Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oO7


oO7
őstag

beindul ez... még ha kicsit komótosan is :)

(#2) spawn21


spawn21
veterán

Nagyon szeretném kirpobalni a 920-at. Segíteni a tendenciát növelni :DDD

iPhone 13p

(#3) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Remélem hogy az 520 megjelenik a szolgáltatóknál (rövidesen) elég kedvező árral karöltve és akkor tuti benevezek rá :)..

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#4) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Örülök neki. Volt szerencsém egy 610-es hez nagyon meg voltam vele elégedve. Egy amoledes 4"-es tökéletes is lenne.

Iphone 7

(#5) nikilauda válasza FET-MEN (#4) üzenetére


nikilauda
senior tag

610-et vettem a páromnak novemberben és remek kis telefon. De most,hogy a 620/520 megjelent egy kicsit még emelt is az élményen. A 610-nél van néhány alkalmazás ami lassú, gondolom a memóriahiány miatt.

(#7) FET-MEN válasza nikilauda (#5) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hát úgy képzeld el én öcsémnek adtam a 610-et, és advance hardvere jóval erősebb, de a wp annyira jól optimalizált rendszer hogy hamarabb lép be a 610-es névjegyzékbe,tárcsázóba, és sok helyre, ráadás a görgetés is finomabbnak tűnik. Csak a kijelzője miatt nem tudnám már használni mert megszoktam a samoledet. De következő tuti amoledes lumia lesz :)

Iphone 7

(#8) ESP23 válasza Hadeska22 (#3) üzenetére


ESP23
senior tag

Én a 720-al vagyok így. :)

(#9) satz18 válasza ESP23 (#8) üzenetére


satz18
őstag

Az unibodyn és a kamerán kívül nyújt még valamit, ami oka a nagy felárnak? (A 620-hoz képest)

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) Bici


Bici
félisten

Már csak egy Xperia Mini Pro-hoz hasonló WP8-as telefon kell hasonlóan kicsi méretben. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) Plazmacucci válasza satz18 (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ezerszer jobban nez ki, nagyobb uzemido, jobb kamera, jobb es nagyobb kijelzo. amugy semmi. ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) Razuel


Razuel
aktív tag

Én kedden léptem be a wp tulajok közé egy 620-al. Android után még egy kicsit szokatlan, de eddig tetszik. :)

Ennek semmi köze a nokiához, de az azért szemét húzás volt Tmobiléktól, hogy egy olyan telóhoz amibe micro sim kell, nagy simet adnak... :(((

[ Szerkesztve ]

(#14) FET-MEN válasza Bici (#10) üzenetére


FET-MEN
veterán

Olyan kicsi sosem lesz :N 3,7 asszem a microsoftkövetelmény. Nekem volt sima minim, hát hallod sosem tudnék már rá visszatérni :DDD

Iphone 7

(#15) satz18 válasza Plazmacucci (#11) üzenetére


satz18
őstag

Egy keveset rádobnál és ott a 820 amiben a vas az sokkal jobb. Pl lehet spidermanozni meg batmenezni modern combat 4 ezni de gondolom ez neked nem számít. Állítólag a clear black szebb mint az IPS az 520 vs 620 nál. A 720 4.3-as és ugyan olyan a felbontása mint a 620 nak. Kisebb a pixelsűrűség. Szóval hogy jobba a kijelző az sztem erősen relatív. De persze nem kötözködni akarok, csak kíváncsi voltam egy 720-as párti észjárására.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#16) FET-MEN válasza satz18 (#15) üzenetére


FET-MEN
veterán

clearblack nem hinném hogy szebb lenne ips-nél :)

Iphone 7

(#17) satz18 válasza FET-MEN (#16) üzenetére


satz18
őstag

620-as fórumon olvastam, és a mintha bogék is mondták volna hogy a 620 élénkebb. De én nem láttam, csak a 620-at, ami nagyon élénk. Nincs személyes tapasztalatom a 2-t összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#18) no1r válasza satz18 (#9) üzenetére


no1r
őstag

annyira nem is magas az a felár... megjelent a 720 is már gsm boltokban, a 620 ára 60-65ezer, a 720-é pedig 80ezer. igaz, tényleg több. de azért nem pofátlanul szerintem.
akku is másfélszerese a 720-nak. meg 720 clearblack IPS nem sima mint pl az 520. nekem jobban bejön mint az amoled vagy tft

(#19) satz18: jaja, szerintem most jól pozícionált a Nokia ezzel az új szériával

[ Szerkesztve ]

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#19) satz18 válasza no1r (#18) üzenetére


satz18
őstag

Az a 15 rugó az nagyjából reális felár sztem is.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#21) #06658560


#06658560
törölt tag

Azért nem ártott volna kissé bövebben is foglalkozni a témával:[link]

(#22) galmat válasza no1r (#18) üzenetére


galmat
aktív tag

Na igen, de a 720 se egy tökéletes telefon. :)
Pl míg a 480x800-as felbontás a Lumia 620-on 3.8"-re jut, addig ugyanez a pixelszám a 720-nál 4.3"-et kell, hogy kitöltsön.
Másrészt a Lumia 720 nem kap HERE Drive+-os navit, csak a simát, ami csak itthon használható navigálásra.

[ Szerkesztve ]

(#23) Воланд válasza galmat (#22) üzenetére


Воланд
titán

elvileg kap majd, csak eppen nem lesz ingyen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) FET-MEN válasza galmat (#22) üzenetére


FET-MEN
veterán

Attól függ milyen technológia van a 720 kijelzőjébe. Pl nekem 4" super amoled wvga is szép, de S2 super amoled plus wvga kijelzője szebb mert RBG az elrendezés. Szóval 4,3-mon is lehet szép a wvga.

Iphone 7

(#25) lorinser


lorinser
senior tag

Én arra számítok, hogy ha a Symbian rendszerű telefonok kezdenek elhalálozni, akkor nagy eséllyel a user újra Nokia telefont fog venni, valószínűleg ugye Lumiát.
Szerintem így is szép eredmény a negyedéves bővülés de az igazán nagy ugrás és gyorsulás akkor lesz, ha a fent említett folyamat elindul. De lehet, hogy már el is indult?

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#26) Воланд válasza lorinser (#25) üzenetére


Воланд
titán

"Az értékesítések volumene a felére csökkent, a Lumia-telefonok eladásai egyelőre még nem tudják ellentételezni a Symbian leépítése miatt hanyatló értékesítéseket." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) Pirosász válasza #06658560 (#21) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Veszteséges volt a Nokia a működési eredmény szintjén, viszont a rendkívüli tételektől tisztítva nyereséggel zárt.
- A nettó készpénzállomány emelkedett a negyedévben.
Na ez mit jelent?Valaki aki otthon van benne?Mi az hogy működési eredmény,meg rendkívüli tétel?Amúgy durva hogy a hagyományos telefonokon bukott.Hány okos mondta itt,hogy azok tartják életben,azt pont hogy azok okozzák a bukót jelenleg.

(#28) Inclitus_pv


Inclitus_pv
tag

Ami még nagyon pozitív és kimaradt a hírből, hogy Q4-ről Q1-re 27%-al több Lumiát adtak el.

Ami annak fényében különösen jó hír, hogy a Q4 a karácsonyi szezon miatt a legerősebb negyedévnek számít, míg a Q1 általában a leggyengébbnek..

(#29) ESP23 válasza Воланд (#23) üzenetére


ESP23
senior tag

És abban mi a jó a Nokiának hogy a saját készülékére, a fizetős navigációt teszik elérhetővé?
Ha ez tényleg így lesz, akkor inkább lemondok róla.

(#30) Воланд válasza ESP23 (#29) üzenetére


Воланд
titán

ooo, mondjuk plusz bevetel?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) #06658560 válasza Pirosász (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

Rendkívüli tétel, felvásárolnak egy céget, bezárnak egy gyárat, ennek költségei. Ha e nélkül pozitív az egyenleg, akkor nincs nagy gond a céggel.

(#32) Mister_X válasza ESP23 (#29) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A simába le tudod szedni a magyarországi csomagot, több nem nagyon kell.

A Nokia végre előre halad, a második negyedévi statisztikához én is hozzátettem :) Aztán lowcost WP8 területen ez tarolna.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33) Ati1979


Ati1979
veterán

Lassan kezd beindulni a szekér.
A nemrég megjelent 520 és 720 is elég nagy eladáskat fog generálni szerintem.

(#34) ESP23 válasza Воланд (#30) üzenetére


ESP23
senior tag

De pont a saját készülékén? :F

(#35) MarQs válasza ESP23 (#29) üzenetére


MarQs
senior tag

...a jobb kezdőárú termékpozicionálás - mint pl. az 520 esetében.
A friss lumia júzerek bizonyos (nagy?) része valószínű nem fogja külföldön(!) használni a hangos autós navit, ebből kiindulva árban lejjebb nyithat hivatalosan a készülék, ami az árérzékeny régiókban lételeme egy platform terjedésének...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#36) Blyan válasza Mister_X (#32) üzenetére


Blyan
félisten

Tarolna ha lehet WP8cal kiadni, de ugyebár ez egy 7.8-as kiadás, annak is a lekiheréltebb hw-rű változata.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#37) lorinser válasza Воланд (#26) üzenetére


lorinser
senior tag

Olvastam, hogy mi van a cikkben. De én nem ezt mondtam. Amit idéztél arról szól, hogy a Symbian eladások hanyatlanak.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#38) Mister_X válasza Blyan (#36) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tényleg, épp a szemem nem szúrja ki, hogy 7.8... :W A kínai gyártók terveznek már WP8-ra?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#39) Pirosász válasza #06658560 (#31) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Köszönöm.Értem.
Arra kíváncsi vagyok év végére hogy fog állni.Ebbe nem nagyon van még benne a 620 se,nemhogy az 520,720.Na meg hogy a WP.Lehet nem is olyan durva becslés egy 10%-os részesedés 2014 januárjában.Olaszországban pl. már 13%-on áll.

(#40) Воланд válasza lorinser (#37) üzenetére


Воланд
titán

es emellett nem nonek ugyan olyan mertekben a lumia eladasok, tehat symbian helyett mast vesznek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) Bici válasza FET-MEN (#14) üzenetére


Bici
félisten

Kár, mert 3,7 colon már túl nagy lenne a készülék. :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#42) lorinser válasza Воланд (#40) üzenetére


lorinser
senior tag

Ezzel nem értek egyet meg nem is támasztja alá semmi. Persze ettől még lehet, hogy így van de én nem láttam ezzel kapcsolatban statisztikát.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#43) Blyan válasza lorinser (#42) üzenetére


Blyan
félisten

Nagyon egyszerű a képlet, 2010-ben a Symbian market share 44%-on állt, a WP akkor indult (oké, a Lumiak 2011-ben), mostanra a Symbian 1,5% alatt van a WP meg max 3,5 (de lehet túlzok és még kevesebb).

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44) Inclitus_pv válasza lorinser (#42) üzenetére


Inclitus_pv
tag

Ez pedig egész biztos így van, erről tanúskodik az, hogy az okostelefon eladások YoY összehasonlításban csökkentek, annak ellenére, hogy a Lumiák sokkal jobban fogytak tavalyhoz képest.

(#45) Béééla


Béééla
őstag

Már csak egy víz-ütésálló, legalább 1 giga rammal felvértezett, 3.7"-vagy nagyobb kijelzős, ledes villanós csodát kérek W8 alapokon, és máris visszatértem sok év HTC után :)

Hajrá Nokia, annak ellenére hogy balga módon nem vásároltam be a részvényekből a csődközeli állapotban.

Bélabá

(#46) Blyan válasza Béééla (#45) üzenetére


Blyan
félisten

Windows 8 kevéssé komálja az 1 giga ramot, és 3,7"-on se élmény használni...

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#47) #06658560 válasza lorinser (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha ott van mennyi Symbis készüléket adtak el A idöszakban, valamint egy évvel korábban, valamint ugyanezen idöszakok alatt mennyi Lumiát, akkor rendkívül bonyolult matematikai müveleteken kívül mi kell még neked ahhoz, hogy meglásd, a Symbi helyett nem vettek az ebmerek tömegesen Lumiákat?

(#48) Béééla válasza Blyan (#46) üzenetére


Béééla
őstag

Jó, WP8, lemaradt a P

Bélabá

(#49) Pirosász válasza Blyan (#43) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Azért nem teljesen oké a 2010-es piachoz hasonlítani.Vagy szerinted az Android semmi hatással nem lett volna a Symbian-ra?A piac felét uralná a Nokia,az Ázsiai robothorda meg nyüszítene a sarokban?Ezt te sem gondolod komolyan.Ráadásul egyedül vinni A-tól Z-ig egy rendszert,eléggé költséges lehet.Anno a Motorola,Nokia,Ericsson hármasból csak a Nokia maradt a rendszernél.Legalább a Moto,meg a Sony beszállt volna,most más világ lenne biztos,de egyedül maradt.A többiek húztak át droidra.

(#50) lorinser válasza Blyan (#43) üzenetére


lorinser
senior tag

Én értem, hogy a Symbian eladások csökkennek és a Lumia eladások pedig annyival nem nőnek még, hogy ezt ellensúlyozná.

Pusztán arról beszélek, hogy akinek Symbian telefonja van és ha az majd elhalálozik vagy egyszerűen csak cserélni akarja akkor szerintem (remélem) újra Nokiát fog venni, ezen belül meg Lumiát. És szerintem ez a folyamat még nem indult el igazán.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.