Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

Nincs felcserelve a tablazat fejlece?

Most ugy tunik, mintha az IE9 2x gyorsabb lenne, mint az uj...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) Atocha válasza nyunyu (#1) üzenetére


Atocha
senior tag

A kisebb érték a jobb. ;)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#3) HZoli87 válasza nyunyu (#1) üzenetére


HZoli87
veterán

De, véletlenül elírta a cikkíró.

(#4) M107


M107
addikt

:R

Megbízhatóbb mint a Firefox vagy a Chorme, netán az Opera ?
7-es IE óta nem használtam.

Firefox Aurorát használom másfél éve.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5) lcee79 válasza nyunyu (#1) üzenetére


lcee79
őstag

Én is ezt akartam írni... :)
De most tesztelem a chrome-ot, meglátjuk melyik a gyorsabb :)

ui: 2056-ot kapott a chrome-om (munkahelyi gép)
explorerek azért lemaradtak ehhez képest

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#6) lcee79 válasza lcee79 (#5) üzenetére


lcee79
őstag

De nekem a 9-es explorer is 1803...
akkor azért kicsit beleszámít a gépem teljesítménye is :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#7) Ribi


Ribi
nagyúr

Webwiz érdekes kicsit.
Win8 chrome 19.99 fps, nincs html5
IE10 amit ugye IE9nek ismert fel 10 fps. Viszont amíg nem ment a háttérben a videó addig jóval gyorsabb volt, majd amint indult a vid, rohadtul belassult.
Amit még észrevettem hogy chrome csomószor be tud lassulni, pl totalbike oldalon amíg be nem tölti az indavideókat, nem tudok lapozni sem lefele. IE10 viszont semmi ilyet nem csinál. Cserébe rosszul mutatja a videónál a csúszkát. Szóval IE10 gyors lett nagyon.

(#8) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Egy héten belül már Win8-on élvezhetem! :K NEkem bejön az Internet Expoler. Lehet le van maradva a konkurensekhez képest, de a PH!-nek ez is elég, továbbá sokat fejlődött az elmúlt időkben.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9) Glenda válasza Mister_X (#8) üzenetére


Glenda
addikt

SZVSZ nincs lemaradva.
A LastPass miatt szenvedek néha az IE10-zel, kálváriáztam a böngészők között, végül visszajöttem. Régen Operás voltam, most valahogy csak az egygombos tabváltás hiányzik onnan. Firefoxban jók az extensionök, de LastPasson kívül más nem kell.

Valamiért érzésre mind gyengébb volt.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#10) Ribi válasza Ribi (#7) üzenetére


Ribi
nagyúr

Peacekeeper
chrome 2400, IE10 1600 pont.
IE alatt igen sokszor írta ki hogy codec hiányzik.
Videót amit lejátszottaz IE, folyamatosabban tette, és hosszabbak is voltak mint chrome alatt. Olyan érzésem volt mintha chrome kb 2 sec után abbahagyta volna, IE alatt meg kb 4 secig ment. Furi ez a chrome.
Habár IE-t "hivatalból utálom", de igen gyors.
Habár teszt progi nem ezt mutatja mégsincsenek akadozások, mint chrome alatt.

[ Szerkesztve ]

(#11) CPT.Pirk válasza lcee79 (#6) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, a gép erősen beleszámít.

Erős Core2-es laptopomon 1300 pontot produkált az IE9. FF ugyanitt 1500-at.

Asztalin 4 maggal kicsit jobb volt, ott 1600 valamennyit tolt az IE9, de ott is szépen kikapott FF-től, az 2000-et csinált.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12) Glenda


Glenda
addikt

IE10: 1238
FF16: 1000

Mod: Phenom X4 9650.

[ Szerkesztve ]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#13) lcee79 válasza CPT.Pirk (#11) üzenetére


lcee79
őstag

9-es ha a gépemen csinált 1800-at, akkor 10-es lehet hogy be is előzne chrome-nak
de ide nem akarom feltenni 10-es explorert

Céges java-s programok csak kizárólag explorerben mennek, és nem feltétlenül a 10-esen :)
Amúgy nálam az explorer 7/3 tesztet nyomatott többire azt írta hogy nem tudja, vagy nincs codec...
Ahhoz képest sem rossz a pontszáma a 9-esnek.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#14) CPT.Pirk válasza lcee79 (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah most nézem nem 1600. hanem 1754 volt az IE7 az asztalin. Amúgy jah, a HTML5 teszteknél csak 3-at tud, róka ezzel szemben 6-ot a 7-ből.

Egyébként a java-s cuccoknak nem az lenne a lényege, hogy mindenen fussanak? ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) lcee79 válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


lcee79
őstag

"Amúgy a java-s cuccoknak nem az lenne a lényege, hogy mindenen fussanak? "

Az lenne a lényeg, de a céges program az más :DDD
Ezeknek a programoknak még az sem mindegy hogy melyik explorer nemhogy más böngésző, ráadásul a java is hibás... Jó kis dolgok ezek... :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#16) #72042496


#72042496
törölt tag

Srácok, az miért van, hogy Compatibility Mode-ban jól néznek ki a betűk, de anélkül még mindig szörnyű olvasni? Ráadásul nem is minden oldal hajlandó ebben a módban megjelenni.

Örülök annak, hogy gyors meg hogy sziporkázik a teszteken, de ha a fentiek miatt egyszerűen rossz használni, akkor mindezt a hajamra kenhetem.

(#17) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Őőőő most lehet én vagyok korlátolt, de ez a kép a sok újdonsággal pont ugyanígy igaz a 9-es Explorerre is, sőt, az is így néz ki. Most akkor mi van? :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) rudi válasza Agyzuzo (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Pont ez :) A felületen lényegében semmi sem változott.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) bestyen

Nálam Win8 alatt:
Chrome: 5500
IE10: 3000

(#20) ibmfan válasza Ribi (#7) üzenetére


ibmfan
tag

Valóban, a chrome fejlesztéseit követi mindenki, csak nem biztos hogy mögé tudnak tenni egy olyan könnyű és fürge motort, mint a chrome-é

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#21) #10691584 válasza #72042496 (#16) üzenetére


#10691584
törölt tag

Hááát.. még nincs kész szegény, lehet, hogy azért :)

(#22) lcee79 válasza bestyen (#19) üzenetére


lcee79
őstag

Ezek elég jó eredmények :)
Milyen hardver csinált ilyet? :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#23) darvak


darvak
senior tag

Na én tudok régi konfigos bechmarkokat szolgáltatni:
Barton 3200+, 1Gb RAM, Geforce 3, 10Mbit net, 11.1 Shockwave, Win XP (XP miatt lehet,h nem is mérvadó :F )

FF16.0.2:
726

Opera 11.64:
1395. ami igencsak meglepő! :)) Elveri az erősebb konfig alatt futó IE10-et.

Az FF és Opera közötti nagy különbséget nem is értem, a weboldalakat kb. azonos sebességgel töltik (mérések alapján), html5-ben is azonos eredményt adtak.

[ Szerkesztve ]

(#24) bestyen válasza lcee79 (#22) üzenetére

Az adatlapomon látható vas csinálta. :)

(#25) bacsis


bacsis
Közösségépítő

kapják be hogy nem adják ki Windows Pistára :( esetleg nincs valami trükk hogy felügyeskedhessem :U

(#26) Manbal


Manbal
senior tag

WebVizBench :

Windows 8 pro / IE10: 13670! ;) :C

(#27) Mister_X válasza bacsis (#25) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mert te most komolyan Vistát használsz? ;] Nem mondom, fél-egy óra gyomlálás után tök használható lesz a rendszer.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#28) forbence


forbence
csendes tag

Chrome!

Mióta megjelent csak ezt használom, és mindig mindenben magasan verte a többit :K
(Informatikus hallgató vagyok, és az egyetemen az oktató is ezt ajánlotta...)

(#29) CPT.Pirk válasza forbence (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért érzik mindig úgy a Chromosok, hogy le is kell ezt írniuk minden más böngészőről szóló topicban? ;]

Amúgy annak való, aki faék egyszerű böngészőt akar. Ha másban nem is, de konfigurálhatóságban nem jár az élen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) PC-rev-RM válasza #72042496 (#16) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Hát komám, köszönet eme hatalmas ötletért! :R Magamtól nem jutott volna eszembe! (nem vagyok méltó a prohardverhez :W )
Én a 9-essel csak ez miatt nem tudtam kibékülni, de most már Neked hála, ez is okés. Rosszul jeleníti meg a betűket az ie a 9 óta, nem tudom miért, a 10-ben sem változott.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#31) PC-rev-RM válasza CPT.Pirk (#29) üzenetére


PC-rev-RM
tag

A cache áthelyezés meg ie-ben a legegyszerűbb, chrome-ban nincs rá emberhez méltó mód. Vagy rosszul tudom?

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#32) =WiNTeR= válasza forbence (#28) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Internet Explorer 10!

Mióta megjelent csak ezt használom lényegében, és teljesen elégedett vagyok vele, pedig nem is ajánlotta senki, csak built-in volt a win8 RP-ben. :)

Peacekeeper: 2193 IE10 / X4 955BE@3,8Ghz

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#33) CPT.Pirk válasza PC-rev-RM (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, én csak Firefoxot használok, ott egy sort kell beírni a konfigba, ami megmondja neki, hova cachelhet. Azt is csak Linux alatt állítom be, mert ott lehet értelmesen létrehozni ramdisket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) lcee79


lcee79
őstag

Na lefuttattam mindent amit lehetett az itthoni rendszeremen (core2duo e8500 3,16ghz, nvidia 9600gt, 4 gb-800mhz ddr2 ram, ...vertex 2 64 gb ssd..talán számít valamit, bár nem hiszem :) )
lefuttattam 9-esen és feltettem a 10-es explorert, aztán azon is lefuttattam
(remélem stabil, és nincs vele gond, mert downgrade nem szokott lenni explorerek esetében :) )

webwizbench ie9: 5460 / 26,43
webwizbench ie10: 7020 / 43,42fps
webwizbench chrome: nem engedte azt írta expolrer 9-re upgrade-eljem :D

peacekeeper ie9: 1655
peacekeeper ie10: 1927
peacekeeper chrome: 2805

A webwizbench a 10-es explorer alatt érdekes eredményt produkált:

9esnek érzékelte a 10-es explorert :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#35) #72042496 válasza #10691584 (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 9-es óta ilyen, tehát nem hiszem hogy ez változik a véglegesben. Kár, mert van pár oldal, amit a Chrome nem szeret, ez viszont pikk-pakk behozza. Meg úgy általában véve is tetszene az IE.

Ha már többen megosztották, itt egy újabb eredmény: Peacekeeper, 2481 pont. (i3-2120, 4 GB RAM, HD 5770, semmi tuning)

(#30) PC-rev-RM: Igazán nincs mit, örülök, hogy volt értelme beírnom ide. :)

(#36) #72042496 válasza #72042496 (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lefuttattam a Chrome-ra is, 4491 pont.

Úgy látszik eléggé beleszól a CPU is, de nem hittem volna, hogy ez a kis i3 így megdobja a pontszámot. (Nem mintha különösebben érdekelne, csak azt hittem, kevesebbet kapok.)

[ Szerkesztve ]

(#37) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

IE10: Peacekeeper egy Core i5 2500K@4,1Ghz alatt: 3117 pont, Chrome-on valamiért nem akart lefutni :F

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#38) krystman


krystman
őstag

Feltettem a Win7-re, és csak pozitívan tudok róla beszélni. Nagyon pörgősek lettek az oldalak, és nem öli meg a flash sem a gépet. Pedig csak egy gyenge laptopon próbáltam ki.

(#39) kispx válasza PC-rev-RM (#31) üzenetére


kispx
addikt

Parancsikonhoz csak egy kapcsolót kell hozzáírni.

(#40) oliba


oliba
őstag

Win8 mellett meguntam a chrome-ot. Okés, hogy csilli villi tesztoldalak ilyen, meg olyan eredményeket hoznak ki. Vga-t sem az alapján veszek, hogy hány pontot futott 3DMarkba, vagy Heaven-ben, hanem hogy mennek a játékok.

Chrome-nál lassan, akadozva jöttek be az oldalak és a gifek autómatikus futtatásához várnom kellett jó pár másodpercet, mire elindult, de leginkább akkor indult el, ha külön a gifet megnyitottam egy másik ablakban.

Nekem hozhat akármilyen eredményt a chrome ilyen benchmarkokban, de explorerrel sokkal kényelmesebben és gördülékenyebben tudok netezni.

(#41) krystman válasza oliba (#40) üzenetére


krystman
őstag

Ezzel én is egyetértek. Nagyon jól hozza le az oldalakt az új IE10. Chromeal tényleg elég fura a böngészés.

(#42) martonx


martonx
veterán

Hogy más böngészőkkel relációba tudjuk tenni az IE10-et, itt a házitesztem:

http://peacekeeper.futuremark.com/results?key=61O4&resultId=2794030

Én kérek elnézést!

(#43) h_and


h_and
tag

A Chrome szép, jó, és gyors, azonban az összes böngészőnél jobban zabálja a memóriát.

(#44) kovsol válasza martonx (#42) üzenetére


kovsol
titán

3651 pontot kaptam 12.10 Operával.

IE10 tud olyat, hogy megjegyzi azt, hogy épp mit böngésztünk és indítás után magától folytatja ott?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#45) Воланд válasza kovsol (#44) üzenetére


Воланд
titán

igen, tud.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) krystman válasza kovsol (#44) üzenetére


krystman
őstag

Igen. A Beállítások --- Internetbeállításoknál kell csak bekapcsolni.

(#47) yamato80


yamato80
csendes tag

eddig se voltam oda az IE-ért, eztán sem fog ez változni azthiszem ;)

(#48) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Chrome. Pont. Fejlesztesre neha FF esetleg.

Son of a Bit

(#49) kiskekko


kiskekko
tag

Mostanában nagyon belemerültem a böngészők cserélgetésébe, ami így utólag visszatekintve egy emeletes baromság/időpocsékolás volt. Mindent ugyan olyan sebességgel és minőségben (nem érdekelnek a benchmark eredmények) meg tudok csinálni egy mezei IE 9-en mint akármelyik másik böngészővel. Akkor mégis mi a fenének rakjak fel még egy plusz programot teljesen fölöslegesen mikor jó a beépített is? Úgyhogy marad az IE 9 ha váltok Win 8-ra akkor meg jöhet az IE 10.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.