Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) atti_2010 válasza Zaja2 (#49) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem télen papagájnak érdemes lenni mert az beviszik a házba.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#52) Black Dragon válasza Воланд (#47) üzenetére


Black Dragon
addikt

Wow, tényleg bejövős ötlet, vagyis megoldás.:K

(#53) Zaja2 válasza atti_2010 (#51) üzenetére


Zaja2
senior tag

De Én a disznóólból írok nektek! :DD

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#54) pusszycat válasza Zaja2 (#53) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, mindenűt jó de legjobb otthon. :D :DD :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#55) Gadgetfun


Gadgetfun
tag

Én rögtön feltettem a netbookomra, a hulladék win7 starter helyett, mikor elérhető lett, és nagyon bejött. Így az 1,6-os atom processzorral és 1 GB rammal is hasít, sokkal gyorsabb és pillanatok alatt feláll a rendszer bekapcsoláskor...

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#56) Chaser válasza Gadgetfun (#55) üzenetére


Chaser
titán

Jól hangzik:) Ramot mennyire eszi?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) ftc


ftc
nagyúr

Azért napi munkát még ne bízzatok a rendszerre :)

(#58) pusszycat válasza Gadgetfun (#55) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Régebben a netbookos-ok csak pislogtak a Vista felé, most meg Windows 8-on hasítanak, ezt nevezem haladásnak. :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#59) Gadgetfun válasza Chaser (#56) üzenetére


Gadgetfun
tag

Nem hasonlítottam össze még, de érezhetőbben gyorsabb és sokkal jobban gazdálkodik a Win8 a memóriával, azóta mióta ezt használom, még egyszer sem jött elő az idegesítő figyelmeztető felirat, hogy nincs elegendő memóriám... :)

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

(#60) Chaser válasza Gadgetfun (#59) üzenetére


Chaser
titán

Majd felrakom a D430-ra amíg itt van. Kíváncsi vagyok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) Cucuska2 válasza Воланд (#36) üzenetére


Cucuska2
őstag

Akkor nem veszik el a bootloader?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#62) Воланд válasza Cucuska2 (#61) üzenetére


Воланд
titán

Előtte szerkeszd a bcd-t, csak ki kell törölni a windows 8-ra vonatkozó sort.

parancssorban bcdedit /?

vagy van rá program is.

Végső esetben win7 dvd be és: [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#63) D1Rect


D1Rect
félisten

Valakitől épkézláb tapasztalat?

(#64) MontyCrew válasza D1Rect (#63) üzenetére


MontyCrew
senior tag

aki netes játékkal tolja punkbusteres gammel, az még várjon vele, mert a pb kidobja ismeretlen api funciók miatt:)

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#65) nicu71


nicu71
addikt

köszönjük a cikket,azok nevében akik szeretnek/mit szeretnek,IMÁDNAK/ új dolgokat kipróbálni,de kicsit stresszelnek,mert nincs felesleges merevlemezük per pillanat és olyat még nem csináltak hogy a meglévő oprendszer MELLÉ telepitsenek egy másikat!Igy már neki merek állni símán! :))

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66) atti_2010 válasza D1Rect (#63) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Jól működik, gyorsabban töltődik viszonylag könnyen megszokható, aki játszani is akar várja meg a bétát mert a PB nem szereti.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#67) GrandeP válasza Chaser (#39) üzenetére


GrandeP
őstag

Jó hát én a leggagyibb pendrive-al számoltam, ami jó ha a 6 megát hozza... meg normális olvasóval, ami alapból 10 körül pörget..

Egyébként a 12-13 perc nerm egy nagy szám, olvasóval is annyi... :P

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#68) Inarus válasza nicu71 (#65) üzenetére


Inarus
addikt

Én köszönöm a visszajelzést. :R

(#69) eladohardver válasza GrandeP (#21) üzenetére


eladohardver
őstag

ebben ne legyél biztos! dvd-nél keresnie kell az adatokat, míg pendrive-nál nem kell az adatot várni w7 telepítés max 10-15 perc max, pendrive-ról (A-DATA My Flash PD7)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#70) GrandeP válasza eladohardver (#69) üzenetére


GrandeP
őstag

Mondom, ez nem egy nagy szám, olvasóval is ennyi....

De teljesen lényegtelen.... :R :R

Csupán, csak megjegyerztem, h nem mindn pendrive-val gyors egy win telepítés...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#71) GrandeP válasza Gadgetfun (#55) üzenetére


GrandeP
őstag

Win7 starternél a normális win7 is fényévekkel jobb...

Az a starter, egy elcseszett egy konstrukció... alapból többet eszik ramból és prociból, mint egy ultimate win7... ami eléggé gáz, lévén h pont kevesebbett kellene neki....

Ilyen még a WIN7 Thin pc.... azt meg se próbáljátok.... 2-3x annyi ramot és procit eszik... valami borzalom, pedig azt meg pont régebbi p3-p4-re dobták ki, h feltudjanak zárkózni... de nem jött össze..

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#72) Воланд válasza GrandeP (#71) üzenetére


Воланд
titán

A thin pc-t vekonykliensekre es regebbi hardverekre, vallalatoknak adtak ki.

Gepigenyet tekintve meg megegyezik az alap w7-el, viszont amikor en probaltam vm alatt iszonyat gyors volt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#73) xmad


xmad
őstag

én pendrivera nemtudom megcsinálni :S a windows 7 müködik .. de ha a win8 at akarom pendriverakni azzal a programmal akkor 99% nál mindig egy hibát ir ki

(#74) jones965


jones965
Modder

Magam részéről nem javaslom se ezen operációs rendszer. sem másik telepítését ugyan azon merevlemezre.
Sőt, másik merevlemez alkalmazásakor is célszerű a meglévő mindennapos használatú merevlemezt fizikálisan leválasztani az alaplapról.
Sok problémától megóv, főleg egy ilyen fejlesztői kiadásnál, amikor lehet hogy gyorsan formatálva lesz a tetszési indextől mérten, és nem kell bajlódni a rendszerindító fájlok kitörlésével.

(#75) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Arról nem írnak, hogy lehet letörölni, úgy hogy a mellette levő adatok megmaradjanak.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#76) Воланд válasza MontyCrew (#75) üzenetére


Воланд
titán

Hogy telepítetted fel?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#77) MontyCrew válasza Воланд (#76) üzenetére


MontyCrew
senior tag

win7 mellé másik partícióra, de ezen van vagy 300 giga adatom, így a format kilőve.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#78) Воланд válasza MontyCrew (#77) üzenetére


Воланд
titán

Létre kellett volna hozni egy külön partíciót, vagy vhd-be feltenni... Alapszabály, hogy adatokkal teli partícióra, merevlemezre nem telepítünk oprendszert...

Így annyit tudsz tenni, hogy szerkeszted a bcd-t, kiveszed belőle a win8-at, aztán manuálisan törlöd a fájlokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#79) MontyCrew válasza Воланд (#78) üzenetére


MontyCrew
senior tag

akkor a következő kérdésem meg is lenne, egy gyorstalpalót tudnál pmben küldeni, hogy ne legyen összeszemetelve itt?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#80) jones965 válasza Воланд (#78) üzenetére


jones965
Modder

Erre utaltam én is pár hsz-vel előbb.

(#81) Воланд válasza MontyCrew (#79) üzenetére


Воланд
titán

[link]

(#80) jones965: Az a baj, hogy pont ez a bootmanageres dolog nem lett leírva a cikkben. Mert feltelepíteni még könnyű, de megszabadulni tőle már nehezebb.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#82) David75 válasza Zaja2 (#43) üzenetére


David75
őstag

Ne haragudj de jelenleg is WDP-ről írok a dolgozós laptopról ami 1,8ghz celeron és 1gb ram-al teljesen jól viszi a cuccot, nem akadozik teljesen korrekt boot-on kívül ugyan olyan gyors mint az xp a boot viszont sokkal gyorsabb.

Mióta kijött a másodlagos gépen ezt használom és mivel ez a munkás gép ezért 80% WDP-t használok. Azt kell mondanom hogy nagyon jó bár vannak hibák még bőven ami azért bőven érthető jelenlegi állapotában.

2db ie van egy tabletes amire lecserélném a chrome-ot mert alapon full screen és nagyon jól oldották meg hogy mit hogy érsz el viszont abba nincs flash. Meg van egy normál desktop verzió ami viszont annyira nagyon nem jön be mégis nagy valószínűséggel ha nem lenne chrome azt használnám.

Valaki írta hogy nincs paint. Ez hülyeség csak nem találta meg az illető a starmenüt. A képernyő bal alsó sarkába kell vinni az egeret és elöjön hogy search. Katt és ott a metros startmenül

Valaki írt hogy tudott témát váltani. Hol?Hogy?

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#83) Воланд válasza David75 (#82) üzenetére


Воланд
titán

"Valaki írt hogy tudott témát váltani. Hol?Hogy?"

Az csak félreértés volt. Az új start képernyőre azt hitte a user, hogy az csak egy téma.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#84) David75 válasza Воланд (#83) üzenetére


David75
őstag

Ja értem. Pedig amúgy képeken lehet sokszor látni hogy a metro felület háttere lila és nem zöld mint nekem.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#85) MontyCrew válasza Воланд (#83) üzenetére


MontyCrew
senior tag

sikerült a törlés, köszönöm,

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#86) janos1988


janos1988
addikt

Elvavolitasrol kellene egy cikk, az sokkal bonyolultabb.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#87) pusszycat válasza janos1988 (#86) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hurrá. Sikerült dekódolnom az hsz.- edet. Hát nagydolog formattálni egy partíciót. Vagy inkább mégse. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#88) Zaja2 válasza pusszycat (#87) üzenetére


Zaja2
senior tag

:DD

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#89) netpeti98 válasza pusszycat (#87) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha egy partícióra rakta a win7-tel nem olyan könnyű.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#90) Воланд válasza netpeti98 (#89) üzenetére


Воланд
titán

Akkor konkrétan újra kell telepíteni a win7-et.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#91) netpeti98 válasza Воланд (#90) üzenetére


netpeti98
addikt

Vagy letörli a win 8 fájlokat és helyreállítja a boot sectort.
Egyébként csak jelzem nem én telepítettem rá a win 8 at a win7-re mielőtt vki félre értene. :DD

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#92) Воланд válasza netpeti98 (#91) üzenetére


Воланд
titán

Ha ugyan arra a partícióra telepíti a win8-at, mint amelyiken a win7 (vagy akármilyen másik ms oprendszer) van, akkor a régi oprendszert beleteszi egy windows old mappába (asszem még mindig ez a neve). Ott aztán állítgathatja a boot sectort, oda már újratelepítés kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#93) netpeti98 válasza Воланд (#92) üzenetére


netpeti98
addikt

Értem csak abból gondoltam hogy anno láttam egy xp egy win2k-val egy partícióra telepítve és mind a kettő ment gond nélkül. :)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#94) Zaja2 válasza David75 (#84) üzenetére


Zaja2
senior tag

Holnap újra felrakom...
"Egyenlőre"!

Tiszta fejjel fogok nekilátni a telepítésnek Virtuális meghajtóból,aztán lövöm a printscreeneket.

Üdv addig is!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#95) David75


David75
őstag

Azt valaki megtudja mondani hogy a metro felületen kinek hány app működik? Tehát nekem kb a desktop,controll panel meg az internet explorer aztán ennyi se stocks se alarms se semmi.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#96) wdtv válasza David75 (#95) üzenetére


wdtv
tag

kis felbontason nem mukodnek az appok, kell normalis video driver, es felbontas , asszem 1300*900-on mar megy

[ Szerkesztve ]

(#97) janos1988 válasza pusszycat (#87) üzenetére


janos1988
addikt

Ha a telepitesrol lehet irni egy oldalt, ami ezerszer egyszerubb, akkor... De mondd egy hozza nem erto szemelynek, hogy o csak formazd le es javitsd ki a boot sectort.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#98) mallee


mallee
tag

A Windows 8-at lehet VHD fájlba is telepíteni. :))

[ Szerkesztve ]

(#99) Chaser


Chaser
titán

Olyan gépen amin W7 ment a 8 is menni fog? Driverek miatt kérdezem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#100) atti_2010 válasza Chaser (#99) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen!

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.