Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bacsis válasza Neil Watts (#200) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én köszönöm hogy elolvastad :B :R

(#202) malisonX


malisonX
aktív tag

Érdekes cikk, köszi szépen :R

(#203) FoxiestFox válasza P.e.t.ya. (#56) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem jó mert az több mint 133MHz. :D

(#204) #43960832


#43960832
törölt tag

Tényleg nem is olyan lassú a boot ahhoz képest. Csodálkoztam.

(#205) Horbal


Horbal
őstag

he-he külföldön azt fogják hinni, hogy itt még ilyen ős gépekkel hákolnak az emberkék :D

Amúgy fantasztikus egy ürge vagy, gratula. A W7 meg a MS eddigi legjobb alkotása, nemtom mi szállta meg őket de most az 1x tényleg sikerült nekik...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#206) citrom904


citrom904
tag

Héé Bacsis!! Te szereted a tuningot!! Mond meg nekem ,hogy toljam feljebb kicsit a laptopom prociját!!! p3 1.2mhz 9x133 compaq N410c !!!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#207) Suker10


Suker10
aktív tag

Én egyáltalán nem lepődtem meg. Amikor próbáltuk, akkor az XP egy 20 MHz-es processzorral és 20 MB memóriával még működött. Az abszolút rekordot, ha jól tudom, egy 7 MHz-es processzorral érték el. :D
Ilyenkor viszont a betöltés 30 perc felett van, a processzor mindig 100%-ban terhelt.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#208) Mgeri


Mgeri
tag

Mivel lehet növelni a CPU meg a GPU teljesítményét?
A BIOS-ba kel turkálni?
Esetleg valamilyen progival?
Vagy mindkettő? :F
Vagy egyiksem?

Mindíg azt kell tenni, amit éppen akkor kell! - AMD forever!!!- - Vannak eladó cuccaim!

(#209) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

hát elvetemült egy csávó vagy:), csak így tovább, lehet pár nap múlva erről fogunk olvasni az IT hírportálokon:)

(#210) bigz


bigz
tag

bacsis: pu ment

CPU driveren civakodok: Ha egeret cserelek, akkor is ujrarakom a rendszert, mert nincs szebb, mint a friss rendszer csillogo hangja, az ikonmentes asztal, az elso kek... :))

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#211) Kendek válasza bigz (#210) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gratulálok. Amennyiben zavarnak a használaton kívüli eszközök felrakott illesztői, javaslom eme cikk alapján jelenítsed meg őket és töröld le ami nem kell. Az állandó újratelepítgetéses dumával meg fárassz mást.

<-ƘƘ->

(#212) bigz válasza Kendek (#211) üzenetére


bigz
tag

Gratulalok, hany eves vagy? Mindegy, nem erdekes. :U

A cikk azert lehet, hogy hasznos lesz, ugyhogy a kabbe mellett koszonom. Bentrol nem tudom megnezni, mert az IT legszivesebben a bejarati ajtot is letiltana, de otthon atnyalazom. Ha mar itt tartunk amugy, esetleg valami netfigyelo alkalmazast nem tudsz AJANLANI, ami megmondja, hogy mi a lofa folyik a hatterben allandoan? A speedtest.net behazudja mind a 9 megat, a letoltes siman megy 1.5 MB/s rataval de egy taho amazonnak egy perc kell, mire bejon, mikozben nem fut semmi a hatterben. Nincs fent torrent kliens sem, NASrol torrentezek es az meg nem megy ejjel-nappal.

SZERK: BEJOTT A CIKK ;] IT kalap sza

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

(#213) Kendek válasza bigz (#212) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Most, hogy így gratuláltunk egymásnak, nagyon jók vagyunk. :D
Őhöm, a kérdésedre rátérve, mármint amint megértettem nagyjából, hogy mit is akarsz, végül is tudok ajánlani. Például külsős tűzfalak pontos képet adhatnak, de ott a netstat is. Én amit szoktam figyelni régebben, az a CfosSpeed, jobbegérgomb -> Beállítások -> Beállítások -> Kapcsolatok.

<-ƘƘ->

(#214) akasp


akasp
senior tag

hali, nagyon jo kis irás, grat :)

annyit tennék még hozzá, hogyha bemész a control panel->system->advanced system settings -> performance helyre és beállítod, hogy best performance, akkor teljesen kiszed mindenféle vizuális cuccot (win98 style), szal még gyorsabb lesz.

(#215) bartucc


bartucc
addikt

Hallod te mindig meg tudsz lepni :R
Egyik spannal épp hétfőn beszéltük, hogy mostanában ez a verseny, hogy minél kisebb gépen nyomatják a win7-et, de hogy 133-on megcsináltad... Nem semmi. ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#216) opera11


opera11
tag

Beszarás :) Akkor egy PDA-n is simán elfutna :) És elvileg ők is regéltek valami ilyet..

Vicces aláírás helye

(#217) puttputt válasza ^Clown (#3) üzenetére


puttputt
őstag

A hardvergyártók meg beperelik, mi? :D Gratuláció az íráshoz!! :R :Y

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#218) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Gratulálok! Jó kis teszt! :R

One member of the online "Windows Club Forums" claimed to have successfully tested Windows 7 on a Pentium II 264 Mhz (266 Mhz) computer, with 96MB ram and a 4MB videocard. - Forrás: Wikipedia

Nem tudom volt-e már.

Úgyhogy ezt megdöntötted lazán. ;)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#219) visionboy11


visionboy11
csendes tag

Jó teszt! :C

A PcGamesHardware is átvette. :) [link]

(#220) Solten válasza Ndruu (#218) üzenetére


Solten
addikt

Bacsis World Record... :C

Saor Alba

(#221) Barthezz2 válasza visionboy11 (#219) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

"Our colleagues of logout.hu wanted to put the rule to the test and run Windows 7 on the following system"

Egy saját rang már lassan tényleg kijár Bacsisnak :C

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#222) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

annyira tudtam, hogy ezt csak te írhattad :)
Mindig felül tudod múlni magad... :DD
gratula a cikkhez :R
nem semmi, hogy már máshol is megjelent

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#223) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Kiakadtam már olyan 140~ körüli hsz.-nél.. procihoz nem kell driver.. azóta tovább nem olvastam.. na meg nem hiszem hogy a pentiumhoz lenne driver.. a C'n'Q-et mint drivert is el kell felejteni.. meg az AMD CPU driver is csak "úgymond" driver..
bocs az értelmetlesz hsz.-ért..

basics: Az íráshoz grat. lelkes olvasód vagyok..

(#224) Kendek válasza #TOTTI (#223) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezen ellehet vitatkozni elég sok időn keresztül. Fontos tisztázni, hogy mit fogadunk el a driver, magyarul illesztőprogram, eszközillesztő szó pontos definíciójának Windows rendszer alatt. Én mindenképpen úgy gondolom, hogy az eszközillesztő arra való, hogy a hardver minden funkcióját maximálisan kihasználhassa az operációs rendszer. Ebbe beletartoznak az energiagazdálkodási funkciók is, melyek hardveresen támogatottak, igen mint a C'n'Q is. Ahhoz, hogy kihasználjuk, driver kell, ez a driver pedig a processor drivere, azt kezeli, nem mást, pontosan azt, változtatni tudja az órajelét, meg a kapott feszültséget. Ha felrakunk kézileg mondjuk egy AMD 4850-es videókareszhoz csak drivert, Catalyst nélkül, akkor annak az órajele is változik, más 2D-ben és 3D-ben. Nem kell hozzá külön szoftver, csak a nyers driver.
Ha ez mégsem győzött volna meg senkit, még két képet mutatnék, ami bebizonyítja, hogy az Inet processzorokhoz bizony más driver-t használ a Windows, az egyik nem jó a másikhoz. Ezeket az illesztőket bizony tartalmazza az oprendszer, és mivel az x86-os processzorok általános felépítése nem változott az idők folyamán, egy mostani procival is működhet a Windows 3.1 is. Csak néhány később belekerült ficsőr nem megy, mint az energiagazdálkodás sem például.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#225) #TOTTI válasza Kendek (#224) üzenetére


#TOTTI
őstag

Jaja nézőpont kérdése... nem voltam körültekintő... de igazad van.. a képek is alátámasztják.. én pedig képes vagyok elhamarkodottan hülyeségeket írni.. :R ;)

(#226) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszi srácok a kedves szavakat :R
Mondjuk nem gondoltam volna, hogy ennyi sok külföldi oldalon is megjelenik :B
hmmmm lehet ezt is űberelni fogom mégjobban :DD

(#227) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nem vagy semmi, öregem! Minden elismerésem! :R

Sic Parvis Magna

(#228) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Nagyon jó cikk, nekem nagyon tetszett, főleg hogy a második pc-m AMD K6 volt :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#229) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Arra mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy ha egy sima P200-zal vágsz neki a telepítésnek, sikerül-e.

Az első rendszerem, amire WinXP-t tettem, hasonló volt: P200, 256 MB RAM, Riva TNT 32MB :) Egy ASUS P5A-B lapon (később bővítettem 512 MB/K6-2 300-ra)... de szép idők voltak azok...

(#230) LaMotta


LaMotta
aktív tag

Én csak annyit, hogy sokat mosolyogtam a cikk és a fórumhozzászólások miatt :). Köszi :R !

(#231) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Csatlakozom! Szeretem az ilyen cikkeket :R

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#232) mephi666


mephi666
nagyúr

fullmaximumriszpekt :C :R

hehe... ilyenkor bánom, hogy elpasszolgattam a régi lapjaimat a procikkal :B állatságokat lehet velük csinálni... impotens konfigra pakoltam már én is uhu linuxot meg agyonherélt xp-t (asszem az 1.3gb-s vinyó volt a legszűkebb korlát), de ez túltesz mindenen jópár soron :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#233) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Hatalmas respect bacsinak az összes hasonló munkájáért, amit időt nem kímélve értünk is tesz! :K

(#234) bacsis válasza Fücsök007 (#233) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:R

(#235) baggoly


baggoly
csendes tag

Megkerdezhetem hogy a tesztben hasznalt cyrix melyik verzio volt? M1 vagy M2?
van otthon egy m1-esem, ha az volt, szivesen kiprobalnam rajta...

(#236) puttputt


puttputt
őstag

[Innen]; ezt:

"SZERDA 8:30 A főnök betartotta az ígéretét: hozott egy segítséget, valami Jancsit. Megmutattam neki a helyiséget a szerverekkel, és adtam neki egy saját számítógépet, amin gyakorolhat. Egy kicsit ugyan tiltakozott, hogy csak egy XT-t kapott, de biztosítottam róla, hogy a Windows simán elmegy rajta. Meglátja, hogy még a monokróm monitorja sem lesz akadály. 9:00 Jancsi számítógépe befejezte a bootolást. Jancsi érdeklődött, hogyan tud felkapcsolódni a hálózatra. Adtam neki felhasználónevet, a jelszó hosszát pedig minimálisan 32 betűre állítottam be, hadd tanuljon gépelni."

:D

Még egyszer :R :))

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#237) bacsis válasza baggoly (#235) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egy M2-essel próbálkoztam :B

(#238) BalanceR


BalanceR
addikt

Királyságos =)
Ezek után erősen gondolkodom a netbookra való telepítésen...
Szerintetek egy EEE701-en 1G RAM-mal nagyon lassú lenne?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#239) mongi válasza BalanceR (#238) üzenetére


mongi
senior tag

próba-cseresznye.
én egy HP550-es celeron M550-en 1gb rammal tökéletesen futtatom aero mellett...
szvsz elfutna :)
de szigorúan csak a 32-bitest tedd fel ;)

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#240) Bling95


Bling95
őstag

Grat ez nagyon nagy lett XD

Amugy bacsis sztem védesd le a szöveget és add el jó pénzért a microsoftnak ;]

Én tegnap tettem fel a win7-et egy l40-es toshiba notira és soha többé nem fogok vistát használni az 100 :))

egyébként ez a tuningolást nem nagyon értem, mármint hogy hol is mit kell állítgatni hogy emelkedjen az órajel

MOD: az aero megy rajta ?? ;]

[ Szerkesztve ]

(#241) Bling95


Bling95
őstag

inkább a tuningot hagyom, olvasgattam és asszerint notit nem nagyon ajánlott tuningolni

(#242) mongi válasza Bling95 (#240) üzenetére


mongi
senior tag

meglátjuk, ha eléri a min. 3-as szintet... :D:D:D:D

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#243) kamikazeoh


kamikazeoh
csendes tag

Hali mindenkinek!Bacsis te egy ász ember vagy :C Át olvastam az összes teszted és volt amelyiken majd meg szakadtam a röhögéstöl volt amelyik el csodálkoztatott.Nagyon nagy grat neked!Várjuk az új írásaid :U

(#244) Varoz


Varoz
őstag

Üdv.

Nézem Win 7 133Mhz-en, na ez biztos bacsis és nem tévedtem.
Elismerésem, nélküled üresebb lenne az életünk, na meg a Logout. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#245) bacsis válasza Varoz (#244) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm srácok a szép szavakat! :R

(#246) smints


smints
csendes tag

De jopofa, Grat ,tényleg kellenek az ilyen tesztek!
Most kezdem a Win 7 et kimásolni flopikra és felrakom az AMIGÁMRA!!! :D
Elindul tuti!

[ Szerkesztve ]

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#247) Varoz válasza bacsis (#245) üzenetére


Varoz
őstag

Tetszik az aláírásod és mennyire igaz!
"Aminek órajele van, azt bacsis húzni is tudja" :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#248) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hát ezt vistával nem lehetett volna megcsinálni. Elég jó lesz ez a win7! :K

(#249) bacsis válasza Varoz (#247) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem én találtam ki :DD

(#250) Vasinger! válasza Vasinger! (#248) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pontosítok. Nem elég jó lesz ez a win7, hanem már az is! A vistára még SP2-vel sem lehet azt a jelzőt mondani, hogy "elég jó". ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.