Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Воланд


Воланд
titán

"Rögtön a telepítés során is találkozhatunk újdonságokkal, az installálás a hagyományos iso kiterjesztésű képfájl mellett ezúttal már egy alig több mint 5 megabájtos webes telepítő segítségével történhet."

ize, emlekeim szerint ez mar a cp-nel is megvolt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"A mostani kiadásban további finomhangolások történtek a külsős alkalmazások szoftvereinek kompatibilitása érdekében, egyúttal csiszolták került egyes driverek kezelését is." nemoké

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) ftc


ftc
nagyúr

Án majd egy árat akarok csak tudni mennyi is az annyi

(#4) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Nekem még nincs fenn, ezért.
Erre esetleg egy ötlet?

(#5) Воланд válasza ftc (#3) üzenetére


Воланд
titán

majd osszel, a megjelenes elott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) Tomy Yayo válasza ftc (#3) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Mivel gondolom a sok fanyalgó torkán is szeretnék lenyomni, ezért én nagyon remélem, hogy jó áron jönnek. Duplán örülnék, mert nekem még be is jön, sőt :DDD Dev. óta ez a fő rendszerem.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#7) atti_2010 válasza PPatrik (#4) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ne az Unbutuval particionálj hanem Acronisal vagy a Win 8 telepítőjével.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8) Inarus válasza Воланд (#1) üzenetére


Inarus
addikt

Én úgy emlékszem, hogy a CP-nél egy netről letölthető fullos installer alkalmazás volt, nem pedig egy olyan, ami utólag tölti le az állományokat.

(#9) Ribi válasza Tomy Yayo (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kérdés, hogy mive lehet rávenni az embereket, hogy win7 helyett ezt vegyék.
Engem veszedtül zavart, hogy pl a csempés térképet elindítom, nem jöttem rá, hogy lehet ablakba rakni. Dekstopon nem láttam, hogy ez is fut. Win7 sem teteszett elsőre, de nagyon gyorsan megszoktam. Ez viszont egyelőre egy win7 cefetmód elcseszve. Számomra.

(#10) Воланд válasza Inarus (#8) üzenetére


Воланд
titán

most, hogy igy irod, lehet. nem tudom, regen volt mar. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) emvy válasza Ribi (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

Elso korben a tablakkal, szerintem. Tablan ketsegtelenul utosnek tunik a W8, es eleg sok embernek lenne igenye egy olyan tablara, amivel - ha nemileg szet is esik a vizualis elmeny - vesz eseten barmilyen szokvanyos feladatot is megoldhat / programot is indithat. Meglatasom szerint ez hatalmas ficsor.

while (!sleep) sheep++;

(#12) ng0ofy válasza Tomy Yayo (#6) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Van valami ami miatt nem lehet az egyetlen rendszered, mert nem fut rajta sehogy sem?

Jó ez a win8, na csak legyen ingyen MSDNAA keretében :D

emvy: hát igen. Ha netezésen meg angry birdsön kívűl másra is hasnálható lenne végre egy tábla akkor lenne értelme venni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#13) cellpeti


cellpeti
veterán

nagyon sok mindent nem kezel még...van hova fejlődnie

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14) Male


Male
nagyúr

"javított többmonitoros működés"... aha :DDD
(pont a többmonitoros működésével szívtam pár napja... végül sikerült megoldani, de szerinte azért még a HDMI csati a VGA-mon az "notebook", a DVI-n lévő meg a külső monitor a notin... a harmadik beizzítását inkább meg sem próbáltam.)

(#15) ng0ofy válasza cellpeti (#13) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ha lehet rajta böngészni, filmet nézni és zenét hallgatni akkor sok embernek már bőven elég. (persze őket nem a prohardveren fogjuk találni :D) Nyáron lehet nekem is elég lesz, csak menjen rajta a counter-strike 1.6 + office :D

(#16) tlac válasza emvy (#11) üzenetére


tlac
nagyúr

ez remek, de desktropra nem tabletes működés kellene, és miért nem lehet a "klasszikus felületre" visszaváltani?

(#17) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Azt is említsük meg, hogy most már félig-meddig magyar (a Metro csempéi), valamint hogy végre működik a Music és a Videó app is rendesen (be tudd jelentkezni). Nekem ez a rendszer egyre jobban bejön, DP óta ezt használom a notebook-on. Úgy néz ki, valamit csiszoltak a energia managementen is, mert nekem sokkal jobban bírja mint a DP.

Laci

(#18) Tomy Yayo válasza ng0ofy (#12) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Nem, nekem eddig minden működött rajta gond nélkül. Hamarosan ez lesz az "egyetlen" rendszerem, csak még nem volt kedvem nekiállni mindent lementeni, aztán letolni az egész gépet, és csak ezzel újratelepíteni (egyébként ubuntu van mellette, használgattam de minden különösebb ok nélkül :) )

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#19) PPatrik válasza atti_2010 (#7) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Win 8 telepítő nem engedte, és az után, nálam ubuntu jön. A probléma, az, hogy másik gépbe nem tudom átrakni a vinyót és a mostani win se megy, de nem tom miért, én ilyet már két évvel ezelőtt is hiba nélkül csináltam. Egyébként ubuntu alatt g-parted-ed használtam.

(#20) atti_2010 válasza PPatrik (#19) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egyszer én is így jártam az Unbutuval, feltettem az Acronis szoftverét és végül azzal csináltam meg, van próbaverziója is.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) PPatrik válasza atti_2010 (#20) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Melyiket, több is van?
Ja és ahogy mondtam, nincs a gépen működő os, csak ubuntu live pendrive,szóval csak bootolható dolog, esetleg ubuntu alól futtatható jöhet szóba.
szerk: Ja most jutott eszembe egy ötlet. Ha a belső vinyót átrakom a külső vinyó házába, akkor elvileg a laptopon simán meg tudom oldani, windowsos programmal is, csak akkor ugrik a külső vinyó garija, ami mondjuk asszem lejárt már.

[ Szerkesztve ]

(#22) atti_2010 válasza PPatrik (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Van Acronis boot CD-DVD amit ha beteszel indításkor nem kell hozzá semmi OP rendszer, torrentről letöltheted, OP rendszer mentésére is jó, a feltelepülő példánnyal lehet csinálni USB kulcsról indíthatót is.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#23) McKane válasza cellpeti (#13) üzenetére


McKane
senior tag

menni megy,szépen,csak 2 dolog volt vele ami nem tetszett:

1.: samsung PC studio kifagy, "Unknown operating systems " hibaüzenettel

2.: egyik nap akarom leállítani, el is kezd, shutdown felirat megvan,majd a monitor kikapcsol.. de maga a gép megy még,viszont monitor már nincsen.. így ment vagy fél óráig,aztán lekapcsoltam az elosztót :D

(#24) PPatrik válasza atti_2010 (#22) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Na megvan a pendriveomon, el is intul, lát is mindent, de nem ad semmi átnézés, ellenőrzés opciót.
Csak másol és töröl,sőt lát egy olyan partíciót is amit már töröltem ubuntu alól.
Hát többen nem partícionálok ubuntuval az is biztos.

szerk: ha a pendriverot váléasztom ki akkor jó sok opcíó lesz, de a hdd-mnél ezek eltünnek,
szerk2: ja nem támogatja azt írja oda
szerk3: lesett a hiba: ez dinamikus lemez, és azt nem hiszem, hogy az ubuntu szeretné, azért ment el minden, és ez is azért nem támogatja és van olyan opció, hogy konvertálás basicre, de ha rányomok akkor azt írja hogy hiba lépett fel.

[ Szerkesztve ]

(#25) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Srácok!

Van benne már Chess Titans? Vagy letölthető? Meglesné valaki!

Előre is köffi :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#26) atti_2010 válasza PPatrik (#24) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen van olyan amelyik csak másol és töröl de van amelyik mindent csinál:[link]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) PPatrik válasza atti_2010 (#26) üzenetére


PPatrik
aktív tag

na szétszedtem
most már a laptophoz van kötve
bár az asztalom televan csavaerokkal ház részekkel
és a hdd sincs rendesen beszerelve a külső házba
de megy!

(#28) atti_2010 válasza PPatrik (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ubuntuval vigyázni kell, a vállalatnál ahol ezelőtt dolgoztam az összes partíció elment vele a Kürtnél sikerült visszahozni ne mondjam menyiért.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) PPatrik válasza atti_2010 (#28) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Na tényleg az volt a hiba, amit írtam, hogy a dinamikus merevlemezt nem szereti az ubuntu, és ezért lett össze kutyulva, végül is nem tudtam vele mit kezdeni, a win beépített partícionálójával vissza alakítottam basic-é, de minden elveszett, csak az a partíció maradt meg, amit ubuntu alól hoztam létre, de arra nem raktam semmit.
Most végül is ubunuts perdive-al másolom vissza a dolgokat a külső vigyóról, aztán wint telepíetek.
Azért köszönöm a segítséget!

(#30) atti_2010 válasza PPatrik (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szivesen!

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#25) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Chess Titansra valaki?

Meg a menük ilyesmi valami Magyar már vagy csak a Metronál van?

Előre is köszi :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#32) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ebben a színösszeállításban mi a barátságos? Egy halom olyan szín van összekeverve, amik nem harmonizálnak egymással. Fel kellene venniük egy designert a divatvilágból, vagy egy belsőépítészt, aki összerakna nekik theme-ket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) nicu71 válasza Tigerclaw (#32) üzenetére


nicu71
addikt

ez tényleg,nekem sem világos,hogy mi alapján választották ki az egyes csempék színét?
Lehet, valóban dizájnerük is volt :D Egyébként WP7 telefonon a legtöbb csempe színe ugyanaz a szín,amit kiválasztasz a menüben,itt van ilyen?még én sem tudtam pc-n kipróbálni.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#34) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

:D A több monitor kezelés igaz lehet (: "Installing windows 8 32% Complete" teljes képernyőn, a másik monitoron pedig közben ide írok :D Windows 7 alól telepítem.

(tudom, nem így kellene, de csak egy napot lesz fent vagy kettőt, hétvégére terveztem a rendszer-újratelepítést egyébként is, ezért most felteszek mindenféléket (:)

(#35) Gusztáv válasza Lalikiraly (#31) üzenetére


Gusztáv
addikt

Chess Titans-t én nem láttam, sőt még a Pinball program is eltűnt, de ugye már van Marketplace támogatás (van sok coming soon program).
Emlékeim szerint ha visszatérsz a hagyományos desktop-ra ott már angol, de már a Metros appok beállítás oldala sem tud magyarul.

Laci

(#36) Alchemist válasza tlac (#16) üzenetére


Alchemist
addikt

Hát igen... nálam a "felhasználói élmény" alapja a letisztultság, az üres, sötétszürke desktop. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A Metro hátterében a koncentrius körök elég Xboxosak, érdekes.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#38) Lalikiraly válasza Gusztáv (#35) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszönöm :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#39) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Ma jelentették be az RTM et :)

Aug 15 től lessz MSDN en :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.