Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) csepelball


csepelball
tag

Köszönjük a cikket :) Remélem a jövőben hasonló jó dolgokkal árasztod el az oldalt!

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

Zseniálisan jól megírt cikk. Ez különösen tetszett: "De mivel ez egy low-end teszt, ezért inkább keresgéltem egy picit, nincs-e valami gyengébb proci otthon, nehogy túl erős legyen az a P4 650." - Betojtam a röhögéstől. Mintha azt írtad volna, hogy "fél gigásnál nem volt kisebb memóriám, így kettéharaptam, nehogy sok legyen". :D

Anno én is szerettem nézni a hasonló videókat, hogy vajon min fut el még a Vista, a Win7.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) X-Master válasza csepelball (#21) üzenetére


X-Master
tag

Szívesen, lesz még rá alkalom, remélem, de egy darabig biztosan nem tudok tesztekkel foglalkozni, mert egy 300 oldalas könyv kiadásán dolgozom, és idén ez a fő prioritás. De ha elkészülök vele, visszatérek. :)

(#24) Analog303 válasza X-Master (#20) üzenetére


Analog303
tag

P4-en én is próbálkoztam Win7-el pár éve (ráérő időmben)..egészen jól el lehetett lenni vele,ha nem voltak túl nagy tervei az embernek + én pl. Torch böngészőt használtam,ami alatt lehetett normálisan youtube-ot lesni,míg a chrome/ie alatt nem.

[ Szerkesztve ]

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#25) norbert0


norbert0
csendes tag

Ez egész szép teljesítmény, le a kalappal.

(#26) Clorf


Clorf
tag

Gratula, nekem már biztos nem lenne ehhez türelmem :DD !

Nemrég beszereztem occóért egy notebook ot amiben egy AMD e1-1200 as csoda található, annál is egy nosztalgikus "fél napos" telepítés+driver+takarítás+defrag történetet bejátszott egy Win7 telepítés...

De legalább azt amire szántam tökéletesen betölti, megy 24/7, nem hangos, occó NAS jobb mint pendrival rohangálni a lakásban.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#27) pycur


pycur
tag

Csak azt nem értem mit küzdötök ilyennel, érdekességnek oké, bebizonyítjátok hogy a cpu képes a winfos10-et betölteni és elindítani. De a használhatóság nem azt jelenti hogy elindul és örülünk neki, hanem hogy elvárható válaszideje legyen 3-5 mp válaszidő, nem 3-5 perc. Az sem munkára sem szórakozásra nem használható. Megfelelő gépre megfelelő szoftvert, ez az én mottóm.
Az hogy valakik szerint régi=nem jó, az nem jelenti az nem azt az többé használhatatlan. A programkód nem lekvár, nem romlik meg. Arra kell használni és olyan módon, amire alkalmas. Példának okáért egy 300 mhz-es gép ma kb mindennel meghal, sőt már 2000 körül is olyan trükköt vetettünk be, hogy egy boot cds linuxal játszottuk le rajta a dvdrip filmet, amit így meg tudott csinálni. Jó ez nyilván nem jó így másra, de van megoldás sokmindenre. De a tesztben lévő konfigon egy szolidabb verziós Windows pl 2000 vagy xp sp1-2. Letöltött videófájlt simán le tud játszani szaggatás nélkül média lejátszó progival, de nem ms kiadással. Jó kis 0 gépigényű winamp-al mehet a háttérben zene lejátszás, csak mp3, nem web playerrel videó, mert minek az ha csak a hang kell. Ha filmet nézel úgyis foglalt a monitor és nézd csak azt. :)
Office 2000-2003-al villámgyors egyszerű doksi olvasás. Foxit reader 2-3-al(nem újabb mert újracsinálta és egy lassú szar lett belőle, ezekhez képest) pdf olvasás is megoldott. És máris használhatóvá vált a gép. A lényeg hogy a feladatot gyorsan(relatíve) végrehajtsa a gép. Mert valjuk be, javarészt 15 éve ugyanazt csináljuk a gépben, csak más verziós progikkal. Net, office, pdf nézés, letöltés http-n, torrenten, film lejátszás, zene lejátszás. Ezt mind meg lehetett csinálni 'régen' és ma is, csak a mai új verziók lefogják a régi gépeket, az újakon meg úgy mennek néha, mint a régi progik a régi gépeken.
Na mindegy, nem terelem el a témát. :)

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#28) Silεncε válasza pycur (#27) üzenetére


Silεncε
őstag

Igazad van, viszont itt kicsit elcsúsztál. Nem az volt a cikkíró célja, hogy egy ilyen konfigon mindennap Win10-et használjon, hanem hogy kipróbálja ó, megy-e ilyen kicsi hardverrel. Szerintem ő se akarna mindennap 20percet várni arra, hogy bejöjjön az Edge...

(#29) Clorf válasza Silεncε (#28) üzenetére


Clorf
tag

Szerintem ez majdnemhogy olyan mint amikor folyékony hidrogénnel túlhajtanak egy procit XD Azt sem folyamatos üzemre szánják, csak hogy megmutassák, képesek voltak rá és a vas is XD

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#30) XtremLor


XtremLor
őstag

Minden tiszteletem a tied, en valahol ott huztam meg a hatart, hogy 775 quadcore 2-4GB ram, ez alatt bottal se piszkalom. :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#31) X-Master válasza XtremLor (#30) üzenetére


X-Master
tag

Ne urizáljunk ennyire, az még a GTA 5-nek is elég ha jó videókártya van alatta :D

(#32) XtremLor válasza X-Master (#31) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem mindegy hogy az adott feladat 20perc vagy 1h. :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#33) GreatL


GreatL
őstag

Ügyes, humoros cikk lett. Látom van időd :D

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#34) X-Master válasza GreatL (#33) üzenetére


X-Master
tag

Tavaly történt, nyár volt, beteg voltam, nem tudtam aludni, és ez lett belőle. :))

(#35) MasterDeeJay

Nemrég használtam 1.4ghz-es cerkával* win10-et igaz 2gb rammal, az inteles grafikus driver hiánya miatt lassúcska volt de nem teljesen használhatatlan. Böngészni egy egy lappal el lehetett vele.

*mobil cerka, pentium m alapon, persze gyorsabb mint a netrbust cerka.

A számomra használható minimum valahol core1 duo 2 magos 2gb rammal van, de sokat befolyásol a háttértár sebessége is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36) X-Master válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


X-Master
tag

Alapfelhasználásra a minimum szerintem Pentium D 1,5 giga ram, gma x4500HD. de ha Core 2 Duo van, akkor elég a 945G is, és akkor a blu-ray sem akadály

(#37) PDA_FAN


PDA_FAN
tag

Köszi a cikket, valóban hiánypótló :-) Ha ennyi időd van, jöhetnél hozzánk kertet ásni.

(#38) Cs1csó válasza PDA_FAN (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gratulálok! A csúcs szerintem a zárókép, méltó ékköve a cikknek, win10-es gépen lefuttatott - alkalmas e a win 10 futtatására - cucc ami rendesen meg is mondja hogy nem alkalmas.

(#39) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Jó a cikk, igazi mazohista hobby :D

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#40) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Én két évig használtam Win7-et 1GB RAMmal és P4-el :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.