja a hálózatot."

biztos téptem volna a hajam másfél óráig... :)

(#2) zetecR


zetecR
addikt

Honnan származó info, hogy csak a gyári HP modul fogadja el?
A BrainInvetesek pl. Merlin EU740-est tesznek bele, ha kéred; nyílván azzal is megy.
Bár az is Sierra MC8775-ös, de nem gyári alkatrész.

Én egy Option GTM380-on agyalok, az HSUPA, 2.1Mbps tud felfelé, ebay-en 20e környékén elvihető, csak kérdés, hogy jó-e.

Btw, ez hol és mennyibe került?

(#3) RoadRunnerNG válasza zetecR (#2) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

A notebookreview forumán biztosan olvastam, meg emékeim szerint máshol is olvastam.

Ok, akor helyesbítek. A HP modult és az azt gyártó Sierra Wireless termékeit fogadja el.

Mod:
És emlékeim szerint F13-as biostól felefel már él, legalábbis ez rémlik. :U

Az angol e-bayen vettem 69,99 fontért, plusz postaköltség és még biztosítást is kértem 6,5 postaköltség + 2 font biztosítás volt. Légipostán érkezett. Csütörtök este fizettem, hétfő délelött már meg is kaptam. :DD

[ Szerkesztve ]

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#4) RoadRunnerNG válasza sekli (#1) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Jah, kicsit ideg voltam, hogy most szar e a kártya vagy nem.

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hehh, ez ügyes :D Bár a "nem akarunk USB-t cipelni" problémára a PCMCIA kártya is megoldás, ha rendesen van tervezve akkor a gépből sem nagyon lóg ki és olcsóbb, nem kell kivenni sem. Mondjuk a noti központi antennája valószínű jobb térerőt ad.

Mondjuk azért az mekkora tré már hogy az SMS küldő nevét nem írja ki :D 10 éve tudja minden telefon... Meg egy rakat GSM progi :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) RoadRunnerNG válasza hcl (#5) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Valóban a PCMCIA és ExpressCard is létezik, de ez ua, könnyen otthonhagyaható. A lényeg a következő: a legolcsób picimaci kártya 9990 és 1,8 Mbps-t tud, a térerjéről... hagy némi kívánni valót.. Egy 3,6-os ahogy néztem kicsiny hazáánkban 36K körül kezdődik, termézetesen itt a kártyafüggetleneket értem, és akkor még mindíg ott a térerő kérdés. Angliából rendeltem ujjonan, garisan, kártyafüggetlenül mindennel együtt 25K-ért és épp folyamatosan gyengülő forint mellett.

A progi, az valóban tré. :W

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#7) hcl válasza RoadRunnerNG (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Otthon hagyható... ki se kell venni a gépből...

Az igaz hogy a térereje gyengébb. Az hogy hány Mbps az nem a csatolófelület függvénye.
Csak azért írtam mert kihagytad a felsorolásból :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) zetecR


zetecR
addikt

Ha a monitor kávájában van antenna a WAN-hoz, az miért nem elég a 7.2-höz?
Sőt, az USB sticknek sincs külön antennája.

Egyébként a 7.2-es upgrade a feltöltési sebességet is növeli, vagy az marad a (nevetséges) 0.3Mbps?

(#9) zetecR


zetecR
addikt

Még valami.
Térerőt nem próbáltál? Stick vs monitor körüli antenna?

(#10) RoadRunnerNG válasza zetecR (#9) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Egy Merlin U720-as kártyát póbáltam, annak nevetséges térereje volt a beépítetthez képest.

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#11) zetecR válasza zetecR (#8) üzenetére


zetecR
addikt

Az upgrade-ről semmi info?

(#12) RoadRunnerNG válasza zetecR (#11) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Egyenlőre semmi infót nem találtam róla.

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#13) RoadRunnerNG


RoadRunnerNG
tag

Nah, csináltam egy firmware frissítést. Jelenleg 2.0.7.1-es van fent, a Bootloader pedig 2.0.3.1-es.

Egy gyors speedtest szerint gyorsult, érezhetően gyorsnak tűnt, persze a napokban annyit nem használtam... de azért az 1,5 MB/s már éreztet valamicskét, eddig még nem láttam ekkora sebességet.... :U

A link pedig: firmware

A frissítés után kicsit tovább tartott míg rátalált a hálózatra úgy kb 10-15 sec, de még mindíg jobb, mint a legelső több, mint 1 órás várakozás.... :DD

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#14) RoadRunnerNG


RoadRunnerNG
tag

Nah, csináltam egy firmware frissítést. Jelenleg 2.0.7.1-es van fent, a Bootloader pedig 2.0.3.1-es.

Egy gyors speedtest szerint gyorsult, érezhetően gyorsnak tűnt, persze a napokban annyit nem használtam... de azért az 1,5 MB/s már éreztet valamicskét, eddig még nem láttam ekkora sebességet.... :U

A link pedig: firmware

A frissítés után kicsit tovább tartott míg rátalált a hálózatra úgy kb 10-15 sec, de még mindíg jobb, mint a legelső több, mint 1 órás várakozás.... :DD

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#15) zetecR válasza RoadRunnerNG (#14) üzenetére


zetecR
addikt

ÉS az USB stickel mennyit ment a Voda-net?

(#16) RoadRunnerNG válasza zetecR (#15) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

USB-s modemet sosem használtam, egy ideig használtam Merlin U740-es PCMCIA kártyát, annak gyenge volt a térereje nagyon, meg csak 1,8-as volt.

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#17) zetecR válasza RoadRunnerNG (#16) üzenetére


zetecR
addikt

Kár, kíváncsi lennék egy összehasonlításra.
A T-s Web'n'walk stickem elég jó térerőt produkál, és mondjuk Miskolc belvárosában 3-4 megabittel nyomja.
Viszont sokszor vagyok olyan kisebb településen, ahol GPRS/EDGE van csak, az is gyenge térerővel. Gondolom a beépített antenna legalább a térerőn biztos segít.

Közben egyre jobban kezd tisztulni a BIOSban átírható VendorID-s bűvészkedés, amivel bármilyen miniPCIe kártya használható lenne.

Ha rászánom maga, majd írok. :)

(#18) RoadRunnerNG válasza zetecR (#17) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Ok várom.

Az éjjel találtam egy 8775V firmwaret, amiben a telefon funkció engedélyezett, de sajna nem megy... :(

Pedig reménykedtem benne, hogy hátha meg tudnám varázsolni... de leeht, hogy ehez már ténylegesen kell a másik antenna.... ami, hát nincs :((

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#19) zetecR válasza RoadRunnerNG (#18) üzenetére


zetecR
addikt

Mi az a másik antenna, amiről írogatsz?

(#20) RoadRunnerNG válasza zetecR (#19) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Az Aux antenna csatlakozó hiánya. A gépbe be van építve, de a kártyán nincs fent a csatlakozó :( Pedig.. tényleg csak egy pár filléres alkatrész... aztán, meg persze ki tutdja, hogy belülről még mi hiányzik.... :F

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#21) zetecR válasza RoadRunnerNG (#20) üzenetére


zetecR
addikt

Meg kellene próbálni felforrasztani rá, egy ügyes technikus simán megcsinálja.

Vagy BIOS hack, és akkor bármilyen kártyát lehet használni.

(#22) zetecR válasza RoadRunnerNG (#20) üzenetére


zetecR
addikt

Kell neki külön driver, vagy csak a HP Connection Managert kell feltelepíteni?

(#23) zetecR válasza RoadRunnerNG (#14) üzenetére


zetecR
addikt

Na, itt van a 2.0.8.19-es firmware, viszont nekem meg binupdaterem nincs. :(

Az honnan lehetne keríteni?

(#24) zetecR válasza zetecR (#23) üzenetére


zetecR
addikt

Alakul. Firmware frissítve, 3/0.36 Mbps. :D

Viszont a térerőt csak 60-70% között mutatja, az USB stick viszont majdnem mindig a max közelében volt.
Bár a két érték nem biztos, hogy teljesen összevethető.

(#25) zetecR


zetecR
addikt

Na, ez milyen dolog???
Ha az akku ki van véve, akkor arra hivatkozva, hogy nincs a SIM kártya megfelelően védve, nem engedi a WWAN-t... :Y

(#26) RoadRunnerNG válasza zetecR (#25) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Bezony, ha akku kint van a WWAN le van tiltva :))

Mostanság nem foglakoztam a témával sokat, nyesi az adotakat lefele mint a huzat, felfele ritkábban töltök. Ami megint sokkolt az a Sierra software... Az SMS-eket a kártyára menti, állítása szerint, és kiírja, hogy teli van :((( Ugyanakkor a Vista User almappa rendszerében meg benne van fájlban, de törölteti az SMS-eim azzal, hogy teli a kártya... :W

Komolyan mondom, ha meg lenne az SDK, fél nap alatt használhatóbb programot írnék... :U

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#27) zetecR válasza RoadRunnerNG (#26) üzenetére


zetecR
addikt

Én miért jó neked erről SMS-ezni? :)

Egyébként a HP szoft se jobb? Én az 1.1-es verziót használom. Amit hiányolok a Web'n'walk stick sw-éhez képest, hogy nem mutatja a havi összesített forgalmat, bár bőven 4GB alatt vagyok, csak nem szeretnék meglepetést.

Tényleg a SIM-emhez tartozó telszámot meg tudom nézni sw-esen, vagy csak a szerződésből tudom kibogarászni?

(#28) RoadRunnerNG válasza zetecR (#27) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

A HP Connecton Managere ua, mint a Sierra Wireless 3g Watcher, csak a skin más. SMS-re azért használom, mert kapok a feltöltésekkor egy adag ingyenes SMS-t és gyorsabban gépelem be a notin, mint bármi máson... :DDD

A Help -> About -> Device fülön kiírja tel számot, meg az IMEI számot is.

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#29) zetecR válasza RoadRunnerNG (#28) üzenetére


zetecR
addikt

Köszi.

Olyannal nem találkoztál, hogy ha alvó állapotból vissza jön a gép, akkor van, hogy nem találja a modemet?
Vagy szórakozni kell, az engedélyezés/letiltással, vagy komplett újra kell indítani, hogy lássa és csatlakozzon.

Mit bénázok el?

[ Szerkesztve ]

(#30) RoadRunnerNG válasza zetecR (#29) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Ezzel csak olyankor találkoztam, ha véletlenül megnyomtam a wireless gombot, és letiltja a vezetéknélküli eszközöket. Ezt leszámítva eddig, mindíg megtalálta, egy kicsit játszik velük, de mindíg behozza. :U

Nekem a monitor lecsukásával történő altatás után nem kapcsol vissza amonitor, de ez ismert probléma ismert megoldással... :(((

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#31) zetecR válasza RoadRunnerNG (#30) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem a monitor szépen visszakapcsol.
Gond esetén mi a megoldás?

(#32) RoadRunnerNG válasza zetecR (#31) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Mielött lecsuknád, az oprendszerben kell kilőni, altatni, hibernálni, mután ezzel végzett, lecsukható a kijelző. Ezen esetben indítás után mindíg visszaadja képet.

Bár írtak még a Sata natív mód és a Dual Core CPU biusban kikapcsolásáról, de én ezen lehetőségekkel nem éltem.... :U

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#33) zetecR válasza RoadRunnerNG (#32) üzenetére


zetecR
addikt

Érdekes.
Nekem a tető lehajtására van beállítva az Alvás, naponta soxor, és hibátlanul megy.

Na mindegy, örülök neki. :)

(#34) zetecR


zetecR
addikt

Egyébként melyik net-csomagot használod?

(#35) RoadRunnerNG válasza zetecR (#34) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Voda vitamax internet, jelenleg az 1 giás változatot. Majd nyáron, mikor már nem leszek koliban, hogy az egyetemi neten garázdálkodjak főleg, akkor majd váltok a "korlátlanra". Esetleg minden nagyobb letöltést a barátnőm netjére bízom... :B

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#36) zetecR válasza RoadRunnerNG (#35) üzenetére


zetecR
addikt

Win 7 alatt is sikerült beizzítani a WWAN-t, juhhéj! :DDD

(#37) zetecR válasza RoadRunnerNG (#35) üzenetére


zetecR
addikt

Ez valami régebbi konstrukció?

Most egy sávos megoldás van, viszont meg kell hozzá venni 15e-ért a HSDPA modemet, az meg nekem nem kell...

(#38) RoadRunnerNG válasza zetecR (#37) üzenetére


RoadRunnerNG
tag

Bocsi, már régen jártam erre....

Nem tudom mennyire régi. Bármilyen Vitamax csomaghoz meg lehet rendelni. CSak kártya kell. Itt vannak tarifák: http://www.vodafone.hu/microsite/mobilinternet/dij_vitamax.html

A Windowsnak leke van, mint a nőknek, ezért szeretem...

(#39) _ixc


_ixc
csendes tag

nekem egy option gtm380-as modulom van es a hp nemfogadja be
bios atiras nemsikerult, mivel a hp encryptelt biost hasznal
ha lesz idom utana nezek hogy esetleg a kartyan a firmwareben atirni a vendor es product id-t addig is elado a kartya :D

(#40) zetecR válasza _ixc (#39) üzenetére


zetecR
addikt

Én is szemeztem sokáig a GTM 380-nal, de biztos voltam benne, hogy nem sikerülne az ID átírás. :)
A Sierra modul is jól muzsikál, az új FW-rel 7.2-t tudja lefelé, az upload meg sima böngészésben nem játszik akkora szerepet; notiról meg nem nagyon töltök fel, úgyhogy letettem az Option kártyáról.

(#41) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem igazán értem, hogy ebbe a kártyába mi olyan forradalmian jó.Egy usb sticket már fillérekért utánad dobnak a szolgáltatók, vagy pedig nem is kell érte fizetni csak vmi jelképes összeget.Amugy meg miért hagyná otthon az ember?Ennyi erővel a notebook táskát is otthon hagyhatom és anélkül viszem a gépet, szerintem ez nme túl jó érv. Én tuti nem buherálnám meg a notimat, már csak a gari elvesztése miatt se. Mert simán mondhatja azt a HP , hogy beépítetél vmi kártyát utólag és az hibát okozott és akkor ugrott a garancia.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#42) zetecR válasza Jégkokó (#41) üzenetére


zetecR
addikt

Kényelmes. Többször volt már tárgyaláson, hogy valakinek át kellett fordítani, adni a notit, így nem himbi-limbizik ott a stick, nem akad bele semmibe.
Meg a gyerekeket sem zavarja. :)
A sticket meg csak előfizetés fejében adják olcsón, vagy ingyé; ez viszont független, olyan kártyát teszel bele, amilyet akarsz.

(#43) _ixc válasza Jégkokó (#41) üzenetére


_ixc
csendes tag

igen, fillerekert ha azthiszem 2eves huseget alairsz
a fuggetlen kartyaval pedig barmelyik szolgaltatot tudod hasznalni, es nem kell alairnod husegnyilatkozatot

(#44) _ixc válasza zetecR (#40) üzenetére


_ixc
csendes tag

nekem pont a feltoltes is szerepet jatszik, elkeszitett anyagokat azonnal neten lekell adni, vagy neten dolgozni

(#45) zetecR válasza _ixc (#44) üzenetére


zetecR
addikt

Az pech, a 2Mbit feltöltés itthon még nagyon elméleti, a 384kbps viszont csont nélkül meg van mindenhol.
Nekem van gyors, vezetékes netem is, az ilyeneket azon intézem.

(#46) _ixc válasza zetecR (#45) üzenetére


_ixc
csendes tag

szerencsere van nekemis 100/100
viszont rengeteget vagyok uton es akkor is szukseg van neha feltoltesre :)

(#47) _ixc


_ixc
csendes tag

ha valakinek kell karta, jelenleg van egy elado hs2300-asom

(#48) eszperesz


eszperesz
csendes tag

sziasztok
nekem egy hp pavilion dv7 1251eg tipusú gépem van és az alján a vinyó mellett
van két csatlakzó hely,de fogalmam sincs mire való.
küldök egy pár képet akinek ötlete van irja meg.

[ Szerkesztve ]

(#49) eszperesz válasza eszperesz (#48) üzenetére


eszperesz
csendes tag

itt a kép

[ Szerkesztve ]

(#50) zetecR válasza eszperesz (#49) üzenetére


zetecR
addikt

Két miniPCIe bővítőhely.
WiFi, WWAN, ilyesmi.

Kézikönyved nincs?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.