Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rnyk


rnyk
tag

Huuu majdnem ezt vettem meg az iPad mini 2 helyett :) de ketlem, h desktop W10 jonne ra hiszen Tegra K1 van benne szoval inkabb a W10 Mobile-ra szavaznek elsore.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#2) Воланд


Воланд
titán

ha 7,9" akkor a mobilos verzio lesz rajta.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) rnyk válasza Воланд (#2) üzenetére


rnyk
tag

Igaz, az meg a masik. Kicsit aggodok, hogy suta lesz az applista akkoraban mar (es jelenleg sem egy szepseg).

Lattad mar a W10M-et hasonlo tabon/meretben futni?

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#4) Воланд válasza rnyk (#3) üzenetére


Воланд
titán

nem, de el tudom kepzelni, hogy milyen szornyu lesz. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

ezt nem értem...ennek mi értelme,7.9col....+1tized col és mehetne rá az WIN10DE

kiváncsi leszek hány cég játsza majd el ezt a trükköt.

(#6) rnyk válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


rnyk
tag

Jo de ne felejtsd el, h ez ARM-es cucc ami ugye a szepemleku RT terepe volt...

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#7) aprokaroka87 válasza rnyk (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

persze
viszont pl A Snapi820 szerintem alkalmas lehet a Desktop Windows futtatására,persze lehet hogy tévedek.

(#8) Воланд válasza aprokaroka87 (#7) üzenetére


Воланд
titán

igen, tevedsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) aprokaroka87 válasza Воланд (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az x86 támogatás hiány miatt?
mert szerintem számitási teljesitmény már adott lehet

(#10) rnyk válasza aprokaroka87 (#9) üzenetére


rnyk
tag

hat egy ARM alapu SoC es egy x86 alapu PC kozt kb a szilicium az ami kozos :) de az oprendszer alap komponensei biztosan nem (na jo, nem egesszen).

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#11) aprokaroka87 válasza rnyk (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ez igaz,de szerintem az Arm vonalon még böven van tartalék,és szépen lassan csak annyit veszünk majd észre hogy lesz egy minden téren univerzális cpu,gpu,igp...stb ami elvégzi a feladatot,és nem a hogyanba fog beletörni a foga.

[ Szerkesztve ]

(#12) #56573440 válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

"ami elvégzi a feladatot,és nem a hogyanba fog beletörni a foga."

te tudod mi a difi egy arm meg egy x86 architektúra között? mondjuk risc-cisc vonalon? vagy csak teológiai a beszélgetés?

(#13) fateless


fateless
veterán

Nem értem az okfejtéseteket, hogy miért lenne ebben ARM processzor (csak azért, mert a korábbiban az volt :F ), illetve hogy miért tennének bele mobil OS-t az asztali helyett csak azért, mert 7,9" a korábbi készülék kijelzője. Olyan feltételezéseket mondtok, ami abból indul ki, hogy ugyanaz a hardver lesz az utódban, mint a korábbiban.

Véleményem szerint ha kiadnak egy win 10-es tabletet, akkor a normál win 10 lesz rajta, hiszen logikátlan lenne a mobil változatot beletenni. Kijelző tekintetében én nagyon örülnék neki, ha ugyanez lenne benne, vagy legalább ne a szélesvásznú változat legyen.

Ugyanakkor a forrást megnézve nekem úgy tűnik, hogy az Mi4(i) egy olyan változatáról beszélnek, amin Win 10 (értelemszerűen a mobilra szánt változat) fut (Windows 10 Mobile for millet 4 is coming - ez alapján kiadják a 4-re vagy 4i-re a Win 10-et)

Majd meglátjuk, mi lesz, de a win 10 mobil-os tablet olyannyira ésszerűtlen, hogy eszembe sem jut egy sem ilyen felépítésben; akkor miért pont a Xiaomi követne el ilyen baklövést.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#14) Воланд válasza fateless (#13) üzenetére


Воланд
titán

7,9"-ig csak a mobil valtozat mehet az eszkozra, 8"-tol lehet a desktop-ot tenni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) fateless válasza Воланд (#14) üzenetére


fateless
veterán

Akkor ezt nem olvasom el a Toshiba Encore mini-n, csak a Chuwi-n, mert még a végén szegény megijed és átvált mobil változatra.
Másként mondva: ez a régi kitétel már nem él.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16) #56573440 válasza fateless (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

az nem 8.1-el jött nem? hivatalos frissítést kapott?

(#17) aprokaroka87 válasza #56573440 (#12) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nem tudjuk mi lesz pl 2-3 év múlva...inkább azt látom gondnak hogy van x86/arm mint utasitás készlet kűlön,sokszor teljesen más megvalósitásokkal,pedig lehet hogy az adott feladatot eltudná végezni rendesen.

(#18) Blindmouse válasza rnyk (#1) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Viszont semmi oka nincs, hogy ne egy Atom Z8700-el jöjjön, teljes win fusson rajta, gyorsabb legyen mint az apple netbook és olcsóbb mint a surface. Kiváló minőségben. Várós.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) fateless válasza #56573440 (#16) üzenetére


fateless
veterán

De igen, 8.1-gyel jött ki eredetileg is.
Ahogy pl a Teclast x89 is 8.1-gyel jött, illetve sok más 7" és 7,9" készülék is.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#20) aprokaroka87 válasza Воланд (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

viszont arra van lehetőség hogy a gyártó "átverje" a rendszert,és a 7.9colt 8.0+ colnak hidje?
vagy ez nagyon szigoruan van szabályozva OS szinten?

(#21) rnyk válasza Blindmouse (#18) üzenetére


rnyk
tag

Az zsir volna - de amennyire tudom eddig nem adtak ki inteles cuccot, persze miert ne?

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#22) netpeti98 válasza fateless (#15) üzenetére


netpeti98
addikt

A Windows 10-zel érező készülékeknél lesz ez a korlátozás. 7.9" fölött kap csak teljes változatot.

[ Szerkesztve ]

(#23) Воланд válasza fateless (#15) üzenetére


Воланд
titán

ez nem regi kitetel, ez a windows 10 minimum hw kovetelmenye. a regi eszkozok meg a rajtuk levo os-el megegyezo verziora fognak frissulni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) fateless válasza netpeti98 (#22) üzenetére


fateless
veterán

Értem, köszönöm

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) virkir


virkir
veterán

A nagy ciscrisc armx86 vitában arra adjon már választ valaki, hogy egy olyan cégnek aki elsődlegesen a kínai piacon van jelen mi érdeke lenne win-el kiadni egy tabletet?
Nem akarnának eladni?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#26) tjb007 válasza fateless (#15) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez a "régi" kitétel nagyon is él, de csak a új, gyárilag Windows 10-zel érkező modellekre érvényes.
Lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

(#27) #56573440 válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

"nem tudjuk mi lesz pl 2-3 év múlva..."

kamionokkal fogunk rollerezni minden bizonnyal.

"inkább azt látom gondnak hogy van x86/arm mint utasitás készlet kűlön,sokszor teljesen más megvalósitásokkal,"

mondjuk mentségükre legyen mondva hogy teljesen más célra is készültek...

"pedig lehet hogy az adott feladatot eltudná végezni rendesen."

nyerges vontatóval is sétáltathatnék kutyát, csak mondjuk nem azért lett kitalálva. az arm beágyazott rendszerekhez, iszonyat alacsony fogyasztás szem előtt tartásával kezdte meg az életét. az ugasításkészlet, a felépítés mind így lett kialakítva. az x86 meg nem. milyen feladatok kéne mindketten "rendesen" elvégezzenek? összeadást? az megy mindegyiknek.

teljesen más céllal másért máshogy jöttek létre. hogy valahol valamikor összeérnek majd az a jövő zenéje, az intel atomok miatt jött be pár trükk és eszköz hogy fordítgassák a fejlesztők a kódot egyszerűbben, ettől még nagyon messze van hogy azonos dolgokra használjuk a rollert meg a kamiont.

(#28) tjb007 válasza virkir (#25) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyanaz, mint a többi elsődlegesen a kínai piacra gyártó kínai gyártónak, akiknek már tavaly is a termékportfóliójuk 80%-át a Windowsos (vagyis pontosabban dual OS-es) tabletek tették ki. Ingyen kapták a rendszet, gyakorlatilag a processzor is ingyen volt, igény is van rájuk, szóval egy Windowsos Xiaomi tabletben nem lenne semmi meglepő.

(#29) FATtila78


FATtila78
tag

Engem az érdekel, hogy ezen végre lehet diablo2-zni vagy neM?

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#30) Hadeska22 válasza Воланд (#14) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Tudtommal a Lenovo MiiX 3 az 7.95" :DDD

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#31) gerii válasza Hadeska22 (#30) üzenetére


gerii
addikt

Felfelé kerekítenek :P
Mobilverziónak semmi értelme nem lenne, reméljük hogy 8" lesz.

(#32) tjb007 válasza Hadeska22 (#30) üzenetére


tjb007
nagyúr

7,85 az a 7,95, de igazából lényegtelen is ebből a szempontból, mert ha csak 7 hüvelykes lenne akkor is megkapná a Home változatot.

(#33) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Az utóbbi időben már amúgy is gyanítottam, hogy fogalmuk sincs mit csinálnak, de most már teljesen biztos.

(#34) kkdesign


kkdesign
senior tag

Nekem személy szerint tetszene az is ha jó áron win 10asztalival jönne de az is ha win 10 mobillal :)

-Asztali miatt azért mert akkor kész számítógépként funkcionálhat
-Mobil rendszer miatt meg azért mert jelenleg is WinPhone-t használok viszont váltok Berry-re, de jó lenne továbbvinni a WP vonalat is mondjuk egy tablettel és úgy kiszorítanám magamtól a droidot :)

(#35) agresszor válasza fateless (#13) üzenetére


agresszor
csendes tag

Mint írták a többiek, 8" alatt nem kaphat asztali OS-t. Viszont abban igazad van, hogy ettől még lehetne benne x86 is akár, nem feltétlenül kell, hogy ARM legyen.

Bár azt nem tudom, hogy áll jelenleg az Windows 10 Mobile x86 támogatásának fejlesztése, nem vagyok benne biztos, hogy készen lesznek vele a Win10 Mobile rajtjára, gondolom először az ARM támogatásra fókuszál a MS.

(#36) fateless válasza agresszor (#35) üzenetére


fateless
veterán

Alapvetően még a méretét sem tudjuk, csak tippelgetünk itt mindenfele, és reménykedünk egy ilyen készülékben...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37) f(x)=exp(x) válasza Fejvadi (#33) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ezt hogy érted? Szerintem ez jó irány. Ha jó árral jön, hibák nélkül, best buy lehet.

(#38) #65577472 válasza f(x)=exp(x) (#37) üzenetére


#65577472
törölt tag

A fenét jó irány. Tolják csak a MIUI-t, azzal is nagyon meg vannak csúszva, nem kell még ez a hülyeség is.

(#39) Fejvadi válasza f(x)=exp(x) (#37) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mitől lenne jó irány? Egy Androidos aki tudja mit is lehet kihozni belőle, az nem fog egy Csempét bámulni és egy csomó kompromisszumot kötni.

(#40) gerii válasza Fejvadi (#39) üzenetére


gerii
addikt

Azért ha teljes rendszert kap, ott nem nagyon van kompromisszum. :)

(#41) f(x)=exp(x) válasza #65577472 (#38) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Tehát a tervezőmérnökök is foglalkozzanak a szoftveres munkákkal? :F

Fejvadi: most ne menjünk bele az Android vs. Windows vs. IOS vitába, de tableten az Android a legkevésbé életképes. Minden csak fel van nagyítva, egyedül a böngészés jobb a másik két o.p.-nél.

(#42) Fejvadi válasza gerii (#40) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Csak az a lényeg, hogy mindkettő rendszerrel kapható legyen. Fantáziaszegényeknek jó lesz a csempe is, legalább nem tévednek el a sok extra beállítási lehetőség között. Ha csak csempével adnák ki ezentúl a Xiaomi telefonokat és nem lehetne ROM-olni, kíváncsi lenné milyen mélyre csúszna a top listán.

(#41) attilasd
Szerintem se menjünk, ne csak a magasztaló viccmagazinokat olvasd, hanem a valóságot. Megragadtatok azon a szintem amikor az Andrioid az instabilabb rendszer. Azért a komolyabb hírforrások, már stabilabbra hozzák ki elég rég. Én is fellökném biztosan a csempét, nem hiszem, hogy fél nap bohóckodás után fent is maradna. Ma is hoztak 2 csempét amit helyre kellett ráznom, a kezembe nem fogok mostanában ilyet az is biztos. Imádtam a Nokia-t amíg Symbian-os volt. Elavult lett. Azért ahogy olvasgatom, ha visszatérnek ők is Androidban gondolkodnak. Ismerem a csempét és köszönöm, nem kérek belőle. Persze te használd egészséggel ha neked az jön be, nincs azzal semmi gond.

(#43) f(x)=exp(x) válasza Fejvadi (#42) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Erre a Windows 10 asztali verziója kerülne fel, remélem ezt tudod. A Windows Phone-nak ehhez (szinte) semmi köze. Az egész hozzászólásod a csempéről szól, ami eléggé háttérbe szorult most, de mindegy. Azért ha ráérsz, nézz meg egy 8.1, normál, asztali verziót futtató táblagépet, és utána nyilváníts véleményt.

(#44) kkdesign válasza Fejvadi (#42) üzenetére


kkdesign
senior tag

Nem Flamekeltésnek de tök érdekes hogy a ma 2. szülinapos Lumia 820am még a mai napig is smooth rendszert képes felmutatni pedig nem emlékszem mikor volt kikapcsolva, tán újévkor :D. Nem szaggat nem laggol, semmi baja, nem zárogat be alkalmazásokat meg semmi :)

Ellenben telefon tesztelői munkám alatt nem volt olyan android rendszerű kütyü ami akkora smoothságot mutatott volna fel mint a 2 éves 820am :)
Külsőre nekem nagyon tetszik a droid. De régebben olvastam egykét forrást hogy mélyen kódilag van elcarva az egész, azért optimizálatlan és csak foltozzák ahelyett h felét kihajítanák a szemétdombra és normális rendszert faragnának belőle. Mert lehetne. De ameddig a piac hype-olja a samsungot meg úgy általánosan a droidot, így is hogy laggol és egyre több a panasz rá, addig nincs indok hogy jóvá faragják :)

(kikívánkozott már, bocsi)

(#45) f(x)=exp(x) válasza kkdesign (#44) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

A stock droiddal nincs különösebb probléma, a Nexus 4 is köszöni szépen, jól van, pedig az se mai teló. A Lollival lett néhány hiba (pl.: Memory leak), de nem valami súlyosak, szóval telefonra egyáltalán nem rossz a droid (másra se).

(#46) fateless


fateless
veterán

Emberek, összevesztek azon, hogy a droid a jobb vagy a Win mobil, miközben semmi konkrét hír nincs a készülékről, de ha kint lesz, akkor is a legesélyesebb a teljes értékű windows, mivel a kínai piacon annak van főbb keletje, és a cég azt a piacot tekinti elsődlegesnek.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#47) #65577472 válasza f(x)=exp(x) (#43) üzenetére


#65577472
törölt tag

"Erre a Windows 10 asztali verziója kerülne fel, remélem ezt tudod"

Te ezt honnan tudod?

"Egyes források szerint..."

Nekem ennyi elég ahhoz, hogy egyelőre ne vegyem komolyan a hírt. Azt sem lehet tudni, ki a forrás, hogy mekkora lesz (ha lesz egyáltalán) ilyen tablet. Ha esetleg jön az Mi Pad utódja továbbra is 7.9"-en, azon meg nem lesz semmilyen asztali verzió, max mobil (dual boot-tal természetesen).

[ Szerkesztve ]

(#48) f(x)=exp(x) válasza #65577472 (#47) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Onnan, hogy a mobilos verziónak semmi értelme, és a hírben sincs semmi olyan, hogy az utód is 7.9"-es képátlóval jönne.

(#49) #65577472 válasza f(x)=exp(x) (#48) üzenetére


#65577472
törölt tag

Magyarul van egy varázsgömböd :D

(#50) f(x)=exp(x) válasza #65577472 (#49) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Nem, csak írtam, hogy ha tényleg igaz a hír, akkor jó lenne. Ti írtárok, hogy hülyeség, meg 7.9" miatt nem lehet stb., szóval nem írtam hogy ilyen lesz az új MiPad, csak örülnék neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.