Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) X-Master válasza --ka (#47) üzenetére


X-Master
tag

Van, ahonnan még nem halt ki a BTX? Ezt nem tudtam. De akkor is :DDD :

[ Szerkesztve ]

(#52) X-Master válasza bmwk1200s (#49) üzenetére


X-Master
tag

Nézegettem ilyet is sokat, egyszer lehet hogy ennek is eljön az ideje.

(#53) SunyaMacs válasza X-Master (#51) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Kedvenc jelenetem ebből a részből gifben: [link] :)

(#54) --ka válasza X-Master (#51) üzenetére


--ka
senior tag

:D

...egyébként gratula a cikkhez, ez már a "szent őrület" kategória; nekem ma már nem lenne türelmem ilyesmihez. ;)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#55) bmwk1200s válasza X-Master (#52) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Végig is nézted? :DDD

Semmit sem írok alá!

(#56) Melorin


Melorin
addikt

Szerintem érdemes lenne SSD-vel megpróbálni a 256MB RAM-ot. Valószínűleg szárnyakra kapna mivel a RAM hiányt a rendszer a lemezről(HDD/SSD) próbálja swap-al kompenzálni ami egy SSD-nél nagyon gyors tud lenni.
Tapasztalat mert nekem évekig 4GB RAM-om volt és rendszeresen végeztem olyan feladatokat a gépen amihez mások szerint legalább 8 de inkább 16GB kellett volna szigorúan. Én mégsem éreztem kevésnek, valószínűleg az SSD miatt a fent említett okból kifolyólag.

[ Szerkesztve ]

(#57) Janus27 válasza X-Master (#50) üzenetére


Janus27
tag

Nem lenne gond low-end-es PC-vel akkor se. Ahol olvastam ezt a hardverigény változást ott azt írták, hogy a régebbi gépekre úgy lehet telepíteni, hogy Anniversary Update előtti Win10-et kell telepíteni és utána lehet updatelni Windows Update-en keresztül. Csak az Anniversary Update-el ellátott telepítő lemezről való installáláshoz kell speckó utasításkészlet a prociba!

(#58) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Persze hogy megy, HP 8510P laposomon is teljesen jól megy 2600 pro-val (256MB) 4GB RAM társaságában :) A windows kereső kicsit mondjuk lassan megy, de egyébként rendben van.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#59) X-Master válasza bmwk1200s (#55) üzenetére


X-Master
tag

Volt amelyiket igen, de az gyorsítva volt és belefért 15 percbe. Ha én ilyet csinálnék, természetesen real-timeban nyomnám :DD

(#60) X-Master válasza SunyaMacs (#53) üzenetére


X-Master
tag

Az hatalmas! Szintén Mónika-show rajongó? ;)

(#61) bmwk1200s válasza X-Master (#59) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Na jó, de ebben van azért egy elég kemény, már már igen csak alpári poén, illetve egy számomra megdöbbentő rész is, mi szerint az ősrégi appok is simán futnak az upgradek után is.

Semmit sem írok alá!

(#62) X-Master válasza Melorin (#56) üzenetére


X-Master
tag

Ez nekem is eszembe jutott, de hát SSD-je egy low-end PC-snek 10 év múlva se lesz ;) Nekem is csak a munkahelyi gépemben van.

(#63) X-Master válasza Janus27 (#57) üzenetére


X-Master
tag

Ez biztos nem így van, mert a netbookomra mikor felnyomtam a 10-est még 2,5 giga ram volt. Aztán eladtam a 2 gigásat belőle, maradt a lapra forrasztott 512 mega. Utána jött az Anniversary Update, de nem tudta telepíteni. Akkor kaptam az utolsó képen szereplő hibaüzenetet. Ha a procival gond lett volna, azt is írta volna, nemcsak a ramot. Én is próbáltam ugyanezt bevetni, de még WIn8-ról 8.1-re se lehet frissíteni bizonyos gépeken, ha nincs meg az az utasításkészlet, ami kell.

(#64) X-Master válasza bmwk1200s (#61) üzenetére


X-Master
tag

Igen, nekem is ez tetszett hogy gyakorlatilag megmarad egy csomó program, ami már nem része az újabb Windowsoknak. Vajon a DOS-kompatibilitás milyen lehet? El tudom képzelni hogy egy így végigupgradelt rendszeren még Win7 alól is mennek a DOS-os játékok.

(#65) SunyaMacs válasza X-Master (#60) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

:K

(#66) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Futni fut, csak minek :) De amúgy jó móka, elismerésem a türelmedért :DD

encapsulation dot1q

(#67) Melorin válasza X-Master (#62) üzenetére


Melorin
addikt

De a lényeg attól még megmaradna: kevesebb rammal is beéri a win mint ahogy azt hirdetik.

(#68) tserrof77


tserrof77
senior tag

Gratula, szuper kis teszt lett :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#69) schawo


schawo
titán

perverz disznó :DDD :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#70) X-Master válasza schawo (#69) üzenetére


X-Master
tag

Köszönöm szépen! :DD

(#71) persil


persil
nagyúr

Hát... Ennyi erővel este lemehetnél az utcára, összeveretni magad, ugyanennyi élmény lenne benne :D

De tengermély tiszteletem a türelmednek! :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#72) suto


suto
csendes tag

Érdekes, hogy a P4 650-nel nem ment.

Nálam P4 641-en (Cedar Mill) megy egy Win10, igaz 4 GB RAM-mal. :)

(#73) iMaverick válasza suto (#72) üzenetére


iMaverick
addikt

64bites Win-nel tolod? Mert ugye a 32-essel nem volt baj, csak a 64-sel... :)

szerk: a cikk írójának negy respect! Nem az a kihívás, hogy veszem a Corei7-et, meg alá a 32GB ramot + M2 SSD-t és "smúth" lesz a Win! Annó az Android-os környezetben is az tetszett, amikor jöttek ezek a Low-end Samsung telók (pl. Galaxy Ace /1/) és azokra ráoptimalizálták az akkor menő 2.2 és 2.3-as droid-ot. Persze, hogy a csúcskategóriás telókon meg pöpecül futott a droid.

Kár, hogy a Win-en nem lehet így "mókolni", szerintem egy csomó user-nek nem kellene fejlesztgetni a szgépén. (Faternak is könyögök már vagy 3 éve, hogy a 2.8-as Northwood magos P4-et le kellene már cserélni: nagyon akad rajta a Win 7 + Firefox kombó.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#74) suto válasza iMaverick (#73) üzenetére


suto
csendes tag

Igen, 64 bites Win10. A telepítő nem a legújabb volt, az évfordulós frissítést, a 1607-et telepítéskor tolta fel. Azért csodálkoztam, mert a Prescott és a Cedar Mill között nincs funkcionális különbség, ha jól tudom, csak gyártástechnológiai. Kisebb csíkszélesség, alacsonyabb TDP.

(#75) Fecogame


Fecogame
veterán

....mert ami ezután jön, az már nem gyerekjáték.

Első körben indítottam egy Feladatkezelő...

:DDD :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#76) jerry311


jerry311
nagyúr

Eztán kezdődött a Microsoft újdonsült böngészőjének, az Edge-nek a tesztje.
Elöljáróban annyit mondanék róla, hogy a Windows 10 első verziójában gyakorlatilag használhatatlan volt és erősen funkciószegény.

Most sem jobb. pénteken WebEx közölte, hogy az appot minden alkalommal le kell tölteni, ha Edge-ből csatlakozom. Ha ezt el szeretném kerülni, akkor használjak IE-t.
Gyász.

(#77) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Engem az érdekelne, hogy lehet e valahogy Windows 10-et low módra állítani, hogy minél visszább venni az erőforrás éhségből

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#78) mpierre


mpierre
veterán

Ajha. Türelem az van nálad. :Y 6 perc boot és további 9, hogy történhessen is valami.

Akkor van remény, hogy a win 10 települ majd a abit ag8 + P4 650 + 1,5GB ram-mal szerelt gépemre is... :DDD Erősen gyanítom, hogy hosszú futam lesz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#79) X-Master válasza mpierre (#78) üzenetére


X-Master
tag

Simán, az már több, mint elég :)

(#80) hallador


hallador
addikt

Ekkoriban voltak elterjedtek a durván melegedő, magas órajelen működő Pentium 4, Pentium D és Pentium Extreme Edition procik. A BTX-ek jellemzője volt a hatalmas hűtőborda és a többnyire nem ezen, hanem a ház elején elhelyezkedő speciális ventilátor, ami sok esetben - főleg márkás gépeknél – (jellemzően Dell, Fujitsu, Maxdata) nem volt cserélhető hagyományos 12 centis darabra és egyedi csatlakozóval is rendelkezett. A „szépsége” az egésznek, hogy teljesen értelmetlen volt kifejleszteni, mert a céljának nem felelt meg.

Azért ez nem egészen így van. A Dell annak idején hegyekben gyártott még ilyen gépeket, még 2008-ban is. A technológia lényege az volt, hogy a ma is elavult ATX hűtési megoldásait lecseréljék egy értelmesebbre. Azt ne nevezzük jó megoldásnak, hogy egy ATX házba beleteszünk 10 ventilátort, és mikor terhelés alatt van, akkor épp felszállni készül, de legalábbis az összes port képes megmozgatni a helységben.

A BTX lényege pont az még ma is, hogy a légcsatornát egyszerűsítve a légáramlás során minél kisebb utat tegyen meg a levegő, lehetőleg minél gyorsabban, anélkül, hogy a levegő a házban mindenféle irányváltás, keveredés, és hasonlók nélkül, mint az elavult, és teljesen korlátoltan használható ATX esetén, amit a P6-os architektúra hajnalára terveztek, aztán láttuk mi lett az ATX-el a 2001-környékén, amikor megjelentek az AMD Athlonok.

A BTX működésképtelenségéről annyit, hogy az ATX nagyobb rendszereknél, csak akkor működik jól, ha 2 vagy 3 csatolna megy a házban, mert a levegő adott esetben úgy be tud szorulni, adott helyekre, hogy megáll itt ott egy egy kártya. Lást az ATX-es házak trükközését, amikor a tápegység a ház aljában van, mert amúgy úgy bennmarad a levegő alül, hogy a hűtés 0 marad pl egy tv tuner kártyának. Ez a felépítés is a BTX-et másolja, csak a szabvány "ATX".

Persze az ATX nagyon hatékony tud lenni, a legendás AMD-s Coolink 122+-hoz hasonló hűtőkkel, kár, hogya 7000-es fordulatszámon, és akkora zajjal, hogy mellette a szocializmus legkedvesebb ajándéktárgya a rakéta porszívó is csak kezdő zajforrás volt.

Szóval a BTX-et ma is használják ott, ahol valóban hűteni kell, például a Workstationok, és a szerverek világában.

Az más kérdés, hogy az AMD, és az Intel is megjelentek a kisebb fogyasztású, és a hatékonyabb rendszereikkel, és ott az ATX megint elegendő volt, igaz annak egy igen átdolgozott verziójával.

Hozzátéve, hogy a nagy gyártók sem azért tértek vissza ATX-re, amit fejtegettél, hanem azért, mert az ATX olcsóbb, az az ha elég a processzornak egy sima alacsony teljesítményű hűtő is, akkor nem kell a BTX egyszerűsített de drágább megoldása. Mert senki nem a pénzének az ellensége. Lásd a Dell újabb OptiPlex PC-it.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#81) #16939776


#16939776
törölt tag

Jó SOK szabad időd van. :U

4GB ram, 2C@2Ghz alatt akkor sem tenném, ha kényszerítenének.

(#82) Fecogame válasza #16939776 (#81) üzenetére


Fecogame
veterán

Sokszor volt már, de tudod te is...

Mindenkinek arra van ideje, amire akar.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#83) #16939776 válasza Fecogame (#82) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pont mint a hobbi pl.: Oxigén palack nélkül felmenni, lábak nélkül lejöni a Himalájáról.

Viccet félre téve: kigyomláltam volna minden sz@art ami task nem kell feltétlen hozzá és legalább egy Winamp-ot elindítottam volna a demó zenéjével, annak lett volna "tanulsága".

(#84) arelim


arelim
tag

a mostani 80-120ezres low-end laptopok is hasonló kvalitásokkal rendelkeznek, mint a tesztgép.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#85) XtremLor válasza enginev3.0 (#77) üzenetére


XtremLor
őstag

Erre en is kivancsi lennek, mi az aminel mar eszrevehetoen erezheto a kulonbseg.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#86) --ka válasza hallador (#80) üzenetére


--ka
senior tag

Köszönöm, hogy kibontottad a témát!:R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#87) X-Master válasza hallador (#80) üzenetére


X-Master
tag

" Lást az ATX-es házak trükközését, amikor a tápegység a ház aljában van,"

Na erről nekem egészen más jut eszembe.
Utálom az alsó tápos házakat, beszív minden port, rettentő rossz neki így működnie. Olyan porfilcréteget tud képezni a gép alatt, hogy csoda be nem áll szegény venti. Ha meg bent van a porszűrő, rosszabb a hűtési hatékonyság.
A legjobb megoldás ebben az esetben az oldalsó tápos ház. Ritka és csak a felső kategóriában találkoztam ilyennel, de nagyon okos megoldás.
A táp oldalra van fordítva, egy laza rácson szívja be a levegőt a ház oldalán, hátul meg kiengedi. Így a levegő teljesen függetlenül mozog benne, be sem lép a házba. Képet sem találtam róla hirtelenjében, talán a Lian Li-nek vannak ilyen modelljei.

(#88) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi a cikket.
Szó se róla, hogy manapság ennyi rammal már kissé önsanyargatás rendszert üzemeltetni, de azért sikerült visszaidézni az athlonos meg xp-s korszakom elejét, amikor én is 256 megával toltam..
Mostanság meg a 32 bites rendszer határait feszegetem sima böngészésnél, mert valami 3,1 gigát tud használni a rendszer a 8-ból, mindezt w7 alatt

(#89) DraXoN válasza fondorlatos (#88) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én anno az XP-t 96MB rammal kezdtem (3db 32MB SD ram).

Majd sikerült bővíteni 288MB ram-ra (2x128MB+1x32MB) :) ... "rakéta" lett az akkori időket figyelembe véve.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#90) 8HAA válasza DraXoN (#89) üzenetére


8HAA
tag

Én meg 486 intel DX33 procival kezdtem win 3.1 (flopy-n még mindig megvan eredetben + 6.22 DOS is) 4mb rammal és procin nem volt hűtő!
Majd 8mb fejlesztés után már sütött a proci és dobtam rá egy pirinyó hűtőt ventivel.
És jöhetett a win 95!.....
Régi szép idők...

[ Szerkesztve ]

(#91) DraXoN válasza 8HAA (#90) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ha így nézem ... én most csak az XP ig vezettem, vissza, hogy mi volt az első gépem memóriamennyisége ... de volt nekem ám 386osom is :D (40Mhz Intel)... azon se volt hűtő :) ...

majd 486Dx2 80Mhz (intel), emlékszem még anno az osztálytársam 486 SX 33Mhz ével (amit tuningolt 40Mhz-re) mértük össze valami dosos teszt programon a sebességet, és szintén dosos rajzprogrammal csodáltuk, hogy az enyém milyen gyorsan rajzolt, míg az övén várni kellett egy-egy műveletre olyankor :D

majd azt 5x86 AMD 133Mhz P75 (gyak. ez volt a K5 procijuk elődje) ... [link] jajj az a windows logó ... mikor megvettem anno ezt a procit bontóban alaplappal együtt.. a spórolt zsebpénzemből 2000ben :D ... meg mellé 16MB memóriát ... és 500MB-os(!) merevlemezt ...

akkoriban évekkel jártam az aktuális gépek mögött.. még a P1 is nyálcsorgatós volt nekem (20ezer forintért akkoriban lehetett kapni egyet kompletten, de az is sok volt ... a fent említett dolgokat anno vettem akkoriban 8000Ft ért.. sok-sok hónap gyűjtögetés után), de a P2 .. hát még az akkor aktuális P3mak ...

de volt a pc-k előtt commodore64em is :) ..

az 5x86os AMD a mai napig megvan alaplappal és memóriával együtt... házam azonban sajnos nincs hozzá. Anno az alaplap "kikerült" a házából mert egy P1MMX 233Mhz került a helyére (266Mhz-en járatva).. majd azzal került el tőlem, már nem tudom hová és pontosan mikor.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#92) 8HAA válasza DraXoN (#91) üzenetére


8HAA
tag

sinclair zx spectrum 48k volt az első számítógépem majd commodore 64 magnós majd a haverom kapott németből flopy-s meghajtót hozzá és leesett az állam a programok gyors másolása miatt :Y
Majd katonaság munka és asszony után ismét visszatértem munka miatt kellett Pc 486 DX33 kis flopy és nagy flopy meghajtó és 2x cd is került bele utólag.

Egy szomszédom 386 dx 40 1mb ram-os gépére (4 darab negyed megás modul) kellett telepíteni win 95-öt ami lehetetlen volt, nekem volt 4 darab 1 megás edo ramom amit a lapja is kezelt és így felraktam neki a 95 wint 5 mb rammal majd telepítés után kivettem és majd meghalt a szegény rendszer úgy belassult 1mb-al.
Be kellett neki vásárolni edo ram ot.
Már nem emlékszem meddig szórakoztam talán fél napot telepítéssel.
Akkor is voltak minimum hardverek amire rá kellett rakni az új op rendszert és még ma is van aki nem szeretne gépet cserélni csak win 10 re vágyakozik...
Nem baj ha lassan megy de megy majd kivárom egy kávé lefőzése alatt majd csak elindul...
Családban van 3 darab Asus x101 N435 Atom 2gb ram 32gb ssd és megyeget rajtuk a win 10 hom 32bit...

(#93) DraXoN válasza 8HAA (#92) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Anno mikor a 5x86 meglett nekem, élveztem, hogy a Win95 már letudott játszani MP3-mat szemben a korábbi Dx2 80-assal :D ...

Van egy első generációs Atom-om N230.
Az nekem egy ilyen home hálózati tárhely-szerver mindenes ... van rajta saját minecraft szerver is.. utóbbi miatt kapott az a gép 2GB ramot (előtte 256MB volt benne, mindenre elég volt).
A rendszer rajta egy Ubuntu 14.04 jó ideje már, hogy telepítettem.. pontosan akkor mikori a kiadás .. akkor belőttem mindent, és azóta csak updatelem amit kell (azért naprakészen tartom).. 3 év letelt, még 2 év, majd utána kap újabb verziót :) (vagy cserélem a gépet.. nem tudom még)... nagyobb frissítést nem akarok, most frankón működik, de ne rontsuk el azt ami jó :) ...

korábban volt rajta 10.04 és 12.04-ek is.. de legutoljára úgy döntöttem, hogy kihagyok egy verziót, nem volt kedvem újra beállítani a dolgokat. azóta is elérhető itt is: http://odinworld.no-ip.org/ épp a hetekben updateltem a minecraft servert :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#94) diablo1984


diablo1984
veterán

Azért ez a 2006ban elkaszálták a BTX-et ez kissé hibás dolog, tekintve, hogy én is egy BTX-es HP-val nyomulok, eredetileg c2d proci volt benne, most egy c2q-val köszöni jól, hűvösen és nem tudolsó sorban csendesen szolgál!Ez 2006 után jött ki a hp-től és alap kiépítésben is működött.....

(#95) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Egyedi egy teszt volt az tény. Hogy ilyen is eszébe jut valakinek... :C
De élveztem minden sorát... :K

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#96) iMaverick válasza #16939776 (#81) üzenetére


iMaverick
addikt

4GB ram, 2C@2Ghz alatt akkor sem tenném, ha kényszerítenének.

Szerintem is itt kezdődik a "minimum"... Faternak a 2.8-as P4 múlt héten megadta magát (2GB ram), így sikerült rávennem, hogy vegyünk neki egy használt HP gépet 21.000-rt. (C2D 3Ghz, 4GB ram)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#97) XtremLor válasza iMaverick (#96) üzenetére


XtremLor
őstag

30e korul vannak brand gepek 2. generacios i3-al, en inkabb a fele terelodtem volna.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#98) iMaverick válasza XtremLor (#97) üzenetére


iMaverick
addikt

Ahol néztem, ott inkább 40 körül kezdődtek a Ci3-ak. A fura: előtte kb. 1 hónappal ránéztem, akkor láttam Ci5-ös masinát 36-rt. Az tényleg jó vétel lett volna. !!! :U

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#99) XtremLor válasza iMaverick (#98) üzenetére


XtremLor
őstag

Annyiert majdhogynem ajandek.:) Viszont C2D netezni, alap dolgokra 4GB rammal eleg a szuloknek.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#100) gbors


gbors
nagyúr

Jó kis teszt - az ilyen szélsőségek mindig érdekesek. Ráadásul megfelelő alapossággal, jó stílusban megírva :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.