Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pikari


Pikari
őstag

A directx halott, a d3d-t az opengl a pc AAA szegmens kivételével mindenhol ledarálta, a többi részét meg kb senki nem használja.

Felesleges ezt erőltetni. Engem inkább az új, fejlesztés alatt álló kernel érdekelne.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#2) oO7


oO7
őstag

a végén a történelmi áttekintésnél talán megemlítendő, hogy a DX10 "hozta el" a Unified Shader Model -t (Shader Model 4) ami többek közt lehetővé teszi a GPGPU programozást.
a DirectCompute pedig pont hogy nem a grafikus feladatok meggyorsítására lett kitalálva, hanem általános célű erősen párhuzamosítható feladatok feldolgozására.

(#1) Pikari: végülis csak a PC-s és Xbox360-as játékok használják... ez lefedi a játékok... hmmm 90% -át vagy még többet... tényleg halottnak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#3) Pikari válasza oO7 (#2) üzenetére


Pikari
őstag

A pc és az xbox360 mint a játékok 90%? Na ne röhögtess, milyen dimenzióból jöttél te? :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#4) oO7 válasza Pikari (#3) üzenetére


oO7
őstag

akkor úgy fogalmazok, hogy erre a két platformra megjelenik gyakorlatilag minden játék... és ezek mind DX motoron is futkároznak

[ Szerkesztve ]

(#5) Pikari válasza oO7 (#4) üzenetére


Pikari
őstag

Valóban sok játék megjelenik ezekre, de a konkurencia szempontjából ezek a szegmensek ahol a DX-nek értelme van, egyszerűen nem jelentősek annyira hogy érdemes legyen egy opengl game enginet dx-re portolni. Én nem is értem miért erőlteti ezt annyira a Microsoft. A Microsoft nagyon súlyos és hibás döntéseket hoz, ez meglátszik a gazdasági mutatóikon is. Szerintem a DirectX erőltetése az egyik ilyen rossz lépés. Én mint gamedev, gondolkodtam az opengl alapú game enginem dx-re portolásán, de egyszerűen nem éri meg.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#6) Benőke válasza Pikari (#5) üzenetére


Benőke
őstag

Kvázi saját iparági szabványt akarnak a világra erőltetni, ráadásul úgy hogy benne voltak az OpenGL -es támogatók sorában majd miután megkapták amit akartak leléptek belőlle. Ha pénz van a portolásban akkor sokszor megcsinálják, de sokszor meg kifejezetten nem .Nem tudom mennyire lesz az erőforrás pazarló egy átírás után... Pláne ha mondjuk eleve az volt. Persze sokan behódoltak a DX nek. Tulképp nem zavar mert játék alatt úgy is mindegy, meg hát PC -s vonalon egyre kevesebbet játszok. Egész pontosan évek óta nem ültem le PC elé játszani. XBox -al pedig nem vagyunk jó barátok, nem szeretem ha a cég bárminemű eszköze is képviselteti magát otthon. Már az is bőven elég ha a párom miatt van windows a gépen. :))

(#7) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy ilyen alapvető dolgot miért nem frissít a Windows Update magától?

Pl. még filmnézéshez (DXVA) is kell a friss verzió belőle.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) Hiftu válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére


Hiftu
senior tag

A Microsoft vajon mikor fogja szegény szertar.com-ot hasonló logo miatt beperelni.
(Ti: abban is van X.)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#9) satee76


satee76
aktív tag

imádom az ELITIZMUST. Bármi amit az egyszerű júzer ugy tud használni, h. egyébként annak a működését nem érti (értsd: FELHASZNÁLÓBARÁT) az csak sz.., fosch és elítélendő lehet.

Nem érdekel, hogy a Microsoft mit erőltet a világra, ha az használható. Az érdekel hogy a játék működjön és szórakoztasson.

Hogy erőforrás pazarló? Hát eszi az áramot. PUFF neki...

Nincs saját autóm, nem köpködöm tele a világot a szar füstjével a benyának...ergó többet teszek a környezetemért, mint az autós társaim

Hát hadd pazaroljak egy kis erőforrást...

(#10) buvartacsko válasza satee76 (#9) üzenetére


buvartacsko
addikt

üdv a prohardveren, nem tünt fel hogy akárhová, akármelyik topicba nézel be, az első pár hsz, csak arról szól, hogy jönnek az okos megmondó emberek, hogy ez mekkora szar, meg sokba kerül, használhatatlan, mi ennek az értelme stb? előszeretettel javaslom az apple témáju topicokokat is. a prohardver már régóta csak flameware helyszíne. :)

(#11) satee76 válasza Pikari (#5) üzenetére


satee76
aktív tag

"A Microsoft nagyon súlyos és hibás döntéseket hoz, ez meglátszik a gazdasági mutatóikon is. Szerintem a DirectX erőltetése az egyik ilyen rossz lépés."

szegények...tönkre is mennek mindjárt...az a sok semmirekellő és tudatlan szakember ott...ehhhh

és te csak ilyen szerényen üldögélsz és még nem szóltál nekik? És azt esetleg megmondod, te mint gamedev eddig mit is tettél ami nyomot hagy majd ebben el"windózosodott" világban?

(#12) satee76 válasza Benőke (#6) üzenetére


satee76
aktív tag

"Kvázi saját iparági szabványt akarnak a világra erőltetni, ráadásul úgy hogy benne voltak az OpenGL -es támogatók sorában majd miután megkapták amit akartak leléptek belőlle. Ha pénz van a portolásban akkor sokszor megcsinálják, de sokszor meg kifejezetten nem "

hihetetlen hogy ebben a mocskos kapitalista világban egy cégnél mik nem történnek..egy cég csak addig támogat valamit amíg haszna van belőle...és csak akkor csinál valamit ha keres is rajta...nahát ez szinte példátlan...

(#13) Kisiparos válasza satee76 (#9) üzenetére


Kisiparos
csendes tag

Az erőforrás pazarlást ne úgy értsd, hogy 150 W helyett 160-at eszik a géped, hanem úgy, hogy az egy-két éves, csillió forintért vásárolt gép szaggatva játssza le a mai játékokat maximális grafikán, pedig a fejlődés alig (vagy egyáltalán nem) látható.

(#14) lkandris


lkandris
tag

Fú, mennyire utálok ebben programozni.... :(((

(#15) alcsa


alcsa
senior tag

A 11es DX tartalmazza a 10.1est?
Azért kérdem, mert a videokártyám 10.1est támogat, de a Windows 7el DX 11es van feltelepítve.

(#16) Pikari válasza satee76 (#11) üzenetére


Pikari
őstag

,,te mint gamedev eddig mit is tettél ami nyomot''

13 éves arcoskodókkal nem szoktam vitatkozni, meg nem szoktam nekik bizonygatni, bocs

ha meg neked az mentális törést okoz hogy valaki másik apit szeret mint te, esetleg menj pszihiáterhez

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17) satee76 válasza Pikari (#16) üzenetére


satee76
aktív tag

a nick névben a 76 beszédes (nem a korom, hanem a születési dátumom ;])
Tehát a korom 35 év.

És nem az én írásomból tűnik ki az, mint aki pszichiáterre szorul.
Én ugyanis elvagyok a Microsofttal meg a Linux-al is (és nem, nem a mai grafikus felületű "windóz" koppintással)

Bizonyítani meg a színvonaladról már bizonyítottál , bocs

(#18) Pikari válasza satee76 (#17) üzenetére


Pikari
őstag

Bocsi, nem tudtam hogy már 35 éves vagy, valahogy nem jött le a szövegedből, sztem a 13 teljesen reális becslés volt. Sajnálom hogy visszamaradtál a fejlődésben, de tessék, itt az esélyed: sorold az érveidet, ha tudod.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#19) lanyoo válasza satee76 (#17) üzenetére


lanyoo
tag

Ne állj le vele vitatkozni, ő egy másik dimenzióból jött, ahol minden játék OGL-t használ a Microsoft meg a csőd szélén tántorog, valamint a szájkarate kötelező tárgy az alsó tagozatban.

(#20) lgb válasza satee76 (#17) üzenetére


lgb
tag

Mi az a mai grafikus feluletu windoz koppintas, btw? :)

(#21) Pikari


Pikari
őstag

Őszintén szólva, ebben a topikban a DX pártját fogó emberek ,,érvei'' nevetségesek. Illetve nincsenek is. Beidéznek pár 2 soros szövegdarabot és HURRHURRHURR. Szánalmas ami itt folyik, nem gondoltam volna, hogy a Microsoft újabban ennyire gyenge, hogy pár normális bértrollt sem bír felfogadni. Menjetek inkább és teljesítsétek ki az életeteket.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#22) fordfairlane válasza Pikari (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát lehet, hogy a directx a jövőben halott, de amikor létrejött, akkor volt létjogosultsága. Egyébként elképzelhető, hogy a mobilplatformok fogják igazán megroppantani a DirectX-et.

Én is utáltam programozni benne, förtelmesek ezek az OLE class, meg interfésznevek. :D

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#23) #05364992 válasza Pikari (#21) üzenetére


#05364992
törölt tag

Te nem Geri vagy véletlenül? :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Pikari válasza fordfairlane (#22) üzenetére


Pikari
őstag

Én a 9ben programozok (-tam, múlt idő) engem személy szerint leginkább az API merevsége zavart.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#25) lgb válasza fordfairlane (#22) üzenetére


lgb
tag

Hat nem tudom, de az pl teny, hogy az MS azzal, hogy a kvazi egyetlen platformhoz betonozta be a DirectX-et (windows), azzal meg is assa a sirjat, _ha_ van olyan dominans szereplo, ami nem windows, es kell neki hasonlo funkcionalitas. Ekkor nyilvan a DirectX nem opcio, de az OpenGL pl lehet. Es lehet, pont a mobil eszkozok allando "okosodasa" fogja ezt a folyamatot katalizalni. Vagy nem .... :-D

(#26) apatyas válasza Pikari (#3) üzenetére


apatyas
Korrektor

Mi az a vas és hozzá rendszer, amin az a rengeteg más játék van? Tudatlan vagyok, Mester világosíts fel kérlek!
Sz: Mert akkor azokat lehetne linux alatt is futtatni ugye?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#27) Vico87 válasza alcsa (#15) üzenetére


Vico87
tag

A telepített DirectX verzió független attól, hogy mit tud a géped. Fent lehet a DirectX 11 egy GeForce 2-es gépen is. Akkor futhatnak D3D11-es programok a kártyádon, ha van hozzá D3D11-kompatibilis driver (ezért érdemes egy régebbi kártyára is feltenni friss drivert). D3D11-en lehet programozni visszamenőleg shader model 2-ig, régebbi kártyákon az újabb képességek nem lesznek elérhetők.

Amúgy az API sokkal szebb lett D3D10 óta. Nekem speciel sokkal jobban tetszik, mint az OpenGL extensionös bohóckodásai.

(#28) fordfairlane válasza lgb (#25) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem a DirectX betöltötte fő funkcióját, platformalapot teremtett anno a felfutóban levő PC játékok számára, erre a célra megfelelt. Manapság már ez a piaci szegmens nem olyan fontos.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#29) bitblueduck válasza Pikari (#1) üzenetére


bitblueduck
senior tag

A cikk eléggé minimalista, de semmi nem indokolja hogy ilyen hozzászólásokat írjon valaki. Ha a MS szállítaná a rák gyógyszerét, szerintem abba is bele tudnál kötni.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#30) Translator válasza satee76 (#11) üzenetére


Translator
tag

Mondjuk ha megnézed a részvények árfolyamát, látható, hogy az MS 2000 óta nem sok újat tudott letenni az asztalra...

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#31) alcsa válasza Vico87 (#27) üzenetére


alcsa
senior tag

Oké, köszi.

(#32) eziskamu válasza lgb (#25) üzenetére


eziskamu
addikt

Kérdés, megérte volna-e az erölködés. Laikus szemmel is úgy tűnik, hogy az OpenGL stabilabb (volt) specifikációiban a DirectX-nél. Na most a DX11-el és a .Net4-el már tényleg ki lehetne lépnie a picipuhának a Windows-hoz való kötöttségből, de ugye bili a kézben effektus :)

(#33) julius666 válasza Pikari (#1) üzenetére


julius666
addikt

Ilyen kijelentések után valamit tényleg villanthatnál, mert az eddigiek alapján a 13 éves megmondóember szerepe rád sokkal inkább illik.

Egyedül mobil eszközök terén van "ledarálva" a DX, de mivel ott még messze nem lejátszott a meccs (erőből még simán elképzelhető hogy áttöréseket fog ott az MS elérni, olyanokkal mint a Skype vagy a Nokia a háta mögött), így nem érdemes előre inni a medve bőrére.

(#34) satee76 válasza Translator (#30) üzenetére


satee76
aktív tag

Ez így van. 1986 után 2000-ig folyamatosan emelkedett (az 14 év), majd azóta kisebb hullámvölgyekkel stagnál. AZt hiszem ez nem rossz tejesítmény egy ilyen cégtől. Ajánlom figyelmedbe, hogy néz meg más hasonló szintü céget, aki ennyi ideje a piacon van hasonló eredményekkel. (mondjuk az APPle amely csak az elmúlt 5 évben emelkedett olyan meredeken mint az MS, és csak olyan innovatív termékekkel mint a Ipod, Iphone vagy Ipad.)

ja és az Apple-t ha nem tévedek a Microsoft tartotta életben miután pert nyert ellene egy igen komoly részvény vásárlási kötelezettséggel és egy 2002-ig tartó Office támogatással az Alma részére. Azt hiszem MS ilyen kiszolgáltatott helyzetben még sosem volt.

Egyébként meg egy cég ami az itteni víziók szerint tönkre fog menni nem készül a Nokia megvásárlására.

(#35) oO7 válasza julius666 (#33) üzenetére


oO7
őstag

WP7-en DirectX (érdekesség: DX11) van (és csak az)... más platformon meg nem tudom mit keresne DX, szóval ha figyelembe vesszük, hogy a DX csak Windows-okon van, akkor ez alól a WP sem kivétel és akkor nemértem én ezt a "ledarálva" szöveget mobil fronton...

(#34) satee76: eddig erősen tagadták, hogy meg akarnák vásárolni a Nokia-t

[ Szerkesztve ]

(#36) julius666 válasza oO7 (#35) üzenetére


julius666
addikt

A "ledarálva"-t az elterjedettségre értettem, nézd meg a WP7 arányát az összeshez képest.
De mint írtam, ez még változhat a jövőben, még nincs lejátszva a meccs.

(#37) sarocker


sarocker
csendes tag

Azért remélem, nem feledkeztek meg az XBoxról. Tudjátok... XBox... DirectXBox... Azon pedig nincs Windóz, de van DirectX. Azért hívják így. Fantáziadős, mi? Szóval van DX Windowson, mobil Windowson és konzolon. Hova kéne még betörnie, hogy végre szabványnak tekintsék?

(#38) oO7 válasza sarocker (#37) üzenetére


oO7
őstag

Xbox-on is windows fut... csak ugye valami erősen módosított tudatállapotban lévő :)

(#39) oO7 válasza oO7 (#38) üzenetére


oO7
őstag

(#40) Muerte


Muerte
addikt

A dx11-es játékok nagyon gyerekcipőben járnak még szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.