Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Nevil2 válasza Nevil2 (#100) üzenetére


Nevil2
tag

Végül is megoldottam. Egy ismerős kért lemezt az upgrade verzióhoz, azt átírta, így lazán tudtam (tiszta) telepítést is csinálni...

(#102) Jokerx


Jokerx
tag

Megcsináltam a leírt módszerrel a win8-at win7 mellé. Minden nagyon jó. Köszi a leírást.
Hogyan tudnám felrakni a win7 helyére, VHD file használata nélkül? Hogy ne virtuálisan, hanem teljes értékű rendszerként legyen, úgy mint most a win7.

(#103) Nevil2 válasza Jokerx (#102) üzenetére


Nevil2
tag

Upgrade!

(#104) Jokerx válasza Nevil2 (#103) üzenetére


Jokerx
tag

Arra gondoltam, hogy a már belakott Win8-at tenném be a win7 helyére. Norton Ghost-al megoldható szerintetek?

(#105) Bélaaaa válasza Jokerx (#104) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ki kell próbálni. Valószínűleg nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#106) Nevil2 válasza Jokerx (#104) üzenetére


Nevil2
tag

Nem fog menni... úgy tudom, h más a partíció szerkezete a VHD-n... de nem biztos

(#107) Simivok válasza Nevil2 (#106) üzenetére


Simivok
senior tag

vMware Workstationben hogy tudom megnyitni a VHD-t?

Galaxy S23 256GB Cream

(#108) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ez a link a cikkből már nem él: A telepítéshez szükséges imagex.exe file letölthető innen.

Hol található még meg?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#109) mdraco válasza szabonagyur (#108) üzenetére


mdraco
őstag

Kellene nekem is.

(#110) ielektros válasza mdraco (#109) üzenetére


ielektros
senior tag

Holnap linkelem. Sorry de mobilbol vagyok es igy nehezkes jelenleg.

(#111) Gabesz87 válasza ielektros (#110) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi a gyors választ. Rendben van. Bár leginkább ma lett volna szükségem rá, mert Inventor 2008-at szeretnék feltelepíteni a munkám miatt, ami csak 32 bites rendszerre megy fel, és holnap a melóhelyemen elviszik a gépemet videókarit cseréltetni. Addig kellene a sajátomat használnom. De nem gond, akkor ráér holnap is! Megvárom, míg küldöd, aztán majd utána vitetem el a gépet.
Köszi szépen, életet mentettél, mert sehol nem találtam a fájlt!

Üdv,
Gábor

(#112) ielektros válasza Gabesz87 (#111) üzenetére


ielektros
senior tag

Ne haragudj eg a labam alatt a talaj es millio a munka. Reggel megyek be a ceghez es elkuldom az imagex linket. Itt is belinkelem....

(#113) Gabesz87 válasza ielektros (#112) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, semmi gond!!! Reggel bőven jó még!
Amúgy nem tudom, végül privátot írtam-e, vagy csak itt küldtem neked üzenetet, csak össze vissza szarakodott ma néha a fórum, olykor betöltött (lassan), olykor nem. Amit írtam, azt is privin akartam. Na mindegy. Akkor reggel várom majd a linket. Köszi előre is!

(#114) ielektros válasza Gabesz87 (#113) üzenetére


ielektros
senior tag

Irtal privit is de nem oszt nem szoroz. Majd kuldom amit talalok. A regi imagex tuti megvan megvan de vannak vele kapcsolatban nemi licensz problemak.... Ennek ellenere vagy igy vagy ugy reagalok majd holnap.

(#115) bibe


bibe
csendes tag

Az imagex.exe a Windows AIK-ban található, ami a Windows 7-hez készült. Innen lehet letölteni.
Itt egy kis technikai leírás.

Viszont Windows 8-hoz már a Windows ADK-t adja a Microsoft, amiben az imagex szerepét a dism vette át.

[ Szerkesztve ]

(#116) ielektros válasza bibe (#115) üzenetére


ielektros
senior tag

Koszi, hogy megoldottad helyettem. Mobilrol nem volt kapacitasom megoldani. Most meg, hogy lett idom mar itt a megoldas :) :DDD

(#117) Gabesz87 válasza bibe (#115) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszi a linket, de akkor ebből úgymond hogy nyerem ki az imagex.exe-t? Fel kell telepíteni, és utána megtalálom valahol, vagy mi? Mert hogy a parancssorban be kell gépelni ezt: "imagex.exe /apply e:\sources\install.wim 1 v:\" (a megfelelő változókkal persze)
Szóval ezt a lépést akkor hogyan kell eszközölnöm, ez érdekel, hogy ha feltelepítem ezt a WAIK-ot, akkor megtalálom-e az imagex-et?

Ó, közben megtaláltam a képfájlban lévő egyik leírásban a megoldást, miszerint minden telepített cucc, köztük az imagex.exe is megtalálható lesz. Úgyhogy a kérdésem semmis.

[ Szerkesztve ]

(#118) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#117) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na jó, azért mégis felmerült egy kérdés. Van egy imagex.exe az amd64, az ia64 és egy az x86 mappában. Most a 3 közül melyiket kell használnom?

(#119) bibe válasza Gabesz87 (#118) üzenetére


bibe
csendes tag

Milyen oprendszered van? Ha 32bites, akkor a x86-ost. Ha 64 bites, akkor az amd64-est. IA64-ed meg tuti nincs. :)

Amúgy meg korábban már ideírtam, hogy nem kell imagex a WIM kibontásához. Elég egy PowerShell meg egy kis script.

[ Szerkesztve ]

(#120) Gabesz87 válasza bibe (#119) üzenetére


Gabesz87
addikt

A 2. rész kicsit magas. Nem vágom mi ez a PowerShell, meg a script. Hogy kell ezeket használni, ha nem kell az imagex. Az egész folyamatról jó lenne egy hasonló leírás ezekkel, mint a cikkben. Úgy érzem már már programozónak kell lenni ehhez :)
64 bites Win7-em van, szóval az amd64-est használtam amúgy.

(#121) bibe válasza Gabesz87 (#120) üzenetére


bibe
csendes tag

A PowerShell lényegében egy új parancssor. Rengeteg infót találhatsz róla a neten, akár magyarul is pl. itt.

Itt van egy részletes leírás. Szerintem nem programozóknak is könnyen érthető.

A Convert-WindowsImage.ps1 script csak Win8 alatt megy. Ha nincs, akkor egy 90 napos próbaverziót innen le tudsz tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#122) lócitrom


lócitrom
őstag

Windows 10 esetében nem sikerül az indítófájlok másolása. hogyan oldható meg? tehát Windows 10 a host és 7 guest telepítést csinálnék:

bcdboot Z:\Windows

de ez a parancs panaszkodik, hogy sikertelen volt.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.