Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

Nabakker! Én amióta az eszemet tudom winamp-ot használok. Mi lesz helyette? :O

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az utolsó tíz évben a skineken és reklámokon kívül mi változott benne? ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) Steve1207 válasza wolfman (#1) üzenetére


Steve1207
veterán

Winamp Agent egy klasszikussal karöltve: "kár érte, kiváló ügynök volt" :D

Úgyszintén, zenére kell külön app, lejátszólistával és kész, semmi extra. Sose használtam az extrákat, de amiket pluszba tudnak már vagy 5 éve a hasonló progik az teljesen felesleges. Nem is felesleges, inkább sok haszontalan funkció van előtted, ami egy-kettő kellene, azt pedig elrejtik. Pont ezért jó és még marad pár évig nálam az tuti :)

(#2) Plazmacucci: amúgy nem sok, az új skin-es dolog óta nem láttam változást, azt is kiadták vagy 2 éve biztos.

[ Szerkesztve ]

.

(#4) Necc válasza wolfman (#1) üzenetére


Necc
addikt

Ugyanazt. En egy ezer eves verziot hasznalok, es mukodik, ugyanugy mindent visz mint regen.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#5) nubreed


nubreed
veterán

Már ezer éve váltottam Winampról Foobar 2000 -re, nekem nem fog hiányozni a Winamp. R.I.P.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6) rt06 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


rt06
veterán

nemtom, nalam a mai napig a 2.80-as fut

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

A Sonique-ra emlékszik még valaki? Egy időben nagy konkurensek voltak. :)
Bár hangzásban mindegyik siralmas volt, már hosszú évek óta foobart használok én is.

#9 TheSilencer: :K Nem is a zenehallgatás volt benne a pláne, hanem a GUI. :))

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) hokuszla


hokuszla
aktív tag

2.9 évek óta.
flac plug-in, no skin
Mi kellhet ennél több zene hallgatásához?

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#9) Silencer83 válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Silencer83
addikt

szoniknak jo feelingje volt, anno nagy dilemma winamp v szonik reinstall utan :DDD

(#10) XtremLor


XtremLor
őstag

Kezdetekben en is a winampot hasznaltam, azutan jott az aimp, foobar, jriver, meson, sajnos egyikel se nagyon tudja felvenni a versenyt, mindegyiknek vannak nagyon jo tulajdonsagai, de tokeletest meg most se talaltam. :D

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#11) kispx


kispx
addikt

Mondjuk nyílt forráskódúvá tehették volna, hátha valaki továbbviszi a fejlesztést. Ha már ennyi legendáns volt nem kéne csak úgy eltűnnie.

(#12) hokuszla válasza XtremLor (#10) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Komolyan kérdezem, mi kell ahhoz, hogy tökéletes legyen?
Le tudja játszani a zenét + ?

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#13) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

RIP!
1000 éve a 2.91 lite-ot használom, 1 mega telepítve, még mindig a legjobb :)

(#14) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jó kis progi volt ez anno. Nagyon sokat használtam, de csak azért mert a bátyám is ezt használta, és akkor még a Media Playeren kívül nagyon más nem volt, vagy nem nagyon ismertünk mást. :D

Mikor 2 éve meglett az első androidos telefonom, akkor eleinte próbálkoztam a droidos Winamppal, de már akkor is kilóméteres hátrányban volt a konkurenciával szemben, így nem is csodálkozom hogy okostelefonokon nem vetette meg a lábát.

All→M8

(#15) Steve1207 válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Steve1207
veterán

Jaja, az volt a "csilivili" lejátszó kompakt kialakításban akkoriban :) Foobart nem szerettem meg valahogy, bár hangzásra kétségtelen.

.

(#16) Kriza


Kriza
őstag

R.I.P.
:O
Én is valami ezeréves verziót használok mindmáig.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#17) Silentfrog válasza hokuszla (#12) üzenetére


Silentfrog
veterán

Valszeg egy cipőben járunk,mert én sem tudom,hogy mit kell tudni egy lejátszónak.

(#18) XtremLor válasza hokuszla (#12) üzenetére


XtremLor
őstag

Szolgaltatasok, kezelhetoseg, es fokent a lejatszott hang minosege, nem mindegy mennyire nyul hozza, vannak jobb hangu lejatszok.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#19) fred741 válasza wolfman (#1) üzenetére


fred741
csendes tag

Semmi. :) En tovabbra is ezt fogom hasznalni. Elraktarozok 1-2 verziot, 20x backuppal, aztan a kovetkezo 20-30 evre nincs gondom a zenelejatszassal. :D

(#20) jFox


jFox
őstag

Régi jó lejátszó, régi jó bulik! :D
Annó ez volt ami tudott normálisan lejátszási listát kezelni. EQ is volt benne. A WinMediaplayerhez képest klasszisokkal jobb volt.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#21) atike


atike
nagyúr

Nagy kár érte... A kezdetektől használom nagy megelégedéssel. És bár a kezdetekben egyszerűen nem volt normális alternatíva, mostanra már volt választás - mégis ezt használtuk... Kár érte.

(#22) rt06 válasza fred741 (#19) üzenetére


rt06
veterán

minek? erre valo az interweb: 1, 2

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#23) Lenry


Lenry
félisten

már az első számítógépemen is ott volt, ma is megvan, bár nemrég átálltam AIMP-ra.
azért szomorú vagyok a leállítás miatt, mert nem hiszem hogy akkora megrázkódtatás volt az AOL büdzséjében az a két programozó, aki reszelgette a Winampot :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) hokuszla válasza XtremLor (#18) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Akkor a tebarátod a ms mediaplayer, mert annál jobb hangzást semmi nem fog adni.
Ugyan is az nem nyúkál, nem változtat az eredeti anyagon.
Zenét, ha jó minőségben akarsz hallgatni, akkor szükséges
egy veszteség mentes forrás
egy lejátszó program, ami nem akar a hangzáson változtatni, semmi eq meg térhangzás, semmi effect
jó hangkártya, vagy dsp
megfelelő kábel gép-erősítő között
és a legfontosabb egy jó audio cucc

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#25) Angel1981


Angel1981
veterán

Szegényke! RIP!

(#26) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nagyon szerettem. R.I.P.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#27) xmaas


xmaas
őstag

Kar erte jo kis lejatszo volt egyszeru kezelofelulettel meg mindig ezt hasznalom wasapi plugin- al

(#28) Viktor77 válasza VaniliásRönk (#7) üzenetére


Viktor77
titán

A legjobb az egészben, hogy a foobarnak a készítők elmondása szerint sincs jobb hangja mint a többi mainstream lejátszónak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) 8th


8th
addikt

Én még nem temetném. Emlékszem 2004-2005 környékén egyszer már bejelentették, hogy vége aztán mégis tovább vitték. Szerintem most is ez lesz. Ha nem is az AOL akkor eladják a jogokat és csinálja tovább majd valaki más. Én nem is nagyon ismerek olyan embert akinek ne lenne winamp a gépén ha másért nem is akkor a netes rádiók pofon egyszerű elérése miatt. A winamp egyszerűen nem tűnhet el csak úgy, ahhoz túl sokan használják.

(#30) flakter


flakter
tag

Mai napig ezt használom zenehallgatásra, s fogom is :)

..FlaK..

(#31) <Adamsky> válasza hokuszla (#24) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

MS Mediaplayer? (gyári Microsoft lejátszó?) Csak csöndbe kérdezem, hogy tud az egyáltalán flac-et? Szerintem tény egy próbát a foobar2000-el és ott is mondjuk a "Kernel Streaming" plugin-nel: "Allows bit-exact playback bypassing Windows kernel mixer" ;)

Egyébként szomorú, hogy vége, mert régen én is használtam, de jó ideje már "nagy és nehéz". Droid-on pedig egyértelműen PowerAmp.

(#32) Pala


Pala
veterán

Kicsit sajnálom, mert amióta az eszemet tudom, zenéhez csakis Winamp! :K Gond persze nincs, a progit ezután is használni fogom, csakis a szokásos klasszikus felülettel. Főleg azért szeretem, mert playlistje egyszerűen verhetetlen, könnyen, gyorsan navigálható.

(#33) Narxis válasza 8th (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Most nem lesz ilyen. Túl kevés idő maradt és eléggé gáz volt a már a fejlesztés üteme is.

Am. meg JetAudio bőven jó. Én sose szenvedtem pluginokkal, skinekkel winampnál. Szerintem egy médialejátszónak alapból médialejátszónak kéne lennie, nem pedig még telepítés után állítgatni, barkácsolni, hogy tudja azt ami kell.

Thanos was right.

(#34) ntomka válasza 8th (#29) üzenetére


ntomka
nagyúr

A Google Readert is sokan használták, mégis eltűnt. :U

ツ Headphones on - World off

(#35) bekes.andras


bekes.andras
tag

... az a 28xxx darab MP3, libraryban, és playlistekbe rendezve azt súgja, nálam marad a szoftver, legalább nem kell vele foglalkozni, hogy van-e újabb, és a régebbi verziók is szóba jöhetnek. :D

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#36) osszaki válasza rt06 (#6) üzenetére


osszaki
tag

:C Nálam is a 2.80as fut. NucleoAlienmind skinnel a jól emlékszek. Ez esetben mondjuk csinálok még pár backupot a progiról és a skinekről. Btw kár érte.

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#37) Malachi


Malachi
addikt

hát ez kicsit megrázott most, már a legelső 486-osunkon is Winamp futott, azóta meg... bár néhány éve JetAudioztam, mostanában csak berángatom az MPC-be a zenéket, de a Winamp mindig fent van a gépen. a lite-ot le is rántottam megint, legyen meg - és remélem, még soksok évig elérhető lesz egyéb forrásokból. ez a program a PC történelem része, nem szabadna veszni hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#38) Atomixx


Atomixx
tag

idők kezdete óta használom.. rakat ideig távirányitóval.. + LPT LCD a gépen amin a lejátszott track infok mentek. most is a tálcán 5.01 ver flac pluginnal, classic felület. kiváló progi, nem sok ilyen van, talán az irfanview + persze a totalc

[ Szerkesztve ]

<~>

(#39) csákány.


csákány.
aktív tag

Jó pár éve már JetAudio-t használok zene- és filmlejátszásra egyaránt. Mellette fent van a K-Lite Mega Codec Pack testreszabott verziója, és mindent visz! Egy átlagfelhasználónak ez szerintem tökéletesen elég, sőt! És így legalább nem kell különféle lejátszókkal sz@rakodni-nincs ütközés, bonyodalom, elég csak egyet jól "belőni" :R
U.i.: A VLC is egész korrekt lejátszó szerintem.

(#40) Big Bopper válasza Atomixx (#38) üzenetére


Big Bopper
tag

és a free download manager :)

(#41) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

"megjelentek a Winamp Androidra és Macra írt verziói"

*Mac-re :K

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Máig ezt használom, szerintem a legjobb verziója a v2.95 [link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#43) dajkopali válasza bLaCkDoGoNe (#41) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#44) chris-v


chris-v
senior tag

Régi szép idők, sok boldog órányi zenét játszott nekem ez a kis program. :R
Aztán átálltam iTunes-ra és most már évek óta ezen hallgatok minden zenét. :)
A probléma az hogy hiába a sok év, innováció nem sok, csak skinek és pluginek változása.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#45) P@ly


P@ly
tag

Ilyenkor érzem úgy, hogy kezdek öreggé válni :B
Sajnálom a winamp-ot. Kár érte. Requiescat in pace.
Nem akarják open source-ossá tenni? Legalább lehetne tovább fejleszteni...
Bár én már egy jó ideje az AIMP3-at használom helyette.

@csákány.:
Én filmlejátszásra a MPHC-ra esküszöm. Egyszer kell beállítani és kész. Nem kell hozzá semmilyen kodek csomag. Logout-on is van cikk róla. Amúgy a VLC is egy igen jó lejátszó program.

@hokuszla:
"Komolyan kérdezem, mi kell ahhoz, hogy tökéletes legyen?"

Másak az igényeink :) Én pl. használom az internet rádiós adás felvételét. Szvsz az AIMP hangzásra is jobb, bár a foobar hangzása mintha még jobb lenne, de lehet csak bebeszélem magamnak. Nekem szükségem van normális keresésre is, stb, stb.

(#46) Malachi válasza chris-v (#44) üzenetére


Malachi
addikt

ez az innocáió érdekes, azért is nem használtam soha magasabb verziószámú Winampot, mert az nekem az ultimate LEJÁTSZÓ, csicsa, meg memóriazaba és erőforrás-habzsolás nélkül. egy csík a képernyő tetején.

a Shoutcasttel mi lesz, azt lehet tudni? elérhető lesz még dec. 20. után is?

(#47) geekthink


geekthink
csendes tag

Hiányozni fog. Tettem már próbát iTunes-szal - sikítva menekültem vissza a winamphoz.

[ Szerkesztve ]

“We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

(#48) Lenry válasza hokuszla (#24) üzenetére


Lenry
félisten

ezt bármelyik player tudja, amelyik látott már WASAPI-t

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) 8th válasza Narxis (#33) üzenetére


8th
addikt

Én plusz plugint vagy skint nem használtam a Winaphoz soha bár az is igaz, hogy hiába media player én csak zenehallgatásra használom a videó fájlok lejátszását, látványelemeket és egyéb számomra felesleges dolgokat már telepítéskor kiikszeltem, hogy nem kell. Filmet pedig VLC-n nézek.

(#50) Cheesy


Cheesy
őstag

A v3.x verziókat használtam legutoljára, idestova kb. 5 éve. Azóta foobar2000 portable módban :) Nincs benne édzsönt, reklám, látszanak a kezelőszervek, 1-1 .dll és tud kezelni .ape és .flac formátumot, azóta még nem volt olyan zene amit nem játszott volna le.
A Winamp meg a verziók váltásával kb. csak a reklámokkal lett több, nem kár érte.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.