Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gl4diator


Gl4diator
tag

Késő (legalábbis nekem) épp most álltam végleg át a Chrome-ra :B

(#2) Fancy-boy válasza Gl4diator (#1) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mi az, hogy végleg? Szerintem ilyet inkább ne mondj. Ki tudja mit hoz a jövő...

(#3) Atos23


Atos23
senior tag

Hamarosan az ujdonsagai megjelennek a konkurensekben, es ismet lenyomjak.

En inkabb azon akadtam ki, hogy Vistara nem adjak ki. Nem mintha nekem kellene, de belefert volna egy 5 eves rendszerbe.

(#4) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Én már mióta csak IE-t használok... sokat fejlődött az elmúlt években és már nem érzem szükségességét egyéb böngészőknek, az IE10 meg kifejezetten tetszett, mikor egy 8-as notit nyúztam.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#5) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Szerintem ilyeneket nem kéne írni, hogy "...támogatja többek között ... a HTML5-öt és a CSS3-at." Eléggé félrevezető.
(hint: Ez nem IE fikázás volt, de egyik csomag sincs olyan állapotban még, hogy annak minden elemét támogatni lehetne.)

(#6) Fecogame


Fecogame
veterán

IE10-ben már van szerverekkel szinkronizáció? ( könyvjelzők, jelszavak, előzmények, stb. )

Ha nincs, akkor még mindig bukó a részemről, hiába promózzák...

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) Воланд válasza Fecogame (#6) üzenetére


Воланд
titán

win7 alatt nincs, win8 alatt van ms fiok hasznalataval.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) vince


vince
őstag

Személy szerint nem értem, hogy egy Windows 7 rendszeren kipróbált IE10 miért serkentene a váltásra. Ennyi erővel a start menü mentes modern ui-t is megjelentethetnék win7-re, hátha hoz néhány vásárlót :D

Telepíthető IE9 mellé vagy nem férnek meg egymás mellett?

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#9) Воланд válasza vince (#8) üzenetére


Воланд
titán

nem fernek meg egymas mellett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) vince válasza Воланд (#9) üzenetére


vince
őstag

köszi, akkor megvárom a végleges verziót!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#11) Sk8erPeter válasza Nekomajin (#5) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért lenne már félrevezető? Szerintem benne foglaltatik az, hogy már legalább képes egyes CSS3-as dolgok megértésére, valamint a HTML5-ös szolgáltatások egy része is működik benne. Elég nevetséges, hogy az IE9 nem támogatta (ennél jobb szót erre nem lehet kitalálni, de ha tudsz jobbat, írd már meg, kíváncsi lennék rá :) ), de ezt a lemaradozást és egyéni utak járását, meg a gányolást már IE-nél megszokhattuk. :) (Na, mindjárt letámadnak az IE-fanok. ;] De remélem csak akkor, ha már van valami fogalmuk a webfejlesztésről. :P)

(#8) vince :
jaja, ezt én sem vágtam, hogy miért serkentene váltásra. :D A cikkben nem volt rá indoklás.

Sk8erPeter

(#12) vince válasza Sk8erPeter (#11) üzenetére


vince
őstag

Azért azt ne felejtsük el, hogy az ie egyik ilyen egyéni utas megoldása a ma oly divatos és hasznos ajax megoldások alapja :K

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#13) Sk8erPeter válasza vince (#12) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most nehogy elkezdjük a böngészőháborút. :D
Ebben igazad van, ettől függetlenül tény, hogy sajnos az Internet Explorer mindig is inkább az egyéni utakat választotta, és a mai napig foghúzva (vagy sehogy sem) alkalmazkodnak a W3C által előírt ajánlásokhoz. Ami pedig sajnos az IE-re való külön optimalizálást teszi szükségessé, egyedi CSS-es tákolásokkal, JavaScriptes gányolásokkal, amire sok esetben a többi böngészőnél nincs szükség, mivel nem mennek szembe a javasolt iránnyal (aminek mellesleg semmi haszna nincs, hanem többnyire csak káros hatása - pl. a sok webfejlesztő elvesztegetett órái az IE-re debuggolás miatt, plusz az utálat, amit ez kivált :) ).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14) rudi


rudi
nagyúr

Most mértem, IE9-hez képest az IE10 preview dupla pontszámot dob Webviz és Peacekeeper benchmarkban is, szóval jelentős a gyorsulás. Viszont makrancos egy kicsit (egyből fagyással indított, nem tűnik el teljes képernyőn a böngészősáv), meg csak DX10-es a VGA-m, szóval a konkurensek ellen majd a véglegest mérem meg.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) vince válasza Sk8erPeter (#13) üzenetére


vince
őstag

nem célom háborúzni, félre ne érts :D Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy a külön utas megoldásokról az idő dönti el, hogy zsákutca vagy új fejlesztési irány :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#16) Sk8erPeter válasza vince (#15) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát nem csak az idő dönti el, hanem a fejlesztők és a felhasználók. :D Viszont manapság az IE nem mutat fel túl sok újítást, azt inkább csak a konkurrensek teszik, aztán másolgatnak egymásról.
Amúgy ahogy a screenshotokról elnéztem, IE10-nél is még mindig az a ronda fölső fejléc van, ami túl sokat foglal az egész képernyőből, és ez nem túl nagy kijelzőnél továbbra is probléma.
Kíváncsi vagyok, milyen lesz a developer tool az IE10-ben.

Sk8erPeter

(#17) DaveJr válasza Sk8erPeter (#13) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem tudom.....nálam pont fordított a helyzet. IEre kell fejleszteni elsődlegesen nálunk (talán ezért is fordított mert megszoktam a hülyeségeit) de FF-nek is vannak nagyon idióta dolgai. Sokszor inkább ahhoz kell plusz css-t vagy tag-et beírni mert automatikusan nem úgy jeleníti meg ahogy szeretném.
Az elismerem, hogy IE6 és IE7 az katasztrófa fejlesztés szempontjából. De 8tól felfelé már használható és nem feltétlenül kell külön css hogy ott is ugyanúgy jelenlen meg mint FF-en(Chromra még nem fejlesztettem, még sose használtam:) )

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#18) Sk8erPeter válasza DaveJr (#17) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Webfejlesztőként még nem használtad a Chrome-ot? Az kemény. :P
IE8-nál és 9-nél is vannak hihetetlen idegesítő dolgok, amiket nem vagy rosszul implementáltak. Nem akarok itt példálózni, mert arra van külön topic, ahol ezeket ki szoktuk tárgyalni. :)
Egyébként persze, minden böngészőnek megvannak a hülyeségei, a Chrome-nak is (például amit itt jeleztem, azt épp nemrég fedeztem fel, egyelőre az okát nem tudom), tehát valamilyen szinten mindegyikre kell külön gondolni fejlesztés közben, de az IE-nél az a baj, hogy túl sok ilyen para van - elég megnézni akár egy előre elkészített, igényes normalize.css fájlt, abban is látható, az IE-re mennyi hekkelés (akár szabványostól, szintaktikailag helyestől eltérő módon) szükséges külön.

Sk8erPeter

(#19) DaveJr válasza Sk8erPeter (#18) üzenetére


DaveJr
őstag

Java fejlesztő vagyok és web app-okat csinálok. Ahova meg fejlesztünk ott IE-t használnak. Idén júniusban álltak át IE6ról IE8ra:D Így baromira nem kellett még Chrome-ra fejlesztenem:) Ha meg haza megyek gépet nem akarok látni nem hogy böngészőt:D Szóval ja. Van ilyen hogy "webfejlesztőként" nem fejlesztett vki Chrome-ra.
Nem tudom...engem az IE nem idegesít. Inkább néha az FF. De mondom....valószínű ez azért van mert már akkor csináltam oldalakat IE alá amikor még nem volt FF nem hogy Chrome.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#20) Nekomajin válasza Sk8erPeter (#11) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Számomra az a mondat azt jelenti, hogy az IE10 az összes HTML5 és CSS3 feature-t támogatja, ami kizárt dolog, hiszen még egyik csomag sincsen kész. A többi böngésző ugyanúgy nem támogatja a HTML5-öt meg a CSS3-mat, mint ahogy az IE sem. Bizonyos HTML5 és CSS3 technológiákat és újításokat támogatnak, másokat meg még nem.
Ez nyilván nem szándékos csúsztatás volt, de egy IT portálon az ilyenekre figyelni kéne.

(#21) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Kár,hogy már rég Chrome-t használok.De egy próbát megér.

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#22) whaler válasza Mister_X (#4) üzenetére


whaler
tag

Az adblock-ot hogyan tudod megoldani IE alól?
Host file-al, vagy van már valami kiegészítő?

Nekem host file-ban benn van pár ezer sor, blokkol is szépen, csak az a bajom, hogy a reklámok helyére sok oldalon azt írja, hogy nem tudta betölteni és nem csak simán eltünteti (IE10)

(#23) zseko válasza Fancy-boy (#2) üzenetére


zseko
veterán

Igen, igazad lehet. Én 1999-ben vagy 2000-ben váltottam Operára (valamelyik 3.x verzió) azóta sem használok mást ;] Néha bepróbálkozom ugyan az éppen aktuális hypeolt böngészővel :P de egyik sem tud meggyőző lenni. Nem mondom hogy rosszak, mert néha ha kell használom őket, de nekem nem megfelelőek. Érdekel, hogy a bárhová helyezhető fülsávokat mikor "lopják el" az Operától :), mint ahogy jópár ötlettel már megtették.

HR24.hu

(#24) Sk8erPeter válasza zseko (#23) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Chrome-ban egy darabig áthelyezhető volt a fülsáv oldalra, aztán állítólag megint kivették, hogy miért, azt nem tudom. Nem sikerült nekik a másolás. :DDD

(#20) Nekomajin :
hát végül is lehet, hogy valóban szerencsésebb lenne úgy fogalmazni, hogy támogatja a CSS3-as és HTML5-ös szolgáltatások egy részét, de ez már inkább tűnik szőrszálhasogatásnak. :)

(#19) DaveJr :
nekem csak azért volt furcsa, hogy még soha nem használtál Chrome-ot webfejlesztőként, mert a különböző böngészőkben különböző hibákat kell tesztelni, és mi van, ha valaki más böngészőben teszteli, ott meg szétesik valami. De ezek szerint a vállalatnál csak azt szabad, mert úgysincs engedély másnak a telepítésére - gondolom én.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25) Mister_X válasza whaler (#22) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sehogy. Leszarom az adblockot és a hirdetéseket is. Unalmamban meg klikkelgetek, az csak jót tesz :)

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#26) DaveJr válasza Sk8erPeter (#24) üzenetére


DaveJr
őstag

Így van. Nagyvállalati rendszer van elég erős jogosultság kezeléssel még pendrive-ot se használhatnak a felhasználók és cd-írójuk sincs csak 1 olvasó:D
Úgyhogy szerencsére úgy mond egyszerű dolgunk van mert csak IE8 alatt kell megjelennie helyesen. Amúgy FF-et használunk FireBug miatt (jobb a js debuggolása) de a véglegesítés IE alatt történik. (Mi külsős cég vagyunk így saját gépeket használunk de nem férünk hozzá mindenhez csak teszt környezetekhez) Ha jobb lenne az IE fejlesztői eszköze akkor nem is nagyon használnánk az FF-et sem, de IE8 alatt szinte alig tud vmit, IE9 már használhatóbb. Kíváncsi leszek IE10ben mennyire sikerült ezt tovább fejleszteni.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#27) McDog


McDog
aktív tag

Van egy két dolog, amiért Firefoxot használok, de nyitott vagyok, így kipróbáltam, érezhetően gyorsabb, mint az 9-es elődje. :)

(#28) #41133696 válasza Atos23 (#3) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bele, de a Vistával már nem görcsöltek, mivel olyan csekély a piaci részesedése...

(#6) Fecogame: ideig-óráig. Ha felteszed a Live Mesh 2011-et akkor még van, azonban a Live Mesnek már hallattszik a harangja :D

(#8) vince: Mert Windows 7 -en vannak olyan fontos funkciók melyek nem elérhetőek - például ugye a szinkronizáció -, ellenben ha megtetszik az IE 10 és szeretnéd teljes funkonalitással használni, akkor Windows 8-ra kell áttérned.

(#29) Sk8erPeter válasza #41133696 (#28) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk a szinkronizáció kihagyása pl. Windows 7 esetén már megint csak egy "öngyilkos" húzás volt, kevésbé tartom igazán serkentőnek ezt a lépést, hogy Windows 8-ra váltsanak a felhasználók. Sokkal értelmesebb lett volna a Microsoft szempontjából, ha Windows 7 alatt is elérhetővé teszik a szinkronizációt, és egy csomó felhasználót ismét visszacsábítanak az Internet Explorer használatára.
Akinek fontos a szinkronizáció, az nem hiszem, hogy rohanni fog a 8-asra váltani, hanem egyszerűen csak leszarja, és használ ennél kevésbé bugyután "bedrótozott" böngészőt.

Sk8erPeter

(#30) #41133696 válasza Sk8erPeter (#29) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elérhetővé tették a Live Mesh-el, de úgy döntöttek, hogy mégis beszüntetik.

Viszont a 8-asban széleskörű szinkronizációról van szó, mely nem csak a böngészőt érinti. A másik jó hír pedig az, hogy 8-astól kezdve már ezzel senkinek sem lesz gondja, az új rendszerek is minden bizonnyal támogatni fogják ezt. Ez a jövő.

A MIcrosoft még mindig kényszerben van, mert fontos neki a böngésző piac is, de elsősorban az OS-en van a hangsúly, és az még fontosabb, hogy minél hamarabb átterelje a felhasználókat, az új nagyobb tudású és kényelmesebb operációs rendszerre, melyhez most még páratlan akciót is indított.

A többi meg azért van "bugyután bedrózotva", mert harmadik féltől származik. A Windows rendszerbe az IE az integrált böngésző.

(#31) Sk8erPeter válasza #41133696 (#30) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azt lehet tudni, mivel magyarázták a beszüntetését?
"Viszont a 8-asban széleskörű szinkronizációról van szó, mely nem csak a böngészőt érinti."
Ez lehet, hogy jó, de ha valakinek csak a böngésző szinkronizációjára van szüksége, azt miért nem teszik elérhetővé neki Windows 7-en, hogy egy újabb érv legyen amellett, hogy valaki az IE-t használja? Mármint most csak az elvi lehetőségről beszélek, az ő szempontjukból, ha népszerűsíteni akarják a böngészőt. Persze költői a kérdés. :)

"A másik jó hír pedig az, hogy 8-astól kezdve már ezzel senkinek sem lesz gondja, az új rendszerek is minden bizonnyal támogatni fogják ezt."
Mármint ez miben másik jó hír, nem ugyanarról beszélünk? Milyen "új rendszerek"?

"az új nagyobb tudású és kényelmesebb operációs rendszerre, melyhez most még páratlan akciót is indított."
Micsoda marketingduma. :DDD
Hát én egyelőre egyáltalán nem érzem szükségét a váltásnak, mert a Windows 7 nálam nagyon jól bevált, és valahogy nehézkesebben váltok, mint pl. az XP esetén, főleg, hogy több helyről is azt hallom vagy olvasom, hogy a 8-ast tök jól megcsinálták elsősorban érintőképernyős eszközökhöz, de kevésbé ergonomikus valahogy a használata billentyűzettel (pedig akkor is az a gyakoribb felhasználási terület). Meg csak egy kiragadott példa, hogy sok mindent logikátlanul helyeztek át (mármint ami érintőképernyő esetén nem probléma, de bill. esetén lehet), hogy a kikapcsoláshoz állítólag nem elég a Start-jobbra-Enter, mint most, 7-esnél, hanem jóval több gombot le kell nyomni, más kombóban, ez azoknak elég zavaró lehet, akik elsősorban billentyűzet-használatra építenek (pl. én szeretem minél inkább mellőzni az egérhasználatot, ha nem muszáj, mert billentyűzettel gyorsabb vagyok).

"A többi meg azért van "bugyután bedrózotva", mert harmadik féltől származik."
Itt mire gondolsz?

"A Windows rendszerbe az IE az integrált böngésző."
Nem ez a baj, hanem hogy teljes mértékben kötődik az OS-hez (lásd szinkronizáció!), mintha önálló entitásként nem is létezne (most nem arról beszélek, hogy legyen már Linuxos változata is).

Sk8erPeter

(#32) #41133696 válasza Sk8erPeter (#31) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, a Skydrive-al :) Ami ugye Windows 7 -en megint csak nem teljeskörű, mert ugye nincs meg a fiók szinkronozáció :)

"Ez lehet, hogy jó, de ha valakinek csak a böngésző szinkronizációjára van szüksége, azt miért nem teszik elérhetővé neki Windows 7-en, hogy egy újabb érv legyen amellett, hogy valaki az IE-t használja? Mármint most csak az elvi lehetőségről beszélek, az ő szempontjukból, ha népszerűsíteni akarják a böngészőt. Persze költői a kérdés. :)"

Mert pont a lényeg, hogy tudatosuljon a felhasználókban, hogy már egy olyan rendszert használnak a 7-es esetében, mely funkcionalitásában elérte a csúcspontját, jobb nem lesz, de az idő előrehaladtával egyre elavultabbá válik, mitöbb már az, és ez megmutatkozik a böngészők terén is már ami az MS böngészőit illeti.

Igen, lehet erre azt mondani, hogy de hát a 11 éves Windows XP-n is van Chrome ami a legszabványkövetőbb böngésző, és ráadásul XP-n is azt az élményt nyújtja mint Vistán stb, de a Microsoft-nak ez a politikája, és erről egyelőre nem akarnak váltani. XP-n IE8 a csúcs Vistán IE9, 7-esen pedig egy lecsupaszított IE 10. Annak idején az IE9 megjelenésekor sokan nem tetszésüket fejezték ki, hogy miért nincs XP-re, a válasz meg az volt, hogy pontosan azért nincs, mert körülményes lenne technológiailag megoldani. Na most, hogy ez a válasz mennyire helytálló vagy mennyire marketing nem az én tisztem eldönteni. Egy biztos: ennek akkoriban nagyon örültek az alternatív böngésző fejlesztők.

Van egy harmadik ok is. Ha lenne XP-re IE 9, sokan még akkor sem váltanának az IE fanok közül XP-ről valószínűleg amikor annak már megszűnne a támogatása, és ugye ez sajnos előfog fordulni, hogy még ígyis lesznek olyanok akiket nem fog zavarni, hogy már nincs Update, elintézik bután annyival, hogy 11 év alatt már minden hibát kijavítottak benne :D A fórumban is lehetett olvasni hasonlókat az egyik XP rajongótól :)

"Mármint ez miben másik jó hír, nem ugyanarról beszélünk? Milyen "új rendszerek"?"

Itt arra gondoltam, hogy akinek szükséges van az IE szinkronozációra és nehezen megy neki a váltás a 7-esről 8-asra, mert ugye az örök mumus a keződképernyő /Modern UI, ex Metro / zavarja... annak is csak egyszer kell ekkorát ugrania, a hagyományos Start menü végleg eltűnt, ezt az MS-nél egyértelműel leszögezték. Felesleges 7-esnél leragadni, mert akkor kifogja hagyni a 9-est meg a 10-est is. Ha viszont meglépi az ugrást, akkor onnantól kezdve meglesz az MS oldalán a szinkroniáció nem csak a 8-asban hanem a 9-esben és a 10-esben is.

Azt kell megérteni, hogy jelen felállás szerint egy három éves ciklusba két Internet Explorer főverzió fér be maximum, ha letelik és jön a következő Windows akkor az abban debütáló Internet Explorer-t még később megkapja az elavultabb Windows verzió - ilyen olyan csonkolások árán, de aztán kalap kabát. Ha tehát valaki naprakész akar lenni Internet Explorer téren - is - akkor bizony a legjobb ha három évente vált. Egyébként is ahhoz, hogy mindig naprakészen legyen a tudása, tehát hogy napi szinten használhassa a legkorszerűbb fejlesztéseket ez alapfeltétel. Az MS-nél is látják persze a problémát ,és mérlegelték is, hogy ez azért nem teljesen van így jól, hogy három verziójú Internet Explorer-t is támogatnak ,vagy még többet is, de ők elsősorban operációs rendszert fejlesztenek és nem böngészőt. Az egy többedleges profil. Úgy döntöttek, hogy ez így lesz.

Egyébként nekem egérrel meg billetnyűzettel van irányítva és tök jól elvagyok vele :)

(#33) K53TA


K53TA
tag

Az explorer 10 néha nem akar reagálni amikor vissza akarok lépni egy lapot.
Olyan is megesik, hogy amikor egy lapot bezárok, akkor a lap fűlnek a felső része ott marad és kell pár másodperc, amire eltűnik.
Néhány weboldal megnyitásánál sokat vár.
Nem tudom, hogy normális-e, de a kurzor egy karaktert el van tolódva, amikor pld jelszót, vagy felhasználó nevet írók be.

A 9es verzió sokkal gördülékenyebben működik és nem voltak vele ilyen problémáim.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.