Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jó ez a WP7. Komolyan terve volt véve egy Omnia7 beszerzése, mert már egészen elfogadható az ára, de nem tudom mi ez logika, hogy hátrányba hozzák a régebbi készülékeket az újakhoz képest. Így komolyan megingott a bizalmam....

A Bluetooth "problémát" meg egyszerűen nem értem hogy lehet nem megoldani....

All→M8

(#2) FRENK1988 válasza callmeakos (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

milyen bt probléma?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) solanthugor


solanthugor
aktív tag

Kövezzetek meg de csalódás érzés mocorog bennem, pedig jó pár hiányosságot pótoltak benne, engem legfőképp a multitask hiánya zavart, de sorolhatnánk.
Vártam a mangot, mondván lehet wp-ra visszaváltok wm után, de azt hiszem kihagyom, majd talán a legközelebbi frissítésnél...

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#4) callmeakos válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Vagy az hogy nem lehet fájlt küldeni vagy fogadni. Pontosan nem tudom melyik.....

All→M8

(#5) catroot válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


catroot
veterán

Lehet erre gondol:

"...a Mangóval is tovább él egy hiba, melynek következtében a videólejátszó nem tudja Bluetooth-on, A2DP segítségével átküldeni a felvételek hangját."

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6) kcsa válasza solanthugor (#3) üzenetére


kcsa
veterán

Némi csalódás van bennem is, de visszautalva első hsz-re, pont azért mert hanyagolják a gen1 készülékeket és azok tulajdonosait, akik gyakorlatilag bevállaltak egy beta jellegű os-t, magas áron is.
Ezzel együtt tényleg szerethető, én szeretem használni :)

(#7) Pete55555


Pete55555
addikt

Fejlődik, de még mindig nem tetszik a felület, és túl sok megkötés/hiányosság van benne. Majd legközelebb.

...Szeretem leracsniztatni...

(#8) mszatesz


mszatesz
csendes tag

Én már nagyon várom, főleg ha végre a nokia is lenne kedves felfedni ténykedését...
Másrészről: ez a rendszer is olyan mint a többi: NEM TÖKÉLETES! Viszont aki tudja, hogy mire való és pont arra van szüksége amire való, na akkor annak egy nagyon jó választás lehet...

Nokia 5800 Xm Navi with spb shell 3.7.2 - Sennheiser MX270

(#9) Maxentius


Maxentius
addikt

Lehet h volt már - de gondoltam, hátha a Mango-ban kijavítják, de mégse tették -, 3 apró észrevételem a rendszerrel kapcsolatban:

- Ha már kap magyar lokalizációt a rendszer, akkor a nevek sorrendje is legyen magyarul - ez persze a Google-nál is probléma, de itt is jelen van.
- A billentyűzet nekem túl sivárnak tűnik - hiába a funkcionalitás hangsúlya -, kicsit lekerekíthették volna a gombokat.
- Még mindig furcsának tartom h egyes címeket csupa nagybetűvel írnak (a'la Caps Lock), másokat meg csupa kicsivel - lehet h ez ilyen egyedi kitaláció, de akkor is furcsa.

A többi meg már le lett írva a cikkben, ami persze nagyon jó lett. ;)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#10) FRENK1988 válasza callmeakos (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

ez nem hiba. Egyszerüen csak bt headsetet lehet csatlakoztatni.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) Maxentius válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


Maxentius
addikt

Azért azt mégis csak hibának tartanám h még a saját fotókat, videókat se lehet megosztani Bluetooth-on (merthogy a többi esetlegesen jogvédett zenét és videót - meg ugye rendszerfájlokat se, de ez más tészta - nem lehet, az teljesen ok), jól jönne néha...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#12) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

,,Továbbá egy kicsit hiányoltuk, hogy az alkalmazásválasztó képernyőn nem tudjuk bezárni a programokat, a kilépést egyenként, a szoftverbe visszalépve kell elvégeznünk."

mit kéne bezárni? a taskváltóban lévő appok nem futnak, fel vannak függesztve, ám ha átváltasz rájuk ott folytatod az alkalmazást, ahol abbahgytad. szóval értelmesebb lenne, ha history-ként kezelnétek, ez nem android, hogy x megnyitott alkalmazás belassítja a rendszert. bármennyi app-ot megnyithatsz, mindig az utolsó 5 közül tudsz választani, bezárás funkciónak nincs értelme, mivel nincs mit bezárni.

komolyan azt hittem, hogy ilyen alapvető rendszerfolyamatokkal tisztában vagytok, ha már "szakmai" oldalon publikáltok.

sweetlou6.wordpress.com

(#13) Воланд válasza Maxentius (#9) üzenetére


Воланд
titán

"- Ha már kap magyar lokalizációt a rendszer, akkor a nevek sorrendje is legyen magyarul - ez persze a Google-nál is probléma, de itt is jelen van."

people hub --> settings --> sort list by

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) hito


hito
nagyúr

Bocsánat a nagyon hülye kérdésért (főleg ha ott van az infó a sorok között elrejtve): flash támogatás van a böngészőben? Ha van akkor milyen szintű? Csak annyit találtam, hogy a videók lejátszásába bevonja az IE a grafikus gyorsítót. Tehát ezek szerint van, de mennyire használható? Komolyabb android-os géppel nem találtam olyan flash videót amit ne tudtam volna lejátszani. Hasonlóan jó a WP7-mango is ebben?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15) Sweet Lou 6 válasza callmeakos (#1) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nincs semmilyen logika. a magyar nyelv azért nem került bele frissítéssel a régi készülékekbe, mert ahhoz újra kéne flashelni a készülék ROM-ját, amit a Zune nem tud. ha annyira fontos a magyar nyelv, beviszed egy szervizbe és ingyen megcsinálják neked.
az internet megosztás pedig hozzávaló WiFi chipet/drivert igényel, ezért érhető el jelenleg csak az új készülékeken, szóval csak a gyártókon múlik a megléte.

hito: flash nincs, HTML5 video van. youtube videók tökéletesen futnak.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#16) FRENK1988 válasza Maxentius (#11) üzenetére


FRENK1988
veterán

az ájfónokon lehet bt-n küldeni fájlt alapból? Nem. De ott az nem baj. Itt igen. Fura...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17) solanthugor válasza kcsa (#6) üzenetére


solanthugor
aktív tag

Igen amit mondasz azon én is meglepődtem...
Már el is gondolkodtam egy Trophy beszerzésén, szerencsére gondolat maradt, mert akkor érezném most rosszul magam igazán! :)

Alapjában véve viszont egy használható rendszer lett, kijavítottak benne jó pár banális hülyeséget... még ha maradt is egy pár..

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#18) hito válasza Sweet Lou 6 (#15) üzenetére


hito
nagyúr

Ha ugyanazt tudja mint a flash akkor felőlem hívhatják WQXSÉPL5/a2-nek is :D Vagy azért ez butább mint egy flash 10.3?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19) debrejo


debrejo
senior tag

Az hogy hangos navi nincs az pontosan mit takar? Nincs támogatva, nincs ilyen típusú navi program hozzá, vagy hogy?
Más: látom van aki eléggé ismeri a rendszert, szóval a következő kérdésre keresném a választ: facebook integráció, telkönyvbe, sms meg hasonló dolgokba. Fácsén csoportokba vannak a barátok. Lehet olyat csinálni hogy csak bizonyos csoporto(ka)t integráljon, ne mindenkit? Tetszik a rendszer, de vannak még hiányosságai. A bt fájlküldés hiánya is ilyen...

(#20) Воланд válasza debrejo (#19) üzenetére


Воланд
titán

Nem, nincs olyan, hogy csak kiválasztott csoportokat "integrál", húz be az fb regből.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) debrejo válasza Воланд (#20) üzenetére


debrejo
senior tag

köszi a választ, a francba, jó lenne egy ilyen opció :R

(#22) Maxentius


Maxentius
addikt

#woland_y2k (13): Ok, köszi, így már egy probléma kilőve. ;)

#FRENK1988 (16): De, az iOS-nél is probléma, nem csak a WP-nél gondolom ezt, csak itt is felvetettem. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#23) Воланд válasza Maxentius (#22) üzenetére


Воланд
titán

Csak azt hiszed, hogy egy probléma kilőve. ;] :DDD

Ha fb-n valakinek úgy van a neve megadva, hogy keresztnév vezetéknév, másnak meg vezetéknév keresztnév, akkor ezeket is felcseréli, de ez nem a rendszer hibája. Ez csak akkor működne rendesen, ha mindenki ugyan olyan sorrendben adná meg a nevét.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) catroot válasza Воланд (#23) üzenetére


catroot
veterán

szerkesztettem, mert belegondolva, ugyanarról írtam :B

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#25) debrejo válasza catroot (#24) üzenetére


debrejo
senior tag

Pont ezért van nekem egy csoport azokkal az emberekkel, akiket nem csak futólag ismerek, és jó lenne ha csak azokat integrálná...Na nekik rendesen van kitöltve a nevük és nem "Honeybunny" meg "mézesmázoscuppanóspuszmák" meg ilyen bullshit nevek vannak beírva. ezeket szűrtem ki és jó lenne ilyen opció mobil rendszerekben is.
Én már nem szerkesztem :D úgyis érthető

[ Szerkesztve ]

(#26) Polllen


Polllen
nagyúr

Valóban így kellett volna kiadni. Gondolkodom egy ilyen kütyün, mert nagyon tetszik a megvalósítás+skydrive integráció, de még vacillálok... A google navigation-t nagyon megszerettem. :DDD


woland_y2k

Rejteni sem lehet névjegyeket/csoportokat?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) Maxentius válasza Воланд (#23) üzenetére


Maxentius
addikt

Az már mind1, csak a rendszer legyen úgy beállítva, ahogy a magyar nyelv használja. :D

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#28) vigipeer válasza debrejo (#25) üzenetére


vigipeer
csendes tag

Csak csoport nincs, de van:
Filter my contact list: el lehet rejteni, h kiket nem akarsz latni, de, ha konkretan rajuk keresel, lathatod oket
Valamint van egy opcio, h "only show posts from people visible in my contact list"
Persze nem lehet ugy megoldani, ahogyan te szeretned, de kis szelektalassal igen. :)

http://vigipeer.wordpress.com/

(#29) atifarkas


atifarkas
tag

Vannak egyeb ujdonsagok is:
-sensorok elerese bovult:
iranytu
gyroscope

egyeb:
socket tamogatas, sajnos csak slave
sajat fejlec a http kommunikacioban
hatter objektumok letrehozasa (adott objektumokat lehet hatterben futattni, vagyis van valos multitasking)
lokalis sql adatbazis hasznalata
kozvetlen kamera hozzaferes
stb

Vagyis ezek mind olyan dolgok, ami a jovoben megjelno programok fognak majd kamatoztatni... pl.: ajanlom figyelmetekbe a 1player DLNA alkalmazast a market-en napokon belul.

[ Szerkesztve ]

(#30) ak76


ak76
senior tag

"A kameraszoftver is kapott egy laza vérfrissítést. Az alkalmazás végre képes a beállításaink elmentésére, így nem kell minden egyes indításkor újrakalibrálnunk a szoftvert"

"immár lehetőségünk van egyedi csengőhangok definiálására is"

"Megjelent az akkumulátor élettartamának megnövelésére szolgáló battery saver opció"

Ezeknél a soroknál hangosan felröhögtem,végül is 2011-et írunk,a konkurencia ezeket a funkciókat évek óta alapból biztosítja,én meg örvendezhetek hogy 6-8 évvel ezelőtti fejlesztéseket nagy nehezen sikerült beleintegrálniuk a valójában félkésznek sem nevezhető rendszerükbe,mert hogy a mangóig a WP7 -re mást nem lehetett mondani,az hétszentség'.
Ha jobban belegondolok momentán a WP7.5 alulról nyaldossa az évtizedes Symbian funkcionalitását,mínusz hangos offline navigáció( hahóóó! 2011-et írunk!!!),az Apple os-hez a Droidhoz,vagy akár a Badához Symbianhoz mérten a küszöbön sincs,nemhogy velük együtt az élmezőnyben.
Amit pedig a magyar nyelv integrációjával művelnek a régebbi készülékekre,arra tudnék szavakat,de nem dicsérnének meg érte,különösebb erőfeszítés nélkül házilag feltehető,vagy akármelyik szervíz megteszi ezt,de kérdem én,miért nem lehetett ezt mindenféle mókolás nélkül??? :(((
A bt-n meg csak röhögök,a vacak S40-es Nokiák fél évtized óta tudják ezt a funkciót,biztosan hihetetlen munkát jelentett volna megoldani ezt a kis problémát. :F

Mindezektől függetlenül TETSZIK a rendszer,okostelefonnak nem nevezném,de nagyon high end a külső,a funkciók működése,a simaság(folyékonyság),és maguk a készülékek is,különösképp az Omnia.Optimus 7-es páros.
A legelején volt szerencsém mindkét készülékhez,de a hiányosságok,bosszantó apróságok miatt eladtam őket,most lehet hogy újra benevezek valamelyikre! :D

(#31) Blyan válasza ak76 (#30) üzenetére


Blyan
félisten

Mitől okostelefon az okostelefon? :F

#32) Napfénysüti
Én sem bántam meg. Vannak hibái, és hiányosságok melyiknek nincs?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32) Napfénysüti

Ideje volt már nagyon a Mango frissítésnek mert voltak elmaradások. Viszont most már egész jó lett a rendszer (noha még mindig lenne min feljeszteni). Nem bántam meg hogy beneveztem egy Trophy-ra. :)

Blyan: jogos, tökéletes rendszer nincs. Ezért mindenkinek azt kell választania ami számára a legkevesebb kompromisszumot jelenti. :R

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#33) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Animációk kikapcsolhatóak?
Mass Storage mód?

Azért az szerintem kicsit erős, hogy külön ki van emelve, hogy az egy éve megjelent telefonok megkapják ezt a frissítést, mert egy-két modellt leszámítva szinte minden OS, minden készüléke frissíthető az egy év után kijövő frissítésekre.

(#34) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Nem lehet bt-on fájlt küldeni / fogadni? Akkor ez sajnos nem felel meg pedig a rendszer nem rossz.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#35) hito


hito
nagyúr

HTML5 videó gyengébb mint a flash 10.3? Ha igen, mennyivel, mivel?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36) Iomega


Iomega
őstag

Majd a WP 8 , az lesz az igazán jó szerintem.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#37) Flash86 válasza hito (#35) üzenetére


Flash86
tag

Nem gyengébb, totál más technológia a kettő. Azon kívül, hogy mindegyik használatos animációkra, meg videókra, semmi közös nincs bennük. A HTML5 a HTML legújabb szabványa, a Flash pedig egy 3rd party alakalmazás, külön lejátszót kell integrálni a böngészőbe, saját fejlesztői környezete van stb stb...

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#38) hito válasza Flash86 (#37) üzenetére


hito
nagyúr

Az általad leírtak szerint nekem még szimpatikusabb is. Ha ugyanazokat a videókat lejátsza mint a flash akkor ez jobbnak tűnik. :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#39) Flash86 válasza hito (#38) üzenetére


Flash86
tag

Tévedés, a HTML5 nem játsza le a Falsh videókat, ahogy a Flash sem a HTML5-öt. Szerintem valaki megkevert a youtube témánál, ugyanis az főleg Flasht használt, de már gőzerővel kódolják át a fent lévő videókat.

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#40) vivike77


vivike77
tag

Hmm kár a magyar nyelv kihagyva régebbi telefonokon. Omnia 7-re rá hackeltem, de a probléma, hogy 3 órás melómba volt benne. Valamint nem volt egyszerű a Zune nem mindig dobott frissítést a Hack sem egyszerű, tegyem fel ezt tegyem fel azt..... Nekem alapba tetszett az OS gyors volt nem laggolt, szinkronizáció valamint a facebook cheat is tetszett! Igaz még elég volt az az 1 hét amíg nálam volt, de majd később lehet veszek valami alapból Mangó-s készüléket :D

(#41) Воланд válasza Arthuro_Adam (#33) üzenetére


Воланд
titán

Nem.
Nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42) eeXaa


eeXaa
addikt

...hát mégiscsak maradok a droidnál... :U

(#43) dionaea


dionaea
őstag

sikerült egyedi kezelő felületet, rendszert összehozni. Már csak a célcsoport kell hozzá. :DD

(#44) hito válasza Flash86 (#39) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor még jegelem a WP témát egy 3évre ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#45) Syl


Syl
nagyúr

Névjegyzéket, címtárat, jegyzeteket lehet Outlook-kal szinkronizálni? Ilyesmit nem tartok a felhőben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) Pete55555 válasza ak76 (#30) üzenetére


Pete55555
addikt

:K Ugyan ez a véleményem, csak nem akartam flamet indítani, így kicsit rövidebben fogalmaztam meg fentebb a mondandómat.

...Szeretem leracsniztatni...

(#47) Pantal válasza ak76 (#30) üzenetére


Pantal
senior tag

Istenem, erre inkább vissza se reagálok hosszabban, csak annyit írok, hogy:
nem értek veled egyet.

(#48) oO7 válasza Syl (#45) üzenetére


oO7
őstag

nem

(#44) hito: ez a 3 év hogy jött ki? fél évente vannak felváltva kis és nagy updatek, 1 év múlva már a WP8 fog jönni...

[ Szerkesztve ]

(#49) Blyan válasza Flash86 (#39) üzenetére


Blyan
félisten

Minden YT tartalom lejátszható a wp böngészőből, legalább is én az elmúlt egy hónapban nem talalkoztam olyannal, ami nem indult volna el.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#50) Aeromester


Aeromester
csendes tag

Nem szoktam ilyenért írni - amúgy se sűrűn szólok hozzá - de rettentően zavar a sok helyesírási hiba a cikkben. Ez nem egy privát blog és feltételezem az írónak ez a munkája. Nem létezik, hogy nem veszi észre, hogy immáron annyi immáron van immáron a szövegben, hogy immáron!!! A többi elütést immáron nem is említettem, retorikailag meg hagyjuk. NAGYON GYENGE, amatőr fogalmazás, jó tartalommal. Publicisztikust fizessetek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.