Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Jó a 8.1, nekem is nagyon bejövős, de sajnos az akkuidő drasztikusan csökkent: totál készenlétben (napi 5 perc használattal) a 920-am 8.0 alatt 5-7 (!!!) napot kibírt, most a 3 is alig akar összejönni, azonos beállítások mellett. A háttérben futó alkalmazások rendesen meg vannak ritkítva. (WiFi ON, GPS és mobilnet OFF)

szerk: "normális" készülékhasználat mellett is érezhető az akkuidő csökkenése, de talán nem ennyire.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Spancho


Spancho
őstag

Remélem hamar jön a frissítés a T-hez majd :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#3) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Érdekes, én a naptárnál nem vettem észre lassulást (Samsung Ativ S), az Xbox Music tényleg elég gáz jelenleg, bár az utolsó frissítés sokat gyorsított rajta (hozzátartozik az igazsághoz, hogy nálam olyan 6000 számot kell szinkronban tartania).

Laci

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem lehetett volna benyomni egy jó képet az új csempékről?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) Khan13


Khan13
senior tag

Nálam nem lassult be semmi, akkuidő sem romlott.

Az OS es firmware pedig két totálisan különböző dolog, szóval nyilván megmaradt a Lumia Black :)

(#6) elmepocok


elmepocok
tag

Én kicsit csalódtam a frissítésben, főleg azért, mert ahogy a cikkben is említetted, az általam sokat használt Music hub így, ahogy van hulladék, a mindenhol megjelenő töltőképernyők intézményét nem tudom hova tenni, mikor eddig nem volt rájuk szükség... A facebook chat integrációról annyit, hogy a gyári üzenet alkalmazáshoz képes a Messenger megbízhatóságban és sebességben a béka segge alatt sincs. Azt pedig érdemes lenne kapcsolhatóvá tenni, hogy a játékok megjelenjenek-e Games hubon kívül, nekem például egyáltalán nem hiányzott a még hosszabb és kuszább alkalmazáslista.
Remélem a végleges update-ig még lesz rajta foltozva pár dolog, mert így nekem egyelőre csalódás.

(#7) marositech


marositech
senior tag

Úgylátom, megint lassú a TRÉ-kom... (hiába várom...)
Tőlük se veszek...inkább egy független mezei GSM bót...
Irigylem a frissített WP8 tulajokat. :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#8) qqcqqc válasza marositech (#7) üzenetére


qqcqqc
őstag

A cikk úgy kezdődött, hogy nem hivatalosan elérhető , hanem fejlesztői verzió....

(#9) l8st


l8st
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat! :R

@Gusztáv
Ezek szerint valószínű, hogy a töltőképernyők csak az 512 MB RAM-al "megáldott" készülékeket érintik.

@Plazmacucci
A csempékről készült képet cseréltem. Ezen talán jobban látszik az átlátszó csempék mivolta.

@marositech
A frissítést mindenki elvégezheti otthon, ezt a bevezetőben leírtam. A szolgáltatóknál valamikor a nyár közepén várható úgy tudom.

@ elmepocok
A messengerrel kapcsolatban pedig nekem nincsenek ilyen problémáim. Való igaz, hogy lassabb mint amilyen 8.0 alatt az integrált üzenetküldés volt, de a megbízhatósággal nincs gondom.

(#10) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

"...telepíthető minden 8.0-s készülékre."
Ezek és az itteni kommentek alapján nem teljesen egyértelmű, hogy a minden készülékben a szolgáltatós, függő készülékek is benne vannak? :B

(#11) l8st válasza BigBlackDog (#10) üzenetére


l8st
csendes tag

Igen telepíthető. Az én telefonom is vodás.

(#12) Plazmacucci válasza l8st (#9) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13) marositech válasza qqcqqc (#8) üzenetére


marositech
senior tag

Akkor kimaradt...fejlesztői accom van és a fenti leírtakat már fél éve megtettem.
1x volt egy nagy frissítés november tájékán...azóta semmi. (620)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#14) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

[link] ezzel az appal visszahozhato a regi music HUB.

Nekem szemely szerint nem jelent szivfajdalmat hogy gyengebb az akkuido, egy napot kibir, este meg akkor teszem toltore amikir akarom, szoval nem erzem kevesebbnek a telefont az akkuido romlas miatt.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#15) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Azt megmondanátok hogy az eddigi beállítások, alkalmazások megmaradnak a frissítéssel? :)

(#16) Is-tee válasza menyhartlevi (#15) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Minden megmarad!

(#17) menyhartlevi válasza Is-tee (#16) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Köszönöm! :R

(#18) BigBlackDog válasza marositech (#13) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam működik, magentás készülékkel. Megcsináltam a cikkben leírt lépéseket és még a második lépés után elindítottam a letöltött "Preview for Developers" appot és végigmentem a "elfogadási folyamatán".

[ Szerkesztve ]

(#19) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Most igazából nem értem a hozzászólásokat Most akkor gyárilag ugye megszűnt a messengerbn a facebook, csak sms küldésre van. ok. cserébe alapból van telepítve facebook messenger?
mert én a facebook alkalmazást használom most is és botrányosan lassú sajnos :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20) gyurkikrisz válasza Lalikiraly (#19) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nincs alapból messeenger, de le tudod tölteni

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#21) Lalikiraly válasza gyurkikrisz (#20) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

az nem baj ha nincs alapból, mert úgyis a facebook alkalmazást használom, igaz hogy nagyon vacak lassú, de hátha egyszer hajlandóak lesznek nekiállni egy kicsit fejleszteni...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#22) alkatraz3000 válasza Lalikiraly (#21) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Mar 2-3 hete használom 520-on, és lényegesen jobb lett a telefon. Gyorsabb is lett, és az új funkciók nagyon kellettek mar!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#23) sutyesz96 válasza Is-tee (#16) üzenetére


sutyesz96
őstag

:R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#24) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Lumia 520-on a swype esetleg elérhetővé vált már ezzel a frissítéssel? Sajnos nem nagyon találtam meg eddig. :O

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#25) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Amerikaira kell állítani!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#26) Khan13 válasza Szevam (#24) üzenetére


Khan13
senior tag

USA régión és csak angol billentyűzetre, angol szövegre. Bővítés majd apránként.

(#27) sutyesz96


sutyesz96
őstag

WiFi müködik nálatok? :F

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#28) alkatraz3000 válasza sutyesz96 (#27) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Persze, hibátlanul.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#29) sutyesz96 válasza alkatraz3000 (#28) üzenetére


sutyesz96
őstag

Már nálam is :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#30) franc0


franc0
őstag

Már a WP8 is tökéletes volt.
Akárcsak az iOS6.1.3, de azt is tönkre kellett baszni, merhogy "fejlődjünk".
Lumia 930 gyárilag mivel jön?

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#31) Probber


Probber
őstag

A 8.1-el már képes a telefon hívás közben együtt rezegni a csengőhanggal?

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#32) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tesztet,

nagyon hiányoltam az értékelés részből annak a ténynek a hangsűlyozását, hogy egy még nem elérhető frissítésről van szó, így a funkcionalistáson kívül más dolgokra vonatkozóan (akkuidő/töltési idők/stabilitás) nem érdemes komolyabb következtetést levonni.

J.

(#33) motoflug


motoflug
őstag

A lehúzható sáv nem testreszabható? Újra gondolkozóba estem wp telefonra beruházni, mert a 8.1 hozott egy-két dolgot, ami barátságosabbá tette nekem droid után.

(#34) Воланд válasza franc0 (#30) üzenetére


Воланд
titán

8.1-el

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) alkatraz3000 válasza motoflug (#33) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Minimálisan testreszabható. Értsd: néhány ikon cserélhető, de korlátozottan. 10 funkció közül lehet választani ( pl: 3g on/off nincs ) és max 4 ikon van.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#36) Bogyó bá' válasza alkatraz3000 (#35) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

2 sor kapcsoló simán elférne, és nem volna hátrány, ha kapcsolnának is valamit (a WiFi-re gondolok), nem csak a menübe vinnének...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#37) alkatraz3000 válasza Bogyó bá' (#36) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ne nekem mond, en nem vagyok fejlesztő :D

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#38) halkow


halkow
őstag

Az állapot sáv lehetett volna lehúzáskor átlátszó vagy homályosított ,amúgy nem rossz lassan sokkal személyre szabhatóbb lesz

Alcatel onetouch idol2s the king

(#39) Khan13 válasza Bogyó bá' (#36) üzenetére


Khan13
senior tag

Talán másik témában fejtettem ki, hogy van, aki másik WiFire is átlép néha, nem csak kikapcsolja (nekem hetente van ilyen), bekapcsoláskor automatikusan csatlakozik vagy jelzi, hogy beavatkozás kell. WiFi Sense pedig elég sok helyen megoldja, hogy automata csatlakozz fel nyílt hálózatra, de részemről ezt nem használom.

(#38) halkow:
Ahogy az asztali rendszerből is kiszedték, itt sem fognak átlátszóságot használni, mert nem fér bele a Modern UI koncepciójába. Amúgy is, ha a gyorsmenüt vagy az értesítés részét nézed, akkor miért szeretnéd látni a kezdőképernyőt?

(#40) Bogyó bá' válasza Khan13 (#39) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mondjuk én a WiFi-t csak itthon használom, idegenben csakis mobilnet...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#41) fricz19


fricz19
őstag

Nem értem miért nem tolják ki a csempéket "faltól-falig", szerintem sokkal jobban nézne ki.
Remélem majd egyszer ezt is megcsinálják.

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#42) Probber válasza Probber (#31) üzenetére


Probber
őstag

Fenti kérdésemre senki sem tudja a választ (főleg Nokiákra gondolok, nem HTC-re)?

* "A 8.1-el már képes a telefon hívás közben együtt rezegni a csengőhanggal?"

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#43) Khan13 válasza Probber (#42) üzenetére


Khan13
senior tag

Rezeg -> hang -> hang lejátszás végén rezeg -> hang ... Nem ismerek olyan embert, aki érti a logikáját. Nekem az idő 80%-ában rezgőn van, olyankor folyamatosan rezeg (az lenne szép, ha ilyenkor is várna...)

(#44) Probber válasza Khan13 (#43) üzenetére


Probber
őstag

Pedig már-már mertem remélni, hogy a 8.1-ben sikerül ezt megoldaniuk...

Kösz!

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#45) Воланд válasza Probber (#44) üzenetére


Воланд
titán

igazabol ez oem kerdes, mert a htc a kezdetektol megoldotta ezt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) Probber válasza Воланд (#45) üzenetére


Probber
őstag

A HTC-ről tudtam, hogy képes rá, azt viszont egyszerűen nem értem, hogy ezt mások - vagy akár a rendszer - miért nem képesek megoldani/áthidalni.

Mivel telefonnak is szeretném használni (ez számomra fontos :D ), így máris nem olyan vonzó a 925... :)
Ezért dobtam anno a Mangot is.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#47) franc0 válasza Probber (#46) üzenetére


franc0
őstag

Biztosan képesek lennének rá, ha akarnák.
Engem például kibaszottul nem érdekel ez a "feature" amiről rikácsolsz, és ezzel így van a piac 99%-a is.
Én se törném magam.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#48) Probber válasza franc0 (#47) üzenetére


Probber
őstag

Nyugalom, ez csak egy egyszerű érdeklődő kérdés volt egy számomra fontos dologról.

Többet már nem zavarok itt.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#49) fricz19 válasza franc0 (#47) üzenetére


fricz19
őstag

Miért kell ilyen paraszt stílusban válaszolni egy egyszerű kérdésre? :U
99% meg gondolom végeztél valami piackutatást...

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#50) gyurkikrisz válasza fricz19 (#49) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Abszolut nem erdekel az a feature, mar az elso rezgest eszreveszem, legalabb meg mielott hangot adna ki fel tudom kapni.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.