Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kapi12


kapi12
tag

Heló!

Nekem van egy homepremium 64bites rendszerem mindent ugy csinálok elvileg ahogy kell. de nem jo sajna:/
pontositsunk akkor: a kicsomagolt changelandot akárhova kitömörithetem,aztán abba a mappába Windows 7 64bit SP1 hu link alatt szereplő exet lefuttatom a exe2cabbal elmentem abba changelandos mappába lp.cab néven..
Aztán nyitok egy cmd-t adminisztrátori jogkörrel,de pontosan mit irok akkor be a parancsba és ha megvan mit kell még nyomjak és utána mit kell tennem?

Köszönöm elöre is a segitségedet:)

(#252) azbest válasza kapi12 (#251) üzenetére


azbest
félisten

az admin jogú parancssorban szépen cd paranccsal odalépsz ahová tetted az lp.cab-ot és a changelang-ot. utána kiadod a changelang.bat parancsot

(#253) GoZoL


GoZoL
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#254) GoZoL


GoZoL
senior tag

Bocsánat de valami miatt 2 hsz-t csináltam!!
Sziasztok!

Én már telepített Windows 7 Professional SP1 64 bit angolt szeretném magyarítani a leírás szerint. Próbáltam a linken szereplő nyelvi csomaggal, próbáltam az msdn-ről letöltött verzióval de a hibaüzenet mindig ugyanaz. Ötlet? Esetleg létezik SP1-es nyelvi csomag? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#255) azbest válasza GoZoL (#254) üzenetére


azbest
félisten

az utolsó oldalon sp1-es nyelvi csomagot is linkeltem, próbáld ki azza, ha nem azt használtad

Belebotlottam még egy hasznos parancsba:
bcdboot %WinDir% /l hu-hu
elvileg a boot közbeni szövegek nyelvét változtatja. Van már hasonló a scriptben, de a hibernálásból felébredést az nem módosítja, hanem eredeti nyelven hagyja. Lehet ez arra is jó.

(#256) azbest válasza GoZoL (#254) üzenetére


azbest
félisten

Jut eszeme, ugye más felhasználó nem volt bejelentkezve miközben nyelvet akartál váltani? Csak úgy fog sikerülni, ha a felhasználóváltás éppen nincsen használatban.

(#257) GoZoL válasza azbest (#256) üzenetére


GoZoL
senior tag

A te nyelvi csomagoddal is kipróbáltam akkor is ezt a hibaüzenetet kaptam csak annyi a különbség , hogy error:3 hibakódot dob de rossz operációs rendszer üzenet az megvan. Nem volt bejelentkezve más user csak egy amin én is voltam. CMD-t admin joggal futtattam! Egyéb ötlet?

(#258) azbest válasza GoZoL (#257) üzenetére


azbest
félisten

Error: 3
The system cannot find the path specified.

Ez azt jeleni, hogy nem találja az lp.cab fájlt, ugye a letöltött exe-ből kicsomagoltad az lp.cab-ot

A rossz operációs rendszer dolgot a scriptem írja ki (mindig ugyanazt a magyar üzenetet adja, ha nem sikerült), az előtte lévő angol üzenetek azok, amit a dism ad ki magából.

[ Szerkesztve ]

(#259) GoZoL válasza azbest (#258) üzenetére


GoZoL
senior tag

Úgy néz sikerül. Már fut a program és tömöríti ki a fájlokat a Ip.cab-ból. Két dolgot változtattam. A letöltött nyelvi fájlt simán exe fájlt indítva tömörítettem ki, nem pedig a exe2cab programmal (ha programot használtam akkor jött a error:3). A másik meg az volt, hogy a D meghajtón volt a lang mappa és azon belül a script, amit most áthelyeztem a C meghajtó gyökerébe. (C:\lang\).

(#260) GoZoL válasza azbest (#258) üzenetére


GoZoL
senior tag

Sikerült, megtörtént a magyarítás! Köszi!

(#261) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem sajnos nem jön össze a magyar iso legyártása :(
Többször is próbáltam, sp1-es angol home premium 64 bites iso-hoz töltöttem le langpack dvd-t ( 7601.17514.101119-1850_x64fre_client_langpacks_1-GRMCXLP1_DVD ), de akárhogy próbálom, a telepítő iso nem települ fel magyar nyelven virtuális gépre. Elkezdi a telepítést, de egy idő után ez a hibaüzenet jön elő:

Ezzel szemben, ha ugyanebből az iso-ból nem a magyart, hanem az angolt választom, akkor gond nélkül települ.
próbáltam már azt is, hogy az AIK-ból letöltöttem az SP1-hez való frissítést, de nem hozott eredményt, a hibaüzenet nem változott :(

(#262) canniball


canniball
nagyúr

Be lehetne írni a cím végére hogy (honosítás)? Nem emlékeztem a pontos címre és így jó darabig eltartott mire sikerült megtalálni. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#263) azbest válasza canniball (#262) üzenetére


azbest
félisten

ennyi a max karakterszám a címben :B

(#264) canniball válasza azbest (#263) üzenetére


canniball
nagyúr

Csípje meg a kánya, nagy kár! Tényleg jó ideig keresgéltem, próbáltam a magyarítás és a honosítás mindenféle formáját ami eszembe jutott de csak nem dobta ki a kereső. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#265) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Ez a script szép és biztosan jó is, viszont sokan szerenténk tudni, hogy mit is csinál.

Szerintem hasznos, ha mindenki gyalogszerrel fabrikálja a telepítőjét, és akkor kevesebb talán a hibalehetősg, persze oda kell figyelni!
Minden változatot megőrizni, stb....

Ami még felmerült kérdésként, nyilván, az install.wim mindent csak egyszer tárol, úgy ahogyan az exchange is.
NA most, ha kitörlünk egy összetevőt, pl. válalati környezetben a médiacentert, akkor hogy lehet annak a helyét is visszakapni,
Simán a /commit tal nem jön vissza a szabadhely úgyanis nem mindegy, hogy mekkora egy telepítő kulcs (Pendrive)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#266) azbest válasza Core2duo6600 (#265) üzenetére


azbest
félisten

A 4. és 6. oldalon parancsonként leírtam, hogy pontosan mi történik éppen. A dism működéséről bővebben a techneten / msdn-en lehet olvasni.

A wim méterének optimalizásához néhány tipp:
dism /cleanup-wim [link]

imagex.exe /export [link]

(#267) Core2duo6600 válasza azbest (#266) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Oh Köszi, most vettem észre, hogy több oldalas a cikk :)

Már csináltam korábban én is telepítőket nem is egyet, de a mostani amit az építészek gépére teszek, már 8 gigas wim file al rendelkezik

Reményem szerint lehet majd csökkenteni valamelyest a méretét, de kérdés, hogy mennyire, mert ugye Audit módban kell feltenni a szükséges progikat, majd általánosítani !
A cleanup ot ismertem, de a másik az újdonságként hatott rám !

De próbálkozom tovább !
Mostmár egy 32 gigas penen van a telepítő.
Korábban elfért egy 8 ason is de éppenhogy

Most rájöttem arra is, hogy az usb dockolóba dugott hdd ről is tud települni a rendszer így nem kell a penre másolni minden alkalommal ha nézek valamit

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#268) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Nekem sajnos nem sikerült, beállítania a magyar nyelvet, hogyan tudnám elhárítani a problémát. (Win 7 Prof 32bit SP1 eng)

c:\changelang>changelang.bat

c:\changelang>dism /online /Add-Package /PackagePath:lp.cab

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 6.1.7600.16385

Image Version: 6.1.7601.17514

Processing 1 of 1 - Adding package Microsoft-Windows-Client-Refresh-LanguagePack
-Package~31bf3856ad364e35~x86~hu-HU~6.1.7601.17514
[==========================100.0%==========================]
The operation completed successfully.

c:\changelang>MD backup
A subdirectory or file backup already exists.

c:\changelang>REGEDIT.EXE /E backup/backup_mui1.reg "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\C
urrentControlSet\Control\MUI\UILanguages"

c:\changelang>REGEDIT.EXE /E backup/backup_mui2.reg "HKEY_CURRENT_USER\Control P
anel\Desktop\MuiCached"

c:\changelang>REGEDIT.EXE /E backup/backup_mui3.reg "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\C
urrentControlSet\Control\Nls\Language"

c:\changelang>REGEDIT.EXE /E backup/backup_mui4.reg "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\C
urrentControlSet\Control\Nls\Locale"

c:\changelang>REGEDIT.EXE /E backup/backup_mui5.reg "HKEY_USERS\.DEFAULT\Control
Panel\Desktop\MuiCached"

c:\changelang>REGEDIT /S ui_hu.reg

c:\changelang>bcdedit /set locale hu-HU
An error occurred while attempting to reference the specified entry.
The system cannot find the file specified.

c:\changelang>bcdedit /set {bootmgr} locale hu-HU
The operation completed successfully.

c:\changelang>bcdedit /set {default} locale hu-HU
The operation completed successfully.

c:\changelang>bcdedit /set {current} locale hu-HU
An error occurred while attempting to reference the specified entry.
The system cannot find the file specified.

c:\changelang>bcdedit /set {memdiag} locale hu-HU
The operation completed successfully.
c:\changelang>

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#269) azbest válasza dni (#268) üzenetére


azbest
félisten

Úgy látom a rendszer nyelvének átállítása sikeres volt, csak a boot menü nyelvének átállításakor lépett fel valami probléma. Esetleg próbáld meg újraindítás után a bcedit-es parancsokat újra lefuttatni egyenként.

Talán a vírusirtód kavar be, vagy esetleg sérült a boot menü valamiért.

(#270) Core2duo6600 válasza azbest (#269) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hello

A linkek nem minden esetben müködnek, történetesen csak ami az MS oldalára mutat, a többi nem jó.
Nekem egy Ult sp1 x64 est kellene magyarítanom.

Még nem áltam neki, odáig eljutottam, hogy letöltöttem az angol változatú ISO-t.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#271) azbest válasza Core2duo6600 (#270) üzenetére


azbest
félisten

Az ultimate alapból támogatja a nyelvi beállításoknál a nyelvek változtatását. A pro és kisebb verziók esetén volt kivéve ez a menüpont a grafikus felületről. Win8 esetén megszűntették ezt az értelmetlen különbséget, ott mindegyiknél lehet alapból nyelvet váltani.

(#272) Core2duo6600 válasza azbest (#271) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Tudom, de a dvd ét akarnám magyarosítani

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#273) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Az exe2cab hoz, dobjatok egy linket, nem találom sehol

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#274) azbest válasza Core2duo6600 (#273) üzenetére


azbest
félisten

Ha elindítod a nyelvi exe-t akkor egy pillanatra kicsomagolja maga mellé a cab fájlt, kis szerencsével onnen le lehet másolni közben.

Itt láttam exe2cab-ot: [link]

(#275) Core2duo6600 válasza azbest (#274) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Köszi, sikeresen megcsináltam a dvd imaget a leírás alapján, gyalóg módszerrel (MS eszkozeivel), parancsok begépelésével.
Holnap majd élesben tesztelem.

Esetleg egy linket lehetne betenni egy olyan írásra, ami bemutatja szintén a MS eszközzeivel, hogy hogyan lehet usb telepítőt csinálni, ill. beleintegrálni a drivereket stb ket.
Tudok is ilyen linket, igaz, nem Ph án van, lehet, hogy itt is van még nem kerestem.

A gui-s alkalmazásokban ebből a szempontból nem vagyok híve, mert az ms eszközével csináljuk, akkor biztosan műkődik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#276) azbest válasza Core2duo6600 (#275) üzenetére


azbest
félisten

Usb telepitőt a windows 7 usb downloader progival lehet legegyszerűbben készíteni, ezt az ms adta ki annó. Külsős progikat amennyire tudom a feltelepitet rendszer visszacsomagolásával lehet integrá
Lni, lásd első mondat linkje az írásvban.

(#277) Core2duo6600 válasza azbest (#276) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A helyzet az, hogy az Apple gép, nem bootol be a pendrive ról, legalábbis arról nem ami a win telepítőt tartalmazza !

Mert ugye uefi boot kell neki, tehát az adott progival nem mentem semmire sem, nem usztam meg a DVD kiírását.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#278) verzol


verzol
csendes tag

Tökéletes!

Egy kicsit keresgélni kellett az exe2cab után, de gugli a barátom segített.
Pár (4-5) percig szöszmötölt a nyelvi csomag telepítésével, majd újraindítás után már magyarul köszöntött! :-)

(#279) thomasa


thomasa
senior tag

Köszi, a cikk még mindíg penge. :C

(#280) ЯΞNΞGΔT


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

A legjobb leírás!
Angol fórumok is hiányosak... Találkoztam mindenféle hibával azok alapján (pl. fekete kép betöltéskor). Még a vistalizer is hibát dobott amikor angolra akartam állítani, a magyar az ment. Ez alapján viszont minden csont nélkül működött. Örülök, hogy megtaláltam a how-todat. :R :R :R

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#281) azbest válasza ЯΞNΞGΔT (#280) üzenetére


azbest
félisten

Örülök, hogy segített :)

(#282) g4b3n


g4b3n
tag

Helló!

Segítségre lenne szükségem. Sikeres telepítés során a ,,Windows indtása" képernyő után csak egy fekete képernyő látható.
Próbáltam csökkentett módban indítani, de akkor is ez történt a betöltött fáljok után ismét fekete képernyő fogad.
Csak utolsó biztonságos verzió működik, ekkor visszaáll eredetire, jelen esetben németre.
Érdekesség, hogy a betöltő képernyőt gondnélkül át tudtam álltani magyarra.

(#283) azbest válasza g4b3n (#282) üzenetére


azbest
félisten

Azt hiszem a teljesen felfrissített windows-on megbízhatatlan a nyelv váltás. Frissen telepítés (sp1) után még jól működik, de a frissítések valamit megváltoztatnak. Tehát előbb nyelv váltás és csak aztán engedni frissítéseket telepíteni.

Amikor a cíkket írtam még nem volt egyszerű magyar nyelvű iso-t beszerezni, ma már lehet egyszerűbb szimplán magyar iso-t használni. A kulcsot elfogadja, ha egyébként ugyanolyan fajta és csak a nyelv más.

[ Szerkesztve ]

(#284) doni11 válasza azbest (#283) üzenetére


doni11
tag

Lehet nekem is ezzel van a bajom.

Most vettem egy Lenovo-t, amin angol Win7 Prof 64x rendszer van, Rengeteg gyári alkalmazás van a gépen és nem szeretnék hun win7-et telepíteni,hanem inkább magyarítani szeretném a mostanit rendszert.
Próbáltam ezt a [Vistalizátor] megoldást,de sehogy nem akar sikerülni,pedig tök egyszerű a leírás alapján.

Esetleg tud valaki használható megoldást a meglévő rendszerem magyarítására :F

doni11

(#285) azbest válasza doni11 (#284) üzenetére


azbest
félisten

Az nem játszik, hogy gyári állapotra visszaállítod* és mielőtt kiengednéd az internetre frissítéseket keresni, még azelőtt próbálod ki akár az én akár más nyelv váltós megoldását. Utána már mehet fel minden frissítés.

*: persze ez akkor lehet, ha vagy a visszaállító lemezet vagy a visszaállító partició rendelkezésre áll

[ Szerkesztve ]

(#286) doni11 válasza azbest (#285) üzenetére


doni11
tag

Köszi a tippet,megpróbálom. Te melyik módszert javasolnád,ami általában működik?

doni11

(#287) g4b3n válasza azbest (#283) üzenetére


g4b3n
tag

Lehetséges, bár ha jól emlékszem kiírta, hogy első indáts és inicializálta a rendszer, kellett pár percet várni is. Szóval nem tudom mennyire volt frissített a rendszer, de akkor majd újra húzom magyar ISO-val.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.