Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Zwiebel válasza azbest (#199) üzenetére


Zwiebel
tag

Bocsi, hogy megint itt zavarkolódok, de lenne még egy kérdésem, ami aztán tényleg ide tartozik jobbára:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd744369(WS.10).aspx
Ezen az oldalon, az van írva, hogy részben lokalizált a magyar nyelvhez. Ugyanez a lokalizáció található meg az "eredetileg" is magyar Windows 7 Ultimate verzióban, vagy ez csak egyfajta butított változat?

Köszi! :R

Egy új fogalmat szeretnék alkotni: ProG(r)a(m)mer

(#202) azbest válasza Zwiebel (#201) üzenetére


azbest
félisten

a "gyárilag" magyar lemez is ugyanazt a nyelvi csomagot tartalmazza mint az utólag rá telepített

(#203) Zwiebel válasza azbest (#202) üzenetére


Zwiebel
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

Egy új fogalmat szeretnék alkotni: ProG(r)a(m)mer

(#204) rastacsz


rastacsz
tag

Helló!

Korábban feltelepítettem az MSDNAA-s win7 Professionalt, természetesen, mivel csak angolul elérhető, de szerettem volna anyanyelvemen használni, ezért a Multilanguage Pack DVD-t is letöltöttem, de nem sokra mentem vele. Így fogtam a Vistalizator nevű programot és azzal varázsoltam magyar nyelvűre.
Ez eddig szép és jó, de így a Win7 az eredetvizsgálaton megbukott, majd a Microsoft ügyfélszolgálatnak küldtem üzenetet, amiben a termékazonosító szám is szerepelt.
Tőlük azt a választ kaptam, hogy a termékazonosítóm az Enterprise verzióhoz tartozik és "lehetséges, hogy rossz kulccsal vagy rossz telepítőlemezről" telepítettem fel a wint. :U
kerestem, találtam, majd nyelvet váltottam, vissza angolra
eredetiséget ellenőriztem, melynek az eredménye: A Windows érvényesítése sikeresen megtörtént. Heuréka!
Megnéztem a mostmár Product ID-ként szereplő termékazonosítót, és ugyanaz, mint amit az ügyfélszolgálatos Enterprise-hoz tartozó azonosítónak azonosított :F

A kérdésem az lenne, hogy aki a már telepített win7 Professional nyelvét változtatta utólagosan a cikkben leírt módon, annak a win eredetiség ellenőrzője visszadobta-e, hogy nem eredeti?

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#205) azbest válasza rastacsz (#204) üzenetére


azbest
félisten

ez valami egyéni hiba lehet nálad... nameg ez a leírás nem a vistalizátorról szól... saját gépemen az általam írt szkripttel telepített magyar nyelv van és nem panaszkodott sosem.

más frumon is panaszkodnak a vistalizatorra:
http://social.answers.microsoft.com/Forums/en-US/w7install/thread/27af9584-e441-43bc-82bb-552faaa2a3a6

http://social.microsoft.com/Forums/en/genuinewindows7/thread/7c9d0973-94f5-4838-9295-906640c75b50

talán azért nem panaszkodik nekem, mert a waik készletben is jelen lévő (vista és win7 alatt pedig be is épített) ms által készített eszközzel telepíttetem a nyelvi csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#206) rastacsz válasza azbest (#205) üzenetére


rastacsz
tag

azért a vistalizatorral próbáltam először, mert abba hamarabb botlottam

meg fogom próbálni az itt leírt módon, a szkripttel

Köszönöm! :)

There are 2 types of people in this world. Avoid them both.

(#207) QnPi


QnPi
csendes tag

Sziasztok!

Én is az MSDNA prof-lal küszködök.
Valamiért nem akarja az igazat és ez a hiba, mindent ellenőriztem. És már idegesít...

x86-os és RTM verzió, admin joggal futtattam.

Talán az lenne a baj, hogy már ráeresztettem a windows update-et és rakott rám csomó frissítést?

[ Szerkesztve ]

(#208) azbest válasza QnPi (#207) üzenetére


azbest
félisten

a dism.log lehet bőbeszédűbb, amit emleget a hibaüzenetben

(#209) QnPi válasza azbest (#208) üzenetére


QnPi
csendes tag

Hali!

Itt a logfájl

Illetve mégsincs itt. Inkább írd be egy txt-be és azt linkeld.

[ Módosította: #65675776 ]

(#210) azbest válasza QnPi (#209) üzenetére


azbest
félisten

ha tudod még most szerkeszd ki ezt légyszives és a log fájlt valahova úgy töltsd fel hogy onnan lehessen letölteni egy linkről, vagy küld át emailben..

no azért megpróbáltam kibogozni belőle valamit.. eszembe jutott egy ötlet:

nem volt bejelentkezve egy másik felhasználó is a rendszerbe, amikor próbáltad (felhasználóváltás). Korábban valaki panaszakor kiderült, hogy nem lehet másik aktív bejelentkezett felhasználó a rendszerben, mint aki csinálja a nyelvváltást.

[ Szerkesztve ]

(#211) QnPi válasza azbest (#210) üzenetére


QnPi
csendes tag

ide töltöttem el, remélem működik.

[link]

Nem volt más bejelentkezve, meg programok sme futottak vagy ilyesmi.
Bár találtam egy érdekességet, hogy a proramok telepítése/törlésénél nincs egy darab windows összetevőm se...
ami fura, mert ugyanarról a telepítő dvd-ről másik gépre fel raktam gond nélkül és működött is a magyarítás

(#212) azbest válasza QnPi (#211) üzenetére


azbest
félisten

hát emleget még
%WINDIR%\logs\CBS\cbs.log
fájlt is...
Esetleg merevlemez ellenőrzést is próbálhatsz (chkdsk).
Vagy sérült az lp.cab... vagy a windows telepítés.

(#213) QnPi válasza azbest (#212) üzenetére


QnPi
csendes tag

itt a cbs mappában minden log fájl, hátha még hivatkozik valamire, egy zip-be becsomagoltam.

[link]

Hát ahogy a dalban is van, van egy tippem, hogy a windows a sz...

(#214) azbest válasza QnPi (#213) üzenetére


azbest
félisten

ebből sajnos nem tudtam kibogozni :U

(#220) zoozley


zoozley
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne, a második témába vág, az első nem annyira.

1. Kaptam ajándékba egy Win 7 Professional / x86 HUN DVD-t termékkulccsal együtt (Campus, tisztaszoftver.hu). A probléma csak annyi ezzel, hogy nekem x64 ENG változatra lenne szükségem. Ha szerzek egy ilyen telepítő DVD-t, akkor azt tudnám majd aktiválni a jelenlegi termékkulcsommal?

2. Meg lehet-e csinálni olyat, hogy egy új nyelvi csomag telepítése után az eredetit véglegesen eltávolítsam a gépről?

Köszi a válaszokat!

(#221) azbest válasza zoozley (#220) üzenetére


azbest
félisten

1. szerintem igen, eddig nem volt gondom abból, hogy az angol és magyar telepítőlemezeket másik nyelv kulcsával használtam, ugyanígy nem volt problémám 32 bites és 64 bites telepítőhöz kapott kulcsok keverésével sem. Azt nem tudom, hogy a win7 esetén a telepítő lemez meg van -e különböztetve aszerint, hogy mennyiségi licenszes vagy retail licenszes kulcsot fogadjon csak el. Mintha kicsit más lenne a kettő, ráadásul az aktiválás is máshogy történik. A mennyiségi licenszes tisztaszoftver pár havonta legalább egyszer az egyetemi hálózatra kell hogy csatlakozzon, hogy meghosszabbítsa az érvényességét. A retail licensznél ott legfeljebb komolyabb hardverváltozáskor kér újraaktiválást.

2. elvileg igen, a dism paranccsal lehet azt is, valamikor próbáltam. Mondjuk olyan megkötés lehet, hogy ha egy nyelvesítés csak részleges, akkor az alapnyelvnek meg kell maradnia. Egyébként ha meghagyod a feleslegessé vált nyelvet, azt sem lehet észrevenni... ha a másik nyelv az alapértelmezett és arra van állítva.

Ha informatikus hallgató vagy, akkor az msdn-aa -hoz is valószínűleg lehet hozzáférésed, ott vannak angol telepítők és egyedi kulcsokat is adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#222) T@nk


T@nk
tag

Köszönöm a cikket, sokat segített.
Azbest, EarL 007 :R

(#223) azbest


azbest
félisten

Néhányan panaszkodtatok arra, hogy mindent pontosan úgy végeztetek, ahogy le van írva (és tényleg úgy), de mégis olyan hibát jelez a magyarító script, hogy nem megfelelő nyelvi csomagot használtok.

Egy friss tapasztalat szerint ez akkor történik, amikor a háttérben a windows update éppen frissítést végez és emiatt újraindításig nem engedi, hogy újabb komponenst telepítsünk.

Ekkor az újraindítás megoldás lehet, esetleg ha újabb és újabb frissítések települnének a háttérben érdemes lehet kikapcsolni / kihúzni az internetkapcsolatot amíg a nyelv telepítése megtörténik.

(#224) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Rendkívűl hasznos cikk, amiben igazán kényelmes kis kincs a script! :R
Előre telepített op. rendszer pár perc alatt abszolút de magyar lett! :K
(a resuming vindózt kivéve. :) )

(#225) kircipeti válasza azbest (#223) üzenetére


kircipeti
senior tag

Udv!

Ismerosnek MSDNAA-s Windows 7 Professionalt magyarositottam a modszereddel es most szofterverkalozkodasos uzeneteket irkal ki az op.rendszer. Ennek van koze a magyarositashoz?

(#226) azbest válasza kircipeti (#225) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom, nem jellemző. Nekem is MSDN-AA licenszes van... nem panaszkodott. Nem tudom, hogy a feltelepítés után minden frissítést feltelepítve, majd ezek után magyarítva másképp viselkedik -e, de majd kipróbálom egy virtuális géppel.
A magyarítás pedig csak az MS által biztosított eszközökkel történik, nem piszkál semmilyen fájlt, egyedül a registry beállítása, ami "manuális".

[ Szerkesztve ]

(#227) kircipeti válasza azbest (#226) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ezert nem ertem en sem.
Ez off itt, de esetleg van valami megkotes, hogy hany gepre lehet feltelepiteni?

(#228) azbest válasza kircipeti (#227) üzenetére


azbest
félisten

Alaplapcserekor új kulcsot kért, szóval szerintem kötődik ahhoz az alaplaphoz, amelyre először telepítették azt a kulcsot. Ha erről lenne szó, akkor az msdn-aa listán szokott lenni több példány is (angol 32 és 64bit, esetleg kínai 32 és 64 bit)... a kulcsok csereszabatosak.

(#229) Quadkan


Quadkan
tag

Hali!

Egy barátom kölcsön adta az MSDNAA fiókjának jelszavát, hogy le tudjam tölteni a Windows 7-et. A kérdésem az, hogy mivel ő már egyszer letöltötte, tehát kapott hozzá kulcsot akkor az most jó lesz az én telepítésemhez? Meg azt írja a "segítség a letöltéshez oldal" hogy letöltéskor integrálódik a kulcs a telepítőbe, most akkor ilyenkor mi van?

(#230) #19617792 válasza Quadkan (#229) üzenetére


#19617792
törölt tag

"most jó lesz az én telepítésemhez?"

Nem, mert egy kulcs jár egy embernek, az illetékeseknél lehet kérni még egyet, de nem túl valószínű. Mivel ő már letöltötte és a kulcs az övé, ha nem használta fel a kulcsot, akkor jó lesz neked, ha felhasználta, akkor azzal a kulccsal már nem tudsz mit kezdeni.

"letöltéskor integrálódik a kulcs a telepítőbe"

MSDNAA-n csak alap telepítőket lehet letölteni, amihez adnak kulcsot, de az nem integrálódik a telepítőbe.

(#231) Quadkan válasza #19617792 (#230) üzenetére


Quadkan
tag

Akkor hogy tudom telepíteni? telepítsem kulcs nélkül és valami aktivátorral aktiváljam?

Még egy kérdés:
a magyarosítás mikor csináljam?
- egyből telepítés után
- telepítés+driverek után
- dtelepítés+driverek+aktiválás+frissítés után vagy teljesen mindegy?

(#232) azbest válasza Quadkan (#231) üzenetére


azbest
félisten

Idézet a Prohardver szabályzatából:

- amit tiltunk:
# minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb. jogosulatlan
* használatát elősegíti (pl. regisztrációs szám, crack megosztása, linkelés ezeket tartalmazó weblapokra);
* használatára buzdít;
* illetve segítséget kér ezek beszerzésében, használatában.

Technikai szempontból nézve az MSDN-AA telepítő/kulcs úgy viselkedik mint az OEM változat, a telepítéskor használt kulcs ahhoz az alaplaphoz kötődik (másra nem megy fel), amelyre első alkalommal telepítették.

Ha a barátod szeretne több példányt telepíteni különböző gépekre, akkor két lehetősége van
- fenn szokott lenni 32 és 64 bites változatban valamint angol és kínai nyelven is a telepítő. Az ezekhez kapott névre szóló kulcsok bármelyik változathoz jók, tehát akár kínai 32bites -hez kapott kulcsot is elfogadja az angol 64 bites telepítő.
- ha csak egy kulcsot kapott, akkor igényelhet újabbat a helyi msdn-aa kapcsolattartótól, amelynek általában az email címe szokott szerepelni a egyetem információs oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#233) azbest válasza Quadkan (#231) üzenetére


azbest
félisten

ja igen, magyarítás: érdemes a frissen telepített rendszeren futtatni, és érdemes az internetkapcsolatot is megszakítani előtte.

Ez utóbbinak az az oka, hogy az automatikus frissítés azonnal elkezdi letölteni és telepíteni a frissítéseket. Egy időben csak egy frissítést lehet telepíteni, ezért ha éppen akkor fut a háttérben az automatikus frissítéses telepítés amikor a magyarító szkriptet futtatod, akkor hibaüzenettel megszakad a nyelvváltás. Ez gondot nem okoz azt hiszem, de ekkor ki kell várnod hogy végezzen az automatikus frissítés.

Elvileg bármikor később is telepítheted, de szerintem érdemes már az elején megcsinálni, mert úgy a többi program telepítője is alapból magyarul fog indulni. Pontosan kövesd a 6. oldalon leírtakat, mert csak úgy működik.

(#234) Quadkan


Quadkan
tag

Hali!

Sikerült a telepítés, aktiválás, magyarítás.

A kérdésem az,hogy most MSDN-es kulccsal aktiváltam, de sajnos bekaptam egy vírust, ezért egy újratelepítés van kilátásban. Újratelepítés után is tudom aktiválni a meglévő kulcsommal, vagy újratelepítés után már nem lesz jó a kulcs?

Köszi a válaszokat előre is.

(#235) azbest válasza Quadkan (#234) üzenetére


azbest
félisten

Úgy tapasztaltam, ha ugyanazon a gépen telepíted újra, akkor nem panaszkodik.

(#236) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Üdv!

Nekem az a problémám, hogy Win7 SP1re szeretném alkalmazni a nyelvváltást. Miután lefutott, 3 féle eredményt kaptam:

vagy angol maradt
vagy angol, csomó helyen szöveg helyett üres résszel
vagy magyar, de jó pár helyen angolul.

Mi lehet a gond? Próbáltam RTM-hez, és SP1-hez való lp.cabbal, mindkettővel a fenti 3 eredményt vmelyikét kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#237) azbest


azbest
félisten

Próbálok utánanézni. Msdn-es gyári sp1-es win vagy simáról frissített? Az lp.cab is msdn-es lemezről való?

Első körben normál telepítésről sp1re frissítettre próbálom ki a magyar nyelvi sp1-es lp.cab-et (elés sokáig eltart mire mindent befrissít). Megpróbálom kideríteni a win update-es lp.cab linket, hogy biztos valódi/hivatalos változat legyen.

Utána egy elvileg msdn-es sp1-es iso-ról telepített rendzeren is lefuttatom. Remélem nem piszkált változatok, mert nem sok hivatalos elérhetőséget találtam. Nem tudom az MS miért nem csinál hivatalos publikus iso letöltési lehetőséget, semmibe sem kerülne nekik p2p alapon. Céges előfizetőknek persze ott az msdn. Eddig msdn-aa-n sem láttam sp1-es lemezeket, bár lehet csak az adminisztrátor nem bővítette az elérhető lemezek listáját.

[ Szerkesztve ]

(#238) azbest


azbest
félisten

Eddigi tapasztalat:
- win7 x64 prof alap változat (msdn-aa) -> win update segítségével sp1-esre frissítve
- lp.cab x64 sp1 (sp nélküli nem ajánlott, más a mérete is)

Frissítés lemegy, érdekesség, hogy a dism és a telepített rendszer "image" verziójának sp nélkülit ír:

Eredmény:
- Boot magyar
- login magyar
- felület magyar, nem veszek észre hibát

Nem hiszem, hogy számít, de nem aktiváltam, hanem 30 napos próbaidősen használtam.
---

Korábbi tapsztalat, hogy az általad írt szövegeltűnés akkor fordult elő, amikor az lp.cab telepítése sikertelen volt és mégis át lett állítva a nyelv a registry-ben. A korai changelan.bat-ban nem ellenőriztem még le, hogy sikeres volt-e az lp.cab telepítése, utána ezt is betettem, hogy ne fordulhasson elő.

A parancssor kimenete érdekes lehet, ott szokta írni a dism, ha valami baja van.
Lehetséges még az is, hogy nem valós sp1-es a renszer vagy az lp.cab... új verzió kijövetelekor sokszor keringenek kamu (trójais) változatok is a neten.

[ Szerkesztve ]

(#239) WonderCSabo válasza azbest (#237) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ide is leírom, amit PM-ben, hogy dokumentálva legyen, hátha másnak is gondja akad vele:

Alap Windows eredeti MSDNAAs updatelve sp1-re.

Próbáltam az RTM-hez való LP-vel. Ezzel egyáltalán nem ment, vagy angol maradt, vagy félig angol, félig üres...

Próbáltam ezzel is, ezzel vagy angol maradt, vagy félig angol, félig magyar.

Aktiválatlan.

De már nem érdekes, mérgemben lezúztam az egész Wint a francba, felraktam RTM-re a magyar nyelvet, majd arra frissítettem SP1-el, így jó. Persze a jövőre nézve mégis érdemes lenne kideríteni a dolgot. Sztem még nincsenek teljes SP1-es LP.cabek, ez a baj.

(#240) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Most találtam meg ezt a cikket. Tényleg dicséretes, hogy foglalkoztál vele. Az én kérdésem az lenne, hogy a magyar nyelv integrációja után tudom használni angolul az egyik fióknál és magyarul a másiknál a rendszert? (sp1-re uppolt) Én azt mondanám, hogy igen, de ilyet még nem csináltam :)
Most, hogy kijött az IE9 belefutottam, hogy nem telepíti magyarul az angol rendszerre.

(#241) azbest válasza zserrbo (#240) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem em, ebben különböznek igazán a kisebb rendszerek az Ultimate és Enterprise rendszerektől. Tudtommal egyszerre csak egy nyelv lehet aktív.

Próbálgattam kicsit. A registry beállításban lehet különbség... de mindjárt megnézem ultimate hogy tárolja le az értékeket két különböző nyelvű fióknál.

Annyi biztos hogy meg kell adni milyen legyen a rendszer alapnyelve és nagyobb verziók esetén ettől eltérő fióknyelv is lehet. Azt hiszem professional esetén hiába állítok be fióknyelvet, automatikusan felülírja a default nyelv beállításával. De utánanézek.

Végső esetben a teljes rendszert vissza tudod állítani angolra, ha a melléklet ui_eng.reg-et lefuttatod... utána a magyarra visszaállításhoz elég a ui_hu.reg-et futtatni.

Viszont sp1-gyel még nem sok tapasztalat van. Nekem simán ment, de kicsit visszább írta épp egyik kolléga, hogy neki probléma volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#242) azbest válasza azbest (#241) üzenetére


azbest
félisten

Meggyőződtem róla.

Professional alatt hiányzik (automatikusan törlődik) egy registry kulcs, amiben felhasználónként lehet állítani a nyelvet. Így csak a teljes rendszer telepített nyelvének változtatásával lehet a teljes rendszer nyelvét állítani.

(#243) azbest válasza azbest (#242) üzenetére


azbest
félisten

Úgy veszem észre nem is veszi ezt figyelembe ha megadom azt a kulcsot.

Ultimate alatt alapvetően annyiból áll a nyelvváltás, hogy a
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop részben található

PreferredUILanguagesPending karakterláncsort létrehozza amibe beteszi a nyelvet, pl: hu-HU.
Ez kijelenteksés után átalakul a PreferredUILanguages kulccsá, amely a felhasználó szintű nyelvi beállítást tartalmazza.

(#244) zserrbo válasza azbest (#243) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Köszi a kielégítő választ! Akkor marad az angol nyelv és legközelebb lehet elgondolkozom az ultimate verzión. MSDN-el tök mind1 melyiket használom :D

(#245) azbest válasza zserrbo (#244) üzenetére


azbest
félisten

Elvileg lehet feltelepített rendszert magasabb verziójúra váltani.
Ha van Ultimate licenszed/kulcsod is, akkor a mostani rendszeredet is tudod bővíteni Ultimate-re. Csak a kulcsot kell megadni és ha minden jól megy akkor verziót vált.
Frissítés a Windows 7 egy másik kiadására a Windows Anytime Upgrade használatával

Úgy már windows update segítségével is tudsz hozzáadni nyelveket és user-enként lehet más nyelv. A vezérlőpult Region amd Language / Terület és nyelv részen megjelenik egy plusz rész az egyik fülön.

[ Szerkesztve ]

(#246) canniball


canniball
nagyúr

Ez jól jött (ismét), köszönet érette! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#247) olddog


olddog
aktív tag

Üdv!

Valaki aki ügyesebb nálam, tudna linkelni egy x86-os SP1-es lp.cab-ot?
Egyszerűen képtelen vagyok elcsípni, mikor az exe kicsomagolja... :(
vagy ha valakinek van erre bevált módszere, megoszthaná...

segítségeteket előre is köszönöm :)

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#248) umfrider


umfrider
senior tag

Hali!

Szenvedem a nyelvváltással, esetleg van, aki tudna segiteni? Nagyon megköszönném :O

Üdv,
Ádám

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#249) azbest válasza umfrider (#248) üzenetére


azbest
félisten

Pontosan kövesd a leírást. Ha a korábban másol által írtaktól eltérő dolgokat próbáltál, akkor írd le hogyan csináltad.

(#250) umfrider válasza azbest (#249) üzenetére


umfrider
senior tag

Sikeres volt az akció, én hibáztam!

Jó cikk :C

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.